┬┴┬┴┤ʖ̯ ͡°) ├┬┴┬┴

 •  

  Wieża przestała grać z głośników, mam za to dźwięk w słuchawkach. Pomierzyłem napięcia na poszczególnych elementach układu w okolicach wzmacniacza mocy, porównując z wzorcowymi w instrukcji naprawy (małe czerwone na obrazku). Pomoże ktoś zidentyfikować który element poszedł w diabły? Za cienki jestem żeby sam to rozkminić.
  datasheet

  #elektronika #naprawa
  pokaż całość

  źródło: wieża.PNG

  +: Mirazh
  •  

   @CichyGlosZTyluGlowy:

   Jako, że scalaki AN7591 dostały trochę więcej papu niż powinny, to mogły po prostu zakończyć swój żywot.
   Zacząłbym od 7309, 7304, 6308, 6307. Oczywiście elementy wyciągasz z obwodu np. jedną końcówkę diody i mierzysz. Praktyka z napraw monitorów i telewizorów - pomiary w obwodzie potrafią wyjść z dupy.

   Masz jak obciążyć gałąź zasilania końcówek mocy? Wyciągnij bezpieczniki i pociśnij tam 0,5A choćby przez rezystory mocy i obserwuj napięcia. Najlepiej by było wyciągnąć 7301 i 7302 z obwodu (i tak na 99,99% zdechł)

   - Słuchawki mają osobny obwód.

   @defoxe Najprawdopodobniej napięcie na RF jest wynikiem przecieku z układu przez VCC i raczej oznacza jego uszkodzenie... Od strony zenerki 6324 raczej niemożliwe jest tak wysokie napięcie (zenerki lecą na 99% na zwarcie) a od tranzystora 7300... upalony emiter? dziwnie by to brzmiało.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Mirki zna się tu ktoś na telewizorach? Na ekranie prawie 10-letniej Sony Bravii pojawiają się na całej szerokości ekranu poziome cienkie i kolorowe paski, a w głośnikach szumi. Co to za usterka? Opłaca się to naprawiać?

  #telewizory #tv #sprzet #sony #bravia #telewizor #telewizorminiedziala #elektronika pokaż całość

  •  

   @von_scheisse:
   Najczęściej pada moduł T-CON (twór pomiędzy panelem LCD, a płytą główną), ewentualnie masz problem w samej matrycy (kontroler/drivery/taśmy flex). Płyty główne bardzo rzadko robią problemy.

   Jeśli na zimno startuje, to raczej t-con wariuje. Możesz to potwierdzić "dociskając" krawędzie telewizora i próbując zmieniać proporcje ekranu - paski powinny być dalej w tym samym miejscu.

  • więcej komentarzy (4)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Mirazh

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)