•  

  Epheroński Pancernik

  - ...i właśnie dzięki temu miejsca takie jak Epheron mogą poczuć bezpieczeństwo którego wcześniej nie było dane im odczuć! - Mateo z dumą ogłaszał sukcesy Unii stojąc przed tłumem wszelakich decydentów, dowódców czy też nielicznych dziennikarzy. Konferencyjna poświęcona oddaniu pancernika zbliżała się do końca.
  - Dzięki Funduszowi Spójności Polityki Militarnej z Programu Regionalnego w perspektywie finansowej na lata 1118-1113 BBY... - Walas'hk spojrzał na wyświetlany tekst na datapadzie, a następnie na swojego pomocnika odpowiedzialnego za pisanie przemówień.
  - ...co wyście mi tutaj napisali... - warknął cicho do samego siebie - dofinansowanej ze składek członkowskich Unii możemy się cieszyć tym cudownym pancernikiem!

  Mateo wskazał ręką na honorową tabliczkę z informacją o realizowanym programie sfinansowanym przez DUP.

  - Miałem przyjemność wizytować okręt, jest naprawdę... Niezły! - wiwat zgromadzonych prawie zagłuszył myśl o tym, że okręt rzeczywiście mógłby wyglądać dobrze gdyby tylko ktoś porządniej zasłonił przewody na wewnętrznym głównym korytarzu. Najważniejsze, jak to powiedział główny inżynier, że działa.
  ____________________________
  #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: Aqjl9NY.png

 •  

  Do gabinetu Mateo Walas'hka wbiegł zdyszany pomocnik z datapadem w ręku:
  - Senatorze, chyba pańska odezwa przynosi pożądane efekty!
  - Pewnie, że przynosi. Mamy spokój z tymi całymi Sithami i możemy dostarczać im pizzę. Cudowne czasy! Zacznijmy przycinać na składnikach, wiem kto mógłby oddawać nam za darmo pieczarki czwartej klasy, jako kompost. I co? Na każdej pizzy zarobek 100%!
  - Eee... nie do końca o to mi chodziło - pomocnikowi na samą myśl o tym, co je od paru dni, zrobiło się słabo.
  - A o co? Ktoś jeszcze ma ochotę na ciepłe placuszki?
  - Dokładnie! Koalicja Planet Południowych chce podpisać pakt o nieagresji. Mam kogoś od Carrambusa na linii!
  - Co kogoś, dawaj jego samego na hololinie. Pamiętam go z Senatu, Caius był cwany. Oj był...

  -------
  Po negocjacjach w końcu przedstawiciele Koalicji porozumieli się z Unią. Podpisano pakt o nieagresji wraz z prawami handlowymi. Pokój w Galaktyce rozszerzył się o kolejne układy.

  @lacuna @Carramba666
  ___________________________
  #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Imperium Sith i Demokratyczna Unia Planet oznajmiają, że na planecie Skarpeton został zawarty między nimi układ o wzajemnym wsparciu i przyjaźni, oparty na następujących punktach:

  1. Obie strony uznają suwerenność i niezależność terytoriów należnych do nich, żadna strona nie będzie sobie rościła żadnych praw do nich, ani działała na szkodę układów należących do stron niniejszego Paktu, tym samym strony zawierają między sobą układ o nieagresji.

  2. Strony są zobowiązane do bezzwłocznej i bezwarunkowej pomocy zarówno dyplomatycznej jak i zbrojnej na wypadek, gdyby zostały zaatakowane przez przez obce siły, wzajemna pomoc jest gwarancją pokoju w Galaktyce.

  3. Strony oświadczają, że odbudowanie Republiki jest wykluczone i potępiają jej skorumpowaną i centralistyczną naturę.

  4. Strony potępiają szkodliwą naturę Zakonu Jedi, którego członkowie nie mają wstępu na teren Stron niniejszego układu i możliwości jakiegokolwiek działania na nim.

  Ku lepszej przyszłości Galaktyki!

