•  

  Jeśli ten wpis osiągnie 1024 plusów, dodam go jeszcze raz z podwojoną ilością Czarnobiałkowów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wpis 1
  Wpis 2
  Wpis 3
  Wpis 4
  Wpis 5
  Wpis 6
  Wpis 7
  Wpis 8
  Wpis 9

  pokaż spoiler Z racji piątek, piąteczek, piątunio nie wiem ile zajmie cała ta akcja, więc w razie czego kolejne czarnobiałkowy w nastepnych dniach - ciekawe do ilu dojedziemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #heheszki #czarnobialkow #glupiewykopowezabawy
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykop.pl

 •  

  T8 - Kolejki 25-26, FINAŁ SEZONU! #lacunafutbolowo
  #lacunafabularnieczarnolisto

  -------------------------------------------------------------

  Ależ to była zacięta końcówka! Część drużyn odczuwała wyraźne zmęczenie na boisku, część z kolei biegała jak NRDowskie biegaczki po końskich zastrzykach. Wszystko jest już jasne, zwycięzcy świętują, przegrani lamentują. Wyjątkowo przegląd lig zaczniemy od dołu do góry.

  Okręgówka pokazała nam w tym sezonie, że poziomem stara się nie odstawać od pozostałych szczebli rozgrywkowych. Jednak żadna z pozostałych nie miała tylu historii wzlotów i upadków. Oczywiście, utrzymanie wysokiej formy przez cały sezon granicy z cudem, jednak drużyny aspirujące do bycia ligową czołówką nie mogą sobie pozwalać na wpadki w decydujących momentach. Fatalnie zaprezentowały się Czarne Barany i Cambodian Farmers FC. Obie drużyny wypadły z miejsc, gwarantujących bezpośredni awans, na czym skorzystały drużyny rywalizujące z nimi w tej kolejce. Dzięki sensacyjnej porażce "Baranów" 0:3 BKS Szkolna 1916 zajęła miejsce, gwarantujące im udział w Pucharze Wysokiej Rangi! Z kolei Dorosłe Zrobotyzowane Kung-fu Orły strzelając karnego w doliczonym czasie gry i wygrywając spotkanie 3:2 z CFFC zajęły pierwsze miejsce w Okręgówce! Wraz z Wybrzeżem Klatki Schodowej i Heiro Rzeszów na pewno zagrają w następnym sezonie w Zapleczu! Ostatnie miejsce zajęła Międzygalaktyczna Drużyna Autystyczna pod wezwaniem św. Madonny mimo wygranej 3:0 nad przedostatnim Chemikiem Czarnobyl. Mecz miał dziwny przebieg, bowiem Po szybkim objęciu prowadzenia przez "Madonny" obie drużyny unikały gry, przeprowadzając powolne akcje, niczym na treningach. Po zakończeniu spotkania Chemiczki miały wyraźne pretensje do swoich rywali, co wzbudziło zainteresowanie delegata technicznego. Po wysłuchaniu obu stron zatwierdził wynik spotkania w protokole meczowym.

  Do Pucharu Wysokiej Rangi z Okręgówki awansowali jeszcze RKS HUWDU (5), Dziewczyny z IT (7) i ABCDE FC (8).

  Tabela końcowa Okręgówki

  Wyniki Okręgówki

  Statystyki Okręgówki

  Muniek Staszczyk śpiewał kiedyś "Zaplecze, zaplecze, pieprzone zaplecze". Bez wątpienia najbardziej energetyczna liga, której skład skład w następnym sezonie zmieni się najbardziej (i to bez brania pod uwagę aż czterech baraży). Drugie wędliniarskie derby padły łupem PS Paruwixów Salcefixonów, które świetną końcówką zapewniły sobie 4. miejsce w lidze i prawo do udziału w barażach o Ekstraklapę! Ich rywale na pewno spadną do Okręgówki po wspomnianej porażce oraz remisie z FC Execberg, którzy punktem wywiezionym od Salamixów zagwarantowali sobie grę w barażach o utrzymanie w Zapleczu.
  Nazwa Drużyny po fatalnym początku sezonu swój ostatni mecz wygrała ze Zbożowymi Bestiami z Wadowic aż 4:0 i zakończyła sezon na 8. miejscu, dającym prawo do udziału w Pucharze Wysokiej Rangi. Zwycięzcą na Zapleczu został zgodnie z oczekiwaniami Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań który wraz z NAM STRZELAĆ NIE KAZANO i BuszującymiWZbożu następny sezon zaczną w Ekstraklapie! Z ligą żegnają się poza PS Salamixami również Zbożowe bestie z Wadowic i FC Zboże Poznań. Zbożowe derby w następnym sezonie już w Okręgówce!

