•  

  Czy wiecie, skąd wzięły się popularne dziś powiedzenia? Takie o "kocie w worku", "puszczaniu płazem" albo "udawaniu Greka"?

  - "SMALIĆ CHOLEWKI" znaczy teraz tyle, co zalecać się do kogoś. Skąd to się wzięło? Przed laty porządny kawaler, który wybierał się w konkury, musiał mieć czyste, lśniące buty. Dobrym sposobem było opalanie obuwia nad ogniem, zwane smaleniem.

  - O genezie zwrotu: "NIE KUPUJ KOTA W WORKU" może lepiej nie pamiętać... W średniowieczu kocie skóry cieszyły się dużym powodzeniem.. Szyto z nich ubrania, obijano meble. Specjalni łapacze polowali na bezpańskie koty, ale zdarzało się, że złapali zwierzę, które miało właściciela. Ci - aby uchronić swoje koty przed losem obicia na krzesło - wypalali im na futrze specjalna pieczęć, dzięki czemu mruczki przestawały być atrakcyjnym towarem. Bywało jednak, że hycel złapał i takiego oznaczonego kota. Stąd ostrzeżenie dla kupujących, żeby sprawdzali, za co płacą.

  - Także w średniowieczu szczególnie "zasłużonych" złoczyńców wieszano w towarzystwie psów. Miało to oznaczać, że skazaniec zasłużył na los zwierzęcia, a nie człowieka. Do naszych czasów przetrwał zwrot: WIESZAĆ NA KIMŚ PSY".

  - W średniowieczu skazańców ścinano też mieczem. Jeśli katowi w czasie obcinania głowy obsunęło się ostrze i uderzył przestępce boczną stroną miecza - tzw. płazem - to kara była anulowana, a skazany odzyskiwał wolność. Dotąd przetrwał zwrot: "PUŚCIĆ PŁAZEM".

  - Dawniej na wystawnych ucztach ludzie bogaci, poubierani w drogie, barwne szaty, zajmowali najlepsze miejsca przy stole. Biedniejsi, poubierani na szaro, siedzieli gdzieś na końcu. Dlatego dziś mówimy: "NA SZARYM KOŃCU".

  - Powiedzenie "NIE UDAWAJ GREKA" zawdzięczamy greckiemu filozofowi Sokratesowi, który zaczepiał ludzi i zadawał im pytania, udając, że sam nie zna na nie odpowiedzi.

  - W wiekach średnich, aby zmusić więźnia do przyznania się do winy stosowano tortury. Śledczy zobowiązani byli jednak stosować się do szczegółowych instrukcji i określonych procedur. Jedna sesja tortur nie mogła trwać dłużej niż pół godziny, a liczba wszystkich sesji nie przekraczała sześciu. Jedną z bardziej drastycznych metod wydobywania zeznań było przypalanie ogniem. Jeśli delikwent lub delikwentka przeżyli pięć tur przesłuchania, po szóstej sąd rezygnował z oskarżenia i puszczał ich wolno, co zdarzało się bardzo rzadko. Na pamiątkę tej "atrakcji" mamy dziś powiedzenie: "PAL SZEŚĆ!".

  #wmrokuhistorii #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #polska #powiedzenia #jezykpolski
  pokaż całość

  źródło: kot.jpg

 •  

  siema, dziś o 17 na streamie https://www.twitch.tv/rarebyte będzie pokazana gierka w której produkcji biorę udział, a mianowicie "We Are Screwed!", pokazanie nowej szaty graficznej którą robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #gamedev #unity3d w sumie to #tworczoscwlasna #grafika3d #blender #zbrush pokaż całość

 •  

  Wchodzi człowiek na wykop i dowiaduje się, że jest lewakiem, białorycerzem, stuleją, lub kato prawakiem, bo wystarczy, że jego poglądy choć delikatnie różnią się od poglądów rozmówcy. Na wykopie można się dowiedzieć, że:

  1) jeśli widzisz coś niewłaściwego w wyciąganiu na spacer ludzi z tinder to jesteś białorycerzem
  2) jeśli zakopiesz fake info to jesteś lewakiem bez rigcz
  3) jeśli uważasz, że wśród księży jest nadreprezentacja pedofilów, ale nie powinno się stosować odpowiedzialności zbiorowej, a księża powinni odpowiadać jak normalni ludzie zgodnie z zasadą równości wobec prawa- jesteś katoprawakiem
  4) popierasz PO, PIS, SLD, Razem, Korwina, Nową Prawicę, Starą Lewicę, masz od polityki kurwicę- masz niskie IQ i jesteś lemingiem

  a potem człowiek sobie przypomina, ze w pracy siedzi koło wierzącego katolika, 2 metry dalej ma poganina który odprawia jakieś szamańskie rytuały i ma amulety szczęścia, po lewej ma ateistkę, z przodu typowego wolnorynkowca i wszyscy są w stanie kulturalnie rozmawiać nie tylko o pracy, ale też na tematy światopoglądowe, polityczne i religijne to zastanawiam się jak Ci ludzie zachowują się w realu.

  #oswiadczenie #pracbaza #bekazpodludzi
  pokaż całość

 •  

  Dopiero niedawno w pełni uświadomiłam sobie, czym jest bieda umysłowa i dlaczego biedni umysłowo rodzice, często mimo "najlepszych starań", wychowują biedne umysłowo dzieci.
  Przez znajomego poznałam gościa, który ma bogatych rodziców, dostał od nich samochód, mieszkanie itp. No typowe bananowe dziecko można by rzecz. Jednak uderzyła mnie różnica w sposobie myślenia jego i jego rodziców a moich. On dostał od rodziców wszystko, bo go szczerze kochają. Chcą, aby osiągnął sukces w tym, co ON obierze sobie za cel, nie dyskredytują jego starań, jego wyborów. Postanowił zostać grafikiem, artystą i pewnym krokiem dąży do celu. Nie jest leniwy i rozpieszczony - dużo pracuje, jego głowa jest pełna nowych pomysłów, już teraz zarabia niezłe pieniądze (chociaż żaden z niego programista 15k). I najbardziej uderzył mnie chyba fakt, że większość pieniędzy oddaje z powrotem rodzicom, choć im ich nie brakuje ani nie proszą o nie - chce im się choć trochę odpłacić dobrocią którą od nich dostał.

