•  

  Jest jakiś wykopowy discord od #escapefromtarkov? Albo ktoś szuka osoby do wspólnego grania?
  Mam tarkova od lutego, ale nie ogarniam za bardzo. Nie lubię grać solo, a rzadko mam okazję zagrać w teamie więc przez ten czas nie bardzo wyrobiłem jakikolwiek skill. Gdyby ktoś szukał kogoś do gry to zapraszam do kontaktu na priv. Zwykle gram poniedziałek - czwartek.
  #eft

 •  

  Bardzo się cieszę, że #michau tak o nas dba i dodał ten pasek. Teraz nie muszę wychodzić z wypoku na inne portale i ryzyko zarażenia się zmniejsza.
  #koronawirus #heheszki

 •  

  Wie ktoś może czy istnieje możliwość, np. pobrania części warstwy z ewidencją działek z geoportalu i wrzucenie tego do cada? Nie mówię nawet o jakimś bezpośrednim sposobie, ale chodzi mi nawet o pobranie, np. tabeli ze współrzędnymi, które następnie przekonwertowałbym na format odpowiedni dla cada?

  Albo pytanie, gdy projektanci rysują w cadzie przykładowo drogi, czy linie kablowe czy cokolwiek, to skąd biorą warstwę z granicami działek i numerami?

  #geodezja #cad #geoportal #budownictwo
  pokaż całość

 •  

  Podczas świąt w domu rodzinnym zostałem zapytany o opłacalność zabudowy paneli PV na budynku przez ojca. Studiowałem energetykę więc uznał, że będę się znał (nie projektowałem nigdy takiej instalacji, ale wiadomo jak mam jakiekolwiek pojęcie o takich rzeczach to łatwiej będzie mi się w tym zorientować). Powiedziałem, że faktycznie temat jest ostatnio popularny, ceny paneli spadły, doszły w tym roku dopłaty i odpowiedziałem, że teraz pewnie w 6-10 lat taka inwestycja się spłaca. Na to pokazał mi projekt jaki wykonała dla niego jakaś firma. Przeanalizowałem ofertę i mam kilka pytań do osób znających się na rzeczy (widzę, że aktywny pod tagiem jest @kwahu666 więc proszę też o jakiś komentarz i drobną pomoc).

  Otóż tak:
  Roczne zużycie to 3730kWh.
  Projekt zakłada moc 4,28 kWp
  W ofercie są następujące komponenty: panele 15 x Exe 285 oraz falownik Zeversolar Evershine TL4000.

  Pytania:
  1. Czy moc instalacji jest odpowiednia? Wydaje mi się, że tak (pamiętam ze studiów, że przyjmowało się, że PV działa 1000h w roku więc w takim przypadku jest mała nadwyżka, chociaż pewnie rzadko działają z pełną mocą).
  2. Czy zaproponowane komponenty są okej? Nie mam zupełnie pojęcia jak wygląda rynek falowników i paneli, jacy producenci są okej, jacy nie.
  3. Jaka cena za kW jest do przyjęcia? Wg. portalu WysokieNapięcie średnio koszt instalacji PV bez dotacji wynosi 4600zł/kW. Moi rodzice mieszkają w powiecie konińskim, czy cena zależy mocno od regionu?
  4. Czy znacie dobre firmy z tego regionu?

  #fotowoltaika
  pokaż całość

 •  

  Dobry, dostałem pod choinkę zestaw do nauki arduino. Generalnie składa się z klona Arduino Uno i akcesoriów. Mam jednak problem, bo komputer bez problemu go wykrywa, sterowniki same się wgrywają, ale w Arduino IDE nawet przykładowe programy nie chcą się kompilować. Sprawdziłem arduino na innym kompie i tam działa normalnie. Ktoś się spotkał z takim problemem?

