Awatar dzięki uczynności @BotGirl ^^

 •  

  "Normalnie w głębokim poważaniu miałabym polskie prawo, bo stać mnie na to, żeby aborcję zrobić sobie poza krajem. I z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że są sytuacje, w których nie wahałabym się ani chwili. Możecie nazywać to egoizmem, ale nie zaryzykowałabym własnego życia i zdrowia - ani fizycznego, ani psychicznego - żeby urodzić dziecko, któremu na przykład nie wykształcił się mózg. Chcecie sobie robić eksperymenty i patrzeć, czy i co z niego wyrośnie - śmiało, ale moje ciało to nie laboratorium. Chcecie nazywać dzieckiem coś, co przestanie się rozwijać we wczesnym stadium? Jak dla mnie, możecie mu na różowo pomalować pokoik. Ale nie przenoszę tego w sobie przez kilka miesięcy i nie urodzę, choćby nie wiem co.

  Natomiast to jest ten moment, kiedy niezależnie od stanu portfela, TRZEBA ZABRAĆ GŁOS. Trzeba zabrać głos, ponieważ zmiana prawa teoretycznie dotknie nas wszystkie, a praktycznie - tylko te biedne i głupie. Te naiwne, samotne, bez pieniędzy i wsparcia. Te, które nie będą miały ani jak zarobić, ani od kogo pożyczyć. Które będą wyczytywać w internecie, jak za pomocą wieszaka usuwa się płód.

  I to jest w tym wszystkim najgorsze. Zakaz aborcji nie ratuje życia dziecka. Zakaz aborcji zagraża życiu matki. A to dlatego, że zdesperowana kobieta zawsze znajdzie drogę, żeby niechcianej ciąży się pozbyć".

  Kobietki, nie mam pojęcia kto jest autorem powyższych słów, ale przekaz jest jeden - walczmy o siebie.

  #czarnypiatek #czarnyprotest #aborcja #rozowepaski
  pokaż całość

 •  

  #zwiazki #seks #logikarozowychpaskow no i w sumie #kiciochpyta

  Mirki i Mirabelki, krótki rys sytuacyjny po raz pierwszy udało mi się kogoś pokochać, ta osoba mówiła, że odwzajemnia uczucia. Z momentu "wspaniale" nagle zrobił się moment "muszę pomyśleć, potrzebuję troche czasu". Zakładam najgorsze, w zasadzie to już próbuję się godzić z tym, że osoba którą kochałem, mam tyle wspomnień i mieliśmy tyle planów mnie porzuciła - ale jest problem. Nie wyrabiam emocjonalnie, chłop 24lata a płaczę co kilka godzin co najmniej, nieraz nie da się tego kontrolować. To nie jest najgorsze, najgorsze są tę lęki, pustka podchodząca z serca i perspektywa samotności, która wszystko podbija. Jestem bardzo uczuciowym i emocjonalnym człowiekiem, niestety. Był ktoś z was w takiej sytuacji? Mógłby mi ktoś powiedzieć, co ja mam robić? Odkąd dowiedziałem się, że "musi przemyśleć" każda godzina jest udręką i cały czas mam to w głowie, niezależnie co robię. W zasadzie to czekam na to, żeby była noc i żeby móc zasnąć i nie cierpieć. Naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić, to mnie przerosło. Jedyne co mi przychodzi do głowy żeby sobie ulżyć to narkotyki albo bohatyrnąć - ani pierwszego ani drugiego nie chcę, ale jeszcze bardziej nie chcę mieć rozjebany każdy dzień i nastrój jakbym był w piekle.

  Będę wdzięczny za porady które pozwolą choć odrobinę zmniejszyć intensywność tego bagna emocjonalnego, w którym się znalazłem po rozstaniu. Dziękuję
  pokaż całość

  •  

   Był ktoś z was w takiej sytuacji? Mógłby mi ktoś powiedzieć, co ja mam robić

   @asenjo: tak. Wytrzymać.
   Nie możesz za nią gonić, nie możesz płakać jej u kolan. Musisz dać jej spokój podjęcia decyzji.
   W sumie, jeżeli tak strasznie to przeżywasz to związek mógł być dla niej toksyczny. Mógł.

   Nic konkretnego nie zmniejszy bólu. Daj jej kilka dni i potem pogadajcie szczerze. Co jej nie pasuje, dlaczego? Przekaż jej jak wiele dla ciebie znaczy. pokaż całość

  •  

   @asenjo: ogolnie dobrze ci ludzie pisza. Po pierwsze zdobyć potwierdzenie, bo niepewność zepsuje ci głowę, poważnie. Po uzyskaniu go oczyścić zycie z niej całkowicie. Tylko tak można sie wyleczyć. Dalszym krokiem jest nauczyć sie żyć dla siebie.

  • więcej komentarzy (37)

 •  

  Nie umiem sobie odmowic spotkan z dziewczyna, ktora mnie zfriendzonowala, a ktora masakrycznie mi sie podoba. Rozmawiamy o wszystkim, jest o tyle ciezko, ze aktualnie od jakiegos czasu spotyka sie z gosciem. Sporo o tym rozmawiamy, a ja jestem piekielnie zazdrosny...

  Ale nie chce zrywac tej znajomosci...

  #tfwnogf #stulejacontent #feels #przegryw pokaż całość

  •  

   Ja tu widzę wyrównanie w feministycznym stylu.

   @puszkapandory: bo chcesz je widzieć. Niebezpiecznie bliski jesteś zakładania, że każdy zawsze nie chce dzieci. A jest opcja, że facet CHCE być ojcem i guzik. To jest właśnie ta różnica. Kobieta chce być matką -> jest. Nie chce -> nie jest.

   przykład feministycznej walki z różnicami biologicznymi.
   Nie, to przykład egalitarystycznej walki z biologią. Feminizm bardzo chciałby ukraść sobie pewne pojęcia czy idee, ale nie ma do nich praw.
   Fajnie, że nie masz problemu z zaakceptowaniem bycia ruchanym na nierównościach. I tylko trochę w tym sarkazmu. Ok, akceptujesz biologiczne różnice i różnicę możliwości z nimi związanymi. Czyli zatrudnianie faceta zamiast kobiety jest ok, bo biologia, może pójść na zwolnienie? Bo feministki mają z tym problem zazwyczaj. A nie można mieć ciasteczka i zjeść ciasteczka.
   pokaż całość

  •  

   kobiety które chciały dziecko ale potrzebują partnera a ten dał nogę

   @puszkapandory: nadal mają alimenty? Chyba, że ojcu nie odwidziało się a od początku nie chciał. W takim wypadku wybór mają prosty i same wybierają konkretna wersję.
   Ale tak, druga grupa ma przerąbane dopóki nie będzie sztucznych macic.

   Śnieg w zimę jest czymś uciążliwym ale nieuniknionym. Prawa obywatelskie nie. Co najwyżej kogoś nie dotyczy problem i ok, może go olać skoro go nie dotyczy. Ale mnie nie dotyczy =/ nie istnieje czy nie jest ważny.

   Też uznaję pewne nieuniknione nierówności. I jeżeli uważamy, że kobiety nie zatrudniamy bo możliwe obciążenie to możemy powiedzieć facet nie ma decyzji bo biologia.
   Mnie osobiście niezbyt podoba się taki świat, ale jest spójny.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (51)

 •  

  Człowiek czyta o #filozofia a dostaje internet...

  Nietzscheańska analiza moralności wyróżnia dwa zasadnicze jej typy.

  Dla moralności panów pierwotnym jest pojęcie dobra, pojmowanego jako wszystko, co wzmaga wolę mocy jednostki. Dobre jest to, co jej służy, wzmacnia ją, daje poczucie siły. Dobry jest wróg, bo można z nim walczyć, dobry jest ból, bo można go znosić, dobry jest wysiłek – dobre jest cokolwiek, co napina wolę mocy. „Zło” jest pojęciem wtórnym i nie oznacza zła „metafizycznego”, a jedynie to, co wolę mocy osłabia. W odniesieniu do człowieka "zły" (czy, w Genealogii moralności, "kiepski" lub "lichy") znaczy tu tyle, co "nieudany", "pogardy godny".