  Podpisano
  Demokratyczna Unia Planet - Mateo Walas'hk
  Imperium Sith - Ordo-Karr

  @Matei123 @lacuna

  #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  Odezwa Demokratycznej Unii Planet

  Stara Republika upadła w wyniku walk użytkowników Mocy. Spory w rodzinie doprowadziły do wojny, wojna do niepotrzebnych strat i śmierci niewinnych. My, członkowie Demokratycznej Unii Planet odrzucamy bezsensowne okrucieństwo. Nie widzimy sensu w sporach pomiędzy Zakonem Jedi a tak zwanym Imperium Sithów. Wierzymy za to w pokój, rozwój i handel. Dziękujemy planetom które zaufały Unii. Wierzymy, że będzie nas coraz więcej, i wspólnie wszyscy będziemy mogli żyć w Galaktyce pokoju i harmonii. Jesteśmy otwarci na wszystkich którzy podzielają nasze ideały. Razem przetrwamy tę nawałnicę.

  Podpisano
  Rada Demokratycznej Unii Planet
  __________________
  #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  •  

   Krwawy Dziewięć "K9"

   Republika nie wyciągnęła żadnej lekcji z rewolucji na Ozillonie, która miała miejsce ponad dekadę temu. Zamiast negocjować pokój, wysłała Jedajskich siepaczy by dokończyła dzieła zniszczenia mojej rodzinnej planety. Minęło 11 lat a nic się nie zmieniło. Dzieci zostają sierotami tracąc rodziców, rodzice tracą swoich synów i córki w wyniku wojenek tych rycerzyków z błyszczącymi mieczami. Dane było mi poznać obie strony barykady, poznałem ich zawziętość i wiem że nie przestaną walczyć dopóki nie wyniszczą się wzajemnie. My, zwykli ludzie powiniśmy być ponad to. Popieram Demokratyczną Unię Planet i Mateo Walas'hka. Wszyscy powinniśmy być w DUPie. pokaż całość

   źródło: Pat_Mat.jpg

 •  

  Nowy porządek - S7O #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto

  -----------------------------------------------------------------------

  Dla Jedi i Najemników to krótkie okno jest czasem na lizanie ran. Dla Senatorów to prawdopodobnie najlepsza okazja, by ugrać coś więcej i stworzyć nowy sojusz na zgliszczach Republiki. W związku ze zniszczeniem Republiki uruchomione zostają nowe zasady przyznawania Akcji Strategicznych.

  - Gwarantowaną 1 AS otrzymują Konfederacja, Rada Jedi oraz Sithowie
  - 5 Akcji Strategicznych zostanie rozdzielone proporcjonalnie pomiędzy wszystkie planety / sojusze wg metody d'Hondta w oparciu o ten kalkulator z progiem 5% (5,2 PG na tę chwilę)

  * * *

  Zmiany statystyk strategicznych po rozpadzie Republiki i bitwach z szóstej tury.

  Coruscant -1 PM

  Lankosta -1 PG

  Mandalora -2 PM
  Muunilinst -2 PM
  Polin -1 PM
  Aquaparkia 2 -1 PM
  Brentaal -1 PM
  Bellōrum -1 PM
  Garth -1 PM
  Holcea -1 PM

  Karta Postaci została zaktualizowana

  -----------------------------------------------------------------------

  W tym wątku można bez ograniczeń reklamować swoje sojusze, powstające na gruzach Republiki i rekrutować do nich innych Senatorów.

  Każdy z Senatorów, Rada Jedi oraz Sithowie mogą jawnie wysłać misje dyplomatyczne do planet zarządzanych przez NPC, aby zwerbować je do swojego sojuszu. Spotkanie na tej samej planecie może, ale nie musi wywołać wydarzenie. Rada Jedi wysyła maksymalnie trzy misje dyplomatyczne, Sithowie dwie.