  A u mnie? Już walić to, że nie dostałam od nich nic. Ale żeby chociaż szanowali moje życiowe wybory, a nie "zostań prawnikiem albo lekarzem albo naszych oczach będziesz nikim". Żebym dostała chociaż odrobinę wsparcia, a nie negowanie czego bym nie robiła. Rysuję coś wesołego - dorośnij. Coś smutnego - tak, najlepiej się zabij. Lep z plasteliny ucząc się formy 3D - tak, najlepiej to wróć się do przedszkola. Chciej od nastoletnich lat gitarę - i tak się nie nauczysz na niej grać, ale może chciałabyś się uczyć grać na perkusji? Bo perkusistki są fajne. Przyłapią na śpiewaniu - kiedyś jak byłaś malutka to tak ładnie spiewałaś, teraz to nie umiesz i raczej się nie nauczysz. I tak z każdą rzeczą, każdym hobby. Wieczna walka, wieczny wyścig, wieczne jojczenie. Od roku pracuję jako artysta i baardzo im to nie pasowało - nabawiłam się takiej nerwicy że miałam poważne problemy zdrowotne. Teraz, po zdobyciu większego doświadczenia, a przy tym i lepszej płacy - odzywają się mniej, ale za to rzucili się z powrotem na brata, że "czemu się nie stara", żeby zmienił obecną pracę na "coś bardziej rozwijającego".
  Kiedy tamten gość z takim ciepłem wypowiadał się o swoich rodzicach, to gdy ja myślę o swoich to aż mną telepie. Szkoda strzępić ryja po prostu.
  #toksycznirodzice #patologia #ddd #przegryw #feels
  pokaż całość

 •  

  Czy powinienem się wynieść od rodziców i wynajmować pokój? Żyję sobie w ciepełku rodzinnego domu, rodzice mnie nie wyganiają nigdzie, pracuję, odkładam pieniądze, nie mam dziewczyny, mam swój pokój. Mam 27 lat i zauważyłem, że osoba w tym wieku, która jeszcze mieszka z rodzicami jest traktowana przez ogół społeczeństwa jako nieudacznik życiowy i przegryw. Chętnie poznam wasze zdanie. #niebieskiepaski #rozowepaski #wygryw #przegryw #mieszkanie #ankieta pokaż całość

  Czy wyprowadzić się z domu rodzinnego i wynajmować pokój?

  • 550 głosów (43.79%)
   Tak
  • 706 głosów (56.21%)
   Nie
  •  

   @Kresowiak: moim zdaniem mieszkanie caly czas z rodzicami uposledza. Większość osob mieszkajacych na swoim jak wraca do domu to nie moze wytrzymać długo bo musza sie dostosowywać do innych zasad. Musza na chwile przestac zyc po swojemu. Ty nigdy nie możesz.
   Jeszcze o ile wszystko robisz sobie sam, pierzesz, prasujesz, gotujesz to cie tak mocno nie trafi. Ale jezeli tak nie jest to tym bardziej sie nie usamodzielniasz i tkwisz w miejscu.
   ludzie maja takie zdziwienie, bo wyprowadzka z domu to był dla nich największy krok w rozpoczeciu swojego doroslego życia, zdjecie kółek bocznych przy rowerze
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (83)

 •  

  Kotki ʕ•ᴥ•ʔ

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_3088.JPG

 •  

  Takie trochę gorzkie żale przegrywa.
  Od tygodnia jestem chora, i tak sobie siedzę w domu choruje i sobie myśle. Dużo sobie myśle.
  Okazuje się ze jestem chyba najnudniejszym człowiekiem na ziemi.
  Nie znam się na niczym, nic nie potrafię i nic mnie nie interesuje.
  Czasem tak słucham/czytań co ludzie robią. O ten podróżuje, ta robi zdjęcia, tu na ryby se pojadę, ktoś tam sobie w wolnym czasie meble składa, ktoś sobie maluje czy gra na gitarze. Interesuje się muzyka czy grami komputerowymi. Czyta wartościowe książki, pogłębia wiedzę na dany temat.
  A ja co? A no kurwa nic.
  Nic mnie nigdy nie pochłonęło, nigdy nie miałam hobby. Nigdy w niczym nie byłam dobra. Nic nie potrafię.
  O he, he, pacz jaki śmieszny meme o wrzucę se pod void. O pacz jakiś serial na Netflix he, he, spoko, zmarnujmy trochę życia.
  Najgorsze chyba w tym wszystkim jest to, ze próbowałam różnych rzeczy no i żadna po prostu mnie nie jarała, albo zwyczajnie nie potrafiłam/nie wychodziło.
  Nie czuje się z tym jakoś bardzo źle, ale mam wrażenie ze mi życie spierdala między palcami.

  Jak to jest kurwa w ogóle możliwe?

  #gorzkiezale #void #spierdolenie #gownowpis
  pokaż całość

 •  

  Tak się właśnie manipuluje statystyką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ilość morderstw dokonana przy użyciu broni palnej. Zaznaczono wprowadzenie 'Stand your ground' law, czyli "Prawo, według którego dana osoba może bronić siebie lub innych (prawo do samoobrony) przed zagrożeniami lub potenchalnymi zagrożeniami, nawet doprowadzając do śmierci napastnika, niezależnie od tego, czy możliwe było bezpieczne wycofanie się z tej sytuacji."

  pokaż spoiler Zobaczcie gdzie jest zero na osi Y


  #bron #bronpalna #samoobrona #usa #strzelectwo #statystyka #swiat #manipulacja #zajebanezreddita
  pokaż całość

  źródło: i.redd.it

 •  

  #tinder #badoo #klaudiusz #przegryw #p0lka

  Pękną dupy p0lkom czy nie?
  Chciałem analogicznie zrobić do opisów p0lek, które wymagają +X wzrostu.

  Posypie się jad czy nie? Normalnie chyba mogę wymagać co nie?

  pokaż spoiler @gansevudei
  pokaż całość

 •  

  Spotkali byście się z kimś kogo poznaliscie przez internet?
  Nie ma ankiety, bo jestem na telefonie, więc komentarze dam

 •  

  Pierwsza księżycowa roślina

  Wykiełkowało jedno z nasion bawełny na pokładzie lądownika Chang'e 4*, skryte w szczelnie zamkniętym pojemniku. Jest to pierwszy przypadek w historii eksploracji Księżyca, kiedy wykiełkowała na nim roślina. Przesłane zdjęcia pokazują rozwijającą się jedną roślinkę, pozostałe nasiona (rzodkiewnika pospolitego i ziemniaka) niestety dalej chowają się w cienkiej warstwie gleby. Profesor Xie Gengxin, autor tego biologicznego eksperymentu, mimo wszystko wydaje się zadowolony z postępów i czeka na wykiełkowanie kolejnych nasion. Mała łodyżka dla rośliny, duże nadzieje dla całej ludzkości.

  * - Po raz pierwszy w historii na niewidoczną z Ziemi stronę Księżyca dotarł lądownik z łazikiem. Do lądowania doszło 3 stycznia 2019 r.

  #stronomia #ciekawostki #kosmos
  pokaż całość

  źródło: 2800-696x418.jpg

 •  

  Reakcje na morderstwo Abramowicza pokazały, że podział naszego społeczeństwa przybrał jakąś absurdalną formę. Patrzymy na dokładnie to samo i jedni widzą jedno, a inni coś kompletnie przeciwnego.
  Czytam komentarze, słucham narracji różnych mediów (w tym tych małych niezależnych youtuberów jak "wrealu24") na temat motywów mordercy Adamowicza i:
  - Lewa strona twierdzi, że to morderstwo polityczne i nie ma co do tego żadnych wątpliwości,
  - Prawa strona z całą pewnością twierdzi, że to czyn wariata/kryminalisty nie mający absolutnie nic wspólnego z polityką.

