•  

  w ataku terrorystycznym w #szwecja znignęły co najmniej 3 osoby
  w ataku rakietowym przeprowadzonych przez #trump w #syria zginęło według syryjskich mediów reżimowych 4 dorosłych i 3 dzieci, ale
  w ataku chemicznym zginęło ponad 100

 •  

  Ponad 100 śmiertelnych ofiar ataku chemicznego w Syrii.
  Adwajs debil wykopek.
  Ale niee no, przecież skond Assad miałby mieć broń chemiczną i wogule po co miałby jej używać. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. Fałszywa informacja, a pozatym zniszczył swoje zapasy, media robią wszystko, żeby pomuc ISIS.


  #syria

  +: K......n, Cronox
 •  

  Jezus Chrystus
  on wie o mnie wszystko
  jem go co niedzielę
  jako mały wafelek.

  #gownowpis #gimboateizm

  +: h.......................e, Cronox
 •  

  Za każdym razem kiedy wydaje mi się, że to smutne, że nie jestem w związku i nie mam rodziny, staję po prostu przed lustrem i w skupieniu, przez parę minut przyglądam się mojej twarzy. Dokładnie i rzeczowo analizuję każdy element. Wykonuję i analizuję też kilka różnego rodzaju wyrazów twarzy, co dopełnia mój i tak już solidny model mentalny. Zapamiętuję jak najwięcej. Następnie robię to samo ze swoją sylwetką.

  Później wybieram się w jakieś miejsce gdzie jest wielu ludzi. Obserwuję jak wyglądają, jak się zachowują. Patrzę też na pary. Teraz zaczynam sobie wyrabiać model predykcyjny. Na podstawie atrakcyjności jednego z partnerów staram się ustalić, jak atrakcyjny będzie drugi.

  Kiedy już wykonam obydwa ćwiczenia, łączę ich efekty. Mianowicie, podstawiam model siebie samego, który wykształciłem przed lustrem, do modelu predykcyjnego i na tej podstawie mam pewne pojęcie jak atrakcyjna mogłaby być dziewczyna która w pomyślnych okolicznościach chciałaby się ze mną związać.

  Wtedy przyglądam się znów ludziom. Jestem teraz w stanie rozróżnić kobiety w mojej lidze od tych poza nią. Model ten jest doskonale uzupełniony przez moje poprzednie doświadczenia z płcią przeciwną. Dzięki nim jestem w stanie sobie wyobrazić jak taka dziewczyna wygląda nago, jak się z nią spędza czas, rozmawia i żyje.

  Następnie biorę to wszystko i wyobrażam sobie sytuację w której jestem z taką dziewczyną 5 lat po ślubie. Mamy już bachory, przez co nie uprawiamy seksu. Na mojej głowie ciąży odpowiedzialność za całą rodzinę. Poza pracą i obowiązkami domowymi nic już praktycznie nie robię. Moja żona jest rozczarowana małżeństwem i nieszczęśliwa. Wygląda gorzej niż teraz. Dzieci mają co chwilę jakieś problemy, trzeba z nimi jeździć do lekarza, dawać im jeść, jeździć cały czas po zakupy, sprzątać. Na koniec wkomponowuję parę wspomnień z mojego dzieciństwa i moich relacji z rodzicami, na przykład którąś z wielu burd rozkręconych swego czasu przez moją matkę.

  Wtedy już nie chce mi się parzyć. Zdaję sobie sprawę, że trawa zawsze będzie zieleńsza po drugiej stronie. Oddycham głęboko, z ulgą. Uczucie przyjemnego ciepa rozchodzi się po mojej klatce piersiowej. Mogę pograć w grę, posłuchać muzyki, zrobić herbatkę, nauczyć się kilkudziesięciu słów w obcym języku, przeczytać książkę i artykuł w gazecie. I dalej mam na wszystko czas, w dodatku jestem jednym z tych słynnych programistów więc chodzę sobie do pracy i odkładam pieniądze. Co z nimi zrobię, jeszcze nie wiem, ale dobrze jest mieć oszczędności. Podobno większość ludzi żyje od pierwszego do pierwszego, to musi być straszne.

  Doceniam to co mam i życzę tego wszystkim Mirkom. Mimo, że większością z was i tak gardzę, bo nie macie ani kultury ani inteligencji. (ʘ‿ʘ)

  #gownowpis #przegryw #wygryw #antynatalizm #feels
  pokaż całość

  +: c....d, Syntax +38 innych
 •  

  Ja już nie mogę. Piąty raz chyba przypominam sobie dzisiaj jakąś sytuację z bliższej lub dalszej przeszłości, w której zachowałem się dziwnie i niezręcznie. Za każdym razem zalewa mnie fala zażenowania i nienawiści do siebie. I tak dzień w dzień.