  Szefowie misji dyplomatycznych muszą zaplusować JEDEN komentarz do 27.03 do godziny 21:00.
  Szefów nowych sojuszy proszę o PW na Wykopie / Discordzie z listą członków do 21:30.

  Kierunek misji dyplomatycznej:
  pokaż całość

  źródło: images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com

  •  

   Demokratyczna Unia Planet

   Senatorowie! W wyniku olbrzymiej niekompetencji naszych ostatnich kanclerzy Republika znalazła się w stanie wojny domowej. Rozdzieleni - jesteś słabi, razem - jesteśmy silni. Zapraszsm wszystkie wolne planety do dołączenia do DUPy.

   Wierzę, że wspólnie uda nam się przejść przez ten niespokojny czas. Proponuję wszystkim chętnym senatorom dołączenia do sojuszu który:
   a) zajmie się ochroną swoich członków
   b) przywróci porządek w Republice
   c) poważnie potraktuje swoich członków, za pomocą demokratycznych głosowań

   Wierzę, że uda nam się odbudować to co zostało utracone. Wspólnie. Razem. Damy radę!
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Okruchy dobroci

  Wycieńczony Mateo rozejrzał się kabinie w której znajdował się wraz z innymi osobami którym udało się uciec z pola bitwy którym stał się Coruscant. Nie widząc K9 uznał, że znajduje się on w kabinie pilotów. Senator Pryde leżał na krzyżem na ziemi głośno oddychając, Navian bandażował swoje rany a Esca... Esca siedziała cicho w kącie bujając się w przód i tył. Mimo oczywistych braków w odczuwaniu empatii wiedział, że przeżywa coś strasznego. Wszyscy dziś przeżyli coś strasznego.

  A T A K N I E S Z A N O W A Ł E Ś M O J E G O D A R U. . .
  - Nigdy się o to nie prosiłem... - jęknął sam do siebie Mateo.
  - Co? - zapytał się Navian.
  - Nic.

  Ex-najemnik oraz najprawdopodobniej ex-senator spróbował wstać z ziemi. Moc którą czuł, oprócz jak niedawno się okazało ratowania życia, pozwalała na wyczucie obecności kogoś kogo się nie spodziewał. Musiał to sprawdzić. Pierwsza próba się nie powiodła, co spowodowało wyrzut paru przekleństw z ust Mateo, ale kolejna, oparta na ciele Szechtera, pozwoliła mu na pokuśtykanie w wgłąb statku. Intuicja podpowiadała mu, że musi zerknąć w schowku na żywność...

  W magazynie został przywitany widokiem kocich oczu wyłaniających się z mroku.
  - To naprawdę ty? - zapytał zdziwiony Mateo.
  - Miau! - usłyszał w odpowiedzi.
  Lekko tłustawy kot zeskoczył dumnie z stołu na którym leżały resztki Whis'kasa. Mateo powąchał saszetkę, ale jej zapach spowodował u niego wzdrygnięcie.
  - I ty to jesz codzienne? - rzucił do kota - a nie, w sumie nie jadłeś, bo Ci nie dawałem... Pewnie dlatego uciekłeś, co?
  - Miau, miau.

  Mateo podniósł Cytryna i pokuśtykał z powrotem do wspólnej kabiny. Schylił się do Eski podając kota do wytulenia. Jej dłonie głaskały kota, ale dalej jej wzrok był skierowany w próżnię...

  ____________________________
  @lacuna @Zerri @profesjonalna_skarpeta @Zeroskilla @kvvach @LeBronPL
  #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

 •  

  #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
  Lot na Lankostę dłużył się młodemu najemnikowi niemiłosiernie. Teraz, kiedy emocje po udanej ucieczce z Nar-Shaddaa nareszcie opadły, lecz stary i niewydajny hipernapęd kradzionego myśliwca zapewniał mu jeszcze długie chwile podróży, młodzieniec zaczął szukać sposobu na zabicie czasu. Po chwili przypomniał sobie. Zewnętrzna kieszeń płaszcza, zawsze nosił w niej podarunek od swojego wuja, który nauczył go wszystkich tajników fachu. Ostatni podarunek... Chłopak westchnął i wyciągnął z kieszeni holodysk, któremu po raz pierwszy w życiu zaczął przyglądać się z uwagą.