  I nie, to nie są jakieś tam opinie, podejrzenia. Oni są całkowicie absolutnie święcie przekonani, że na 100% mają rację, a druga strona jest jakaś pojebana, że tego nie widzi.
  Skąd ta pewność, skoro przecież tak naprawdę nie mamy zielonego pojęcia, co siedziało w głowie mordercy? Może śledztwo to wykaże i może prokuratura podzieli się jego wynikami z opinią publiczną.

  Można jeszcze zrozumieć polityków i media, bo przecież mamy rok wyborczy. Nie oszukujmy się, tu nie ma miejsca na skrupuły - każdy spróbuje maksymalnie zagospodarować polityczynie do morderstwo.

  Ale że zwykli ludzie, komentujący powtarzają te niczym nie poparte teorie i wygadują je z absolutną pewnością, jednocześnie wyzywając drugą stronę od idiotów - tego zrozumieć nie mogę. Przecież wszyscy widzieliśmy to samo i znamy na ten temat dokładnie takie same fakty.

  #przemyslenia #polityka #neuropa #4konserwy #adamowicz #wosp
  pokaż całość

  •  

   nie mający absolutnie nic wspólnego z polityką.

   @lewoprawo: no to jest obiektywnie bzdura. Jak krzyczał, że go PO zamknęło bezprawnie i zabił za to polityka, to nie można powiedzieć, że nie miało to związku z polityką, no kurwa...

  •  

   1. PO miało największe poparcie

   @Satan696: co to ma do rzeczy...

   2. Nie wiadomo czy oglądał TV
   więc jest to BRAK wpływu. Ani na tak ani na nie

   jak już to niby jak miało go to zindoktrynować
   xDD Pan widzę przespał ostatnie kilka lat, polecam obejrzeć sobie TVP

   Niemniej, tak jasne, nie mamy specjalnych podstaw do mówienia, że był zindoktrynowany przez tv. Nie jest to nieprawdopodobne ale nadal należy to odrzucić przez brzytwę ockhama. Ta wersja byłaby nieprawdopodobna gdyby wyszło, że w jego wiezieniu tv nie działa od roku/można oglądać raz na tydzień czy coś podobnego
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Cała ta sytuacja pokazuje, że nadal jesteśmy bananową republiką i tylko na wierzchu się zmieniliśmy przez te ostatnie 30 lat. W środku dalej siedzi komuna i ruskie standardy.

  Decyzją adamowicza, festiwal nie był zakwalikowany jako impreza masowa, więc można było zaoszczędzić na ochronie.
  Bez niespodzianki, napastnik robi co chce na scenie, ochrona z dyskontu tylko się przygląda, dopiero sam się poddaje i wtedy do niego podchodzą.
  Nożownik jeszcze w niedziele trafił na sor, bo prawdopodobnie policja zmasakrowała mu twarz.
  Rząd wysyła samolot do londynu po żonę adamowicza.
  Politycy łącznie z owsiakiem przerzucają się politycznym gównem z jeszcze większą częstotliwością niż na codzień, zamiast pomyśleć co musi czuć rodzina adamowicza i spróbować przestać zbijać kapitał polityczny chociaż w ten dzień.
  #adamowicz #wosp #wosp2019 #gdansk
  pokaż całość

  •  

   Jeśli jako twój pierwszy argument do głowy przychodzi odbicie piłeczki "bo oni też tak robią",

   @Trixie: czy ja rozmawiam ze ścianą? O.o

   Dałeś się wciągnąć w tą grę jaką jest dzielenie polaków i wroga widzisz tylko w jednym obozie
   o czym ty za przeproszeniem pie**lisz? Czytałeś co Pawłowicz pisała? Bo On czytał. To z niego chcą zrobić winnego. Ja tutaj do ciężkiej cholery nawet nie podałem swojego zdania!

   więc łatwiej jest atakować wośp, jeśli głównym złym jest tutaj owsiak, a nie sama organizacja charytatywna.
   czyli raz łatwo atakować organizacje raz ciężko i jeszcze przyznajesz, że Owsiak jest "tym winnym" czyli tym którego chcą i atakują... ale w sumie to walić to "oboje są równie winni" a w ogóle to caritas tez jest organizacją charytatywną i nie ma problemów.
   Sorry ale to można zinterpretować tylko w jedne sposób: dla ciebie Owsiak sobie zasłużył na ataki

   Zresztą, nie bardzo rozumiem dlaczego ciągniesz ten temat.
   BO TO JEST KURWA JEDYNY TEMAT.
   TYLKO o tym mówił Owsiak, kiedy to "budował kapitał polityczny" (twoje słowa)

   Generalnie, często mówił rzeczy, których jako organizator akcji charytatywnej mówić nie powinien.
   Nie wiem po co dalej ciągniesz ten wątek, jak to nie ma znaczenia. A poza tym u was biją murzynów.
   pokaż całość

  •  

   USA to też jest ultrabananowa republika

   @mecenas_z_piaseczna: trochę jest. Były zamieszki na ulicach bo wybrano prezydenta, który się niektórym nie podobał.

  • więcej komentarzy (35)

 •  

  #goofaskomentuje

  Ludzie, kurwa, opanujecie się.

  Koleś, który zamordował Adamowicza ostatnie 5 lat przwsiedział w pace. Nie miał dostępu raczej do fejsbuka, twittera, youtube czy TVP. On jest chory po prostu. Chory psychicznie. Ubzdurał sobie, że niewinnie został skazany. Chciał, by o nim było głośno i wykorzystał to w najgorszy możliwy sposób. Był chory z nienawiści wobec wroga, którego sobie ubzdurał.

  Ja też nienawidzę PiS, gardzę obecną partyjną propagandą wylewającą się z Woronicza, ale kurwa, nie popadajmy w paranoje!!!

  Ja też widzę, że za PiS jest przyzwolenie na pewne prawackie incydenty: marsz niepodleglości ze sztandarami nienawiści, "wieszanie posłow" w formie happeningów, łaskawienie Międlara czy Rybaka. Nie jestem ślepy. Ale przypisywać tę zbrodnię partyjnej propagandzie to jest gruba przesada!

  Oczywiste jest, że w Polsce mamy problem z nienawiścią wobec nas samych, ale tego typu pierdolenie zaraz doprowadzi do tego, że jakiś frustrat zabije jakiegoś dziennikarza TVP.

  Podgrzewanie emocji nic nie pomoże.

  Jednak problem jest. Problem, z którym walczymy już od ponad 3 lat. Nie można stać obojętnie wobec tego, co się dzieję. Dziś ofiarą nienawiści stał się prezydent Gdańska, jutro to może być ktoś z Twojej rodziny. I nie mówie tu, że sprawcą może być ktoś o prawicowych poglądach, bo na lewo też są przypadki agresji i nienawiści.