  Tabela końcowa Zaplecza

  Wyniki Zaplecza

  Statystyki Zaplecza

  Najlepsze i najbardziej prestiżowe rozgrywki zostawiamy sobie na deser. Jakże wyborny był to deser - smaczniejszy od kremówki i bardziej wykwintny od tiramisu. A czy wiecie dlaczego Młodzieżówka Huwdu nie może zjeść tiramisu? Ponieważ była zajęta w tym czasie gwałceniem swoich przyjacioło-rywali OKS Huwdu aż 5:0. Wraz z przejechaniem się po spadającej do Zaplecza Unii Przejazdowo 3:1 dwoma zwycięstwami zapewnili sobie pierwszy w historii klubu oraz pierwszy w historii rozgrywek TYTUŁ MISTRZOWSKI! Swoim rywalom nie pozostawili żadnych złudzeń, wyprzedzając sensacyjnych wicemistrzów Pierniczek Toruń aż 9 punktami. Rozczarowująco spisali się obrońcy Pucharu Wysokiej Rangi OKS Batory VI. 10. miejsce z pewnością nie jest szczytem ich możliwości, a ich forma przed turniejem pozostaje wielką niewiadomą. Do Zaplecza obok Unii Przejazdowo spadają również Zwariowane Betoniary i Barka Gdynia Kuna Guziec. W barażach o utrzymanie powalczą Dzieci z Bullerbyn. Półfinaliści pierwszej edycji Pucharu również nie zdołali wywalczyć na boisku awansu do tej imprezy.

  Tabela końcowa Ekstraklapy

  Wyniki Ekstraklapy

  Statystyki Ekstraklapy

  -------------------------------------------------------------

  PARY BARAŻOWE

  Baraż o Ekstraklapę:

  Dzieci z Bullerbyn - PS Paruwixy Salcefixony

  Baraże o Zaplecze:

  BSG Galactica - Cambodian Farmers FC
  FC Execberg - RKS HUWDU
  Bleak Midwinter - Czarne Barany

  Wspomniane wyżej zespoły zagrają ze sobą jeden mecz. Baraże można ustawiać na takich samych zasadach jak w ostatnich dwóch kolejkach. Link tutaj

  -------------------------------------------------------------

  @achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

  -------------------------------------------------------------

  W nadchodzącym w następnym tygodniu Pucharze Wysokiej Rangi zagrają obrońcy tytułu UKS Batory VI, 27 ligowców, którzy zajęli miejsca 1-9 na swoich szczeblach rozgrywkowych oraz zapisani ekskluzywnie do Pucharu Piekielne Bączury gracza @Pierdziuszek i KS Barcelona gracza @mac3. Do obsadzenia pozostały jeszcze dwa miejsca - jedną drużynę wybiorą wszystkie uczestniczące w rozgrywkach ligowych drużyny spośród niezakwalifikowanych. Drugą drużynę wybierze zarząd ligi po zakończeniu głosowania.

  Możecie przyznać Dziką Kartę swoim rywalom do 15.09 do godziny 21:00. Głos oddany na siebie jest nieważny. Głosowanie w tym formularzu

  Tabele poglądowe i lista ligowców

  -------------------------------------------------------------

  @Akumulat @Trollinsky potwierdźcie w komentarzu czy chcecie brać udział w rozgrywkach Pucharu Wysokiej Rangi (zapisaliście się na jedną edycję zabawy) do niedzieli 15.09 do godziny 21:00.
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Podsumowanie "tajemniczej choroby psów" w Norwegii.

  Jak dotąd na terenie całego kraju odnotowano ok. 50 przypadków choroby, w tym 26 w samym Oslo i okolicach.
  23 psy nie przeżyły. Dzisiaj rano pojawiła się informacja o 2 przypadkach. Nie ma informacji o tym ile zwierzaków zostało całkowicie wyleczonych, a ile wciąż walczy.

  Choroba objawia się silnymi, krwawymi wymiotami i biegunką. Powoduje bardzo szybkie odwodnienie organizmu, a według norweskiego patologa "jelita wyglądają jak rozwalone od środka"

  Choroba jest wywoływana przez bakterie Providencia alcalifaciens i Clostridium perfringens. Do tej pory 10 psów zostało poddanych autopsji jednak tylko u 7 znaleziono te dwie bakterie jednocześnie. U 3 psów nie stwierdzono występowania bakterii Clostridium perfringens, ale jak podaje AniCura Norge psom były podawane antybiotyki więc możliwe, że akurat na tę bakterię zadziałały.

  Na podstawie przeprowadzonych badań Instytut Weterynarii wykluczył zatrucie sinicami/glonami, choroby przenoszone przez kleszcze, wąglika i dżumę. Wykluczono także Salmonellę, trutkę na szczury i Campylobacter
  Nie ma też powiązania między trwającym wśród ludzi EHEC wywołanym przez bakterię E.Coli (zatruty wodociąg w Bergen). Trwają badania nad zatruciem pokarmu.