  Moralność niewolnicza bazuje z kolei na pojęciu zła jako pierwotnym, które rozumiane jest jako cierpienie i wysiłek. Złe jest to, co zadaje ból, co zmusza do wysiłku i walki. Dobro jest ulgą w cierpieniu, spokojem. Dla moralności niewolników ważne jest współczucie, cierpliwość, pokora, serdeczność[15]. Cechą charakterystyczną moralności niewolniczej jest resentyment, uraza wobec świata, żal do życia, które nie spełnia oczekiwań
  pokaż całość

  •  

   @Cockatrice: ok, zjebałem tak jak czułem. Pierwsza część się zgadza, ale wspomniany filozof odrzuca wolną wolę w dużej mierze

   ale masz to:
   Zdaniem Schopenhauera każdy ma bezpośredni dostęp do poczucia własnej woli, czyli przemożnej chęci dążenia w określonym kierunku, który jest uwarunkowany podstawowymi popędami. Popędy te (i co za tym idzie także wola) mają jednak charakter zupełnie irracjonalny i często obracają się przeciw nam. Schopenhauer twierdził, że w tej sytuacji jedynym racjonalnym działaniem jest więc zagłębienie się w sobie, przeanalizowanie własnych popędów, zapanowanie nad nimi i w ten sposób „przekroczenie siebie” i pełne przejęcie kontroli nad własną wolą. pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  W sumie to dobrze, że jutro jest ten Czarny Protest i że ludzie oznaczają na Facebooku swój udział. Dzięki temu wszyscy będą wiedzieli

  pokaż spoiler które osoby powinni usunąć ze znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #heheszki #oswiadczenie #czarnyprotest #4konserwy #neuropa pokaż całość

 •  

  Ej Mirki, na ile procent od 1-10 mnie oceniacie??? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pokazmorde #atencyjnyrozowypasek #pdk

  źródło: embed.jpg

 •  

  #logikarozowychpaskow #homoniewiadomo #kosciol
  Co sie dzie to ja nie.
  Typiara z #licbaza założyła swój zespół i postanowiła wystąpić na rekolekcjach w kościółku.
  Tylko, że jest niewierząca.
  Tylko, że jest lesbijką.
  Tylko, że to ten typ różowej, która chodzi na manifestacje proaborcyjne, feministyczne.
  Czego się nie robi dla promocji.
  pokaż całość

 •  

  Taką animację logo popełniłem, jak na pierwsze wejście do After Effects, to jestem zadowolony!

  #grafika #grafikakomputerowa #aftereffects #gif #tworczoscwlasna

 •  

  To zwyczajnie obrzydliwe, że te wszelkie organizacje antyaborcyjne jednocześnie wspierają i organizują antynaukowe/homofobiczne akcje. Widzę, że życie zarodka jest ważniejsze od życia dziecka/nastolatka lgbt, które może mieć myśli samobójcze, gdyż rówieśnicy będą się na nim znęcać po zobaczeniu tego typu plakatów. #lgbt #aborcja #homoseksualizm #neuropa #dzieci pokaż całość

  źródło: bl.PNG

  •  

   @Andreth: zakaz aborcji nigdy przenigdy nie zwiększy ich ilości względem stanu bez zakazu. Nigdy. I niepotrzebnie mieszasz tę bzdurę do dobrych argumentów: zakaz nie wyeliminuje problemu za to odbiera kompletnie kontrolę nad nim.

   Chyba, że masz twarde dane, ze po zakazie gdzieś ilość się zwiększyła (i nie było wyżu wtedy)

  • więcej komentarzy (40)

 •  

  Oho, mamy nowy podatek z rana!

  Słucham obrońców rządu xDDD

  - To tylko 10gr na litrze nie wiem o co chodzi...
  - W końcu rząd wspiera naukę, odbudujemy naszą potęgę elektrycznymi samochodami!
  - Bardzo dobrze, dbają o środowisko
  - Skończy się w końcu jeżdżenie bez celu i popisywanie samochodami
  - Na zachodzie jeżdżą na rowerach i jest dobrze
  - Więcej ruchu to więcej zdrowia
  - Przecież można jeździć komunikacją miejską!
  - Ja nie mam samochodu ani motocykla więc co mnie to obchodzi
  - Człowiek kiedyś nie miał takich luksusów i dawał radę...
  - PiS wie co robi, będą budować drogi i autostrady
  - Tyle się mówi o smogu, więc rząd z nim walczy. Przecież to oczywiste...
  - Ja na wakacje jeżdżę pociągiem i wszystkim polecam
  - 500zł - 10gr to dalej zostaje 499 zł i 90gr ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #dobrazmiana #pis #zakazhandlu #cebuladeals #motocykle #motoryzacja #pieniadze #biznes #paliwo #polityka #polska
  pokaż całość

  źródło: in_da_ass.JPG

 •  

  Wasza dziewczyna rozmawia i spotyka się z typem z którym się kiedyś calowala. Podczas spotkań nie odbiera od Was telefonu. I nie reaguje na to, ze Wam przeszkadza ta znajomość. Co robicie? #zwiazki

 •  

  #wygryw #przegryw #patologia
  Dla przegrywow bez nadziei, chcialam sie podzielic, bo #dobrzeczujeczlowiek

  Ja okolo 10 lat temu:
  -fobia spoleczna i 0 pewnosci siebie->0 znajomych->depresja
  -kobiecy przegryw bez zwiazku do ~23 lat
  -praca po 12h w kolkhozie bez perspektyw, gdzie za duza wydajnosc zamiast pochwalic to szukali hakow na to, ze oszukuje
  -za mala pensja, zeby sie wyprowadzic
  -rodzice tona w dlugach, pomagam mamie z czynszem, wiec zero oszczednosci dla mnie
  -ojciec przepija cala rente i nie moge spac po nocach, bo zaprasza meneli z ulicy na imprezy (0 znajomych, wiec nawet nie mam u kogo sie przespac)
  -mega niedozywienie, warzywa za drogie, obiady typu miska ryzu, zeby tylko uciulac kilka szekli
  -brak pieniedzy na aparat na zeby, wiec straszny pasztet

  Ja teraz:
  -zarabiam prawie 9x wiecej niz rodzice zarabiali razem
  -praca to prawie moja druga rodzina, zaczynalam jako trainee, teraz manageruje
  -zwiazek z najlepszym przyjacielem
  -odciecie od wszystkich toksycznych osob
  -depresja w ryzach, fobie tez
  -mam w koncu mozliwosci realizowania sie i spelniania marzen

  Wniosek? Nigdy nie jest az tak zle, zeby nie dalo sie tego naprawic.
  pokaż całość

  •  

   @paczekzdzemem: Od razu zaznaczę, popieram przesłanie twojej wiadomości. Ciesze się, ze ci się udało.
   Jednakże.
   Co do postawionej tezy mem jeden podstawowy problem. Kobieta z fobią społeczną, mała kasą i bez związku, bez danych dotyczących wyglądu mówiąca o związku to trochę jak facet piszący "hej mirki, mam strasznie małe piersi, nawet nie A, mam szansę znaleźć partnerkę?"
   Tak jakby was się ocenia głównie po czym innym.

   Chyba, że post był głównie o wychodzeniu z biedy i niskiej pracy to ok, zero zarzutów.
   pokaż całość

   +: mazx
  •  

   Czemu mi nikt nie wierzy, ze pasztet ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @paczekzdzemem: wierzę, po prostu nie miałem przesłanek by coś takiego założyć. z tym opisem gratuluje powodzenia bo nie było o nie łatwo na żadnym polu.

  • więcej komentarzy (84)

 •  

  Żerowanie na rodzicielskiej trosce, emocjonalna manipulacja. Gardzę.
  Większość ludzi na tej grupie to proste kobiety po zawodówce. Chociaż "wykształceni" również łakną te bzdury.
  Gdzie tu sens i logika? On nawet nie udaje kogoś poważnego.

