Wyobraź sobie sączek będący niczym filtr do kawy, do którego wkładasz cały znany Ci świat który oddziela dobro od zła, ziarna od plewów, PO od PiSu, a do dzbanka z tego wyimaginowanego filtra spływa piękno, dobro, zostawiając na powierzchni całe zło tego świata. Tak tym dzbankiem jest #neuropa.

 •  

  Jaki jest najlepszy sposób przeciągnięcia kabla przez kanał wentylacyjny za pionową ścianą? (na dole mały otwór, na górze duży). Czy w ogóle warto robić ten otwór na dole czy to nie ma sensu, bo i tak nie uda się tego kabla przeciągnąć?

  Przychodzą mi do głowy dwie opcje:

  1. Przełożenie przez otwór drutu i próba złapania go na górze. Przeciągnięcie sznurka przez otwór na dole.

  2. Przełożenie magnesu neodymowego na drucie przez dolny otwór i spuszczenie z góry drugiego na sznurku. Przeciągnięcie sznurka przez otwór na dole.

  #budownictwo #instalacje #kableboners #swiatlowody
  pokaż całość

  •  

   @francmerc: Kiedyś klient sam zrobił u siebie w domu taki numer i nawet pilota mi przygotował ale nie chciał zdradzić w jaki sposób. Otwór na dole wywiercony na wysokości listwy przypodłogowej nie większy niż 8 mm średnicy.

   Edit. Przypomniało mi się jak tego dokonał. Piętro niżej w piwnicy zrobił rewizję i spuścił pilota z piętra wyżej jak również z pierwszego piętra i je razem połączył.

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Dzień dobry,

  Zapraszam do cotygodniowego Waszego zestawienia najczęściej słuchanych albumów w serwisie last.fm.

  Słucham z last.fm - Notowanie: 275 (subskrybuj tag: #sluchamzlastfm)

  Polega ono na pokazaniu 9 najczęściej słuchanych przez Was płyt w minionym tygodniu.
  Notowanie będzie się pojawiać co tydzień w niedzielę, mniej więcej wieczorem.

  Aby wziąć w nim udział należy:

  1. Wejść tutaj: http://tapmusic.net/lastfm lub tutaj: http://www.nsfcd.com/lastfm
  2. Wpisać swoją nazwę użytkownika w serwisie last.fm.
  3. Następnie wybrać "7 days", gdyż zestawienie będzie z ostatnich 7 dni.
  4. Następnie wybrać rozmiar "3x3", co wygeneruje obrazek z 9tką najczęściej słuchanych albumów.
  5. Poniżej (lub po kliknięciu na "Advanced Features") można zaznaczyć: "Display album/artist captions" oraz (opcjonalnie) "Display playcount".
  6. Kliknąć w guzik "Submit" aby wygenerować grafikę, która zawierać będzie nazwy artystów, tytuły albumów oraz (opcjonalnie) liczbę odsłuchań utworów zawartych na poszczególnych albumach danego artysty.
  7. Zapisać obrazek lub skopiować jego adres i dodać poniżej (w komentarzu) jako załączone zdjęcie do komentarza (ikona aparatu fotograficznego).

  Uwaga:
  aby być na bieżąco z wstawianiem swoich notowań, zapraszam do subskrypcji tagu: #sluchamzlastfm

  #muzyka #lastfm
  pokaż całość

 •  

  Używa ktoś na Xiaomi Mi5 Lineage OS? Jeśli ktoś ma i chciałby się podzielić wrażeniami to mam kilka pytań.
  1. Działa bez problemów root i Magisk?
  2. Nadal jest tylko wersja Nightly, są jakieś błędy utrudniające normalne użytkowanie?
  3. Aktualizuje się normalnie przez OTA jak jest root i magisk czy trzeba za każdym razem ręcznie przez TWRP?
  4. Działają normalnie Snapchat, Revolut, Pokemon Go, Google Pay i aplikacje bankowe?
  #xiaomi #mi5 #lineageos
  pokaż całość

  •  

   1. Działa bez problemów root i Magisk?

   Tak.

   2. Nadal jest tylko wersja Nightly, są jakieś błędy utrudniające normalne użytkowanie?

   Od ponad roku nie ma już wersji stable. Wszystkie są nightly.

   3. Aktualizuje się normalnie przez OTA jak jest root i magisk czy trzeba za każdym razem ręcznie przez TWRP?

   Jak najbardziej aktualizacje w ramach jednej wersji np. 14 czy 15 można pobierać przez OTA.

   4. Działają normalnie Snapchat, Revolut, Pokemon Go, Google Pay i aplikacje bankowe?

   Po instalacji Magiska owszem.

   @cabis:
   pokaż całość

   +: cabis
  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Potrzebowałem wymienić w moim #mi5 port ładowania. Najprostszym rozwiązaniem było wymienić cały moduł który oprócz portu zawierał w sobie m. in. mikrofon. Problem w tym że oryginalny moduł w miejscu mikrofonu miał ponadto coś w rodzaju "membrany?" przyklejonej na mikrofon. Nie przejąłem się zbytnio brakiem tego elementu lecz jednak okazało się że był on kluczowy i teraz przy połączeniach głosowych rozmówca słyszy mnie jakbym był oddalony od telefonu (coś na kształt trybu głośnomówiącego). Teraz nasuwa się pytania gdzie mogę dostać moduł wyposażony w tę "membranę"? Wszędzie na zdjęciach poglądowych jej nie ma. #telefony #xiaomi pokaż całość

 •  

  Polecicie jakąś dobrą aplikację do zarządzania finansami? Najlepiej żeby było w aplikacji dostępność środków w banku jak i sama gotówka

  #pytanie #android #aplikacje #telefony

 •  

  HALO HALO #klasykiniepoprawnejmuzyki
  18 lat temu zmarł Љубиша Маузер Савић.