  Co można zrobić, żeby uniknąć tego typu rzeczy?

  Po pierwsze - nie dolewajcie paliwa do ognia. PiS doskonale potrafi wykorzystywać Smoleńsk czy przypadek z Łodzi do swoich partyjnych interesów. Nie zniżajcie się do ich poziomu.

  Po drugie - nie oglądajcie mediów publicznych - nic to nie wniesie do debaty, a tylko poziom frustracji będzie narastał. Więcej pod #bojkottvpis

  Po trzecie - wspierajcie organizacje walczące z mową nienawiści - wystarczy niewielka miesięczna wpłata. Nic więcej, nic mniej.

  Po czwarte - zgłaszajacie w mediach społecznościowych profile osób, które szerzą nienawiść. Zgłaszajcie na wykopie, TT czy na fejsbuku. Jezeli to nie pomoże, piszcie do organizacji walczących z nienawiścią czy na policję.

  I po piąte - piszcie do swoich reprezentantów w sejmie. Piszcie do posłów, senatorów, działaczy i rządajcie konkretnych działań w związku z szerzącym się faszyzmem, przyzwoleniem na agresję czy mowę nienawiści. Jeżeli nie będzie konkretnych działań, to cytując Kuronia "Nie palcie komitetów, róbcie własne". Organizujcie się, protestujcie, wnoście projekty obywatelskie i, do jasnej cholery, ruszcie dupy na wybory. Nie ma partii, na którą możesz zagłosować, to stwórz taką!

  Jeżeli poprzez Wasze działania chociaż jedna osoba zostanie zatrzymana, to już możemy ogłosić sukces.

  Nie lekceważcie tego, bo do podobnych tragedii może dojść niejednokrotnie jeżeli nic z tym nie zrobimy.

  #neuropa #polityka #4konserwy #mowanienawisci #adamowicz #gdansk
  pokaż całość

  •  

   ALE

   A-L-E
   A L E


   @Poro6niec: ogarniasz, ze to nie działa przy każdym dosłownie "ale" użytym w jakimkolwiek kontekście?

   "nie jestem przeciwnikiem mleka ALE wylałbym wszystkie kartony w sprzedaży do rzeki"

   "nie nawidzę pisu i jego mediów, ale to nie jest pora na to, trzeba się odciąć od wojenki politycznej"

   widzisz różnicę, czy trzeba jaśniej?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (21)

 •  

  Rezygnacja Jurka Owsiaka pokazuje mi jak bardzo ludzie potrafią skrzywdzić człowieka. Ludzie są gorsi od zwierząt....nie dziwię się że Owsiak zareagował jak zareagował, puściły mu nerwy, co roku nagonka na niego. Jest mi ogromnie przykro z tego powodu. Skąd w ludziach tyle nienawiści?
  A Adamowicz? W dupie mam z jakiej był partii, to był człowiek, człowiek który zostawił swoją rodzinę, człowiek który umarł przez jakieś chore polityczne ideologie.
  A ludzi, którzy w jakikolwiek sposób obrażają innych ludzi, robią sobie żarty z czyjejś śmierci, albo życzą jej komuś uważam za ludzkie ścierwa... Brak mi słów, jesteście gorsi od zwierząt, zwierzęta się nie mszczą i nie są tak podłe i zakłamane... Macie cieszcie się, jesteście kurwa zwycięzcami, pokazaliście klase....

  #wosp #adamowicz #oswiadczenie
  pokaż całość

  •  

   że aż musiał polityczną agendę wpleść w swoje rozgoryczenie

   @Royal_Email: no, wiadomo, obrzucały go gównem kosmoludki z marsa, wcale nie politycy. Wcale nie ci sami politycy, którzy pisali na twitterze jak jest winny całej sytuacji. Kosmoludki, te same które zrzuciły nazistów do Niemiec.
   Lata całe nagonki na wośp <i sleep>
   komentarz Owsiaka <i attack>

  • więcej komentarzy (30)

 •  

  Ale Owsiak to jednak obrzydliwa persona. Ohydne. Dawno nie byłem tak zniesmaczony.

  #gdansk #wosp

 •  

  Ja pierdole, Oskarek napisał że zamachowiec jest mocno pobity a mirki się zachowują jak dzicz i najchętniej by odjebaly samosąd na scenie zaraz po ataku.
  Facet się poddał, nie trzeba było go obijać na kwaśne jabłko. Wiem że zabójca ale jednak, nie trzeba się zniżać do jego poziomu.
  Dobrze że mirki nie żyły w trakcie którejś wojny światowej bo strzelali by do jeńców aż miło.
  #gdansk #jajebie #zamach pokaż całość

  +: sniety, LewCyzud +1145 innych
 •  

  Zmarł Adamowicz po ataku chorego na schizofrenię przestępcy, a Owsiak zwołuje konferencję, oskarża prawicę i ogłasza, że rezygnuje z prowadzenia fundacji, rzucając porównania do Auschwitz i twierdzi, że ludzie oskarżają WOŚP o śmierć prezydenta (kiedy i gdzie?). Ja wychodzę. Żałosny teatr właśnie odstawił i to w takiej chwili.

  #gdansk #wosp

  •  

   oskarża prawicę

   @Venro: trafnie, dopiero co była "wiecozrynka" na TVP

   głasza, że rezygnuje z prowadzenia fundacji
   Czyli w przeciwieństwie do bardzo, bardzo wielu bierze odpowiedzialność, nie chce nakręcać dalej sytuacji? Przydałoby się tyle RiGCZu takiej Pawłowicz na przykład

   twierdzi, że ludzie oskarżają WOŚP o śmierć prezydenta (kiedy i gdzie?)
   Cała dno i metr mułu pisu?
   "Co roku hejter Owsiak szczuje ludzi przeciw sobie, co roku "dam dwa razy więcej, żeby PiS-dzielców szlag trafił". Twój owoc w Gdańsku promotorze Ruchu Wypie***lenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos, twój owoc!" – w ten sposób Piotr Wielgucki skomentował atak na Pawła Adamowicza. Na jego wpis odpowiedziała przywołana w tweecie posłanka PiS. "Fanów J.O podejrzewam o zniszczenie grobu moich Rodziców przez zalanie go czerwoną farbą. Na stronie tego „ Ruchu.”.. promowanego przez J.Owsiaka"

   Naprawdę chcecie doprowadzić do wojny domowej. Bo do tego idzie" – napisał. W odpowiedzi na ten wpis Pawłowicz stwierdziła: "Tak,opozycja szuka takiej okazji,a przygotowuje was do tego sam J.Owsiak rozbudzając atmosferę nienawiści i atakując każdego kto krytycznie ocenia jego postępowanie".