  #szczepienia #zdrowie #zieba

  źródło: Zięba.PNG

  +: landu
  •  

   @KokiX: to są ludzie dla których zakaz powoduje więcej wolności. To jest prost(acki)e myślenie, ktoś nie musi pracować - super ma wolne, politycy dostają kasę - złodzieje.

   Przy czym z drugiej strony wszelki opór wobec pisowskiej fali premii jest słuszny

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Szukam mirabelki z #tinder, która w poniedziałek mnie uświadomiła, że rodzynki są zrobione z winogron ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem dlaczego, ale w nocy zniknął match. Jeśli chcesz to odezwij się na pw ( ͡~ ͜ʖ ͡°) #gdansk

 •  

  #botgirlrysuje
  Niektóre zajęcia po prostu już takie są ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  źródło: embed.jpg

  •  

   @mateuszak: rakowy obrazek ale głębokie przesłanie jest prawdziwe. Bardzo silni, samodzielni ludzie maja problem ze związkami, bo ktoś trochę mniej autonomiczny i dynamiczny jest dla nich obciążeniem. Plus jeżeli tak dobrze idzie ci życie samemu to po co mieć kogoś. To dotyczy zarówno facetów i kobiet.

   Takie jest moje zdanie i obserwacja.

   +: tactic
  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Witam mireczki i marmeladki!
  Kierowcą ciężarówki jestem od pół roku a że zawsze miałem złe zdanie o polskich kierowcach ciężarówek to się wypowiem. Jeździłem 6 lat busami po EU ale za granicą poznałem wielu inteligentnych wspaniałych ludzi na dużych którzy sami polecali mi przesiadkę na zestaw i teraz troszkę boli cały ten hejt na "tirowców" ale jest wg mnie zrozumiały... Kiedyś sam wkurwiam się jak jakis baran zajechał mi drogę i wyprzedzał przez 5 minut drugą ciężarówkę....

  Tye tytułem wstępu.. A teraz moje własne przemyślenia. Marzy mi się żeby kiedyś w Polsce transport drogowy zastrajkował tak jak kiedyś we Francji. W sklepach brakowało żarcia po trzech dniach na stacjach benzynowych brakło paliwa po dwóch a władzę musiały zgodzić się na wszystkie postulaty francuskich związków zawodowych bo groził totalny paraliż kraju. Spelnili wszystkie postulaty szybciej niż PO dla górników w Polsce. I wtedy każdy we Francji zobaczył że bułeczki nie dojechały. Jak się jeździ po francuskich drogach nikt nie trąbi na kierowcę wyprzedzającego... wrócił szacunek i zrozumienie dla ciężkiej pracy (nie mówię że jest jakaś wyjątkowa ciężka) ale praca dla Polaków pracujących za granicą to rozstania z dziećmi i domem naprawdę są czasami nie do przyjęcia a niejednokrotnie mają do wyboru pracę u siebie za 2000 brutto lub praca za granicą za 7 tysięcy netto to wybór jest prosty i wymuszony.

  To tyle moich haotycznych przemyśleń. Hejty biorę na klatę Pozdrawiam z trasy!

  #rakcontent #kierowcy #pracbaza #oswiadczenie #gownowpis
  pokaż całość

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  ostatnio zainteresowałem się troszkę makijażem - polecam każdemu! naprawdę spoko sprawa, niekoniecznie tylko dla kobiet, nie dajmy się ograniczać narzuconym normom. wrzucam filmik na zachętę, może ktoś podzieli ze mną nową pasję ;p

  źródło: youtube.com

 •  

  witam vikop ponownie
  macie postać z zachodniej bajki jak tak nie lubicie chińskich
  a tak poza tym to nie chowam do was urazy, każdy zasługuje na drugą szansę °‿°

  pokaż spoiler tobie #38t2 też wybaczam °‿°

  #zachodniebajki

  pokaż spoiler #juzjestem #jestem
  pokaż całość

 •  

  Jedzie chłopak z dziewczyną autem.
  Chłopak kieruje, a dziewczyna siedzi z tyłu.
  Chłopak się odwraca:
  Ona:
  - Patrz na drogę!
  - Patrz przed siebie, idioto!
  - Na miłosć boską, patrz gdzie jedziesz.
  On - nie wytrzymuje:
  Zamknij ryj kretynko - cofam

  #suchar

 •  

  Ostatnio lubię chodzić bez stanika.
  Noszenie stanika wygodne nigdy dla mnie nie było, ostatnio czytałam jakies wyniki badań, że jak się nie nosi stanika właśnie to skóra lepiej sama trzyma cycki i nie wiotczeje tak szybko. No to sru, stanik do szafy. Ale idą ciepłe dni no i cóż... sama nie wiem, trochę się wstydzę - bo jednak od razu widać, że stanika nie mam (70D here - czyli takie mocno średnie cycki) no a przede wszystkim przez ubranie widać sterczące sutki ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i tak sama nie wiem, czy chodzenie bez stanika jest spoko? Wiecie, utarte jest że się chodzi w staniku... wszystkie baby chodzą w stanikach, najczęściej takich które są takie sztywne, okrągłe, przez ubranie nic nie widać itp.

  #cycki #kontenerynamleko #cycushki #rozowepaski
  pokaż całość

  czy nienoszenie staników jest spoko?

  • 1258 głosów (83.04%)
   tak, spoko
  • 257 głosów (16.96%)
   nie, fuj
 •  

  Zawsze znajdzie się wymówka na #przegryw i #depresja ale wielu cierpi na c-c-combo

  źródło: fromapp.jpg

  •  

   @Dutch: eee tam pierdolisz, patrz na plusiki, widzisz? Jakaś gimbusiara dostała AŻ 800 za mało śmieszny żarcik, więc te twoje tam cytaty z autentycznego prawa to sobie możesz wiesz... !
   Pogadamy jak dostaniesz co najmniej 300 plusików!

   <ja bym dodał, ze rozpowszechnianiem jest kiedy przedstawia się link nowej grupie odbiorców. Czyli bezpośrednio z fb na fb pewnie nie, ale na wykopie na pewno jest>

  • więcej komentarzy (95)

 •  

  Dzień dobry, Wykopowicze ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Przygotowaliśmy dla Was dwa bardzo proste pytania. Będziemy wdzięczni za udzielenie odpowiedzi:

  1. Czy wszystkie wpisy/znaleziska z postaciami z chińskich bajek (niezależnie od gatunku) powinny zawierać jeden wspólny tag "anime"?

  2. Czy wszystkie wpisy/znaleziska na temat dość kontrowersyjnej i negatywnej twórczości pewnych streamerów powinny zawierać jeden wspólny tag "patostreamy"?

  pokaż spoiler Głosowanie trwa do jutra, do godziny 12:00 ( ͡º ͜ʖ͡º)


  #ankieta #wykop #moderacja #tagi
  pokaż całość

  Udziel odpowiedzi na powyższe pytania:

  • 14369 głosów (90.93%)
   Tak - jestem za wprowadzeniem tego rozwiązania
  • 1168 głosów (7.39%)
   Nie - niech zostanie tak jak jest
  • 266 głosów (1.68%)
   Nie mam zdania
  •  

   wprowadzcie w koncu rodziny tagów, by banujac tag zbanowaly sie wszystkie jego dzieci...

   @Arveit: to nie rozwiąże problemu. Raz, ze to arbitralne, kto ma ustalić co jest pod czym?

   Po drugie, co jak ktoś nie chce anime ale chce dragon balla? Co jak ktoś chce anime ale nie dragonballa? Jeżeli post będzie miał tag anime i dagonball to ok. Ale np ecchii i dragonball raczej nie będzie chętnie widziane. Jeżeli ecchii będzie osobnym drzewem to znów mamy więcej niż jeden tag.

   Rozwiązaniem jest wprowadzanie dwóch typów czarnej (+ najlepiej białej listy). Pełna - jakikolwiek post nie użyje tego, będzie ukryty i nie będzie powiadomienia. Selektywna - post będzie ukryty o ile nie używa obserwowanego/białego tagu.
   Dodatkowo mając białą listę można dostosować serwis kompletnie i pokazywać tylko treści z białej.
   pokaż całość

  •  

   jest wspólny #nsfw na wszystkie zdjęcia erotyczne.