  W spoilerze zamieszczam treść błędu:

  pokaż spoiler Arduino:1.8.10 (Windows 8.1), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"


  pokaż spoiler C:\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware C:\Arduino\hardware -hardware C:\Users\Kamis\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Arduino\tools-builder -tools C:\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\Kamis\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Arduino\libraries -libraries C:\Users\Kamis\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -vid-pid=0X2341_0X0043 -ide-version=10810 -build-path C:\Users\Kamis\AppData\Local\Temp\arduino_build_23022 -warnings=none -build-cache C:\Users\Kamis\AppData\Local\Temp\arduino_cache_588086 -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc-7.3.0-atmel3.6.1-arduino5.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude-6.3.0-arduino17.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA-1.3.0.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Arduino\examples\01.Basics\Blink\Blink.ino
  C:\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware C:\Arduino\hardware -hardware C:\Users\Kamis\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Arduino\tools-builder -tools C:\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\Kamis\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Arduino\libraries -libraries C:\Users\Kamis\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -vid-pid=0X2341_0X0043 -ide-version=10810 -build-path C:\Users\Kamis\AppData\Local\Temp\arduino_build_23022 -warnings=none -build-cache C:\Users\Kamis\AppData\Local\Temp\arduino_cache_588086 -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc-7.3.0-atmel3.6.1-arduino5.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude-6.3.0-arduino17.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA-1.3.0.path=C:\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Arduino\examples\01.Basics\Blink\Blink.ino
  Using board 'uno' from platform in folder: C:\Arduino\hardware\arduino\avr
  Using core 'arduino' from platform in folder: C:\Arduino\hardware\arduino\avr
  Detecting libraries used...
  "C:\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10810 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Kamis\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_23022\\sketch\\Blink.ino.cpp" -o nul
  Error while detecting libraries included by C:\Users\Kamis\AppData\Local\Temp\arduino_build_23022\sketch\Blink.ino.cpp
  Generating function prototypes...
  "C:\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10810 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Kamis\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_23022\\sketch\\Blink.ino.cpp" -o "C:\\Users\\Kamis\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_23022\\preproc\\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp"
  avr-g++: error: device-specs/specs-atmega328p: No such file or directory


  pokaż spoiler exit status 1
  Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno.


  #arduino
  pokaż całość

 •  

  Niedługo święta i od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad prezentami. Doszedłem do wniosku, że jednym z nich będzie wideorejestrator do samochodu. I tu nasuwa się pytanie co wybrać? Przeglądałem jakieś "rankingi" TOP 10 SUPER WIDEOREJESTRATORY, ale nic się z nich nie dowiedziałem, bo próżno w nich szukać zestawienia podstawowych cech i oznaczenia ten ma to, ten tamto, tamten sramto. Mniejsza z tym.

  Według mnie dobrze by było gdyby wideorejestrator posiadał te cechy:
  - automatyczny start nagrywania,
  - tryb parkingowy,
  - G-sensor,
  - dobrą jakość nagrywania w dzień i w nocy.

  Czego zapewne nie potrzebuję to: GPS, jakiś bajerów typu baza fotoradarów, itp.
  Wideorejestratory w formie lusterek też wydaje mi się, że odpadają.

  Chciałbym się zmieścić tak do 400zł, ale inne propozycje też rozważę. Może coś się uda na black friday ustrzelić.

  Ktoś ma jakieś doświadczenie, jest obeznany w temacie?

  #pytanie #motoryzacja #gadzety #kamerasamochodowa #niewiemjaktootagowac
  pokaż całość

  +: taxi20
 •  

  @Prekambr, @Tiszka , @orkako być może już nie pamiętacie jak męczyłem was o filmy, seriale i inne dokumenty o dziejach człowieka
  w tym wpisie i przyznam szczerze do książek ostatecznie nie sięgnąłem, ale wkrótce po tym na kanale @ThrashingMadPL (nie wiem czy konto na mirko jest założone przez tą samą osobę co kanał na youtube) zaczęła się pojawiać seria filmów dokładnie o tej tematyce. Nie wiem czy je widzieliście, ale polecam link. W opisach filmów są też źródła, w których tematyka jest jeszcze szerzej omówiona.

  @ThrashingMadPL mam nadzieję, że niedługo pojawi się kolejny odcinek.

  #antropologia #antropogeneza
  pokaż całość

 •  

  Witam użytkowników mikrobloga serdecznie.