  W związku z tym, iż na norweskich mediach społecznościowych ludzie zaczęli oskarżać jakiegoś producenta karmy Mattilsynet wydał komunikat / prośbę o wstrzymaniu się od osądów. Podał również informacje, że jedzenie jest jednym z wielu podejrzanych w sprawie. Jednocześnie prosząc właścicieli psów o nie zmienianie dotychczasowej karmy i notowanie wszystkiego co pies jadł na przestrzeni ostatnich 14 dni.

  Nie znalazłem tego wątku z oskarżeniami, ale komunikat jest na stronie Mattilsynet.

  NKK (Norsk Kennel Klubben) zdecydował o nie wysyłaniu norweskich psów na międzynarodowe zawody / wystawy, oraz odwołał wszystkie wydarzenia zaplanowane w Norwegii.

  Ponad 2000 weterynarzy w kraju otrzymało wiadomości z instrukcjami jak przeprowadzać wywiad z przyszłymi pacjentami. Na stronie Mattilsynet pojawiły się szczegółowe informacja dla właścicieli psów. Między innymi o tym, żeby unikać styczności psów ze sobą, trzymać psa krótko na smyczy i nie pozwolić wąchać w ziemi. Unikać wybiegów dla psów, w lasach chodzić tylko głównymi ścieżkami, a w przypadku zauważenia jakichkolwiek objawów natychmiast zgłosić się do weterynarza itd.

  Na Independent UK pojawił się artykuł o tym, że według "śledczych" choroba ta może mieć związek z wyjątkowo obfitym sezonem na grzyby w Norwegii.

  Pojawił się jeden przypadek choroby w Szwecji u psa, który wrócił z wystawy w Trondheim.

  Wczoraj czytałem o 2 zarażonych psach w Polsce, jeden nie przeżył. Nie było żadnej informacji czy psy były ostatnio za granicą.

  WSZYSTKIE źródła wrzucę w komentarze, na życzenie, żeby nie zaśmiecać.

  #ndd #psy #norwegia
  pokaż całość

 •  

  T3 - Kolejki 9-12 #lacunafutbolowo
  #lacunafabularnieczarnolisto

  -------------------------------------------------------------

  Czas w ligach pędzi nieubłaganie. Za nami prawie półmetek zmagań, a niektórzy skauci drużyn, biorących udział w rozgrywkach, szykują ogromne niespodzianki. Bomby transferowe z pewnością wstrząsną całym środowiskiem, tymczasem przejdźmy do podsumowania minionych spotkań.

  W tej serii spotkań w Ekstraklapie mieliśmy aż dwa spotkania, w których jedna z drużyn strzeliła cztery bramki. Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów pokonało 4:1 OKS Huwdu, a ta ci drudzy odwdzięczyli się Pędzącym Kaloryferom wynikiem 4:2. Fatalną formę zaprezentował UKS Batory VI. Aktualni zdobywcy Pucharu Wysokiej Rangi po zanotowaniu czterech porażek w tej serii spotkań spadli na dół tabeli, choć de facto do prowadzącej Technokratycznej Drużyny Piłkarskiej tracą zaledwie sześć punktów. Unia Przejazdowo wciąż nie może wygrzebać się z kryzysu. Pierwsze w sezonie zwycięstwo nad zniżkującymi "Stefanami" może jednak napawać niewielkim optymizmem.

  Tabela Ekstraklapy

  Wyniki Ekstraklapy

  Statystyki Ekstraklapy

  Na Zapleczu wszyscy czekali na Zbożowe Derby! W niepozbawionym glutenu, egocentryzmu i atencji (za to pozbawionym RiGCzu) meczu górą okazały się Zbożowe Bestie z Wadowic, pokonując swoich poznańskich rywali 2:0. Z kolei mniej wegańskie Derby Wędliniarskie zakończyły się remisem 1:1. Trenerzy obu drużyn mogą być zadowoleni z formy swoich zespołów, które zajmują miejsca w górnej połowie tabeli. Liderem wciąż Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań. Z kolei zajmująca ostatnie miejsce Nazwa Drużyny powoli zaczyna tracić kontakt z pozostałymi drużynami.

  Tabela Zaplecza

  Wyniki Zaplecza

  Statystyki Zaplecza

  Okręgówka również zaprezentowała nam dwa spotkaniamia derbowe. W pierwszym RKS Huwdu podejmował Polonię Napleton. Powolne spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów. Z kolei Chemik Czarnobyl okazał się wyjątkowo gościnny dla Dziewczyn w IT, oddając im 3 punkty w przegranym 1:2 meczu. W tabeli wciąż na czele Czarne Barany z trzema punktami przewagi nad "Korpoludkami' i pięcioma nad Cambodian Farmers FC. Ostatnie miejsce z dorobkiem trzynastu punktów zajmują aż cztery zespoły. Walka o spadek byłaby niezwykle zacięta, gdyby nie fakt, że z Okręgówki niżej spaść się nie da.

