•  

  Zaprojektowana przez Giugiaro Alfa Romeo Alfetta GT to jedna z piękniejszych Alf w historii marki. Chociaż oparta na płycie podłogowej zwykłego sedana, ani trochę nie przypomina trójbryłowego kanciaka z lat 70. i 80. Nadwozie fastback coupe wygląda lekko, szybko i nowocześnie, głównie dlatego, gdyż miało nawiązywać do sportowej Alfy Romeo Montreal. Delikatne wycięcia w masce na lampy, zespolone tylne lampy, wreszcie te same klamki. Wyszło to zacnie.

  Samochód ten wyróżnia również napęd typu transaxle, czyli sprzęgło i skrzynia biegów z tyłu przy tylnym moście, co znacznie poprawia rozkład masy. Na przedniej osi posiada wahacze, a z tyłu nietypową oś de Dion obniżającą środek ciężkości.

  Prezentowany na zdjęciu egzemplarz to GTV 6 2.5, z silnikiem SOHC V6 2.5 z Alfy Romeo Alfa 6, ówczesnego luksusowego sedana. Na masce pojawiło się przetłoczenie, by zmieścić większy wlot, wtrysk Bosch L-Jetronic zamiast sześciu gaźników znacznie zmniejszył problemy z obsługą. 160 koni mechanicznych czyniło podróż przyjemną. Pod maskę wsadzano również zwykłe czterorzędowe silniki w benzynie i dieslu, a nawet V8 w wersji GTV8.

  Auto było również montowane w RPA, sprzedawane w USA oraz z sukcesami startowało w szeregu wyścigów w wersji zmodyfikowanej przez Autodeltę.

  W latach 1974-1987 wyprodukowano ponad 400 000 sztuk.

  #rzetelnafura
  #carspotting #carboners #samochody #motoryzacja #forzaitalia #alfaromeo
  pokaż całość

  źródło: Alfa Romeo Alfetta GTGTV.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Misiolini

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)