   @CichyGlosZTyluGlowy: hurr durr ja siem nie znam, nie paczyłem, mje sie tu pojawiają to dodaje na czarno, Moderacja ratuj bo mje zalaje!

   Anime obrazki też są pod jednym, tylko debile nie ogarniają.

  • więcej komentarzy (538)

 •  

  Wkurza mnie ta manipulacja, fanatyczną ustawę o aborcji zrównano w mediach prawicowych do zabijania słodkich, uśmiechniętych dzieci z zespołem downa. U Pospieszalskiego mamy śliczne obrazki dzieci przytulających rodziców, uśmiechnięte malutkie dzieci i to że bestie chcą je zabijać. Szkoda że nie mówią o innych przypadkach, o deformacjach, o dzieciakach które przeżyją max 2 tygodnie w ciemności, bólu i strachu, bo ustawodawca sobie coś upieprzył, o strasznych chorobach typu płód arlekina, które matka ma urodzić, aby ktoś przypadkiem nie zabił downa...
  Tak samo jak gadanie o zespole downa, pieprzenie o tym że te dzieci scalają rodzinę, że są super, szkoda że do studia nie zaprosili 100 kilowego 40 latka, którego 70 letnia matka musi ciągle myć i karmić, który potrafi nagle zacząć krzyczeć i obnażać się w autobusie pełnym ludzi...

  Jak słyszę że ludzie mówią że spoko, że ludzie z zespołem downa mają firmy, pracują i są samodzielne, to trochę jak mówienie osobom z komornikiem, które mogą stracić dom że spokojnie, co się martwisz jest totolotek, są zdrapki.
  #polityka #neuropa #4konserwy #aborcja
  pokaż całość

  •  

   @BezDobry: prawdopodobienstwo to jest prxed stosunkiem. Aborcja dotyczy płodów z wadami potwierdzonymi. Chyba ze mowa o in vitro ale nikt mnie nie przekona do empatii wobec zygot w zamrażarce

  •  

   nie chcą mieć dzieci to niech urodzą dziecko oddadzą do adopcji

   @BezDobry: jak wynajdziemy metode implantacji macicy u facetów na pewno z radością ci oddadza płód do donoszenia. Potem bedziesz mógł oddac oczywiście. W końcu to zaden problem.
   Poza tym to duzo bardziej humanitarne steorzys swiadoma swego istnienia czujaca istote i wyjebac ja na śmietnik społeczeństwa niz nie dopuścić do powstania jakiejkolwiek istoty czujacej czy myslacej. Logiczne pokaż całość

  • więcej komentarzy (39)

 •  

  Mirki, gdzie zabójca?
  Uwaga, odpowiedz jest mniej oczywista niż się większości zapewne wydaje.

  #zagadka #ciekawostki

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  #zwiazki Proszę o szczerą odpowiedz bo nie wiem czy to ja robię problemy z dupy czy naprawdę jest coś na rzeczy. Mój chłopak wczoraj wybuchł na mnie i powiedział kilka naprawdę obraźliwych rzeczy tylko dlatego ze po 10 min czekania na niego na mrozie postanowiłam pójść do domu. Nie odbierał telefonów wiec stwierdziłam ze może śpi czy zapomniał o mnie, ale jak oddzwonił to powiedziałam ze spotykamy się w domu bo ja już tam idę. Ten zaczął na mnie krzyczeć a ze ja jestem wrażliwą kobietą to zaczęłam płakać. W domu z łaską mnie przeprosił ale powiedział ze to i tak nie jego wina bo to ja go zdenerwowałam. A mi chodzi tylko o to czy to normalne ze darł się na mnie i obrażał za jakąś pierdołe. Do tej pory jest mi przykro pokaż całość

  +: wetnosekoala, Riddle_Box +18 innych
 •  

  Eksperyment rosyjskiego naukowca znany jest jako jedno z najbardziej zwyrodniałych doświadczeń w historii. Gdzie kończy się nauka, a zaczyna szaleństwo?

  Wiele lat przed publicznym zaprezentowaniem dwugłowego psa przez Władimira Demikhowa, szalone eksperymenty Brujukonienki prowadziły od metod eksperymentowania na otwartym sercu aż po niewiarygodne projekty podtrzymywania życia.

  Po wielu latach prób, udało mu się skonstruować maszynę zwaną “Autojektor”. Dzięki tej prymitywnej konstrukcji rosyjski naukowiec potrafił utrzymać uciętą głowę psa przy życiu przez kilka godzin. W 1928 roku swój wynalazek przedstawił szerszej publice - aby udowodnić, że eksperyment się powiódł, uderzył młotkiem o stół, a uszy psa poruszyły się. Kiedy zaświecił mu światłem w oczy, on zamrugał, kiedy zaczął łaskotać go piórkiem, głowa psa ruszała się próbując je ugryźć. Pomimo, że zniesmaczeni widzowie nie czekając na śmierć głowy psa zaczęli tłumnie wychodzić z sali, świat rosyjskiej nauki docenił to wydarzenie i pośmiertnie uhonorował Brujukhonienkę prestiżową nagrodą Lenina.

  Film z "eksperymentu"

  #historia #psychopata #ciekawostki #zwierzeta #creepystory #innastronaswiata
  pokaż całość

  źródło: ee194-0.jpg 18+

  •  

   @steve__mcqueen: odcięcie głowy i sztuczne utrzymywanie jej przy "życiu" różni się sednem całkowicie od testów kosmetyków.
   Możemy, jak bardzo chcemy, kłócić się nad tym co sprawia większe cierpienie, czy w ogóle mamy prawo zadawać cierpienie. Ale nie, to porównanie nie ma sensu.

  •  

   @steve__mcqueen: no nie wiem czy można test kosmetyków podpiąć pod rozwój nauki. To zasadniczo jest etap procesu produkcyjnego. nie wiem czy jest tworzona wiedza mogąca aspirować do miana naukowej. Jest proces naukowy, zrozumienia co nie działa i dlaczego. Ale efektem jest kosmetyk.
   Za mało wiem o całym procesie by rzec na pewno, ale WYDAJE MI SIE, że proces testowania może przejść bez stworzenia żadnej nowej wiedzy, a więc z zasady nie jest to rozwój nauki. pokaż całość

  • więcej komentarzy (50)

 •  

  Mam takie pytanie i to pytam poważnie ludzi z wątku #homoseksualizm a zwłaszcza #lesbijki.

  O co chodzi ze stylizowaniem się jednej laski w związku z na faceta?
  Jak jest para gejów to jest to dwóch normalnie wyglądających kolesiów, bardzo często nie da się o kimś bez bliższego zapoznania powiedzieć, że jest gejem.
  A u lasek totalnie na odwrót. Fryzura na jeża, często męskie ciuchy, brak makijażu. Zupełnie jakby odmienna orientacja wykluczała kobiecą stylówkę. Tu z kolei bardzo często miałem tak, że widziałem jaką laskę i nie musiała mówić słowa żebym wiedział że to les. To ma jakiś cel? Odstraszenie facetów? Przyciągnięcie ładniejszych kobiet męskim wyglądem?

  A ciekawe jest to, że w mass mediach przedstawiane jest to totalnie na odwrót - jeśli w filmie jest gej to od razu to widać czy to przez dziwny styl chodzenia, mówienia, noszonych ciuchów itp., z kolei lesbijki w filmach to mega atrakcyjne kobiety do których wszyscy startują i dopiero w ostatniej scenie ku zawodzie pozostałych bohaterów okazuje się, że to les.

  Totalnie inaczej niż w rzeczywistości.

  Ale wracając do tematu: czemu jest tak, że jedna laska w lesbijskim związku odpuszcza kobiecy wygląd i robi się na chłopczycę, często nie tylko w wyglądzie ale też zachowaniu? To podpada trochę już pod trans a nie homo moim zdaniem.