  Tabela Okręgówki

  Wyniki Okręgówki

  Statystyki Okręgówki

  -------------------------------------------------------------

  Zbliża się świąteczna przerwa w rozgrywkach i wasi piłkarze, który najwyraźniej mają duże problemy w zadawaniu pytań publicznie publicznie na treningach, znowu wysłali delegacje do swoich trenerów. Tym razem są ciekawi, dokąd pojadą na tygodniowe zgrupowanie, połączone z wypoczynkiem. Na jakie wczasy, zdaniem trenerów, zasłużyli piłkarze po szesnastu kolejkach obecnego sezonu?

  -------------------------------------------------------------

  @achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

  Podejmij decyzję, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Czas na podjęcie decyzji upływa 9.09 o godzinie 17:00

  #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: bhvdtp.com

 •  

  T2 - Kolejki 5-8 #lacunafutbolowo
  #lacunafabularnieczarnolisto

  -------------------------------------------------------------

  Sezon już w pełni i żadna z drużyn nie może już używać w wywiadach określenia "pierwsze koty za płoty". Pierwsi liderzy powoli się krystalizują. Czerwone latarnie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Kibice z pewnością nie mogą się już doczekać, by zobaczyć jak poszło im faworytom. Przegląd zacznijmy tradycyjnie od najwyższej klasy rozgrywkowej.

  Ekstraklapa elektryzowała nas pojedynkiem, który można byłoby nazwać powtórką finału Pucharu Wysokiej Rangi. UKS Batory VI i tym razem okazał się być lepszy od Technokratycznej Drużyny Piłkarskiej, pokonując srebrnych medalistów 1:0. W innych ekscytujących spotkaniach Alpenfestung nie było w stanie zatrzymać rozpędzone Pędzące Kaloryfery, ulegając im aż 1:4. Hokejowego wycisku nie uniknęli również "Technokraci", przegrywając 0:4 z OKS Huwdu. W tabeli wciąż prowadzi Drużyna A, mając 1 punkt przewagi nad "Stefanami" i dwa nad "Technokratami". Unia Przejazdowo przeżywa kryzys na początku sezonu. Trzy remisy, pięć porażek i siedem punktów straty do miejsca gwarantującego utrzymanie oraz kwalifikację do Pucharu Wysokiej Rangi.

  Tabela Ekstraklapy

  Wyniki Ekstraklapy

  Statystyki Ekstraklapy

  zaplecze w porównaniu do wyższej klasy rozgrywkowej wydaje się być bardziej nieprzewidywalne. Na pozycję lidera wskoczył Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań, wyprzedzając o jeden punkt HALABARDA Żorżtołn. Popularne "Halabardy" bardziej od aktualnej pozycji w lidze świętują z pewnością zwycięstwo nad SKS Georgetown. Pełen zwrotów akcji mecz zakończył się wynikiem 2:1 na ich korzyść. Na drugim końcu tabeli wylądowała Nazwa Drużyny, która w tej kolejce zdobyła zaledwie jeden punkt po dość szczęśliwym remisie z PS Paruwixy Salcefixony. Środek tabeli wydaje się jednak wciąż w ich zasięgu.

  Tabela Zaplecza

  Wyniki Zaplecza

  Statystyki Zaplecza

  Wbrew obiegowej opinii zawodnicy Okręgówki nie tylko nie kopią się po głowach, próbując pokonać swoich rywali, ale i prezentują całkiem solidny poziom rozgrywek. Tak jest przynajmniej w przypadku Czarnych Baranów, które po trzech zwycięstwach i jednym remisie objęły fotel lidera Okręgówki. Z kolei Dorosłe Zrobotyzowane Kung-fu Orły z pewnością potrzebują aktualizacji oprogramowania. Dwa remisy i dwie porażki z pewnością nie są szczytem możliwości tej drużyny, która po 8 kolejkach zgromadziła zaledwie 5 punktów.

  Tabela Okręgówki

  Wyniki Okręgówki

  Statystyki Okręgówki

  -------------------------------------------------------------

  Kiedy wydawało się, że problem alkoholowy został rozwiązany, tudzież zamieciony pod dywan, piłkarze niespodziewanie udali się do trenera z petycją. Ich zdaniem poranne treningi zaczynają się zbyt wcześnie (o 8 rano), co według nich nie pozwala optymalnie przygotować się do popołudniowych meczów, rozgrywanych zwykle w godzinach 13-18. Piłkarze proszą o przesunięcie porannych treningów na godzinę 10:00.

  -------------------------------------------------------------

  @achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

  Podejmij decyzję, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Czas na podjęcie decyzji upływa 9.09 o godzinie 08:00

  Zasady awansów i spadków - tabele poglądowe

  #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  P1 - Kolor #lacunafabularniestarwars - tag nowej gry
  #lacunafabularnie #lacunafabularnieczarnolisto

  ---------------------------------------------------

  Zomo skrzywił się z obrzydzeniem. Barman zapewniał, że lokalne piwo niewiele ustępuje tym ze Światów Jądra, tymczasem jego zapach wydawał się gorszy od oddechu spoconego Tauntauna. Najemnik westchnął ciężko i odstawił kubek z napitkiem. Rozejrzał się uważnie po kantynie - jego czterech towarzyszy ulokowanych było w strategicznych miejscach, z łatwym dostępem do osłony. Nic w tym dziwnego - złapanie celu w ogień krzyżowy zdecydowanie zwiększało szanse na powodzenie misji. Spojrzał na wyświetlacz komunikatora i po chwili podniósł wzrok w stronę śluzy wejściowej. Jego kontakt przybył punktualnie.