  Potem myślę, że jestem jakimś strasznym dziwakiem i jak z kimś gadam to się cały czas kontroluję, czy na pewno jestem normalny, a jak tylko ktoś krzywo na mnie spojrzy to mam ochotę zapaść się pod ziemię, bo wydaje mi się, że znowu odpierdalam coś dziwnego.

  Pora sobie wybaczyć. To nie moja wina, że nie jestem cool.

  #gownowpis
  pokaż całość

 •  

  The Economist, 2016/11/10

  Opowieści z krypty.

  Ekshumacja prezydenta by udowodnić spisek.

  Od kiedy samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim rozbił się przy rosyjskim mieście Smoleńsk 10 kwietnia 2010 roku, zabijając wszystkich 96 ludzi na pokładzie, polska partia Prawo i Sprawiedliwość (lub PiS) była pochłonięta przez teorie spiskowe. Obecnie przy władzy, jest prowadzona przez Jarosława Kaczyńskiego, brata bliźniaka zmarłego prezydenta, który wierzy, że Rosjanie spowodowali upadek samolotu - być może w zmowie z przeciwnikami politycznymi PiS. Więc rząd zleci ekshumację zwłok. Międzynarodowy zespół ekspertów zbada czy nie zawierają dowodów sabotażu. Wiele rodzin ofiar nie chce wykopania ich bliskich, ale zostały powiadomione, że wybór nie należy do nich.

  To posunięcie nie wydaje się wywołane przez polityczną potrzebę. Partia PiS jest bardzo popularna, w dużej mierze dzięki polityce hojnych zasiłków, między innymi wystawnemu comiesięcznemu zasiłkowi na dzieci, który wprowadziła. Zgodnie z niedawnym sondażem, tylko 27% Polaków wierzy w teorie spiskowe na temat katastrofy. Ale kwestia Smoleńska jest ważna dla istotnej części elektoratu PiS, w większości starszych ludzi spoza dużych miast.

  Wcześniej tego roku, minister obrony Polski, Antoni Macierewicz, który głosi pogląd, że samolot rozpadł się przed upadkiem, ogłosił, że rozpoczynano nowe dochodzenie. Pan Kaczyński wielokrotnie insynuował, że jego największy przeciwnik, Donald Tusk, były lider centrowej partii Platforma Obywatelska (PO), który był premierem podczas katastrofy, był jakoś zaangażowany w niej, lub w późniejszym zatarciu jej śladów. Pan Tusk jest teraz prezydentem Komisji Europejskiej. Ostatniego miesiąca Kaczyński dawał do zrozumienia, że Warszawa może nie poprzeć jego drugiej kadencji w Maju.

  Zwolennicy ekshumacji zwracają uwagę, że niedawna autopsja polskiego przywódcy wojennego, Władysława Sikorskiego w 2008, rozwiała mit, że był ofiarą zamachu. (Jeden z posłów PiS wspomniał, że opóźnione autopsje są często użyteczne, powołując się na przykład archeologicznego badania Faraona Tutenchamona). Ale tylko 10% polaków popiera ekshumację. Krewni niektórych ofiar są przerażeni. Ponad 200 podpisało list sprzeciwiający się jej. Jedna z wdów wyraziła rozpacz, że ciało jej męża musi zostać wykopane by "dowieść istnienia ataku, w który nie wierzę".

  List nie odniósł skutku. Sarkofag Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii, pochowanych w krypcie pod Zamkiem Wawelskim w Krakowie, prawdopodobnie zostanie otwarty w tym miesiącu. Więcej ekshumacji nastąpi. W międzyczasie, polski film kinowy wydany tej jesieni, "Smoleńsk", ukazuje sceptycznego dziennikarza, przekonującego się, że plotki są prawdziwe. Zawiera nagranie Donalda Tuska zaangażowanego w rozmowę z Vladimirem Putinem. Podczas premiery, pan Kaczyński powiedział, że film "po prostu pokazuje prawdę". Nie pokazuje, ale w świecie gdzie granice między faktem i fikcją są coraz bardziej ignorowane, może to niewiele znaczyć.

  #polska #neuropa #czytajzwykopem #polityka #dobrazmiana
  pokaż całość

 •  

  A wiecie dlaczego katolicy mają taką obsesję na punkcie obrony zdeformowanych płodów? Bo oni wierzą, że płód ma duszę już od poczęcia, a skoro ma duszę to jest to już człowiek a skoro człowiek to nie można zabijać.