  Pizza Lucas
  Pocztówka z NSH, wiosna 1119 BBY


  - Co to 1119 BBY? Jakiś dziwny zapis daty? - zastanawiał się najemnik, ale nie było nikogo, kto mógłby mu odpowiedzieć. Odwrócił okładkę, czytając tytuły utworów.

  1. Najemnik z dziurą zamiast głowy
  2. Hełm tlenowy w moim Carry-on Baggage
  3. Leci Nowa Nadzieja
  4. W piątki leżę w bakcie
  5. NSH 30PANC
  6. Ha'vajska (z nutą desperacji)
  7. Kanclerz dobra rada
  8. Nal-Hutta
  9. Zbiornik z bactą
  10. Alert o ostrzale orbitalnym
  11. Pancerniki


  - Wygląda na jakieś raperskie gówno... - Bohater tej opowieści zawsze wolał muzykę klasyczną, ale z braku laku mógł posłuchać i tego. Ostrożnie włożył holodysk do odtwarzacza, wcisnął na panelu przycisk 7 i w słuchawkach pilota rozbrzmiał głos słynnego komentatora narshaddańskiego stylu życia.

  Nie siedź w bactcie dwie tury z rzędu
  Nie ma nic gorszego od braku wpisów
  Niż dyskusji, gdy nie masz senatorów
  Pamiętaj, że głosowanie wcale nie jest lepsze od blastera w ręku
  Zawsze karm swojego kotka
  Miej towarzyszy i droidy
  Jak masz padawanów to zabieraj ich na misje
  Mistrzu, jak masz padawana to zabieraj go na misje


  Pamiętaj najemniku, walcz by wygrywać
  W bakcie z ran można się wylizać
  Mowa prawdziwa
  Nie ukrywam, że kostki to tylko detale
  Wytęż wyobraźnię
  Gdziekolwiek przeprowadzasz zamachy, czyń to rozważnie


  Najemnik poczuł, jak pod wpływem trafnych analiz socjologicznych Pizza Lucasa oczy otwierają mu się na zupełnie inny świat - jak ogląda w zupełnie inny sposób świat współczesnego nowobogackiego najemnika. Wiedział już, co zrobi jak tylko doleci na Lankostę. Oczywiście zaraz po tym, jak zapyta się kogoś, co oznacza "1119 BBY".

  pokaż spoiler creditsy za pomoc przy pisaniu tekstu - @Matei123 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  źródło: pizza lucas.PNG

  •  

   Po odsłuchania kawałka Pizzy Lucasa młody najemnik z zaciekawieniem puścił kolejny utwór, tym razem ukryty pod numerekiem 4:

   Dosyć niemiła jest ta galaktyka
   Doświadczam tego, gdy ganiam myśliwcem
   Padawani chcą manifestować swą męskość
   Znowu zapiją niepewność i bezmoc (O-oh)
   Wieczorem wychodzą na Coruscant
   Tym razem jednak muszą iść beze mnie
   Niby po co znowu iść pod Senat?
   Widziałem wszystko co było i będzie (O-oc)

   Wiem kto za kogo, gdzie i za ile brał (ile brał)
   Wiem kto miał granat, a kto blaster (blaster)
   Wiem kto wygrywał, a kto przegrał (prze-targ)
   Które wilki zmienią się w ewoki
   Myślał, że jest bad sith, ale ego jego legło
   Razem z techniczną przerwą jego kredytów
   Nie mam hajsu, więc nie wołaj
   Puszczam galaretę i odpalam nowy wpis

   W piątki leżę w bakcie
   Nie mam siły mordować ani grabić
   Napijcie się za mnie
   Nie chce mi się latać ani walczyć

   Będę leżał w bakcie
   Nie chcę przypraw tanich brać
   W sumie może wpadnę
   Ej, jak będzie nowy wpis, daj mi znać

   Daj mi znać...