  Młody mężczyzna z krótko ostrzyżonymi włosami i cienkim długim warkoczykiem, który pasował do reszty fryzury jak pięść do oka. Przysiadł się do lustrującego go od wejścia mężczyzny i już miał unosić dłoń, by zamówić coś do picia, gdy Zomo gestem pokazał mu, że to nienajlepszy pomysł.

  - Przejdźmy po prostu do interesów - mruknął najemnik. - Kredyty masz?
  - 32 000, tak jak się umawialiśmy - odparł młodzieniec. - Pokaż mi kryształy.
  - Nie tutaj, młody! - syknął Zomo - Przejdziemy się do doków, już i tak dużo ryzykuję pojawiając się tutaj.

  Obaj mężczyźni wyszli z kantyny. Gwiezdny port nr 340 w Nar-Shaddaa nie należał do najruchliwszych za dnia, jednak po zmroku życie w tym sektorze ożywało. Wtopienie się w tłum nie było w ogóle trudne - nikt nie zwrócił uwagi na jedną z tysięcy takich zakapturzonych par. Nikt też nie zwrócił uwagi na czwórkę najemników, podążających ich śladem.

  * * *

  Ciemna alejka pomiędzy dwoma hangarami wyglądała jakby była przygotowana na ugoszczenie dwóch tajemniczych osób. Zomo stanął przy stoliku, na którym znajdowała się niewielka kasetka. Obok stołu, na wyłączonym ręcznym transporterze znajdowała się metalowa skrzynia.

  - Pokaż mi to, co zamawiałem - powiedział młodzieniec z udawaną pewnością w głosie.

  Zomo otworzył kasetkę, wyciągając z niej kilka niewielkich elementów. Wziął do ręki coś, co wyglądało jak metalowa tuba.

  - Z rękojeścią nie ma żadnej filozofii. Niektórzy preferują podwójne, ale to pozerzy. Zresztą Jedi o tym doskonale wiedzą, nie słyszałem nigdy o członku Rady, który by takiego używał. Dorzucam je wszystkie gratis do zamówienia, i tak nie miałbym co z nimi zrobić.

  Otworzył rękojeść, w środku której znajdowały się trzy skrytki różnej wielkości. Do największej z nich włożył naamitową baterię.

  - Te baterie przeżyły niejednego Jedi - powiedział Zomo, po czym dodał złowieszczo - Ciebie pewnie też przeżyją.
  - Co? Yyyy... ja przecież nie... nie jestem Jedi! - zająknął się młodzieniec.
  - A ten miecz świetlny, który ci dynda pod płaszczem to tak dla ozdoby? W dodatku nie masz żadnego blastera? - wyszczerzył zęby najemnik. - Mnie to nie obchodzi. Dajesz pieniądze, to możesz sobie być nawet senatorem. A i tacy u mnie bywali...

  W środkową skrytkę włożył niewielki, pulsujący ciemnofioletowym światłem kryształ. Miecz w jego dłoni zadrżał nieznacznie, jakby potrzebował odrobinę czasu na przystosowanie się do nowego źródła energii.

  - Skąd jest ten Kyber? - zapytał młodzieniec
  - Z Zewnętrznych Rubieży - burknął Zomo
  - Z którego systemu?
  - Nie interesuj się!

  W ostatnią, najmniejszą skrytkę wsunął płaską, kolorową soczewkę.

  - Tego u Jedi nigdy nie zrozumiem - powiedział najemnik. - Niby żyjecie w czystości, żadnych babeczek, żadnych pokus ciała. Ale kolory tych mieczy to dla was przedłużenie waszych męskości. Twi'lekanki są skromniejsze od was, nie obnoszą się tak z tą waszą wielokolorową świecącą biżuterią.
  - Nie wszyscy Jedi są tacy sami! - obruszył się młodzieniec. - A kolory nasz... to znaczy ich mieczy mają znaczenie!
  - Może mają znaczenie kto kogo będzie dzisiaj nadziewał - zachichotał najemnik. - Bo wiesz, brak kobiet, celibat... nie?
  - Niebieski kolor mają wszyscy padawani, uczniowie - zaczął wyliczać młodzieniec, choć jego rozmówca go o to nie prosił. - Niektórzy uczniowie mają swojego mistrza, który używa zielonego koloru. Są również Rycerze Jedi - wolni strzelcy, samotnicy. Większośc z nich mieszka w Akademii, ale część z nich podąża własnymi ścieżkami. Poznasz ich po żółtym kolorze miecza. Są też oczywiście wyjątki od tych reguł...
  - ... o które cię w ogóle nie pytałem młody - przerwal mu zirytowany Zomo, włączając złożony miecz świetlny.