  Znacie jakieś filmy/seriale dokumentalne o pochodzeniu człowieka? Fajnie by było jakby były w miarę z ostatnich lat.
  Oglądałem kiedyś jakąś serię filmów od BBC (chyba), w której w każdym z odcinków omawiany był poszczególny gatunek homo od najstarszych do najnowszych. Była ona chyba z początkowych lat 2000, ale tytułu nie pamiętam i nie mogę jej znaleźć (jak ktoś kojarzy to też prosiłbym o przypomnienie). Przez te kilkanaście lat wiedza na ten temat jakoś znacząco wzrosła?

  #nauka #antropologia #antropogeneza #paleontologia
  pokaż całość

 •  

  Mirki wybieram się na wakacje do Chorwacji samochodem. Mam pytanie odnośnie winiet w państwach po drodze. Jestem świadomy tego, że nie opłaca się kupować ich w Polsce przez neta, ale zastanawia mnie jak z ich kupnem już w trasie. O ile w Czechach nie będzie tego problemu, bo nie wjeżdża się bezpośrednio na autostradę i spokojnie można kupić ją na stacji paliwowej, to jak to wygląda w Austrii i Słowenii. Czy na granicach jest bramka ze sprzedażą winiet (bramki chyba tylko na granicy Słowenii) lub jest część darmowej autostrady do pierwszej stacji albo coś takiego? Prawdopodobna trasa:

  https://www.google.pl/maps/dir/Pozna%C5%84/Pula,+Chorwacja/@45.4090074,13.437211,8.75z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x470444d2ece10ab7:0xa4ea31980334bfd1!2m2!1d16.9251681!2d52.406374!1m5!1m1!1s0x477cd2de09337b6d:0x72324a3a7b4e580d!2m2!1d13.8495788!2d44.8666232!3e0

  #wakacje #podroze #chorwacja #pytanie
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Mirki jak to jest z IV. Od niego zależy tylko maksymalne CP jakie może osiągnąć pokemon? Statystyki wpływają jakoś na to jak broni, atakuje? Jak macie jakiś artykuł to bym sobie poczytał :C

  Nasunęło mi się to pytanie, bo stoję przed dylematem, którego karpia i dratiniego ewoluować (na mojego pierwszego Gajardosa i Dragonita, powoli powoli, ale jakoś w końcu uzbierałem te cuksy).
  Z karpi mam takie:
  1.CP118 Atak 14, Def 10-13, HP 13-12, IV 82-87%
  2.CP132 13-14, 1-6, 15, IV 67-76%
  3.CP141 11, 15, 6, IV 71%

  Dratini:
  1.CP459 13, 13, 7, IV 73%
  2.CP553 9-13, 6-12, 13-14, IV 73-78%

  Jeżeli chodzi o Dratiniego to wybierająć po IV i CP to tego drugiego bym robił, ale nie przekonują mnie do siebie w ogóle i myślę, że będę czekał tym bardziej że mam 7x10km w plecaku, które czekają na event jajkowy.

  A z Karpi sam nie wiem, różnice w CP będą bardzo duże, tyle że 2 i 3 mają po jednej bardzo słabej wartości.

  #pokemongo
  pokaż całość

  •  

   @prezess123123: @orzel90: A różnica w tych statystykach, np 15 def, a 6 def dużo robi? Mocno odczuwalne to jest?

  •  

   @Marynowany: to zależy ile takiego def ma twój pokemon a ile ataku ma przeciwnik z którym walczysz. Formuła na obrażenia w bitwie to w przyblizeniu (0.5(atk atakującego/obrona broniącego)(lv atakującego/lv broniącego)dmgSTAB*Superefective)+1.
   troche to skomplikowane np sławna Blissey ma

   Attack 129
   Defense 229
   Stamina 510

   iv dodajesz do base stat,

   129+15=144 (10,5%)
   229+15=244 (6%)
   510+15=525 (3%)

   ale główna siłą Blissey nie są jej obrażenia ale ilość hp i kłopot ze zbiciem takiej puli hp w 90 sek. Z drugiej strony to Attack odpowiada w głównej mierze za cp bo w formule na Cp masz atk * pierwiastek z def * pierwiastek z stam.

