''Fridericus, mein König, den der Lorbeerkranz ziert, ach, hätt’st du nur öfters zu plündern permittiert, Fridericus Rex, mein König und Held, wir schlügen den Teufel für dich aus der Welt.“

 •  

  Można się kłócić, że niepotrzebnie wtrącili w to politykę, ale pięknie podsumowali hipokryzję całej tej imprezy. Wszędzie równość, miłość i wszystko co pięknie brzmi, tym czasem paręset kilometrów dalej Izrael urządza mordy na niewinnych ludziach. #eurowizja

 •  

  #8values
  #9axes
  #polityka
  Bardziej #4konserwy czy #neuropa? I jaka partia w Polsce mi pasuje według was? Szczerze mówiąc jedyne co bym zmienił to zdecydowanie więcej pacyfizmu oraz te 2% w stronę federalizmu.

  źródło: 9axes.png

  •  

   @Miczubezi: w #neuropa są ludzie o różnych poglądach. według mnie jesteś jak najbardziej neuropkiem (masz 70% postępu). obecnie najbardziej zbliżona partia do twoich poglądów to chyba nowoczesna (lub Teraz. tylko że na Ryśka już nie ma sensu głosować). ogólnie to w Polsce można ze świecą szukać partii liberalnej i gospodarczo i światopoglądowo.

   +: Miczubezi, M......k +2 innych
 •  

  #anime #animedyskusja Kiedy wychodzi w Polsce Fukkatsu no Lelouch? Z tego co się orientuję to niedawno nowe Code Geass miało premierę w USA, ale o Europie nic nie odnalazłem.

 •  

  Porto Argos 1516 Lato #lacunafabularnienewbristol
  Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
  Pytania out-of-character tylko w trakcie sesji ama na discordzie. Najbliższa sesja z pytaniami 9.05 między 21:00 a 21:30

  Bank BSU
  Bank Białej Rękawiczki
  Bank Vivaldich
  ŻKOK

  KARTA POSTACI
  Temat dotyczący Celów i Ambicji

  Mechanika przedsiębiorstw
  Mechanika domów

  -------------------------------------------------
  Wypadki przy pracy: brak w tym kwartale

  -------------------------------------------------

  Tak tłoczno w porcie już dawno nie było. Nic dziwnego, w końcu wiele osób pierwszy raz widziało coś takiego na oczy. Bezpiecznym stwierdzeniem byłoby, że byli jednymi z pierwszych osób na świecie, którym dane było to zobaczyć.

  Olbrzymi, majestatyczny, połyskujący niebieskawo-metalicznym blaskiem, straszący dziesiątkami armat, prawdziwy morski potwór. Kraken. Bestia z czeluści piekieł.

  - Encourasado... - wyszeptał Lars Badbygger

  - Odwołujemy akcję - szepnęła zakapturzona postać, stojąca za jednym z budynków
  - Dlaczego do diabła przypłynęli tak szybko? - zaklęła druga postać - moje 1000 funtów...

  Siedmiomasztowiec z trudem zacumował przy porcie, blokując kilkanaście mniejszych statków handlowych, stojących bliżej brzegu. Z trapu żwawym krokiem zaczęły schodzić oddziały muszkieterów portugalskich, zaś chwilę po nich zszedł i sam admirał, nowy zarządca wyspy.

  - Witajcie osadnicy Porto Argos! - po akcencie słychać było, że Rubens Algarve wyuczył się tego zdania na pamięć, bowiem po powitaniu nie nastąpiło spodziewane przemówienie. Żołnierze przemaszerowali w stronę Centralnej, wraz z nimi osadnicy, wciąż nie rozumiejący, co tu się właściwie wydarzyło. Na podest wszedł jeden z gryzipiórków portugalskich, wyciągnął niewielki plik kartek i przemówił płynną angielszczyzną.