  Tylko proszę tu bez pieprzenia o hehe rekompensowaniu sobie braków, chciałbym aby jakaś osoba "z branży" wyjaśniła na czym to polega.

  #pytanie #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

  •  

   Totalnie inaczej niż w rzeczywistości.

   @HonyszkeKojok: Totalnie inaczej niż w twojej projekcji rzeczywistości. Serio. Nic co tu napisałeś nie jest prawdą, tylko własne zbiasowane obserwacje.
   Chyba, że znasz tak z 50 par i jednych i drugich. Albo chociaż 30. Z różnych stref społecznych.

  •  

   bo moze w byciu les nie jest nienormalnym to ze kobiecie podoba sie kobieta. Tylko moze to co rozni lesbijki od hetero jest to ze one po prostu czuja sie bardziej meskie i zgodnie z tym ze mysla jak facet, podobaja sie im dziewczyny.

   @keep_calm_and: mamy juz na to nazwę i jest to osoba transseksualna, konkretniej MtF. A stwierdzanie, że lesbijki są trans albo po prostu queer (czyli mają zaburzoną tożsamość płciową) to nie tylko bzdura ale i lekka homofobia (bo próbuje tłumaczyć na hetero normy zachowania homo) pokaż całość

  • więcej komentarzy (56)

 •  

  Feminizm to najgorszy rak ludzkości. Jedna ze znajomych dodała zdjęcie na fb z przystanku, ponoć w całym mieście reklamują jakiś dokument z TVNu. Zdziwiona, że to wszędzie wisi. Pomijając już czym jest ten serial, bo nie widziałem, ale google pokazuje same pozytywne rzeczy. Jej pierwszy komentarz odpowiadający na pytanie "co w tym złego?"

  Uprzedmiotowienie tego dziecka jako małego biednego murzyniątka które uzyska swoje człowieczeństwo tylko dzięki białej pięknej pani z zachodu. Tego typu obrazy umacniają rasizm i podziały, wbijając w świadomość białych ludzi że są lepsi a wszyscy kolorowi potrzebują ich pomocy i litości, można sobie z nimi robić zdjęcia jak z małpkami w zoo i grać rolę wybawiciela. Biała pani ma imię i nazwisko a dziecko jest "murzynkiem bambo" co mieszka gdzies daleko, jest głodne i biedne. Gdyby było białe, jak bardzo inny były przeka?. Dla mnie to tak niefajne jak uprzedmiotawianie kobiet.

  Inne feministki ze znajomych oczywiście triggered i zaczynają rozkręcać burzę xDD

  #bekazkobiet #bekazpodludzi #feminizm
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: plakat.jpg

  •  

   Remis w wikipediach.

   @Kampala: nie. Jedno wyjaśnia czym jest, drugie gdzie się przejawia.

   Emancypacja kobiet jest jednym z przejawów emancypacji ludzkości.

   @Kampala:
   "Emancypacja (łac. emancipatio dosł. wypuszczenie z rąk) – wyzwolenie i obdarzenie kogoś pełnią praw.

   1. uwolnienie (się) od ucisku, zależności, przesądów itp. i zdobycie lepszej pozycji społecznej; równouprawnienie, uniezależnienie;"
   Jest to zdecydowana prawda co piszesz. Wyrównanie uciskanej, pozbawionej pełni praw części do poziomu reszty jest wyrównaniem całości. I dlatego Feministki I i II fali doprowadziły do równości płci w krajach pierwszego świata. Także więc toteż?
   Feministki III fali próbują to zepsuć pozytywną dyskryminacją i programami wspierającymi. Dlatego nazywa się je lewicą regresyjną, bowiem wracają do starego układu tylko z drugiej strony.

   Patriarchalne stosunki władzy bezpośrednio uciskają kobiety

   ehhh......... jakie patriarchalne stosunki, jak uciskają. to wszystko są chochoły bez pokrycia ciągle albo mity. Chyba, że mówisz dokładnie o Polsce to jeszcze si znajdą przykłady, ale zachód jest w rękach lewicy. Ten patriarchalny świat chyba wyrzucił wybitnego specjalistę bo miał koszulkę w gołe baby, googla na pewno wyleciał ktoś za pisanie prawicowych postów.
   Nie widzę ego patriarchatu. Zresztą już pisałem kontrprzykłady.

   oceniasz i dyskryminujesz kobiece ciało usprawiedliwiając to zyskiem

   wybacz ale zacząłem się histerycznie śmiać po przeczytaniu całego ostatniego paragrafu. Oceniam, W SYSTEMIE KAPITALISTYCZNYM, coś przez kontekst zysku. Tak. To właśnie robię. To się nazywa kapitalizm. Tak właśnie działa.

   Kobieta zasługuje na mniej, ponieważ jest mniej zyskowną inwestycją od mężczyzny.

   Nie wiem na ile ZASŁUGUJE, wiem ile dostanie... ...
   ...
   tyle samo co facet, bo reguluje to prawo. Natomiast ogólnie dla pracodawcy jest warta tyle ile przynosi zysku. Bo prowadzi on działalność gospodarczą a nie charytatywną. Jest nazwa na na coś, co nie jest skierowane na przynoszenie zysku. Organizacja non-profit.
   Nie wiem, sugerujesz oparcie gospodarki na modelu non-profit?

   I nie usprawiedliwiedliwiaj tego naturą - opresja naturalna wciąż jest opresją.

   Czego mam nie opierać naturą, tego, że natura utrudnia kobietom bycie równie zyskownymi co faceci w pewnych polach (bo ich empatia, inteligencja emocjonalna i społeczne konstrukty pomagają w innych)? To czym mam uzasadniać, jakąś magiczną siłą, która nieokreślona żadnymi przykładami po prostu jest i uciska kobie... oh, tak, patriarchat. Biedy dyskryminowani biali sprinterzy, opresyjna natura dała ich czarnym rywalom lepsze nogi... A nie, nie miałem naturą uzasadniać tak? Emm... biedni biali sprinterzy bo... rasizm? Patriarchat?

   dyskryminacja kobiety za to, co jednocześnie utrzymuje całą cywilizację przy życiu.

   To mnie bardziej robawiło, ale też nieco wkurwiło. Nie.
   Nie. Kurwa.
   Homo sapiens nie jest stworzeniem zdolnym do rozmnażania przez partenogenezę (swoją droga fajny artykuł czytałem, mogę podlinkować) a więc kobiety NIE utrzymują cywilizacji, bo nie rodzą dzieci z powietrza. Była tylko jedna taka na Bliskim Wschodzie, ale opinie są podzielone. Kobiety nie są cudownymi istotami stworzenia. Najpierw muszą dostać męskim ejakulatem miedzy nogi.
   A niestety ten gówniany argument się w środowisku feministycznym przewija. "Kobiety są silne bo dają życie!". tak, robią to do czego ich ciała są zbudowane. I dlatego maja np zwolnienie z wojska bo faceci są bardziej zbędni. Przez co w konfliktach giną kilka razy rzadziej.

   pokaż spoiler disclaimer, wszelkie poglądy gneralizujace nie maja pełnego pokrycia w rzeczywistości, wyrażone poglądy są obserwacjami autora oraz kopiami poglądów innych osób, które mogły sformułować je mądrzej. Wszelkie opisane zjawiska są bardziej skomplikowane niż możliwosci pola komentarzowego na stronie wykop.pl oraz zasób energii do pisania go przez autora. Przed bólem dupy prosimy zapoznać się z lekarzem lub farmaceutą
   pokaż całość

   +: BotGirl
  •  

   Świetnie, choć nieco rozwlekle, przybliżasz ekonomiczne i biologiczne banały

   @Kampala: też mnie martwi, że takie banały ludziom trzeba tłumaczyć >.<

   wzmocnione uniwersalnym sposobem na zaoranie poprzez wklejenie definicji słownikowej lub wikipedyjnej.
   strasznie masz przykre projekcje. W sumie mógłbym tak tłumaczyć widzenie wszędzie dyskryminacji, ale nie będę.
   Przyklejam definicję, bo to słowo jest używane jak "lewak" tylko z drugiej strony. Wiec warto przypomnieć definicję i ustalić wspólny grunt. Bo albo mamy rozbieżny, albo rzucasz oskarżenia bez pokrycia.
   Miałem już wiele kłótni zakończonych nagłym pojęciem, że mówimy o różnych rzeczach mając podobne idee.