   Snorlax
   Attack 190
   Defense 190
   Stamina 320
   Snorlax wykluty z jajka na 20 lv (czyli maksymalnym) może mieć od 1671 do 1917 cp z czego większość zależy od atk bo dla 100% iv 15 15 15
   190+15=205
   190+15=205
   320+15=335
   Cp*(stałe, niezależne od iv) = 205 * 14,3 * 17,8
   atk jest najważniejszy dla cp, w przypadku snorlaksa atk daje 45% cp

   Vaporeon
   Attack 205
   Defense 177
   Stamina 260

   Dragonite
   Attack 263
   Defense 201
   Stamina 182

   zdecyduj sam
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Macie jakąś stronę pokazującą najlepsze aktualne ataki defensywne/ofensywne dla danego poka?
  Mam jakąś taką na której zawsze iv sprawdzam https://pokemon.gameinfo.io/en/pokemon/list/top-defenders i od razu wyświetlało ataki, aktualizować też chyba było ostatnio aktualizowane, bo pamiętam, że moje Rhydony miały słabe ataki, a teraz według strony jeden ma najlepszy defensywny set.

  Z tego co rozumiem to oni to określają po ilości DPS, tak?

  #pokemongo
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Mirki potrzebuje pomocy.
  Chciałbym kupić słuchawki bezprzewodowe na prezent osobie, która głównie używałaby ich podczas biegania/siłowni (ogólnie uprawiania sportu, głównie biegania). Sądzę też, że jakość dźwięku nie jest tak bardzo istotna, tzn. niech grają dobrze, ale osoba ta nie jest jakimś audiofilem i z tego co wiem zadowalały ją zawsze standardowe słuchawki dołączane do telefonów.
  Także może osoby spod tagu #bieganie używają jakiś i polecą na podstawie doświadczeń? Albo ktoś spod tagu #muzyka #audio wie jakich unikać jak ognia, bo popsują się przy wyjęciu z pudełka, a jakie nie?

  Znalazłem coś takiego:
  http://www.euro.com.pl/sluchawki/xx-y-h20-bsh6000-zolte.bhtml

  I coś tego typu pewnie byłoby ok co do sposobu noszenia, ale nie czy wbudowany odtwarzacz jest taki konieczny? Muzykę i tak z telefonu będzie puszczać więc może coś tańszego a bez takich bajerów znacie?

  Podsumowując szukam słuchawek bezprzewodowych w okolicach 100zł (taka górna granica raczej), które nie rozlecą się przy wyjmowaniu z pudełka, a też mam wątpliwości co do słuchawek firmy krzak z allegro.

  Sam też jestem w trakcie szukania, ale jak mi podpowiecie będzie mi bardzo miło.

  #pytanie
  pokaż całość

 •  

  Za GOIV można dostać bana? Chodzi o to co sprawdza odczytując z ekranu wartości pokemonów. Używacie tego jakiś dłuższy czas bezpiecnie?

  I jeszcze jedno, ta aktualizacja z masowym transferem kiedy wchodzi?

  #pokemongo

  +: Cronox
 •  

  Czołem,
  Pojawiały się tu czasem wpisy o poszukiwaniu ekipy do grania.
  Jeżeli ktoś nadal szuka to po czwartkowym wipie rozpoczynamy grę na jakimś większym polskim serwerze (na oku mamy Polski Rust, PlayRust oraz Mordownie u murzyna, ale nie wiemy jeszcze który wybierzemy).
  Do tej pory graliśmy we 3 na mało popularnym serwerze gdzie zawarliśmy kilka znajomości i przenosimy się na któryś z powyższych serwerów razem (coś jakby sojusz), czyli będzie nas 8-12.
  Część ludzi z sojuszu, ma sporo wygranych godzin, część dużo mniej. Nie wymagam super skilla, po prostu granie w więcej ludu jest przyjemniejsze.

  Chętnych zapraszam do kontaktu na pm, do porozumiewania w ruscie używamy własnego tsa.
  #rust
  pokaż całość

 •  

  Ma ktoś jakiś niezacinający się co sekundę stream Lech - Pogoń? #mecz

 •  

  Mirki malował ktoś z was farbą tablicową? Myślę nad pomalowaniem niewielkiej części ściany (z 6-8m^2) w garażu gdzie spędzam trochę czasu, w sumie bez jakiegoś konkretnego celu. Rzeczy, które chciałbym tam nabazgrać równie dobrze mógłbym sobie zapisać na telefonie, no ale tak mi jakoś do głowy wpadło i już, mniejsza z tym.