  - Obywatele Porto Argos. Jesteśmy tutaj, by wypełnić wolę miłościwie nam panującego króla Felipe. Osada jest pogrążona w chaosie i żeby z tego chaosu jak najszybciej wyjść, almirante Rubens Algarve przedstawi plan naprawczy osady oraz proces dostosowywania Porto Argos do prawa portugalskiego. Następujące reformy zostaną wprowadzone natychmiastowo:

  1. Najwyższą władzę w Porto Argos obejmie almirante Rubens Algarve osobiście, a pod jego nadzorem działać będą również garnizony Gama i Avila we wschodniej części Costa Amarela. Rządzący na wyspie Kwadrumwirat zobowiązany jest do jak najszybszego przekazanie budynków magistratu oraz wszystkich budżetów, nad którymi sprawuje kontrolę.

  2. Oficjalną walutą Porto Argos pozostanie funt angielski do czasu zebrania z lokalnymi bankierami, omówienia wymiany pieniędzy na portugalskie escudo i przeprowadzenia procesu wymiany w sposób, który nie obniży znacząco jakości życia osadników.

  3. Obecna Straż Miejska zostaje rozwiązana, jej członkowie przeniesieni w stan spoczynku wraz z dożywotnią emeryturą w wysokości 50 escudo kwartalnie z wyjątkiem komendanta Samuela Madarry, który zostanie aresztowany i odpowie za wydanie rozkazu zamordowania portugalskich kupców. Pozostali więzieni kupcy powinni zostać wypuszczeni z lochów przed zakończeniem tej przemowy.

  4. W miejsce starej organizacji zostanie powołana Milicja Osadnicza, złożona tymczasowo z żołnierzy królewskich i stopniowo zastępowana przez lokalnych.

  5. Wszystkie przedsiębiorstwa prywatne przejdą pod zarząd królewski, a ich właścicielom zostanie wypłacone stosowne odszkodowanie, z wyjątkiem Josepha Slanta, który z wolnej stopy odpowie za zawłaszczenie kopalni, należącej do wasala króla Felipe.

  6. Osadnicy, pracujący do tej pory w innych przedsiębiorstwach, zostaną przydzieleni do pracy w kopalni Olimpium lub na plantacjach Żywności, chyba że wykażą szczególne umiejętności, przydatne dla rozwoju Porto Argos.

  Almirante prosi o współpracę i zrozumienie. Wszelka próba oporu spotka się ze zdecydowaną reakcją. Almirante pragnie również przypomnieć lub uświadomić mieszkańców Porto Argos o najważniejszych przepisach prawnych królestwa Portugalii:

  1. Językiem urzędowym królestwa jest język portugalski. Do końca roku 1517 na terenie Costa Amarela sprawy będzie można załatwiać również w języku angielskim.

  2. Posiadanie prywatnej broni palnej przez obywateli jest surowo zabronione, w dzielnicach portowych zabronione jest noszenie jakiejkolwiek broni, a jej transport dopuszczalny tylko w zabitych gwoździami skrzyniach.

  3. Religia władcy jest religią narodu. Osadnicy, niepodążający ścieżką katolicyzmu, zobowiązani są do uiszczania cokwartalnego podatku w wysokości 10 funtów. Wyznawcy judaizmu wzywani są do stawienia się w następnym tygodniu na pokład encourasado

  4. Costa Amarela jako marchia Portugalii cieszy się zwolnieniem z podatków, a jej mieszkańcy mogą spłacić swój dług wobec korony, zaciągając się do armii portugalskiej. Armia otwarta jest na wszystkich, którzy dysponują wystarczającymi umiejętnościami walki i są gotowi strzec światowego pokoju po stronie najsilniejszego państwa świata.

  W najbliższym czasie przypłyną na wyspę nowi osadnicy z Europy, przywitajmy ich ciepło i otwórzmy dla nich drzwi swoich domów, póki nie zbudują własnych. Kwitnij Porto Argos, a Wy kwitnijcie wraz ze swoim miastem!

  * * *

  Lisa pośpiesznie pakowała ciężki kufer. Miri pomagała swojej mamie jak tylko najlepiej potrafiła. Spojrzała na swoją mamę, która zatrzymała się na chwilę, by przytulić córkę i pogładzić ją po głowie.