   Wychodzisz od martwego prawa tylko po to, żeby po dzielnych wojażach wrócić do tego samego prawa, które w międzyczasie zaczęło już brzydko pachnieć.
   To zdanie nie ma żadnej treści. Krótko mówiąc... o czym ty piszesz?

   bo wyraźnie szkodzi ci to na nerwy, a i dla mnie nie jest przyjemne.
   Awww. udajesz troskę, by wyjść z rozmowy rzuciwszy jedynie bezpodstawne oskarżenia i mity a proszony o konkrety stwierdzasz, że to nieprzyjemne :3
   O mnie nie musisz się martwić, ja mam taki styl pisania :3 Po prostu nie defekuj na rolę ojca.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (131)

 •  

  A więc dziś wbiłem 24 lvl nie chce mi się robić foty dowodu więc musicie uwierzyć na słowo
  w ramach akcji gruby szczur zrobiłem dziś 8+9+7+7+10 pompek na kostkach bo bolą mnie nadgarstki

  pokaż spoiler ktoś tam prosił o nogi to jest z nogami


  a i waga 63Kg
  #pokazforme #grubyszczur #pokazmorde #pokaznotatki pokaż całość

 •  

  #pytanie #ebook #kindle
  Potrzebuję kupić kindle do 350zł, tak, żeby był na następny weekend.
  Wszyscy piszą, ze tylko Amazon, ale najbliższy jest niemiecki i trzeba konta potem podmieniać (i nie wiem czy instrukcje i wszystko będą polskie). Brytyjski to przynajmniej angielski ale za to czas. No i koszta są w euro a Polska biedna, dolany ma.
  Tak więc, czy to rzeczywiście jak kindle to tylko Amazon czy można kupić np w xkomie?
  Czy amazonowe kindle też maja tę opcję, że napisze się do supportu i wyłączą reklamy?

  ofc jedyny jaki jest w tej cenie to touch, ale nie będzie chyba aż tak boleć brak podświetlenia jeżeli nie czyta się w nocy?
  pokaż całość

 •  

  Smutny dzień (╯︵╰,). Byłem na dworcu bez telefonu i czekałem 4 godziny na autobus i to były jedne z moich najgorszych godzin w życiu. Jestem od zawsze #tfwnogf, ale zwykle daję sobie jakoś z tym radę no i aktywnie próbuję to zmienić. Dziś się szala przelała niestety.

  Przez te całe 4 godziny siedziałem sam patrząc się nie wiadomo gdzie i dookoła miałem tłumy ludzi. Mnóstwo par, kibiców i kilku żulików. Wszyscy byli razem albo w grupie albo z drugą połówką. To było dla mnie straszne przeżycie. Zwykle jak widzę parę na ulicy to pojawia się zazdrość i myśli w stylu "no fajnie byłoby się do kogoś przytulić", ale teraz po prostu się rozpłynąłem. Poczułem się tak zdołowany i przygnębiony jak nigdy. Nie pamiętam też kiedy tak się rozbeczałem. Widok tych par tulących się do siebie i trzymajacych ze sobą ręce, czy całujących się był jak cios prosto w serce.

  Tak bardzo pragnę być kochanym, potrzebnym, pragnę dotyku, czułości, tulenia. Niestety nie jest mi jeszcze to dane. Idę popłakać jeszcze trochę do poduszki i mam nadzieję, że jutro poczuję się lepiej. Dajcie po plusiku na pocieszenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #gorzkiezale #feels #depresja
  pokaż całość

 •  

  Morderstwo nad jeziorem Bodom jest jednym z najbardziej brutalnych i tajemniczych zabójstw w historii fińskiej kryminologii, a niejasność wokół motywów zbrodni i postaci zabójcy pozostawiła Finlandię w wielkim szoku na wiele lat.

  Historia morderstwa

  Morderstwo miało miejsce w czerwcu 1960 r., a jego ofiarami stało się troje z czwórki nastolatków, którzy wybrali się na kemping nad jezioro Bodom - dwie piętnastolatki, Anja Tuulikki Mäki i Maila Irmeli Björklund, a także osiemnastolatek Seppo Antero Boisman. Jedyną osobą, która przeżyła, był osiemnastoletni Nils Gustafsson, który wyszedł z całego wydarzenia z wieloma poważnymi ranami. Ciała trójki nastolatków odnalezione zostały nad brzegiem jeziora w niedzielny poranek 5 czerwca 1960 r.

  Zaraz po zbrodni...

  Ze śledztwa przeprowadzonego przez policję wynikało, że morderca najpierw przeciął linki od namiotu, w którym spała cała czwórka, a następnie brutalnie dźgał osoby znajdujące się w środku i dziko uderzał ciężkim, tępym narzędziem.

  Przez kolejne miesiące po morderstwie policja otrzymywała wiele poszlak dotyczących ewentualnych motywów zabójstwa i osoby zabójcy, jak np. wskazanie mężczyzny obcego pochodzenia, który został przywieziony do szpitala w Helsinkach dzień po odkryciu zbrodni, lub też mężczyzny, który utopił się w 1969 r. W związku z zabójstwem zaaresztowano wiele osób, ale nigdy nie znaleziono wiarygodnego dowodu na to, aby wnieść oskarżenie.

  Przez wiele lat Nils Gustafsson nie był publicznie podejrzewany o uczestnictwo w zabójstwie. Sam Gustafsson twierdził, że nie pamięta nic, co wydarzyło się pomiędzy momentem, gdy wszyscy poszli spać do namiotu, a obudzeniem się w szpitalu. Po opuszczeniu szpitala Gustafssona poddano hipnozie, w trakcie której podał dokładny rysopis domniemanego mordercy.

  ...i 44 lata później

  W kwietniu 2004 r. Finlandia przypomniała sobie ponownie o morderstwie nad jeziorem Bodom - Narodowe Biuro Śledcze zatrzymało Nilsa Gustafssona pod zarzutem zabójstwa trójki nastolatków. Zarówno aresztowanie jak i przesłuchanie przed sądem trzymane było w sekrecie, jednakże wiadomo było, że policja posiada poważne dowody przemawiające za aresztowaniem Gustafssona.

  NBŚ zatrzymało Gustafssona w kwietniu 2004 na podstawie nowych dowodów DNA. Na czas przesłuchania wstępnego został on uwięziony, jednakże ostatecznie wypuszczono go na wolność. Policja w Espoo otrzymała rozkaz strzeżenia prywatności Gustafssona, jego rodziny i sąsiadów.

  NBŚ zaaresztowało Gustafssona na podstawie jego własnych zeznań, zeznań świadków a także dowodów medycyny sądowej. Biuro zbadało obuwie dwójki chłopców, namiot używany przez nastolatków oraz ślady krwi znajdujące się na nim. Kimmo Himberg z laboratorium stwierdził, że obuwie znalezione na miejscu zbrodni dostarczyło dowodów, które pomogą rozwiązać całą sprawę.

  Choć Gustafsson nie przyznał się do morderstwa, policję nadal najbardziej interesowało to, w jaki sposób doznał on tamtej nocy obrażeń. Oficerowie śledczy chcieli przekonać się czy rany powstały w wyniku walki, samookaleczenia się czy też z innej przyczyny.

  Maj 2004 r. przyniósł nowe wiadomości: na butach należących do Gustafssona znaleziono ślady krwi jednej z zamordowanych dziewcząt. Na podstawie testów DNA przeprowadzonych w laboratorium w Wielkiej Brytanii stwierdzono, że na butach i innych rzeczach znalezionych na miejscu zbrodni nie było śladów DNA należących do kogoś spoza czwórki nastolatków. W momencie zabójstwa buty Gustafssona były ukryte, co w obliczu wyników badań DNA wskazywać może na to, że osobą, która ukryła buty po zbrodni był sam Gustafsson, jednakże policja nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła tym domniemaniom.