  Dlatego religia jest rakiem. Bo wpaja wiarę w dogmaty oparte na modlitwie i Książce, niczym nieuzasadnione, lecz mające realne konsekwencje. Spotkaliście kiedyś samotną nastoletnią matkę? Myślicie, że jej bachor będzie miał szczęśliwe życie?

  Ale pochylenie się nad tragedią nieszczęśliwej dziewczyny której życie lega w gruzach zanim się w ogóle rozpocznie, czy skrajnie ubogiej kobiety, która musi wychowywać niepełnosprawne dziecko nawet nie przemknie przez myśl indoktrynowanego co niedzielę wyznawcy.

  Wszak on jest bohaterem, ratującym życie dziecka, które wiedzeni przez Szatana szaleńcy chcą zabijać bo tak im się podoba. On myśli, że kogoś ratuje. Wiara w dogmat powoduje, że krzywdzi ludzi, wierząc, że czynią dobro.

  #polityka #polska #neuropa #ateizm
  pokaż całość

  +: f...o, Haqim +15 innych
  •  

   @MistrzDecepcji: to są hipokryci, wg nich bardziej moralne jest dopuszczenie do porodu uszkodzonego płodu i sprawienie żeby umarł w mękach, niż abortowanie i skrócenie jego cierpień. Argumentują to tym, że "zawsze jest nadzieja że przeżyje", nawet jak urodzi się bez mózgu, albo pluc i udusi się tuż po porodzie.
   Tym bardziej jest to nielogiczne, bo Kościół jakis czas temu zmienił zdanie i uznał że abortowanie płody są z automatu zbawione, więc zabijanie nienarodzonych dzieci powinno byc jak najbardziej moralne (skoro jest równoznaczne z otrzymaniem wiecznego szczęścia). pokaż całość

  •  
   T..........h via Android

   0

   @MistrzDecepcji: wierzą, że ma duszę od poczęcia, ale jak zadasz pytanie o precyzyjny moment powstania duszy, to nie potrafią odpowiedzieć. A nie potrafią, dlatego, ze gdyby zaczęli się nad tym zastanawiać to doszliby do najstraszniejszego dla nich wniosku: duszy NIE MA.

 •  

  Rodzice nie pozwalali mi robić czegokolwiek, poddawali wszystko w wątpliwość i powodowali, żebym się wstydził za byle co.
  Teraz wstydzę się wszystkiego. Na siłę ciągnę się ku przeciętności, nie mam żadnych ambicji, satysfakcjonuje mnie byle co. Najbardziej wstydzę się samego siebie, wstydzę się swoich pasji, swoich marzeń, swoich poglądów, swoich planów. Jestem dorosłym człowiekiem, niedługo skończę studia, nie wiem co ze sobą robić. Studia oczywiście przeciętne, bo wstyd mi było opowiadać wszystkim że idę na coś lepszego, a potem się nie dostać, więc nawet nie uczyłem się do matury żeby zdać na cokolwiek wybitnego. Przeciętnie się ubieram, zachowując wygodny kompromis między starannym doborem garderoby a ubieraniem się jak gówno. W kontaktach z ludźmi jestem przeciętny, nie narzucam się nikomu niczym, zawsze jestem pomocny, dobroduszny i szczery, czym odrażam ludzi, bo jestem ekstremalnym nudziarzem. Jestem wykorzystywany przez ludzi, poniżany i wyśmiewany, bo wstydzę się im cokolwiek odpowiedzieć, albo postawić na swoim. Jestem mięciusieńki jak gąbka.

  Łapię się na tym, że jak marzę o tym żeby gdzieś pojechać - choćby do Czech albo Niemiec na 3 dni żeby coś fajnego zobaczyć, łapię się na tym, że to głupie, odczuwam poczucie winy i wyobrażam sobie, że nade mną stoi własna matka, która robi mi wyrzuty że piniondze wydaję na głupstwo, że gdzie ja mógłbym gdziekolwiek pojechać, pewnie bym się zgubił albo by mnie zabili, przestań sobie wyobrażać, chyba upadłeś na głowę, siedź na dupie i inne catchphrase'y którymi karmiono mnie za dzieciaka do tego stopnia, że czasami boję się wyjść w domu. Matki oczywiście nie ma w pobliżu i nikt mi nie broni, oprócz utrwalanych latami odruchów.