   @Kroomka
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Baalar Nervozz

  Baalar w swojej arogancji udał się w samo centrum galaktyki, do Coruscant. Chciał osobiście zobaczyć czy w życiu mieszkańców widać jakiekolwiek różnice przez wydarzenia ostatnich miesięcy. Wojna, bombardowania, zamachy, zmiana władzy, to dużo, ale czy wystarczająco by wprowadzić chaos do codziennego życia? Jednak najemnik miał jeszcze drugi cel wizyty w stolicy.

  ___________________________________________________________________________

  Duch wylądował w hangarze. Zanim wyszedł z myśliwca podeszło do niego dwóch strażników. Rutynowa kontrola, pomyślał.

  -Pana godność?
  -Baalar Nervozz.
  -Patrz Kamil jaki nam się cwaniak trafił. Myślisz, że jesteśmy głupi? Terrorysta nigdy by tu nie przyleciał.
  -Ale...
  -Żadnego ale, nie cwaniakuj.

  ____________________________________________________________________________

  Przechodząc się po ulicach wyższych poziomów Coruscant najemnik nie zauważył żadnych zmian w zachowaniu ludzi, ich życie nie zmieniło się w najmniejszym stopniu. Dopóki nie dojdzie do bezpośredniego zagrożenia ich życia wszystko pozostanie w tym samym stanie... Trzeba będzie coś z tym zrobić...
  Na niższych poziomach zobaczył to czego się spodziewał. Bieda, podejrzane typy, brak służb i kwitnący czarny rynek, norma.

  Ostatnia rzecz i można stąd spadać. Baalar udał się do najlepszego producenta bimbru w całym półświatku. Nawet nie wie, w którym momencie swojego życia zaczął pić. W prawdzie niewiele to zmieniło, nadal trzyma taką dyscyplinę jak kiedyś, po alkoholu świat mu nie wiruje, język się nie plącze, bo zresztą niewiele mówi, na niego alkohol działa inaczej. Wyostrza mu zmysły, wyzbywa resztek emocji, wycisza zbędne dźwięki.

  -Poproszę skrzynkę specjału Aqumulusa i dwie holoranżady. - po tych słowach najemnik zapłacił i skierował się w stronę myśliwca.

  ____________________________________________________________________________

  Powoli zmierzając w stronę górnych części miasta usłyszał za sobą bliżej nieokreślony hałas. Pamięć mięśniowa zrobiła swoje. Ręka już leżała na blasterze, a druga była gotowa do wymierzenia ciosu wibroostrzem. Obrócił się płynnym, niemal tanecznym ruchem i dojrzał źródło hałasu. Kot. Jakiś cholerny kot przestraszył Nervozza. Już zaczął iść w swoim kierunku, ale coś go tknęło. Skądś zna tego kocura. Czy to nie ten sam, który pojawia się na każdym filmie z senatu? Jak mu tam było, Pomarańcz? Nie, Cytryn? Chyba tak, ale co on tu robi? Baalar powoli się schylił.

  -Kici kici. - powtarzał spokojnym głosem jednocześnie wyciągając rękę do przodu.

  #lacunafabularniestarwars
  pokaż całość

  źródło: street.jpg

 •  

  SENAT – GŁOSOWANIE S6G #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto

  Szybkie zasady:
  - wpisy OOC (out-of-character) są zabronione i będą usuwane
  - głosować mogą tylko gracze ze statusem Senatora
  - głos zabierają tylko Senatorowie, Darth Redav i osoby dopuszczone do głosu przez Kanclerza
  - w tym głosowaniu zwracam szczególną uwagę na charaktery Senatorów