  - Wszystko będzie dobrze kochana - powiedziała lekko drżącym głosem - w Xanthii będziemy bezpieczne.
  - Mamo, to przez wujka Larsa? - zapytała niepewnie dziewczynka
  - Skąd taki pomysł Miri?
  - Bo jesteś bardzo smutna, a przy wujku zawsze się uśmiechałaś

  Lisa nic nie odpowiedziała. Delikatnie dotknęła ręką swojego brzucha i uroniła małą łzę, którą szybko otarła, po czym wróciła do pakowania kufra.

  * * *

  Ojciec von Braun nie miał w zwyczaju chodzić nocą po ulicach Porto Argos, jednak musiał odreagować dzisiejszy dzień, obfitujący w wiele emocjonalnych wydarzeń. Modlitwy zakończył krótko przed północą i powoli udawał się w stronę swojej lichej chaty w Południowej. Wciąż zamyślony nie usłyszał trzech par kroków, idących za nim. Kiedy zorientował się i odwrócił, by zobaczyć kto za nim podąża, jedna para ramion chwyciła go za szyję i za usta, a wyłaniające się z mroku długa ręka kilkunastokrotnie wepchnęła mu pod żebra długi sztylet. Duchowny osunął się na ziemię i po kilku chwilach konwulsji skonał. Jego ciało zostało dostrzeżone dopiero o świcie.

  * * *

  - McCormackowie, Żagarowie, nawet stary Rooney - wyliczał jeden ze stałych bywalców "Martwej" - wszyscy wyjechali
  - A ty byś nie wyjechał? Na straganach do kupienia tylko rzepa, ryby i pomarańcze. Tego kwaśnego paskudztwa nawet nie tknę, a ileż można jeść rzepę i ryby? Jak mi ktoś poda jeszcze raz zupę rybną z rzepą to...
  - Zapijesz bimberkiem, nie narzekaj.

  Obaj zamilkli. Tematy do rozmów kiedyś musiały się skończyć, ale zanim cisza stała się nieznośnie krępująca, do tawerny wszedł bogato ubrany duży mężczyzna w obstawie dwóch żołnierzy. Podszedł do baru, za którym stała zgrabna kelnerka.

  - Szukam Josepha Slanta - powiedział cierpko mężczyzna - podobno często tutaj bywa
  - To prawda - uśmiechnęła się Mimi - ale dzisiaj go nie ma.
  - A gdzie jest? - warknął nieznajomy
  - To nie moja sprawa, Pana zresztą też nie.

  Mężczyzna błyskawicznie wyciągnął rękę w stronę Mimi, chwycił ją za włosy i z całej siły uderzył jej twarzą o bar. Przez tawernę przetoczył się potężny łoskot, dziewczyna upadła nieprzytomna za bar, a mężczyzna skorzystał z uwagi, jaką obdarzyli go wszyscy w pomieszczeniu.

  - Jeżeli ktoś widział Josepha Slanta, niech mu przekaże, że czekamy na niego z ojcem w budynku magistratu.

  Młody Santoro opuścił tawernę, nie zważając na chwilowe zamieszanie, jakie wywołał. Mimi podniosła się zza baru, a tawerna znowu stała się gwarna.

  * * *

  - Szybko, sam zobacz! - podopieczni Domu Jałmużny byli mocno podekscytowani.

  Josef Hussain nachylił się nad leżącym na łóżku półprzytomnym mężczyzną. Zdecydowanym ruchem ściągnął z niego koszulę i zamarł. Na jego ciele niczym tatuaż rozchodziła się czerwona blizna. Rozwidlająca się rana szła od gardła aż po mostek.

  - Wygląda jak piorun!
  - Albo jak korzeń...
  - Samoczajka? - zapytał posępnie Josef
  - Tak, ale nie ta żółta...

  Josef przetrzepał kieszenie chorego i znalazł kilkanaście cebulek czerwonej rośliny. Ścisnął jedną w palcach, a pomieszczenie wypełnił bardzo intensywny, choć znany już wszystkim zapach narkotycznej rośliny.

  - To trzeba pokazać naukowcom. Mam nadzieję, że nie wszyscy uciekną z tej szalonej wyspy...