   Bardzo czekam na moment jak ciebie będzie oblewać kałem 3/4 rządu a ty zachowasz pełny spokój i nawet ich nie skrytykujesz.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (80)

 •  

  Nie znałam Adamowicza, mieszkam na drugim końcu Polski, ale jak mnie najdzie myśl o śmierci przez zadźganie na scenie WOŚPu, akcji dającej nadzieję wielu młodym, jak i starszym, to aż dziwny, niespokojny smutek we mnie wzbiera.

  #gdansk #adamowicz

 •  

  #wosp #wykop #bekazpodludzi
  wykop: HURR OWSIAK TEŻ JECHAŁ PO PISIE PO TRAGEDII, ROBI Z TEGO POLITYCZNĄ GRĘ! ONI SĄ TACY SAMI, WYKORZYSTUJĄ TRAGEDIE DO SWOICH CELÓW!
  Owsiak: <odchodzi>
  wykop: <spierdolenie fejs>
  wykop: eee... to co do tych dzików...

 •  

  Przetoczyli 41 jednostek krwi, czyli 25 litrów - tak jakby od 5 dorosłych osób.

  #wosp #gdansk

 •  

  To że operacja się udała wcale nie oznacza że Adamowicz przeżyje, także wstrzymajcie się ze świętowaniem. Faceta kroili przez bite pięć godzin i wpompowali w niego ponad 40 jednostek krwi, a to nie byle co. Trzeba trzymać kciuki, żeby mu się nie pogorszyło. Niestety, skutki tego zajścia będzie odczuwał już zawsze.
  Niewątpliwie ten dzień zapisze się czarnymi zgłoskami zarówno w historii WOŚP jak i całej Polski.
  #gdansk #wosp
  pokaż całość

 •  

  Ja pienie, myślałem że WOŚP to instytucja która nie miesza się w politykę, jednak widzę że myliłem się.
  Dopóki ta organizacja miała tylko i wyłącznie charakter pomocy dzieciom to nawet sam latałem z puszką, a teraz?
  ...

  #wosp
  #wosp2019

  •  

   @Razzish:
   rząd: <nakurwia w WOŚP kamieniami>
   WOŚP: Ej, rząd, weźcie przestańcie

   debile: HURR WIDZICIE TO?! WOŚP ŁĄCZY SIĘ Z POLITYKĄ, UPOLITYCZNIENIE ZBIÓRKI, REEEE

  •  

   a jak mają nie prowadzić, skoro co druga wypowiedź Owsiaka to nagonka na nich?

   Sorki, obie grupy są siebie warte i do obu czuję obrzydzenie.

   @tomtom666: xDD Pośrodkista w środowisku naturalnym. "no wprawdzie on mu się włamał do domu i dźgnął go trzy razy, ale ten w odpowiedzi go kopnął, więc obaj są siebie warci"

   Ale wośp okazał sie mieć jedną dodatkową zaletę: pięknie wykurza z jaskiń klakierów politycznych
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (21)

 •  

  Ten moment, kiedy dla bordo z tego wpisu czterogodzinna podróż pociągiem do innego miasta na grób dziadka to podróż na koniec świata, nie ma google street view, jakiś Mirek biega z aparatem robiąc zdjęcia "okna mamusi", autorka owego wpisu zbiera do skarbonki na podróż życia w wakacje i usuwa krytyczne komentarze xD

  Wypok level 100.

  @balatka, jestem z Czewy - podrzucić cię samochodem? Załatwimy temat w JEDEN dzień.

  #afera #podroze
  pokaż całość

  źródło: xd.PNG

 •  

  Ukradziono mi koto #netflix, zmieniono email i hasło. Obsługa klienta to jakiś pierdolony żart, live czat nie odpowiada, na telefon nie mogę zadzwonić. Macie jakiś pomysł jak się z nimi skontaktować? #pomocy

 •  

  #szaramyszka #samotnosc #ama

  Jestem potulną szarą myszką uległą wobec mężczyzn, AMA ʕ•ᴥ•ʔ

  źródło: embed.jpg

 •  

  Odkrywca struktury DNA, noblista, J. Watson został pozbawiony tytułów za "rasizm" !

  Lewactwo musi w każdy sposób zaklinać rzeczywistość.
  James Watson został pozbawiony tytułów w Laboratorium Cold Spring Harbor, którym kiedyś kierował.
  Powodem była wypowiedz naukowca w filmie dokumentalnym, w którym on kwestionuje równe zdolności intelektualne przedstawicieli różnych ras.

  #nauka #swiatnauki #lewackalogika #bekazlewactwa #lewactwo #swiat #zainteresowania #biologia #swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #naukowcy #nobel #lewackalogika #spoleczenstwo #wolnoscslowa #mikroreklama
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  +: SlCK, D_Train +833 innych
  •  

   Niestety korelacja miedzy IQ a kolorem jest wyraźna. Ma to też uzasadnienie w samej historii terytoriom na którym występują poszczególne grupy ludzi oraz ich osiągnięć cywilizacyjnych.

   @FlaszGordon: no, przeczytaj ot tak trzy razy teraz...
   korelacja, nie przyczyna.
   Terytorium nie kolor skóry.

  •  

   Dokładnie, tym bardziej, że koncept rasy nie jest stricte biologiczny, a bardziej biologiczno-społeczny. Zmienność genetyczna pomiędzy ludźmi uznawanymi współcześnie za różnych rasowo wynosi ok. 6-15%, natomiast ok. 85% stanowi zróżnicowanie genetyczne wewnątrz ludności danej rasy.

   @Brzoza_aimiejej96: z tym nawet wolałem nie wyskakiwać, bo jak typowy chłop rolny widzi, że jeden jest czarny a drugi biały to nijak nie pojmie jakim sposobem bliżej mu do czarnego niż białego.

   A niestety za często na tym portalu rozmawiałem z konserwami o poziomie chłopa rolnego.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (86)

 •  

  Z cyklu #urojeniaprawakoidalne

  oj postulaty organizacji lgbt to nie tylko to, jakby tak było to sam bym ich popierał z całego serca.
  Promowanie kuracji hormonalnych u małych dzieci, potępianie klasycznych rol społecznych, konstrukty filozoficzne typu "toksyczną męskość" czy 72 płcie nie mające jednoznacznych podstaw naukowych, sztuczne wciskanie postaci homoseksualnych do filmów czy gier, wyuzdane seksualnie elementy na marszach równości itp. Nawet nie wszyscy homoseksualiści się identyfikują z ruchami LGBT a to chyba już coś znaczy.


  https://www.wykop.pl/wpis/38187141/#comment-134059901

  #lgbt #neuropa #bekazprawakow #polityka
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   jak ma tytuł z pokrewnej katedry to ją jakoś dyskwalifikuje z posiadania wiedzy z tej dziedziny i prowadzenia wartościowych badań?

   @Wap30: nijak nie dyskwalifikuje, spokojnie z pozycją obronną. Natomiast nie daje benefitów. Jest z pokrewnej dziedziny i zajmuje się głównie dziennikarstwem. Więc nie polegałbym na jej autorytecie.

   do tematu terapii konwersyjnej
   tortur psychicznych* Chyba, że używasz innego pojęcia niż myślę. Dla trans to jest po protu terapia hormonalna.

