•  

  Pierwszy raz na tagu więc szybkie dzień dobry i prośba o wyrozumiałość ^^

  Całe życie człowiek przeżył w zakłamaniu jeżdżąc na nartach ^^ Chęć nauki na snowboardzie występowała ale zawsze było troszkę szkoda sezonu narciarskiego ;) W tym roku, po raz pierwszy jest szansa, że będzie inaczej bo jest plan przeprowadzenia się w góry aby móc w miarę możliwości jeździć codziennie przed robotą.
  Z racji tego, pojawiają się klasyczne pytania odnośnie sprzętu, na którym człowiek się jeszcze nie zna, więc pytania:

  1. Deska - Jakieś polecane deski “do wszystkiego” dobre na początek oraz późniejszą raczej szybką progresję? Po wstępnym rozeznaniu rozpatruję poniższe, ale może jest coś lepszego ^^
  - https://www.yesnowboard.com/snowboards/331-70-standard.html#/25-size-159
  - https://www.evo.com/snowboards/salomon-sight-x-snowboard
  P.S Przy 75kg i 180cm wzrostu celuję w non-wide 159cm wersję

  2. Wiązania - Na co najbardziej zwrócić uwagę w przypadku kupowania wiązań? Czy w tej kategorii jest jakiś oczywisty “zwycięzca” czy raczej ta sfera też jest subiektywna?

  3. Buty - Podobnie jak powyżej + rozmiarowo zgaduję, że pewnie celować w trochę większe z racji skarpety itp. Pytanko czy jest to jeden rozmiar czy nawet więcej?

  Z góry (hehe) dzięki za rady i komentarze :)

  #snowboard #kiciochpyta
  pokaż całość

  +: Stashqo
  •  

   Różnica będzie tyle że standard będzie stabilniejsza przy szybszej jeździe ale z kolei na basic się szybciej nauczysz.

   Rozumiem, no w sumie człowiek nie planuje długo zostać na poziomie początkującym i tutaj miejmy nadzieję, że doświadczenie z innych sportów deskowych pomoże. Wolę troszkę bardziej rozwojowo pocisnąć więc w sumie ten Standard wygląda jak dobry wybór.

   Taki set tam namierzyłem, kopyto też nie za duże bo jedynie 43-44 więc wiązania M wyglądają sensownie i w końcu jak by już człowiek wybrał docelowy set to mógłby oddzielnie kupić buty bo ich wcześniej będę na wyjazd potrzebował gdzie akurat deskę i wiązania będę wypożyczał :D Czy może tutaj raczej nie ma aż takiego ryzyka niekompatybilności i buty można brać w ciemno biorąc pod uwagę, że mniej więcej się wie jaka sztywność deski będzie grana?

   Jest mniejszy ogon ale poza najszerszym miejscem deski, tam gdzie już nie styka się krawędź ze śniegiem, to nie uniemożliwia jazdy na switchu a pomaga na głębszym śniegu podnieść nos do góry, jedynie gdzie jest trudniej jeździć switch to w deskach Tapered Directional gdzie nos jest szerszy i trudniej się skręca jak masz go z tyłu.

   Zapamiętam, dzięki za kontekst @TroyaFlight ^^
   pokaż całość

   źródło: Screenshot 2022-11-29 at 21.10.08.png

  •  

   Super, uzbrojony w całą tą wiedzę w końcu można coś działać :)
   Mega dzięki wszystkim za cierpliwe wyjaśnienia co i jak, doceniam ^^

  • więcej komentarzy (12)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Morzan

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)