Konto założone dla stylu nocnego i czarnolistowania

 •  

  Mam problem z wydawaniem pieniędzy, ale to nie jest problem z tym że wydaje wszystko co mam na głupoty, wręcz odwrotnie, nie potrafię wydać tych pieniędzy, na coś innego co nie jest czymś niezbędnym do życia. Każdą złotówkę obejrzę po kilka razy zanim ją wydam. Jestem dość młody ale zarabiam całkiem dobrze jak na swój wiek. Ktoś może uznać to za zaletę, ale ja uważam że to jest jakiś problem natury psychicznej, bo wpadam w paranoję gdy muszę wydać coś z moich oszczędności, a pieniędze lubię gromadzić i lubię ich mieć więcej i coraz więcej. Czy ktoś z was ma również taki problem? #pytanie #gownowpis pokaż całość

  •  

   @NaMorzaDniev2: Mam to samo u mnie problem pojawil sie kiedy postanowilem oszczedzac na samochód

  •  

   @NaMorzaDniev2: miałem taki problem i w sumie ciągle mam bo oszczędzam na własną nieruchomość. ostatnio z tym walczyłem i niestety nie widzę innego wyjścia niż po prostu siłowe kupowanie tego co mi się podoba. Dla mnie wyjściem było powiedzenie np. dziewczynie zeby mi coś kupiła i wtedy MUSIAŁEM jej oddać za swoje zachcianki. Dobrym rozwiązaniem jest tez zapisywanie oszczędności - czyli zobaczyć np. na koniec miesiąca ile zaoszczedziłeś a nie ile wydałeś.

   Trzeci sposób jak to zwalczyłem to zapisałem sobie minimum ile muszę odłożyć w danym miesiącu żeby skutecznie oszczędzać. Nie wiem ile zarabiasz w moim przypadku to było 3 tysiące miesięcznie minimum. Jeśli tego się trzymałem to łatwiej wydawałem.

   I tak to choroba. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/uzaleznieni-od-oszczedzania/sdzqg
   pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika NaMorzaDniev2

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)