   Usuwanie jednostek chorobowych ponieważ powodują "enormous stigma" nie jest sytuacją akceptowalną i takie uzasadnienie nigdy nie powinno się pojawić, ale się pojawiło.
   yhm, to jaki masz tytuł naukowy i z jakiej dziedziny że swoim autorytetem określasz co można, czego nie można wykreślać i z czego?
   "The diagnostic label gender identity disorder (GID) was used by the DSM until its reclassification as gender dysphoria in 2013, with the release of the DSM-5. The diagnosis was reclassified to better align it with medical understanding of the condition and to remove the stigma associated with the term disorder"
   Usunięto określenie identity disorder... bo nim nie jest.

   Podobnie jest problem z rozgraniczaniem ludzi którzy mają faktyczne problemy psychiczne i uznają się za osobę innej płci
   nie.. nie ma, od tego są psychiatrzy by to rozróżniać...

   Jeżeli uważasz że nauka jest zdecydowana co do tego że kilkuletnie dziecko jest w stanie skutecznie rozpoznać niedopasowanie do biologicznej płci i należy je poddać terapii zgodnie z jego wolą to może wiele mnie ominęło.
   ano ominęło.
   Ale tak na serio. Tak miedzy nami. Zrobiłeś kiedykolwiek, jakikolwiek research jak to się ocenia, przez kogo, jaka jest pozycja mainstreamu naukowego? Czy po prostu tobie wydaje się to dziwne, wiec to musi być głupie?

   btw, dziecku podaje się tylko blokery i dalej bada. Jeżeli rozpoznanie będzie inne to przestanie brać blokery i rozwija sie dalej normalnie.

   włącznie ze skajnie absurdalnymi już ustawami które wymuszają używanie konkretnych przyimków tym płciom odpowiadającym, patrz Kanada.
   To nie absurd a tak lubiane przez prawą stronę "wzięcie za mordy" tych, którzy chcą swoim ignoranctwem krzywdzić innych.
   Ty mógłbyś mnie pozwać za zniesławienie, gdybym napisał o tobie kłamliwe rzeczy typu że jesteś nazistą. Tak ot juz jest, że nie można sobie mówic co się chce o innych
   btw prawdopodobnie łyknąłeś też fake news o tym, bo był szum a mało faktów:
   http://sds.utoronto.ca/blog/bill-c-16-no-its-not-about-criminalizing-pronoun-misuse/
   To jest raczej drobna zmiana

   Nie wymaga się więcej niż się oferuje
   Nie ja stawiam duże tezy bez dowodów

   Jeżeli uważasz że organizacje promujące bezrefleksyjne zmiany płci
   nie ma takowych

   zagłuszające debaty i publikacje prac naukowych na tematy związane z osobami transseksualnymi
   D O W O D Y poproszę

   Jeżeli uważasz że organizacje [...] nie mają nic wspólnego z LGBT
   Nie nie nie, drogi koleżko, mącić w temacie jak kijem w kiblu to możesz z kimś innym. Ja jestem bardzo wyczulony na wykolejanie rozmowy w debilnym kierunku.
   Teza: organizacje LGBT promują kuracje hormonalne małych dzieci, niszczenie tradycyjnych ról społecznych, konstrukty typu "toksyczna męskość"
   <to są bzdury, albo działania feminizmu>
   Twoja teza: organizacje LGBT przyczynia się do "naukowców mających problem żeby doprowadzić do dyskusji o zasadności tej terapii w świecie naukowym"; blokowaniu dyskusji o ilości płci

   Tak wiec po pierwsze, mówisz ze gość ma racje więc dodajesz swoje tezy do jego. Jego tezy są niewiarygodnie wręcz debilne bądź kłamliwe wiec już przegrywasz. Do tego twoje tezy są bez podparcia przykładami (gdzie lgbt wmusza genderyzmy?) i bez sensu (organizacje społeczne nie siedzą w kręgach naukowych by je blokować).

   Wiec, nie, organizacje LGBT nie robią tego co mówił cytowany człowiek a ty stwierdzając "ze w sumie ma wiele racji" też się mylisz.
   Nie wiem do jakiej grupy należą wymyślone przez ciebie organizacje robiące to co cytujesz, ale najpierw musiałbyś udowodnić ich istnienie a po drugie nie są sednem tematu. Nie było pytania kto robi te rzeczy które ty twierdzisz, że się dzieją, tylko co robią organizacje LGBT.

   W jednym masz tylko racje, lgbt blokuje i chce zakazu terapii konwersyjnych.

   A w jaki sposób nie opisuje?
   W jaki sposób zachowanie feministek i ogólnie ludzi z radykalnej lewicy może być przyporządkowane organizacjom lgbt? W żadnym, to było pytanie retoryczne.

   Jako że tak nie jest myślę że sam nie jestem w stanie uczciwie przyznać że wiesz że to nie ma nic wspólnego ze środowiskami LGBT, a przynajmniej byłoby to ekstremalnie ciężkie do wykazania
   to zdanie nie ma sensu. Jako zdanie.
   Niemniej chyba chciałeś przekazać, że skoro nie mogę wykazać, że organizacje LGBT nie są w to wplątane, to nie mogę mówić, że gość ma urojenia.
   Nie Słońce moje drogie, logika i wnioskowanie tak nie działa. Nie muszę udowadniać nieistnienia związku.
   Do tego też, wiem które grupy są odpowiedzialne za część jego zarzutów i nie jest to lgbt, wiec tym bardziej jego argumentacja upada na pysk.
   pokaż całość

  •  

   Ponieważ zmieniła branżę, do czego była praktycznie zmuszona po reakcji na jej badania.

   @Wap30: ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.....

   a) udowodnij
   b) nawet wcześniej była z innej "branży" pisałem to na samym początku

   "Sex reassignment therapy", nie jestem pewien jaki jest polski odpowiednik. To absolutnie nie jest "po prostu terapia hormonalna"
   Terapia zmiany płci...
   Terapia konwersyjna to katolicki pseudonaukowy wypierd, że można zmienić komuś orientację. Zakazany w wielu miejscach.