  Głosowanie trwa do niedzieli 21.03 do godziny 20:30

  ---------------------------------------------------------------------------

  - Szanowni! Otrzymałam od Was w głosowaniu mandat na reformę Republiki. W obliczu dogorywających zewnętrznych zagrożeń zwracam się do Was z prośbą o poparcie rewolucyjnych zmian w ustroju, które na zawsze zagwarantują Republice bezpieczeństwo i dostatek. Zadań do wykonania jest niezwykle dużo, być może nie zdołamy wszystkiego zrobić w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Wierzę jednak, że poprzecie wskazany przeze mnie kierunek rozwoju i spojrzycie na całość projektu z szerszej perspektywy, a nie tylko z punktu widzenia najbliższych zmian. Najpierw oczywiście musimy zlikwidować wszystkie zewnętrzne zagrożenia.
  pokaż całość

  źródło: data.whicdn.com

  •  

   Mateo Walas'hk, senator Skarpetonu

   Skarpetończyk wstał ze swojego miejsca sygnalizując chęć zabrania głosu.

   - Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że Zakon okazał się organizacją niekompetentną. Myślę, że dla dobra nie tylko Republiki, ale właśnie Zakonu i wszystkich związanych z nim istot, od tych najmłodszych, zindoktrynowanych młodzików, aż po - chwila przerwy - wielkich mistrzów, musimy zaprowadzić większą kontrolę korzystając z wcześniej już utworzonych narzędzi. Na początek oczyszczenie stolicy wydaje się być najrozsądniejszym krokiem, kolejne powinny być uzależnione od woli współpracy zakonu.

   Mateo rozejrzał się po sali. Część senatorów kiwała głową, część robiła wielkie oczy, część miała wszystko gdzieś. Jak zawsze. Szczerze ich nienawidził. Senatorzy byli uosobieniem wszystkiego złego w Republice która nie dawała sobie rady ze swoimi problemami. Pancernikami nie można nakarmić głodnych. A pizzą już tak.
   Z zamyślenia wyrwał go niecierpliwy jęk który rozszedł się po sali oczekujących na koniec przemówienia.

   - Tak, tak. Myślę, że zwiększenie wpływu na to, co się dzieje na naszych planetach to szansa dla nas wszystkich aby wyprowadzić nasze domy z centralizowanego marazmu. Zagłosujmy za tym. Republika to ludzie, to istoty mieszkające z nami, po sąsiedzku. Nie wielkie gmachy, nie godzinne dyskusje po nocach. To nasza rola by rozwijać nasze rodzinne strony! Weźmy nas los w nasze ręce!

   Kto by pomyślał, że debaty w Senacie mogą wymagać przynajmniej równej zwinności co strzelaniny gdzieś na najniższych poziomach Coruscant. W Y R A B I A S Z S I Ę.

   - Poprzedni kanclerz pokazał, że robi z armią co chce, wysyłając naszych żołnierzy po wszystkie zakątki galaktyki. Robił to ze starą konstytucją, pokazując, że nie ma ona żadnego znaczenia. Może to czas, aby powstała nowa, zgodna z duchem zmian w Republice? Do tego czasu musimy zapewnić bezpieczeństwo naszych granic, myślę, że Kanclerz jest najlepszą osobą do zapewnienia nam tego.

   Mateo spojrzał na swój datapad, szukając kolejnych zdań które sobie przygotował. Zostały mu dwa punkty do omówienia. Cicho westchnął.

   - Kończąc już, myślę, że tworzenie kolejnych organizacji strzegących porządku, jednocześnie niebędącymi oddziałami Armii Republikańskiej, to proszenie się o kolejny Zakon Jedi. Nie warto. A co do pomnika, niech o nim zadecydują artyści, a nie my. Dziękuję.