  Alejka rozbłysła niebieskim światłem. Zomo obejrzał miecz, wykonał kilka niedbałych ruchów, po czym wyłączył go, pogrążając zaułek ponownie w ciemności.

  - Dla mnie to tylko nieprzydatny cep. Mało kto potrafi się tą bronią dobrze posługiwać. Blaster jest sto razy lepszy od broni białej.
  - Reszta jest w metalowej skrzyni?
  - Najpierw pieniądze.

  Młodzieniec wyciągnął niewielki czip z kredytami. Zomo pośpiesznie wyrwał mu plastik z rąk i przyłożył do swojego czytnika. Uśmiechnął się, po czym wskazał ręką skrzynię. Młody Jedi podszedł do skrzyni i wcisnął przycisk do otwierania. Wieko szczęknęło i uniosło się do góry. Zaskoczony chłopak dostrzegł, że skrzynia była pusta. Odwrócił się gwałtownie w kierunku Zomo, który celował w niego wyciągniętym znikąd Blasterem.

  - Dostaniesz cenną lekcję młody. Lekcję, którą powinni dostać wszyscy wyściubiający swój wścibski nos poza Światy Jądra. Szkoda tylko, że będzie ona ostatnią w twoim życiu.

  Młodzieniec dobył swój miecz, a zaułek ponownie zapłonęła jasnoniebieskim światłem.

  - Popełniasz śmiertelny błąd najemniku! - krzyknął Padawan
  - Lekcja jest bardzo prosta i krótka - ciągnął Zomo - "Nie podejmuj się zadań, które cię przerastają".
  - Możesz z tego jeszcze wyjść cało! - głos Padawana drżał

  Zomo wolną ręką rzucił czymś w kierunku młodzieńca. Ten odruchowo wyciągnął dłoń, aby odepchnąć Mocą lecący w jego kierunku przedmiot, ale w tym samym momencie najemnik oddał kilka błyskawicznych strzałów. Padawan zdołał odbić tylko pierwsze dwie wiązki lasera, dwie kolejne trafiły go w klatkę piersiową i przewróciły na plecy. Miecz świetlny wypadł mu z ręki. Zomo podniósł go, wyłączył i wycelował Blaster w umierającego chłopaka. Za jego plecami pojawiło się czterech innych najemników.

  - Nie szkoda ci było nas brać jako obstawę Zomo? - zaśmiała się jedna z najemniczek - Ten chłoptaś nie dałby rady nawet zepsutemu droidowi.
  - Są Jedi i są Jedi - powiedział ponuro Zomo - Ten tutaj raczej nie ma mistrza i pewnie uciekł z Akademii, znudzony życiem mnicha. Nie dziwię mu się. Przesuwanie kamiennych bloków i całodzienne medytacje nie są atrakcyjny sposobem na spędzenie życia.
  - Zomo, może jesteś doświadczony, ale nie jesteś najlepszy z nas. Jeżeli sam dałeś sobie radę z Jedi, to prawie każdy z naszej gildii sobie z takim poradzi!
  - Ostrożności nigdy nie za wiele - Zomo nie spuszczał z muszki prawie nieruchomego padawana - za jakiś czas Rada Jedi z Coruscant dowie się o jego śmierci i wyśle tutaj kogoś do węszenia. Przynajmniej dobrze, że ten nie miał mistrza.
  - To prawda, nie miał - odezwał się głos zza pleców najemników

  Najemnicy odwrócili się i dostrzegli zakapturzoną sylwetkę człowieka. Jego twarz była ukryta w cieniu. Nie celował w najemników żadną bronią.

  - Zabłądziłeś kolego? - zapytała kpiąco najemniczka, robiąc kilka kroków kierunku nieznajomego.
  - Ależ nie, zapewniam cię, że jestem w dobrym miejscu. Widzę nawet, że zdążylem na czas.

  Ściągnął z głowy kaptur. Długie, siwe włosy opadały na jego ramiona, a siwe brwi i broda zdawały się skrywać niewielkie blizny na twarzy. Wzrok miał zimny i przenikliwy, oczy w kolorze włosów i mina, która nie wyrażała żadnej pozytywnej emocji. Ledwo żywy Padawan otworzył szeroko oczy i wyszeptał cicho.

  - Mistrzu... mistrzu Spektrumie.

  Starzec zdawał się nie zwracać uwagi na to, co powiedział leżący jedi, ale Zomo przeszył zimny dreszcz. Spojrzał w stronę nieznajomego i krzyknął.

  - Nazwał cię mistrzem, to prawda?
  - I tak, i nie - powiedział spokojnie nieznajomy - To nie jest mój uczeń...
  - ZABIĆ!!! - krzyknął przerażony Zomo.