   Rozumiem że uważasz, że decyzje dotyczące jednostek chorobowych podejmowane bo jakaś grupa społeczna mogłaby byś stygmatyzowana jest uzasadnione i racjonalne i nie ma w tym dziwnego.
   Przestaniesz łżeć w końcu czy nie?
   Zmiana została dokonana BOWIEM TO NIE JEST KURWA DISORDER. To jest podstawowy powód.
   I tak, skoro całe towarzystwo płaskiego mózgu, bez posiadania jakiejkolwiek naukowej wiedzy i posługując się tylko chłopskim rozumem widzi termin "disorder" to skaczą jak stado małp i wyklaskują uszami że to choroba psychiczna!
   ..
   ehhhhhh
   <spokojnie>
   Tak, to jest dobry powód. Podaj jakiś dlaczego nie jest. Nie jesteś lekarzem, psychiatrą, psychoterapeutą, ogólnie g*wno masz do powiedzenia w temacie i też tyle cię powinno to obchodzić... Jak Towarzystwo Kręcenia Betonem uzna, że CX-456 już nie będzie klasyfikowany jako gips to podniesiesz lament?Raczej nie...
   To czemu to cię rusza?
   Spokojnie, osoby transeksualne dalej będą otrzymywać pomoc medyczną, nawet lepszą. Jedynie konserwy stracą argument, ale to przecież... nie byłby problem... co nie...?

   kto nie zrobił minimum researchu żeby się dowiedzieć o sytuacji jaką opisuje przywołana przeze mnie osoba, bo to jest dobry punkt wyjścia żeby się dowiedzieć o jakich sytuacjach mówię
   (-‸ლ)(-‸ლ)(-‸ლ)
   Nie słonce moje, nie będę odwalał pracy za ciebie, ani bawił się w potwierdzanie twoich tez, które już z daleka są durne...
   Jak są tak wielkie i znaczące, to możesz je przywołać skoro się na nie POWOŁUJESZ

   Mylisz "mówienie czego się chce" z karaniem za nie używanie konkretnych zwrotów
   Nie, podałem ci konkretny przykład karania za mówienie co się chce. Podałem ci też dowód, że nie będzie zarzutów kryminalnych w Kanadzie...

   wyjaśnia tak że obowiązkowe używanie sztucznych i narzuconych przez innych według własnej decyzji przyimków to po prostu szacunek i nie ma w tym nic dziwnego
   tak, bo tak jest... jak się guzik wie w temacie transseksualizmu to są sztuczne i narzucone... ale nie są... bo nauka tak mówi

   przez tworzenie potencjalnych kar za błędy w interakcji z nimi, np. w miejscu pracy.

   @Wap30:

   It will add the words “gender identity and expression” to section 318(4) of the Code, which defines an identifiable group for the purposes of “advocating genocide” and “the public incitement hatred” It joins colour, race, religion, national or ethnic origin, age, sex, sexual orientation or mental or physical disability.
   Finally, Bill C-16 also adds “gender identity and expression” to section 718.2(a)(i) of the Criminal Code dealing with sentencing for hate crimes. The provision provides that evidence that an offence is motivated by bias, prejudice or hate can be taken into account by courts in sentencing.
   [...] Hate speech laws in Canada have only been used- and only can be used – against extreme forms of speech – explicitly and extreme forms of homophobic, anti-Semitic or racist speech. Moreover, prosecution needs the approval of the Attorney General.

   dodaje identyfikacje płciową do nawoływań do ludobójstwa i "hate crime" które to wymagaja celowości, motywowania nienawiścią i rzadko kiedy karze się za to...

   wystarczyło
   przeczytać
   artykuł
   ale po co, lepiej żyć w świecie fantazji o lewackiej Kanadzie...

   btw istnieje szansa, że pracownicy stwierdziliby, że nie chcą pracować z Polakiem bo ich okradnie i dostaliby karę za to. Hurr to oznacza, że pracodawcy będą się bać zatrudniać polaków durr... a nie, to oznacza, że nacjonalista wyleci.

   nie ma takowych

   D O W O D Y poproszę

   dobra, koniec dnia dziecka, mam dość, nie czytam dalej. Jeżeli żądasz dowodów na nieistnienie czegoś to witam na #czarnolisto z płaskoziemcami nie rozmawiam.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  1.
  Wykopek: Hitler to lewak ty durniu, to była socjalistyczna partia!
  Wykształcony Człowiek: O osi lewica prawica decyduje światopogląd a nie ekonomia. Dlatego Hitler i NSDAP mordowało lewicę, socjalistów i koministów, a koalicję zawiązywało z prawicą. Wystarczy poznać historię:

  W 1931 powstał front harzburski jednoczący antyrepublikańską prawicę (w tym monarchistów i Niemiecką Narodową Partią Ludową czyli DNVP), największą partią tworzącą front była NSDAP.
  30 stycznia 1933 prezydent Rzeszy Paul von Hindenburg desygnował Adolfa Hitlera na kanclerza Rzeszy, który reprezentował większość parlamentarną[a] złożoną z NSDAP i DNVP (niemiecka prawica narodowa). Wicekanclerzem Rzeszy i komisarycznym premierem Prus został Franz von Papen – faktyczny negocjator warunków porozumienia NSDAP z konserwatywną prawicą.

  Wykopek: Morda lewaku.

  Wykształcony człwoiek: Nie jestem lewakiem, po prostu twoje idiotyczne frazesy i teorie weryfikuje ze stanem faktycznym i wiedzą. Nie wierze we wszystko co usłyszałem na youtube od różnego rodzaju szurów.
  Wykopek: Ile ci zydzi płacą?

  -
  -
  2.
  Wykopek: znowu ta lewacka unia, jeszcze imigrantów przyjmuje to lewactwo.
  Wykształcony człowiek: W parlamencie Europejskim wiekszość mają konserwatyści od wielu lat. W Niemczech od 13 lat rządzi CDU chrześcijańscy demokracji, we francji Centrum Macrona, w Anglii konserwatyści. Socjaldemokraci w europie z władzą są rzadkością - Austria, Szwecja.
  Za przyjęcie uchodzcó odpowiedzialna jest Kancelrz Merkel z partii chrześcijańskich demokratów, a jej stanowisko jest motywowane stanowiskiem koscioła - papieża i biskupów którzy zajęli stanowisko za przyjęciem i pomocą.
  Wykopek: pojebalo cie, lewactwo przyjmuje, nie widzialeś tych tabliczek welcome refugees?
  Wykształcony człowiek: Widziałem, miała je garstka skrajnych lewaków którzy nie mają żadnego wpłyywu politycznego i jedyne co mogą to sobie postać z kartką. W Polsce takie transparenty miała pozasejmowa partia Razem z poparciem na poziomie Korwina.
  Wykopek: Wez wypierdalaj.

  #wiedzaorawykopka #neuropa #4konserwy
  pokaż całość

  •  

   Przecież jedno ma bezpośredni związek z drugim.