  Teraz pytanie, czy taka najtańsza farba z allegro, jak ta:
  http://allegro.pl/najlepsza-farba-tablicowa-do-tablic-0-5l-hit-cena-i6007434254.html będzie ok?
  Czy może coś z jakieś castoramy czy innego obi nomi jak to: http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/emalie/uniwersalne/farba-do-tablic-czarna-0-75-l.html

  Jakieś super jakości nie potrzebuję, ale też nie chciałbym, żeby pisanie na tym było katorgą.

  #malowanie #remont #pytanie
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  #hearthstone nigdy nie będę w tę grę dobry z tym co ja tam robię.

  pokaż spoiler Miej 3hp
  Pusty stół
  Przeciwnik ma 12 hp i broń 4dmg
  W ręce argus i inny stronnik
  Przynajmniej się osłonie
  Szkoda, że to nie deck z Czerwonym Diabłem
  Licz na C'thuna
  Twoja tura
  O kuwancka C'thun ponad 20dmg
  He he wygrałem ale fajnie
  KI CHUJ
  Myszka nie działa
  Łeee pewno się wygasiła, wystarczy kliknąć xd
  xd
  xd
  JEBS KLIKASZ KONIEC TURY
  xd
  PRZECIWNIK WYPIEPRZA CI NA RYJ
  UMIERASZ
  #ragequit
  pokaż całość

  +: a...e, iMonkey +6 innych
  •  

   @Marynowany: ostatnio jakieś bugi są małe chyba, zauwazylem jak przeciwnik rzucal miniona, ktory w okrzyku bojowym zadaje 1hp i nigdzie nie polecialo Oo, mi np czesto gre zawiesz jak juz jest po meczu, nic nie da rady zrobic, trzeba wyjsc, no i standardowe rozlaczanie w trakcie gry i wznawianie polaczenia, czasem nawet nie zdazy sie tury rozegrac przez to ..

  •  

   @z0nic: z bugów to mi się na telefonie zdarzyło, że nie mogłem wyciągnąć karty żadnej. Tu moja głupota, bo myszka mi czasem w stan uśpienia wchodzi czy coś :C

 •  

  Czyść,
  Tworzę bazę danych, tematyka piłkarska (jak widzę nie tylko ja) i tworzyłem taką prymitywną tabelę ligową, ale napotkałem na problem. Otóż mam tabelę MECZE, w której wprowadzam Gospodarza (odpowiada id klubu), Goscia (również jako id klubu), gole gospodarza, gole gościa i data (data taka ręcznie wprowadzana w sumie do niczego konkretnego się nie przydaje).
  Pomijając to, że pewnie idzie rozwiązać dużo prościej, to co tu poniżej zamieściłem działa, aczkolwiek ma jedną wadę
  http://prntscr.com/ax3lhc

  Problem ten polega na tym, że (podam w punktach i mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumie):
  1. Dodaje nowy mecz do tabeli mecze pierwszy raz.
  2. Wszystkie rzeczy z powyższego wyzwalacza dodają się prawidłowo.
  3. Dodaję nowy mecz.
  4. Następuje kolejne działanie wyzwalacza w którym pojawia się problem. Dodał on wartości nowego meczu, ale również tego starego. W ten sposób mam 2 wiersze w tabeli mecze, a do tabeli ligowej (dokładniej tabeli KLUBY, która ma odpowiednie kolumny) dodało mi wartości 3 meczów.
  5. Powtarzając powyższe etapy błąd nawarstwia się.

  Myślałem, żeby jakoś się odnieść do id meczu, który właśnie wprowadzamy, ale nie potrafię tego zrobić.
  Można pewnie użyć tej daty, ale też sobie z tym nie radzę.

  Jak ktoś z was się zna i byłby w stanie mi pomóc to będę wdzięczny.

  #studbaza #sqlserver #sql
  pokaż całość

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Marynowany

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)