  Pod koniec maja 2004 r. sąd rejonowy w Espoo zwolnił Gustafssona, jednakże nadal był on podejrzany o zabójstwo. Gustafsson miał zostać uwolniony od zarzutu popełnienia morderstwa, jeśli w ciągu dwóch miesięcy prokuratura nie postawiłaby żadnych konkretnych zarzutów przeciwko niemu.

  W czerwcu 2005 oskarżyciel z Espoo ogłosił, że Nils Gustafsson zostanie oskarżony o popełnienie potrójnego zabójstwa. Z powodu zbyt dużego zainteresowania procesem ze strony mediów sąd zdecydował się na nałożenie limitu na liczbę reprezentantów mediów i opinii publicznej, która będzie miała wstęp na salę rozpraw. Sędzia Mikkola wyjaśnił, że ma to na celu spokojne i rzetelne wyjaśnienie sprawy.

  Proces

  Proces Nilsa Gustafssona rozpoczął się w sierpniu 2005 r. w sądzie okręgowym w Espoo. Gustafsson został ostatecznie oskarżony o popełnienie morderstwa trzeciego stopnia z pełną premedytacją i w bardzo brutalny sposób.

  Oskarżyciele Heli Haapalehto i Tom Ifström stwierdzili, że motywami zbrodni była zazdrość i kłótnia oraz frustracja seksualna młodego Gustafssona – był on zainteresowany Irmeli Björklund, która jednakże odrzuciła jego zaloty (jej obrażenia na skutek ataku były znacznie poważniejsze niż pozostałej dwójki).

  Wg oskarżycieli Gustaffson zasunął wejście do namiotu w którym spały ofiary, wyciął dziury w powłoce i przeciął linki trzymające namiot tak, aby się on złożył, a następnie przy pomocy noża i tępego narzędzia (np. dużego kamienia) zamordował Tuulikki Mäki, Irmeli Björklund i Seppo Boismana. Gdy ofiary były już martwe, Gustafsson upozorował miejsce zbrodni tak, aby wyglądało na to, że morderstwo popełnione zostało przez osobę z zewnątrz, i na samym końcu położył się pomiędzy ciałami w oczekiwaniu na kogoś, kto ich odnajdzie.

  Śledztwo przeprowadzone przez policję wskazuje na to, że ofiary zmarły w dniu 5 czerwca 1960 r. pomiędzy godziną 4 i 6 rano. Policja wywnioskowała, że rany, które Gustafsson otrzymał na skutek ataku nie były tak poważne, jak o tym wcześniej mówiono. Eksperci ocenili, że jego najpoważniejszymi ranami były wstrząśnienie mózgu, złamania szczęki i kości twarzy oraz siniaki na twarzy. Wg. policji rany, które odniósł, nie prowadziłyby do utraty przytomności, a ponadto dziwne wydaje się, że przeżył tak agresywny atak tylko z kilkoma obrażeniami.

  Riitta Leppiniemi i Heikki Uotila, obrońcy Gustafssona, podtrzymują, że ich klient jest niewinny. Stwierdzili, że Gustafsson nie miał motywu, aby zaatakować swojego przyjaciela oraz jego i swoją dziewczynę. Ponadto krytycznie odnieśli się do badań policji przeprowadzonych w latach 60tych: wg. nich miejsce zbrodni nie zostało prawidłowo zabezpieczone, namiot został zabrany zbyt późno a zdjęcia robione na miejscu zbrodni były złej jakości. Obrońcy zauważyli również, że na miejscu zbrodni były ślady krwi i spermy, które nie należały do nikogo z czwórki nastolatków.

  W trakcie procesu Gustafsson był przesłuchiwany przez oskarżycieli, obronę, sędziego i prawnika reprezentującego rodzinę ofiar. Jego odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania brzmiały zazwyczaj “nie wiem” lub “nie pamiętam”. Przed sądem Gustafsson opowiedział, jak cała czwórka przygotowywała się na wycieczkę i co tego wieczoru robili. Gustafsson twierdzi, że nie było żadnej kłótni i choć obaj z Boismanem zabrali prezerwatywy, zaprzeczył oskarżeniom jakoby próbował dokonać aktu seksualnego z Björklund. Dodatkowo zeznał, że jego stan upojenia alkoholowego nie mógł być większy, niż jego kolegi Boismana.

  22 sierpnia, około godziny 10 rano oskarżony, sędziowie jak i oskarżyciele oraz obrońcy w otoczeniu policji udali się na miejsce zbrodni. Zabrali ze sobą oryginalne rysunki, mapy i fotografie zrobione w 1960 roku. Na miejscu zbrodni towarzyszyło im ok. 100 osób, z czego większość z nich stanowiły media.

  2 dni później wznowiono przesłuchania, w których zeznawała kobieta przebywająca nieopodal miejsca zbrodni. Świadek twierdzi, że przebywała w tym czasie po drugiej stronie zatoczki nad jeziorem razem z koleżanką i dwójką kolegów (jeden z nich znał Gustafssona). W sobotni wieczór grupa Gustafssona przyjechała do nich w odwiedziny i wg. zeznań świadka Gustafsson miał przy sobie butelkę spirytusu oraz kłócił się z Boismanem (świadek miała wrażenie, iż kłótnia dotyczy jednej z dziewcząt). Po ok. godzinie grupa Gustafssona opuściła ich obozowisko, zaś kilka godzin później, około 23.30, z miejsca, w którym rozbity był namiot grupy Gustafssona, dało się słyszeć hałas oraz odjeżdżający motocykl. Rano grupa świadka zauważyła zbiegowisko po drugiej stronie brzegu – gdy tam dotarli, spostrzegli zniszczony namiot oraz karetkę, do której kogoś wnoszono. Na pytanie obrony czemu nikt z nich nie opowiedział tej historii przez 45 lat kobieta zeznała, że zdecydowali pomiędzy sobą, iż nie będą udzielać żadnych informacji jeśli nikt ich o to nie poprosi. Wiarygodność zeznań kobiety może podważać fakt, iż jeden z mężczyzn, który był z nią na kempingu, już nie żyje, a policja nie była w stanie ustalić tożsamości pozostałej dwójki (kobieta twierdzi, że mogła źle zapamiętać ich nazwiska).

  Gustafsson zaprzecza zeznaniom świadka i twierdzi, że nie żadna wizyta nie miała miejsca oraz że nie znał towarzysza kobiety.

  Na początku września do wiadomości publicznej podano sensacyjną wiadomość: wg. NBŚ Gustafsson przyznał się do zbrodni. Śledczy NBŚ, Markku Tuominen, poinformował, że Gustafsson znajdował się w dość nerwowym stanie od momentu, gdy został zaaresztowany, i że rzucił się na łóżko mówiąc: „Co się stało to się stało, to było 15 lat temu”. Tuominen wywnioskował, że Gustafsson nawiązał do swojego współudziału w morderstwie.

  Oświadczenie Tuominena nastąpiło zaraz po artykule w magazynie Alibi, które przeprowadziło wywiad z 40-letnią pielęgniarką twierdzącą, że spotkała Gustafssona ponad 20 lat temu i że wtedy przyznał się on jej do popełnienia zbrodni. Obrona Gustafssona twierdzi, że zeznania kobiety nie są wiarygodne, jednakże kobieta twierdzi, że wg. niej Gustafsson był niemal dumny z tego, że udało mu się uniknąć kary, i że wydawało mu się to śmieszne, że nikt go do tej pory nie podejrzewał.

  Najnowsze wiadomości

  8 września wysłuchano zarzutów końcowych w sprawie przeciwko Nilsowi Gustafssonowi. W swojej przemowie oskarżyciel stwierdził, iż wszystkie dowody wskazują na winę Gustafssona i zażądał dla niego dożywocia, natomiast obrona podtrzymywała, że zabójcą był nieznany napastnik.