  źródło: youtube.com

 •  

  Osoby związane z projektowaniem sieci telekomunikacyjnych HFC/FTTx/FTTH z jakich źródeł czerpiecie wiedzę? Z książek? Szoleń? Materiałów z sieci? Siedzę w branży trochę czasu, jednak chciałbym się rozwijać. Możecie polecić mi jakieś wartościowe źródła?

  #telekomunikacja #ftth #swiatlowowody #hfc #pytanie

 •  

  #iiwojnaswiatowawkolorze

  ''Nikt tędy nie przejdzie'' - tak brzmiało motto legendarnego włoskiego korpusu Alpini. Elitarnej formacji, doskonałych żołnierzy z Dolomitów i Alp, której tradycje sięgają 1872 r. Istnieje do dzisiaj. Jej żołnierze odznaczają się eleganckimi kapeluszami z kruczym piórem - stąd też ich przezwisko: ''Czarne Pióra''. Formacja brała udział we wszystkich wojnach Włoch, zapisując się złotymi zgłoskami na polach bitew. 75. rocznicę jednej z nich obchodzimy dzisiaj (Post z 26 Stycznia - Mleko).

  Korpus Alpini nie ucierpiał podczas operacji ''Mały Saturn''. Złożony z trzech dywizji górskich: ''Tridentina'', ''Julia'' i ''Cuneense'' stanowił północną flankę włoskiej armii. 14 stycznia 1943 r. ruszyła druga część ''Saturna'' - ofensywa Frontu Woroneskiego. Sowieci mieli miażdżącą przewagę w ludziach, działach i czołgach. Wojskom koalicji antybolszewickiej groziło okrążenie. Całkowicie zniszczona została węgierska 2. Armia, a niemiecki 24. Korpus Pancerny został odepchnięty na zachód. Włosi jednak stawiają bohaterski opór, dokonując nawet lokalnych kontrataków. Jednak dzielna obrona Włochów nie przydała się na wiele - Sowieci dokonali okrążenia nad Donem, zamykając żelazny pierścień wokół blisko 90 tysięcy żołnierzy. Dowódcy włoscy zdecydowali się na odwrót dwiema kolumnami. Jako ubezpieczenie została dywizja ''Julia''. Mając ledwo kilka niemieckich dział pancernych i wyrzutni rakiet, zapisała wspaniałą kartę. Jej żołnierze walczyli dosłownie do samego końca - Sowieci przebili się przez ich linie dopiero, kiedy wszystkich zabili. Z bohaterskiej dywizji zostaje tylko 3 tysiące żołnierzy.

  Tymczasem dwie grupy szły na zachód. Na południu wycofywała się nadal zwarta i dumna ''Tridentina'', w ciężkich walkach przebijając sowieckie linie, na północy - ''Cuneense'' i resztki ''Julii'', które natknęły się pod Wałujkami na pięciokrotnie większe siły Sowietów. Obie dywizje zostały straszliwie poharatane w boju. Celem obu kolumn była Nikołajewka - mała wioska, która była granicą kotła. Morale upadało, rodziły się konflikty. Butni Niemcy dawali wyraz swej pogardy do Włochów, oskarżali ich o dezercje i wykłócali się o prawo do pojazdów. Sytuacje pogarszały ataki partyzantów. 40-tysięczna zbieranina ostatkiem sił próbowała ujść z życiem.

  Rankiem 26 stycznia 1943 roku Włosi stanęli pod Nikołajewką. Do ataku ruszyła ''Tridentina'', została jednak odepchnięta. Włosi zebrali się jeszcze raz i ruszyli. Z potwornym rykiem, z desperacją, z rozpaczą do ataku ruszyli wszyscy - Włosi, Niemcy, Węgrzy. Atak osobiście z karabinem w reku prowadził dowódca korpusu Alpini, generał Giulio Martinat. Powiedział on wówczas: ''Z batalionem Edolo zacząłem, z batalionem Edolo chcę skończyć''. ''Edolo'' był jednym z batalionów 5. pułku alpejskiego. Generał służył w nim podczas I WŚ. Zginął podczas natarcia. Za jego bohaterstwo odznaczono go Złotym Medalem za Odwagę. Sowieci, przerażeni tak szalonym atakiem cofnęli się, po czym w ich liniach wyrąbali lukę Włosi. Do niemieckich linii po 350-kilometrowym marszu dotarło 40 tysięcy żołnierzy wszystkich narodowości. Smutną katastrofą zakończył się los ''Cuneense'' i ''Julii'' - nie zdołały one wyjść z okrążenia.''Vicenza'' i ''Cuneense'' zostały całkowicie zniszczone (ocalało ok. 1300 żołnierzy), większość trafiła do niewoli. W kotle pozostało 40 tysięcy włoskich żołnierzy - martwych, rannych i wziętych do niewoli.

  Gorzko spełniła się treść ulotek, jakie Sowieci zrzucali przed pozycjami Alpini latem 1942 r.: ''Witamy nad Donem, Alpini: szkoda, że nikt z was już nie zobaczy pięknych Włoch''...

  Ale wróg wyraził największe uznanie. 30 stycznia 1943 r. Radio Moskwa podało: ''Tylko włoski Korpus Alpini można uznać za niepokonany na froncie rosyjskim''

  Tacy to byli ci ''tchórzliwi makaroniarze''...

  Autor postu: II wojna światowa w kolorze

  #iiwojnaswiatowa #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #historiajednejfotografii #zdjeciazwojny
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika NH35

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.