Cichy obserwator bez żądzy atencji. 3 konto. Na wykopie (z przerwami) niemal od początku, z każdym powrotem coraz bardziej zażenowany poziomem panującego tu spierdolenia, a i tak wraca. No debil.

 •  

  Mam pytanie do wszelkiej maści LGBTQWERTY-antifo-femino-postępowych, zachwycających się obsadzeniem w roli Achillesa, czarnoskórego aktora.
  W latach siedemdziesiątych, wśród czarnej społeczności w stanach, szczyty popularności osiągało kino z gatunku "Blaxploitation". Była to odpowiedź na obsadzanie w głównych rolach amerykańskich filmów akcji, białych aktorów.
  W filmach tych napakowane czarnuchy upokarzały głupich białasów, pokonując ich z dziecinną łatwością i nierzadko w żenujący dla białego, a w mega zabawny dla czarnego widza sposób, rzucając non stop hasła o wielkości czarnych kutasów, mikroskopijności białych itp. Jeśli powstałby remake jakiegoś z tych fimów, w których główną rolę czarnucha, napierdalającego głupich białasów zagrałby Leonardo DiCaprio (świetny aktor, poradzi sobie), to zgodnie z waszą logiką byłoby to jak najbardziej w porządku?
  Albo możeby nakręcić remake tarantinowskiego "Django", w którym role J.Foxa i S.L Jacksona zagraliby Gosling i dajmy na to Anthony Hopkins?
  Zrimejkujmy też "Zieloną Milę", a zamiast wielkiego czarnucha dajmy wielkiego białasa, a w nowej ekranizacji "W pustyni i w puszczy", w roli Kaliego, co to on ukraść krowę to dobrze, ale jemu ukraść to źle, obsadźmy dzieciaka z Rodzinki Pl, a w roli Stasia Mokebe z Zimbabwe.
  Przecież to wymyślone historie, rasa bohatera nie ma tu wpływu na fabułę, co nie?
  Zaraz jakaś oświecona feministka napisze, że "jesteś głupim rasistą, a to co innego".
  Tak innego, jak obsadzenie w roli Hermiony, będącej w książce i filmach białą dziewczynką, czarnoskórej aktorki? Tak innego, jak obsadzenie w roli strażnika bramy do Asgardu, mitycznej, NORDYCKIEJ krainy, czarnoskórego aktora?
  Tak innego, jak umiejscowienie w roli legendarnego GRECKIEGO herosa murzyna? Poważnie?
  Ok, jestem w stanie przymknąć oko na Heimdall'a, granego w ekranizacji komiksów "Thor", przez czarnego aktora. Mity to fantazje, dlaczego strażnik bramy Asgardu nie miałby być czarny? Nigdzie nie jest napisane, jakiego koloru była jego skóra i nie ma to wpływu na fabułę. Nigdzie też nie jest napisane, że mieszkańcy Asgardu nie mieli kutasa zamiast głowy. Ale gdyby mieli, byłoby to na tyle niecodzienne, że zostałoby to odnotowane, podobnie jak czarny będący bohaterem greckich mitów, czy otwierający wrota do krainy staronordyckich bogów.
  Szczytem szaleństwa, jest dla mnie ekranizacja "Mrocznej Wieży" S. Kinga, gdzie główną postać gra Idris Elba. Pomijając już chujowość tego filmu (zmieśćmy tysiące stron 7mio tomowej powieści w jednym filmie, to musi się udać). W trzecim tomie, Jake'owi, jedemu z głównych bochaterów przyśpiesza puls, kiedy widzi plakat z Clintem Estwoodem, ponieważ wydaje mu się, że widzi Rolanda, granego w filmie przez czarnoskórego Elbę. No faktycznie podobni. Jedna z głównych postaci powieści (murzynka), non stop wyzywa Rolanda od "jebanych białasów". Ale przecież kolor skóry aktora nie znaczenia, co nie?
  Elba to znakomity aktor i np. widziałbym go w roli Bonda, o czym mówi się od ładnych paru lat (szczególnie, jeśli przyjmiemy, że JB007, to kryptonim nadawany najlepszemu aktualnie agentowi brytyjskiego wywiadu, ktoś dociera do danych byłych agentów 007 i sukcesywnie ich wybija, a Elba wraz z 2,3 ocalałymi, byłymi Bondami musi go powstrzymać(ʘ‿ʘ))
  Nie dyskryminuję nikogo z uwagi na płeć, rasę, orientacjię seksualną, czy wyznanie, a na tzw prawactwo mam tak samo wyjebane jak na lewacto, ale trzeba serio być lemingiem, żeby nie zauważyć, w jakim stopniu hollywood robi kurwe z logiki, wmawiając nam, jakie to postępowe.

  #neuropa #lewackalogika #kino #marvel #netflix #stephenking #jamesbond
  pokaż całość

 •  

  #religia #chrzescijanstwo #islam
  Przeraża mnie brak wiedzy przeciętnego katolika na temat religii. Pomijając już fakt, że Allah, to ta sama postać do której modlą się w kościele, bo zdecydowana większość nie zdaje sobie sprawy, że Islam to nic innego, jak religia Żydów i Chrześcijan, przeniesiona na grunt arabski, to odnośnie własnej wiary, też nie wiedzą za wiele. Pierwszy z brzegu przykład: ilu debili smaruje na drzwiach K+M+B, będąc przekonanym, że piszą "kacper, melchior, balazar" ( ͡° ʖ̯ ͡°) To smutne w chuj... pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Miroslaw_juz_nie_suchoklates

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)