  -------------------------------------------------

  Z Porto Argos wyjechało 100 mieszkańców w związku z niezebraniem wystarczającej ilości Żywności przez Kwadrumwirat. Osada liczy obecnie około 1300 mieszkańców (w tym tymczasowy kontyngent 200 żołnierzy, pozostałe 600 żołnierzy stacjonuje we wschodniej części Costa Amarela).

  -------------------------------------------------

  Kompania Francuskiej Riwonii oraz Królewska Kompania Handlowa wycofują się z handlu w Porto Argos.

  Kompania Francuskiej Riwonii dostępna jest tylko dla osadników przebywających w Lacunoidzie.

  Ceny za skrzynię (ilość, skup/sprzedaż):

  KHX:

  Olimpium: 0 100/-
  Kamień: 20 25/30
  Deski: 30 35/40
  C. Lucina: 0 170/180
  Żywność: 80 20/25
  Alhokol (HQ): 0 280/290

  KFR:

  C. Lucina: 0 175/-
  Olimpium: 0 130/-
  Żywność: 50 30/35
  Drewno: 0 5/-
  Deski: 20/-
  Żywność: 80 25/30
  Alhokol (HQ): 0 280/290

  Handel z kompaniami handlowymi możliwy tylko w Dniu Handlowym.

  -------------------------------------------------

  Produkcja w przedsiębiorstwach prywatnych:

  (wkrótce)

  Karta Postaci zostanie zaktualizowana w najbliższym czasie.

  -------------------------------------------------

  Formularz deklarowania akcji tajnych może być wykorzystywany TYLKO do przestępstw. Uzupełnić należy nick gracza, trzycyfrowy PIN, typ deklaracji oraz samą akcję. Po jej zadeklarowaniu pojawi się oddzielny post w tagu z PINami i poziomami trudności testów. Po zapoznaniu się z nimi konieczne będzie potwierdzenie akcji poprzez ponowne wypełnienie formularza. PIN wymyślacie sami, niewskazane jest dzielenie się nim z innymi.

  Akcje są dostępne tylko dla mieszkańców Porto Argos.

  LIMIT JEDNEJ AKCJI PRZESTĘPCZEJ NA KWARTAŁ

  -------------------------------------------------

  Zaplusuj jedną z sześciu postaw oraz dowolną ilość decyzji i akcji pobocznych. Czas na ich podjęcie jest podany indywidualnie przy każdej z nich.

  Możesz również prowadzić debatę z innymi graczami.

  -------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: marineinsight.com

 •  

  #lacunafabularnienewbristol

  W tym wątku deklarujecie grupowe akcje poboczne, rozgrywane z datą 1516.3

  1. Zadeklaruj akcję w komentarzu, wołając mnie do niego. Jeżeli chcesz się upewnić o poziomie trudności testu, zaznacz to na początku deklaracji. Akcja musi zostać poparta komentarzem przez co najmniej trzech innych graczy.
  2. Odpowiadam z rezultatem akcji lub poziomem trudności testu. W tym drugim przypadku plus to potwierdzenie wykonania akcji.
  3. W przypadku sukcesu gracz jest zobowiązany zdać sprawozdanie z akcji innym graczom w wątku kwartalnym. Raport z niepowodzenia testu jest opcjonalny.
  4. Chęć przyłączenia się do akcji innego gracza wyrażamy tylko w komentarzu.
  5. Mieszkańcy Lacunoidy mogą wykonać akcję grupową, ale nie we współpracy z graczami z Porto Argos.

  Czas na deklarowanie grupowych akcji upływa 10.05 o godzinie 23:59. Limit JEDNEJ akcji lub JEDNEGO przyłączenia się do akcji innego gracza. Akcje indywidualne powrócą od 1517.1 z nowymi, rocznymi ograniczeniami.

  Tylko deklaracje, pytania tylko podczas nieregularnych sesji na discordzie (najbliższa 9.05 ok. godziny 21:00).

  -------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Miczubezi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Miczubezi

Osiągnięcia (3)