   Mateo usiadł z powrotem na swoje miejsce myśląc o swoich poprzednich przygodach. Czy życie najemnika tak dużo się różniło od życia senatora?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (30)

 •  

  SENAT - DEBATA S6D #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto

  Mapa Galaktyki
  Karta Postaci

  Szybkie zasady:
  - wpisy OOC (out-of-character) są zabronione i będą usuwane -> OOC na Discordzie Graczy lub moim
  - głos zabierają tylko Senatorowie, Darth Redav i osoby dopuszczone do głosu przez Kanclerza
  - w trakcie debaty składane są wnioski i projekty nowych ustaw
  - Kanclerz wybiera wnioski i projekty ustaw pod głosowanie według własnych kryteriów
  - Głosowanie odbywa się w oddzielnym wpisie

  ---------------------------------------------------------------------------

  Senatorowie musieli doznać niemałego szoku, słuchając briefingów swoich osobistych asystentów. Nie tylko planeta Republiki wpadła w sidła tajemniczej Konfederacji, ale i po raz pierwszy do struktur senackich na tak wysokim stanowisku został włączony Najemnik. Największą bombę większość przygotowała jednak na sam koniec.

  - Rada Jedi oraz wszyscy Jedi otrzymali status persona non grata na Coruscancie - cytowali komunikat asystenci. - Oczekuje się, że w przeciągu najbliższych tygodni przeniosą się wraz z całą Świątynią na Yavin 4. Do tego czasu nie będą oni wpuszczani na tereny Senatu, a ich możliwość poruszania się po Coruscancie ograniczona.
  - Ochroniarze Kanclerz i mistrz Stah-Schek również? - zapytał swoją asystentkę Janus Korwinix.
  - Wszystkich bez wyjątku... właściwie z jednym wyjątkiem, ale on już nie jest Jedi.
  - Spock...

  * * *

  Fimbria poprawiała włosy w lustrze, stojąc plecami do pozostałych obecnych członków Rady Bezpieczeństwa. Jakkay Zoidberg z ukosa patrzył na hologram Dartha Redava, kręcąc głową z niedowierzaniem.
  - Pani Kanclerz, czy na pewno takie radykalne kroki są teraz konieczne? - zapytał. - Jedi mimo swoich wad okazywali się być wielokronie przydatni.

  Kanclerz bez słowa odwróciła się w stronę senatora.

  - Przydatni kiedy? W ochronie kanclerza Lacheba? Nawet nie weszli na pokład jego statku przed feralnym kursem na Kokurę. A może przydali się Yminchowi? Zresztą - westchnęła. - Tutaj chodzi o coś więcej.

  Usiadła miękko na fotelu, spoglądając na ekran terminala.

  - Po pierwsze, o zbieżne cele. Nie trawię Jedi tak samo jak większość mieszkańców waszych planet, tak samo jak Ozillończycy. Usuwając ich z życia publicznego robimy całej Galaktyce przysługę. Dzięki temu takie problemy jak hodowanie w swoich szeregach zdrajców i posyłanie młodych na pewną śmierć przestają mieć znaczenie. Bo już nie są naszymi problemami.

  Zmęczona siedzeniem w jednej pozycji wstała i odwróciłą się swoimi smukłymi plecami do zgromadzonych.

  - A druga to lojalność. Dostałam mandat zaufania dzięki potężnej frakcji, a jej reprezentant oczekiwał ode mnie marginalizacji Jedi. Te słowa kieruję również do was moi drodzy - obróciła się na pięcie z powrotem do czwórki mężczyzn. - Lojalność wynagradzam, zdradę karzę.

  * * *

  - Witam wszystkich i otwieram obrady w Małej Sali - powiedziałą z uśmiechem Kanclerz Ys. - To mój pierwszy raz, dlatego proszę o odrobinę wyrozumiałości. Przed nami wiele trudnych spraw do omówienia, czy ktoś ze zgromadzonych chciałby zacząć?

  ---------------------------------------------------------------------------

  W tej turze trzema Akcjami Strategicznymi dysponuje Kanclerz, jedną frakcja KPZR.

  Przychód Republiki: 99 000k

  Debata trwa do soboty 21.03 do godziny 22:00.

  Wszyscy Jedi otrzymali zakaz wstępu do budynków Senatu ze skutkiem natychmiastowym.
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Matei123

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)