  Obie strony w swoich podsumowaniach powiedziały o świadku – kobiecie, która twierdzi, że w czasie całego zdarzenia znajdowała się razem z trójką przyjaciół nieopodal miejsca, w którym dokonano zabójstwa. Opis kobiety wskazujący na to, że Gustafsson był pijany i agresywny, jest wg. oskarżyciela wiarygodny. Tymczasem obrona twierdzi, że zeznania kobiety są trudne do potwierdzenia, jako że jeden z mężczyzn jej towarzyszących już nie żyje, a tożsamość pozostałej dwójki nie mogła zostać określona.

  Wg. obrońcy Gustafssona, Riitty Leppiniemi, oskarżyciele wystąpili z abstrakcyjną teorią, wg. której motywem zabójstwa miała być zazdrość i frustracja seksualna, za co Gustafssona może czekać dożywocie: „Nic w śledztwie policji nie popiera tej zbrodni. Mam nadzieję, że oskarżyciele skupią się na faktach i pozostawią zbyt wybujałą wyobraźnię poza salą sądową”.

  Chociaż obrona podtrzymała niewinność Gustafssona, dodała, iż sama zbrodnia pasuje raczej pod kategorię "nieumyślnego spowodowania śmierci" a nie morderstwa, co oznacza, że przepisy o przedawnieniu wyczerpały się w roku 1980.

  Zakończenie procesu

  07.10.2005 r. Sąd Okręgowy w Espoo ogłosił werdykt – Nils Gustafsson został uznany za niewinnego w procesie dotyczącym morderstwa nad jeziorem Bodom.

  Wg. sądu dowody przedstawione w trakcie procesu przez oskarżycieli okazały się niewystarczające. Sąd podkreślił zasadę domniemania niewinności w przypadkach, w których istnieje choćby odrobina wątpliwości co do winy oskarżonego. Dodatkowo sąd stwierdził, iż zeznania Gustafssona dotyczące luk w pamięci w kwestii wydarzeń w roku 1960 są dość prawdopodobne. Wg. sądu długi czas, który upłynął od momentu zbrodni sprawił, że uzyskanie wiarygodnego obrazu wydarzeń jest dość trudne, a dodatkowo prokurator nie był w stanie ustalić motywu zbrodni.

  Gustaffson nie był obecny przy ogłoszeniu wyroku – dowiedział się o nim w swoim domu w Espoo przez telewizję. Po ogłoszeniu wyroku Gustafsson powiedział swojemu prawnikowi, Riicie Leppiniemi, że odczuwa ulgę i jest szczęśliwy.

  Oskarżyciel Tom Idström nie zdecydował jeszcze, czy wniesie apelację do wyroku. Heikki Lampela, prawnik reprezentujący rodziny ofiar powiedział, że nie był zaskoczony werdyktem, jednakże planuje dokładne przestudiowanie sprawy aby zobaczyć, czy sąd nie popełnił jakiegoś błędu, który będzie mógł być podstawą do odwołania od wyroku.

  #creepy #creepystory #zbrodnia #mordercy #paranormalne #innastronaswiata
  pokaż całość

  źródło: Bodom.jpg

 •  

  Wierzycie w coś rodzaju 6 zmysłu? Od około 3 lat zastanawiam się czy nie posiadam. Jestem w stanie przewidzieć śmierć osób które znam. Nie wiem kto umrze ani w jakich okolicznościach, lecz jestem pewna że tak będzie. Na początku myślałam, że się po prostu przejmuje tematyka śmierci, jednakże ostatnie dwa przypadki sprawiły że prowadzę poważne przemyślenia na ten temat. Pod koniec 2017 roku moja babcia poprosiła mojego tatę czy mógłby ją odwieźć do domu. Gdy tylko się o tym dowiedziałam cały czas siedziało mi w głowie "poproś go, żeby nie jechał. Ktoś dzisiaj umrze i to nie może być on" "zrób coś z tym, zatrzymaj to". Miałam tak przez pół nocy a następnie ustąpiło. Jak się okazało następnego dnia rano, w środku nocy zmarła moja prababcia od której wracała babcia. Miałam bardzo długo wrażenie, iż mogłam coś z tym zrobić. W poprzedni poniedziałek poczułam że komuś stanie się coś złego w najbliższym czasie. W środę dowiedziałam się, iż moja najbliższą sąsiadka dostała udarów w wyniku czego leży w szpitalu i właściwie umiera. Wczoraj wieczorem poczułam, możnaby powiedzieć w kościach że umrze. Zmarła w nocy. Nie wiem czy to po prostu kwestia przypadków, mojej wyobraźni czy faktycznie 6 zmysłu. Co o tym myślicie? #pytanie #smierc #6zmysl #paranormalne pokaż całość

  •  

   Podpowiem ci że ma to związek z szyszynką o której funkcji obecna nauka nie potrafi wytłumaczyć.

   @damianooo5: https://en.wikipedia.org/wiki/Pineal_gland

   jesteś płaskoziemcem/próbujesz stworzyć nowy kult tego pokroju?

   Czy jednak wygrasz w totka i będziesz żył wygodnie do końca życia

   @damianooo5: i to będzie ów dowód o który prosili sceptycy... Ty będziesz wygrywał, będzie to potwierdzone, będzie dowód... Ciekawe, że nikt chwalący sie zdolnościami paranormalnymi nie ma z nich bezpośrednich korzyści a tylko z ludzi płacących mu za nie.

   To jest ciapka w ciapke metoda dyskusji płaskoziemców
   pokaż całość

   +: Pally
  •  

   @savenir: nie, nie zrozumiałem twojego bełkotu za bardzo. Ale rozwieję twój błąd poznawczy, nie jesteś wyjątkowy. Nie jesteś jednym z tych "z otwartym umysłem". Chłopski rozum to jedno z najgorszych narzędzi poznawczych rzeczywistości. Najeżone błędami. Dlatego ludzkość w formie najwybitniejszych umysłów stworzyła dowodzenie naukowe. Dlatego jak ktoś udowodni telekinezę i przewidywanie przyszłości powiem "ale zajebiście, musimy to zrozumieć". Ale kurde, nikt tego jakoś nie zrobił. I jakoś żaden krok w rozwoju nauki nie polegał na stworzeniu bajek w które wierzyli ludzie.
   Ja kwestionuję rzeczywistość. Najmocniej tę nadnaturalną. Sceptyk oczekuje dowodów i rozumowania logicznego. Foliarz wierzy w bajki bo "kto wie, jutro nauka może uczyni to realnym"
   pokaż całość

   +: Pally
  • więcej komentarzy (57)

 •  

  Mój dobry znajomy pracuje na kasie w Biedrze. Stara się brać maksymalnie dużo godzin, bo ma małego synka. Tydzień temu dzięki nowemu prawu miał niepowtarzalną okazję zobaczyć pierwsze kroki swojego dziecka. Mówi że gdyby nie nowe przepisy na pewno by pracował w niedzielę bo lepiej płacili. I plułby sobie w brodę do końca życia. Są rzeczy ważniejsze od pieniędzy.

  Dzisiaj zadzwonił do mnie zapłakany i powiedział że właśnie usłyszał jak synek mówi do niego po raz pierwszy"tata".

  Przez całe życie głosował na PO i wyśmiewał Kaczora. Przed chwilą zwierzył się że dzięki Kaczyńskiemu jego życie odmieniło się. Jest lepsze. Pełniejsze.

  #zakazhandlu #dobrazmiana #czujedobrze #polityka
  pokaż całość

 •  

  Przekonałem dziś moją #rozowypasek, aby z win10 przesiadła się na linuxa. Właśnie backup się robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler Robię kopię posektorową jakby się nie udało

  Jak myślicie ile wytrzyma?

  #linux #ankieta #ubuntu

  +: madsoon

  Jak długo da radę korzystać z linuxa?

  • 25 głosów (17.86%)
   Tydzień
  • 5 głosów (3.57%)
   Miesiąc
  • 1 głos (0.71%)
   3 miesiące
  • 22 głosy (15.71%)
   Rok linuxa
  • 23 głosy (16.43%)
   W ogóle
  • 64 głosy (45.71%)
   Do jutra