Tout lasse, tout casse, tout passe.

 •  

  Wenus jest bliżej Ziemi i ma magnetosferę, która chroni przed promieniowaniem kosmicznym, a jej grawitacja jest prawie taka sama, jak ziemska, na Wenus można zbudować kolonie-sterowce w górnej części atmosfery. W jej atmosferze jest kwas siarkowy H2S04, który ma tlen i wodór.

  Tlen można wykorzystywać do oddychania. Tlen i wodór można wykorzystywać do napędzania rakiet na Ziemię (jak tlen i wodór się spala to jest dużo energii, są plany na takie akumulatory do samochodów na Ziemi). By to robić, energię można zebrać z paneli słonecznych. Wenus jest bliżej Słońca, niż Ziemia i Mars i tej energii ma więcej od nich.

  Mimo wszystko, wybiera się Marsa, bez magnetosfery, z małą grawitacją która pewnie spowoduje masę problemow ze zdrowiem u kosmonautów, który jest dalej, więc trzeba więcej paliwa i jest większe ryzyko, że coś pójdzie nie tak, gdzie nie ma nic prócz piasku (który jest strasznie drobny więc może się wepchać wszędzie i wszytko poniszczyć).

  Ludzie myślą tak, jak wtedy, gdy podbijali Amerykę ("ah liczy się kawałek lądu i jego dobrodziejstwa"), ale może lepiej inaczej przeznaczyć te środki.

  O tym, ile łazików, sond, satelitów wysłano na Marsa i nic konkretnego z tego nie ma to nawet nie piszę, bo pisałam już kilka razy. Ileż misji można było za te pieniądze sfinansować to już ubolewałam też tu wielokrotnie.

  #gruparatowaniapoziomu #kosmos #astronomia

  --
  Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika NadiaFrance

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)