  Nie wiem czy kiedykolwiek osiągnę jakiś sukces zawodowy, prędzej stawiałbym na to że przez 20 lat będę parzył komuś kawę i zaklejał koperty, bo nie będę miał odwagi powalczyć o lepsze zatrudnienie gdzie indziej albo o awans. Nie mam szans u żadnej kobiety, bo jestem totalnym zaprzeczeniem męskiego, spontanicznego, ambitnego i odważnego partnera, których mają dookoła siebie na pęczki. Nie mogę wygrywać we własnym zakresie, żyjąc dla siebie, bo przyjemność odbierają mi paranoje i kompleksy, które rozbijają w drobny mak każdą moją interakcję z ludźmi na jakiejkolwiek płaszczyźnie. Czuję się jak aktor w chujowym filmie, jestem tak sztuczny że ludzie czasami muszą myśleć, że jestem upośledzony.

  Nie muszę chyba wspominać, że moje dotychczasowe życie przypominało oczekiwanie emeryta na zgon, herbatki, krzyżówki, bujane fotele. Prześlizgnąłem się przez tą słynną młodość i nie mam absolutnie żadnego kapitału, a najfajniejsze wspomnienia mam sprzed komputera.

  Jedyną osobą, która była dla mnie życzliwa jest mój dziadek, który pomaga mi finansowo ze studiami i jest ze mnie bardzo dumny. Zresztą skrzętnie ukrywam przed nim swój przegryw.

  Nie ma co się oszukiwać, że takie życie to jak lizanie ciastka przez szybkę. Nie znalazłem lepszego określenia na tę wegetację, jest tak bardzo prawdziwe.

  tl;dr jestem przeciętnym nudziarzem, nigdy nie wygram w życie, wszystkiego się wstydzę i nic dobrego mnie nie czeka

  #przegryw #pasta #gorzkiezale
  pokaż całość

  +: L....................a, AzureTurtle +28 innych
  •  

   @MistrzDecepcji

   Takie zagrywki za gówniaka ryją beret chyba do końca życia. U mnie sytuacja była dosyć podobna. Z tym że nikt za bardzo się nie interesował co robię. A jak już coś zrobiłem czy powiedziałem to był to dobry powód żeby się ze mnie ponabijac, zawstydzić. Albo jak gówniak za bardzo chciał atencji to jebnąć mu jakimś tekstem żeby się popłakał i sobie poszedł.

   Jestem juz po 30, stabilizacja finansowa i jakieś perspektywy na przyszłość dały mi trochę ulgi, poczułem trochę pewności siebie. Ale to nie to co być powinno.

   Najbardziej boję się tego że jak kiedyś przytrafią mi się jakieś gówniaki to zgotuję im takie piekło jakie miałem ja. Bo nigdy nikt mi naprawdę nie pokazał jak ma to wyglądać.

   Może założymy klub nudziarza?
   pokaż całość

  •  

   @MistrzDecepcji: a ludzie wciaz odpisuja na... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Też tak macie, że czytacie posty w #zwiazki i zastanawiacie się jak to jest żyć z jakąś laską pod jednym dachem?

  +: Cronox
 •  

  #brexit #europa #polityka

  Polacy na emigracji w UK są tak znienawidzeni przez część społeczeństwa posiadającą prawo głosu, że gotowa jest ona nawet wystąpić z Unii Europejskiej, żeby tylko móc ich zdeportować xD

  Ale to tak nie działa, przy wystąpieniu UK z Unii będą prowadzone negocjacje i podpisywane umowy o wolnym handlu i wolnym przepływie ludzi. Polacy mogą w miarę swobodnie pracować w Szwajcarii i Norwegii, które nie są w Unii, UE będzie raczej w stanie wynegocjować coś podobnego z UK.

  Czy nie?
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  
   p.................r

   0

   @MistrzDecepcji: owszem ale populisci i tak twierdza ze wiekzosc siedzi na socjalu
   poza tym jest kwestia tego jeszcze, ze np w UK siedzi ojiec/matka a bierze dodatek socjalny na dzieci w Polsce.
   Argument populistó jest taki, że tych dzieci nie ma w UK. Jak była UE to nie miało to sensu wszak swoboda przepłwu kapitału i ludzi a teraz jak chcą wyjść to zrobi się problem.

  •  

   @MistrzDecepcji: ale przeciez brytyjczycy wyszli by nie przyjmowac imigrantow z europy wschodniej wiec "wolny przeplyw ludzi" nie jest im na reke. Poza tym umowy moga, ale nie musza byc podpisane.

  • więcej komentarzy (5)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika MistrzDecepcji

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)