  W kierunku Spektruma poleciało kilkadziesiąt strzałów z blastera. Większość z nich trafiła prosto w mężczyznę, ale ten nawet nie drgnął. Zomo słyszał o mistrzach Jedi odbijających promienie blastera przy pomocy swoich mieczy świetlnych, jednak nigdy nie spotkał się z czymś takim. Spektrum powoli szedł w kierunku bezradnych najemników, którzy w końcu przerwali ostrzał. Najemniczka oddała jeszcze ostatni strzał w głowę mistrza Jedi, ale nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia.

  - Czy teraz moja kolej? - zapytał bez cienia uśmiechu na twarzy

  Nie czekając na odpowiedź błyskawicznie dobył swój miecz świetlny. Alejka ponownie rozbłysła światłem - tym razem fioletowym. Jednym skokiem Spektrum doskoczył do najemniczki i szybkim cięciem przeciął ją na pół wzdłuż kręgosłupa. Następnie rzucił swoim świetlnym niczym bumerangiem, a obracające się horyzontalnie ostrze miecza przecięło pozostałych czterech najemników. Miecz posłusznie wrócił do ręki starego Jedi, który podszedł i nachylił się nad Padawanem. Wyciągnął komunikator.

  - Transport do hangarów przy porcie 340. Znalazłem Padawana, potrzebuje zbiornika z Bactą, żeby przeżyć. Trzymaj się młody.
  - M... mistrzu, przepraszam... - głos młodzieńca był bardzo słaby
  - Nie czas na to, bądź silny. Skoncentruj się w sobie. Poczuj jak płynie przez ciebie Moc. Jak jesteś jej częścią tak samo jak my wszyscy. Pamiętaj, Jasna Strona Mocy wyleczy najcięższą ranę. Musisz ją w sobie odnaleźć.

  Młodzieniec zamknął oczy i zaczął powoli oddychać. Jego ciało zaczęło się powoli rozluźniać, grymas bólu powoli znikał. Gdy przyjechał transport, był w pełni świadomy. Przed włożeniem go do zbiornika z płynem Bacta spojrzał na mistrza Spektruma i uniósł kciuk w górę przed zaśnięciem.

  * * *

  - ... uciekinier z Akademii przeżył, od dwóch dni leczy się na statku Rady. Wyglądało to groźnie, ale zdążyłem na czas. Wciąż go nie przesłuchałem, ale to chyba zadanie dla szanownej Rady. Nie mam nic więcej do dodania w raporcie.

  ciąg dalszy nastąpi...
  pokaż całość

  źródło: pm1.narvii.com

 •  

  T1 - Kolejki 1-4 #lacunafutbolowo
  #lacunafabularnieczarnolisto

  ---------------------------------------------------

  Pierwsze cztery kolejki spotkań już za nami! Sezon ruszył z kopyta - niektórzy zaliczą początek sezonu do udanych, inni będą musieli wyciągnąć wnioski z rozegranych do tej pory spotkań.

  W Ekstraklapie na pewno ciekawym spotkaniem było to w drugiej kolejce pomiędzy zwycięzcą Pucharu Wysokiej Rangi UKS Batory VI a półfinalistami tego turnieju Dziećmi z Bullerbyn. "Stefany" potwierdziły wysoką formę, nieznacznie pokonując rywali 2:1. Ze wszystkich półfinalistów to właśnie "Bombelki" zaliczyły najsłabszy start w sezonie. Drugim interesującym spotkaniem był derbowy pojedynek Pędzących Kaloryferów ze Zwariowanymi Betoniarami. Górą tym razem okazały się popularne "Konwektory", zdobywając zwycięską bramkę na 2:1 w ostatnim kwadransie spotkania.

  W tabeli prowadzi Drużyna A, która jako jedyny zespół nie zanotowała jeszcze w tym sezonie porażki i ma punkt przewagi nad finalistami Pucharu Wysokiej Rangi. Na dnie Unia Przejazdowo z jednym punktem za remis z Barką Gdynia Kuną Guziec.

  Tabela Ekstraklapy

  Wyniki Ekstraklapy

  Statystyki Ekstraklapy

  Rozgrywki zaplecza zaczęliśmy od szlagieru poznańskiego, gdzie FC Zboże Poznań pewnie pokonało Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań 2:0. Cztery pierwsze kolejki przyniosły aż 10 remisów na 28 rozegranych spotkań. Z tego powodu aż 6 drużyn zgromadziło tylko cztery punkty i nie sposób przewidzieć kształt tabeli po kolejnych czterech spotkaniach. Na tym szczeblu tylko dwie drużyny pozostały niepokonana - NAM STRZELAĆ NIE KAZANO wbrew nazwie strzeliła już 5 bramek, tracąc zaledwie jedną. Z kolei cieszący się 6 punktami Bleak Midwinter zremisował aż 3 razy na 4 spotkania, za to nie stracił ani jednej bramki.

