•  

  Elo Mirki.

  Mam dwa pliki (excel) po 100k linijek i muszę porównać je pod kątem różnic bazując na wartościach w dwóch kolumnach. Zastawiam się jak się do tego zabrać, żeby rozwiązanie było wydajne.

  Czy jest lepszy sposób od iterowania wiersz po wersie obu plików? Przychodzi mi tylko do głowy sposób, żeby zapisać sobie 100 000 elementów w liście i potem sprawdzać po kolei na drugim pliku czy każdy element się tam znajduje. Niestety brzmi to koszmarnie niezgrabnie :D

  #python
  pokaż całość

 •  

  Cześć #python, polecacie jakieś frameworki GUI? To jest RiGCz?

 •  

  Na greckiej wyspie Samos możemy znaleźć tunel Eupalinosa. Akwedukt, z VI wieku pne biegnie kilometrowym tunelem pod górą. Co ciekawe - tunel kopano z dwóch końców jednocześnie - by spotkać się gdzieś w środku góry. Z jaką dokładnością? Ano kilkudziesięciu cm.

  OK - a co gdyby zrobił większy błąd? Otóż zabezpieczył się przed tym - w poziomie obydwa tunele skręcają jednocześnie w tą samą stronę, gwarantując spotkanie gdzieś dalej. W pionie - nieco inaczej, jeden tunel rozszerza się ku górze, drugi - ku dołowi. Jak się okazuje - niepotrzebnie; tunele spotykają się praktycznie idealnie.

  Pomyślcie - gość wymierzył to tak dokładnie - musząc mierzyć za pomocą zaawansowanych instrumentów typu pion, patyk, pewnie rynna z wodą i dookoła góry, a u nas na budowę przychodzi tynkarz po murarzach i mówi "ło panie, kto panu tak sp***lił", bo ściana ma 1 cm odchyłki na 3 m wysokości.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Tunnel_of_Eupalinos

  #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #grecja #starozytnosc
  pokaż całość

 •  

  42/100 Koty mogą pić słoną wodę W odróżnieniu od ludzi, koty posiadają nerki, które mogą odfiltrowywać sól zawartą w wodzie morskiej. Warto też odsunąć miskę z wodą od miski z jedzeniem, koty nie lubią zazwyczaj, gdy woda jest czymś zabrudzona, lub jak długo stoi. Mleko teoretycznie mogą, ale też wiele kotów ma później problemy jelitowe ze strawieniem takiego przysmaku.

  Kot na szczęście lubi powybrzydzać i zazwyczaj nie je tego, co mu szkodzi, w przeciwieństwie do psów i np czekolady. Zdarzają się jednak koty, które uwielbiają czosnek. Takiemu zwierzęciu absolutnie nie można pozwolić na jego jedzenie, bo już jeden ząbek czosnku może doprowadzić do śmierci kota. W czekoladzie za to trująca dla kotów czy psów jest teobromina, w czosnku, cebuli, szczypiorku czy porze to są dwusiarczki, które uwalniają się w jelicie i uszkadzają czerwone krwinki.
  Szkodzą również winogrona i rodzynki, ale tu jeszcze nie odkryto substancji, która działa toksycznie. Wiadomo jednak, że coś zwierzakom w tych owocach szkodzi.

  Koty nie trawią zbytnio również skrobi, więc zapomnijmy o ziemniakach. To samo kofeina czy za dużo ilość soli, ich nadmiar będzie niebezpiecznie wpływał na kocie nerki i serce, więc żadnych resztek z obiadu, kości i ości czy podrobów, ani surowego mięsa. Kot nie powinien też jeść roślin zawierających szczawiooctany – np. szczaw, szpinak, czy rabarbar, bo mogą powodować wytrącanie kamieni moczowych.

  No i wiem, że czasem kusi, ale alkoholu też naszym pupilom nie podajemy( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jeszcze jedna sprawa, chyba największym problemem pod tym względem są rośliny, które trzymamy w domu, bo akurat je kot lubi przegryźć nawet jak nie powinien. W ten sposób oczyszczają sobie przewód pokarmowy. Niektóre koty robią to bardzo rzadko, inne szaleją na widok nowego zielonego nabytku w doniczce. Z takich najpopularniejszych trujących dla kocurka to żonkil, jemioła, wilczomlecz i chryzentema z dekoracyjnych, a doniczkowych to aloes, azalia, dracena, fikusy wszelakie, monstera, filodendron, tytoń ozdobny czy oleander. A jeżeli zwierzak wychodzi do ogrodu, to uważamy na bukszpan, tojad, jagode, fiołek, czarny bez, jaskier, rabarbar i mnóstwo innych. Po prostu kupcie mu coś zielonego, co może zeżreć i po problemie :)

  #100kocichciekawostek #zwierzaczki #koty #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: zwierzdobry.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Mr_NiceGuy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)