  Tabela Zaplecza

  Wyniki Zaplecze

  Statystyki Zaplecza

  Okręgówka, choć będąca najnizszym szczeblem rozgrywek, poziomem piłkarskim wcale nie odbiegała od pozostałych. Tak przynajmniej było w pierwszych czterech kolejkach, gdzie w najciekawszych spotkaniach Czarne Barany rozjechały Dziewczyny w IT aż 4:0 a Międzygalaktyczna Drużyna Autystyczna pod wezwaniem św. Madonny zaliczyła swoje pierwsze zwycięstwo w historii klubu, odpierając wściekłe ataki FC Homokomando i wygrywając 2:1. Niepokonaną drużyną w Okręgówce pozostają FC Staszki, które po jednym zwycięstwie i trzech remisach zajmują szóste miejsce w tabeli ze stratą do prowadzących Cambodian Farmers FC. Tabelę zamyka ćwierćfinalista Pucharu Wysokiej Rangi RKS HUWDU.

  Tabela Okręgówki

  Wyniki Okręgówki

  Statystyki Okręgówki

  -------------------------------------------------------------

  Trenerzy drużyn zauważyli, że ich piłkarze ostatnio coraz częściej przyjeżdżają na treningi taksówkami. Poza nielicznymi piłkarzami, którzy na stadion przyjeżdżali na rowerach, większość zwykle przyjeżdżała swoimi SUVami, którymi po treningu udawali się do pobliskiej galerii handlowej. Asystenci trenerów podejrzewają epidemię "choroby filipińskiej", choć nikt nie został złapany za rękę.

  -------------------------------------------------------------

  @achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

  Podejmij decyzję, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Czas na podjęcie decyzji upływa 8.09 o godzinie 12:00

  #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: wprost.pl

 •  

  Losowanie już za nami! Drużyny startujące w zabawie #lacunafutbolowo zostały rozdzielone pomiędzy trzy ligi - Ekstraklapę, Zaplecze i Okręgówkę. Harmonogram spotkań zostanie ujawniony wieczorem, tymczasem wyniki losowania do lig prezentują się następująco:

  Ekstraklapa:

  Alpenfestung - Zerri
  Barka Gdynia Kuna Guziec - Waspin
  Drużyna A - Awerege
  Dzieci z Bullerbyn - Kolorowy_jelonek
  Młodzieżówka Huwdu - Akumulat
  Odwróć tabele Brodacze na czele - BetonowyBrodaczBezAfro
  OKS Huwdu - Ex2light
  Pędzące Kaloryfery - gasior22
  Pierniczek Toruń - Wysu
  Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów - Onde
  Technokratyczna Drużyna Piłkarska - achtunki
  UKS Batory VI - krasnoludkolo
  Unia Przejazdowo - FPNGda
  Zwariowane Betoniary - Kiciupiciu

  Zaplecze:

  Bleak Midwinter - PoliuretanowyMariush
  BSG Galactica - William
  Adama
  BuszującyWZbożu - piotrek1889
  FC Execberg - execbb
  FC Zboże Poznań - Matei123
  HALABARDA Żorżtołn - pocotosienoginoco
  NAM STRZELAĆ NIE KAZANO - pankleks8
  Nazwa Drużyny - Trollinsky
  PS Paruwixy Salcefixony - profesjonalna
  skarpeta
  PS Salamixy - Lisaros
  SKS Georgetown - Yokaii
  Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań - Rak_Codzienny
  Suicide Squad - Kevin00
  Zbożowe bestie z Wadowic - Anagama

  Okręgówka:

  ABCDE FC - volski_
  BKS Szkolna 1916 - pete111
  Cambodian Farmers FC - Kroomka
  Chemik Czarnobyl - Zeroskilla
  Czarne Barany - czarnybaran20
  Dorosłe Zrobotyzowane Kung-fu Orły - Askaukalis
  Dziewczyny w IT - JuliaMay
  FC Homokomando - kvvach
  FC Staszki - Stah-Schek
  Heiro Rzeszuf - Futsalistacisowianka
  Międzygalaktyczna Drużyna Autystyczna pod wezwaniem św. Madonny - KrzemowyDuch
  Polonia Napleton - Half
  Marathon
  RKS HUWDU - ZdenerwowanyBialorusin
  Wybrzeże Klatki Schodowej - Queltas

  Graficzne przedstawienie zasad awansów i spadków z poszczególnych lig znajdziecie pod tym linkiem. W drugiej zakładce arkusza znajdziecie listę aktualnych drużyn wraz z ich statystykami.

  Wszystkie ligi będą rozgrywały swoje mecze równolegle. Pierwsze decyzje już dziś wieczorem! Jeżeli jesteś widzem i nie chcesz przegapić wpisów zabawy, dołącz do Mirkolisty!

  Mój discord
  Discord graczy

  #lacunafabularnieczarnolisto
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Matei123

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)