   @arard: bynajmniej. Zaryzykowałbym wręcz tezę, że większość społeczeństw krajów pierwszego świata ma poglądy społeczne wyraźnie (acz nie skrajnie) na lewo zaś ekonomicznie jest wyraźnie na prawo.
   Na osi poglądowej jest mocniejszy przechył (popieranie LGBT, zwracanie uwagi bardziej na tolerancję i akceptację niz wolność słowa) niż na osi ekonomicznej (ona jest mimo wszystko na prawo, mamy wolny rynek i kapitalizm, z wieloma jedynei dostawkami socjalnymi) ale nadal są to "przeciwne" strony. pokaż całość

   +: JV44
  • więcej komentarzy (75)

 •  

  Powody dla ktorych nie ide na studniówkę:
  -Nie mam z kim
  -Nie umiem pić alkoholu
  -Nie umiem rozmawiać z normikami
  Elo
  #przegryw #studniowka

 •  

  Po tym co opowiedział mi kumpel, nie wiem czy jest sens ufać jakiejś dziewczynie xD
  Z przymrużeniem oka patrze na to co się dzieje na tagu #przegryw i na te eksperymenty, bo uważam, że jest dużo wartościowych dziewczyn, ale po tym co usłyszałem to, nigdy nie wiadomo na jaką #logikarozowychpaskow się trafi xD

  Otóż mój kolega pojechał na jakiś wolontariat na Ibizę. Generalnie w zamian za nocleg i wyżywienie, w dni robocze pomagał sprzątać, gotować itd. przez 4 godziny w ośrodku, gdzie mieszkał. Swoją drogą mega opcja. Oprócz niego było tam kilkoro innych wolontariuszy, co tydzień jedni wyjeżdżali, inni przyjeżdżali. Była tam jakaś francuska para, w mniej więcej jego wieku (22 lata). O ile z kolesiem mówił, że coś tam pogadał, to z dziewczyną próbował, ale z była z niej mega introwertyczka, bardzo nieśmiała, no i za bardzo się nie dało (szczególnie, że on ledwo po angielsku mówi xD ale się dogada z każdym xD). Nazwijmy ją Sophia.

  Kiedy kumpel miał już wyjeżdżać, jeszcze jakaś dwójka wolontariuszy też wyjeżdżała, a do tego organizatorka tego całego ośrodka miała urodziny (wszystko to działo się w przeciągu tygodnia), więc zrobili taką jedną, wspólną imprezę. Jak się zaczęło, to organizatorka wzięła mojego kumpla do pokoju i tą Sophie i zapytała się ich, czy chcę tabletkę ekstazy (chyba coś takiego, nie znam się na tym xD), a że mój kolega lubi nowe doświadczenia, to się zgodził. Sophia także. Jak już te piksy weszły, to mówił, że nie wierzył własnym oczom - ta Sophia, nieśmiała introwertyczka, razem z organizatorką, przy wszystkich (około 10 osób) zaczęły tańczyć na stole, kręcić i wypinać dupę, zaczęły się rozbierać do bielizny, aż w pewnym momencie ta Sophia rozebrała się do naga xD Trwało to chwilę, bo za moment się ubrała, ale to jeszcze nie koniec. Po tym przykleiła się do mojego kumpla, całował go po szyi, dosłownie jeździła mu po kutasie ciałem, a jej chłopak siedział dosłownie 3 metry od nich xD I nic nie zrobił xD Kumpel ze względu na chłopaka ją odtrącił, bo nie chciał żadnych spin. Po tym wszystkim Sophia poszła do swojego chłopaka i tam znowu przy wszystkich, kręciłą mu dupą przed twarzą, macali się tam, lizali, on ją klepał po dupie, no jak zwierzęta. Mówił, że myślał, że zaraz się tu będą walić przy wszystkich, bo ona i tak praktycznie znowu naga tam była xD

  Także taki wygląd szarych myszek xD

  #zwiazki #podrywajzwykopem #szaramyszkadlaanonka #coolstory
  pokaż całość

  •  

   Także taki wygląd szarych myszek xD

   @JEST-SUPER: nie, taki wygląd represji. Seks i seksualność jest naturalna dla człowieka, dużo szarych myszek to zwykłe osoby które represją w sobie seksualność. Przecież stąd się bierze powszechnie znany fakt, że te najbardziej szaromyszkowe, cnotliwe są wyuzdane i chętne. Dlatego stuleje mówią tylko o seksie.

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Wykopek: głupia poprawność polityczna ogranicza wolność słowa! Jak można karać kogoś tylko za to, że użył innego terminu, niż przyjęty przez "postępowców"?!?!

  Świat: "polskie obozy zagłady"

  Wykopek:

  #bekazprawakow

 •  

  Podobnie jak w ewangelicznej historii, często u opętanych dzieci mamy identyczne objawy zniewolenia jak te opisane powyżej. W przypadkach dzieci, które znam, wspólnym mianownikiem jest to, że dręczone są np. w kościele podczas Eucharystii. Boli je głowa, tarzają się po ziemi, swędzi ich skóra, tracą przytomność podczas podniesienia czy biją głową o podłogę. Na pytanie od jak dawna im się to zdarza, rodzice odpowiadają, od 1-2 roku życia. Gdy więc taki rodzic trafia do egzorcysty ze swoim dzieckiem, rozpoczyna się żmudny proces poszukiwania źródła opętania, które zazwyczaj upatrujemy w wydarzeniach przeszłości, dotyczących bezpośrednio rodziców dziecka, czy najbliższej rodziny. Samo przecież dziecko, nie może być winne temu stanowi, ale jest on konsekwencją grzechów w 90% jego rodziców. Rodzice bowiem mają nad dzieckiem wielką władzę duchową jakiej udziela im Bóg. Mają moc oddać dziecko Bogu, choćby przez sakrament chrztu, ale mają również moc oddać to dziecko złemu. To pierwsze potencjalne źródło opętania.

  Drugim, na które chciałem zwrócić uwagę, to problem historii rodziny w szerszym znaczeniu. Otóż mogą istnieć pewne sytuacje, gdzie zło zostało zaproszone do jakiegoś rodu w minionych pokoleniach, poprzez pakty z szatanem i w momencie, gdy dziecko np. ogląda lub czyta satanistyczne treści jak choćby Harry Potter, otwiera się na przyjęcie tej spuścizny demonicznej.

  Kiedyś przyszła do mnie kobieta ze swoim dzieckiem, które od pierwszego roku życia mówiło biegle po angielsku i włosku. W dodatku umiało modlić się na różańcu.

  Przerwę tutaj księdzu bo kurde XD. Czemu tego nie nagrali? Takie coś dla mnie byłoby dowodem na istnienie boga

  Rzecz zupełnie niewytłumaczalna. Wpadało też w późniejszych latach w wielką agresję. Okazało się, że jest zniewolone. W odpowiedzi usłyszałem od zrozpaczonej kobiety: „Proszę księdza, to konsekwencja moich grzechów”...

  Innym razem trafił do mnie kilkuletni chłopczyk, który został poczęty podczas rytualnego gwałtu w sekcie satanistycznej i oddany był złemu duchowi od poczęcia, przez członków sekty. Chłopczyk ten dzisiaj jest w bardzo ciężkim stanie.
  Inny zaś, pochodzący z domu dziecka i adoptowany, dręczony jest napadami agresji, czy też wizjami postaci wychodzących z obrazów na ścianie. Przebadany przez psychiatrów na wszelkie możliwe sposoby. Nikt nie dopatrzył się choroby. Gdy teraz doszła wielka awersja do rzeczy świętych, wiemy już, że problem jest demoniczny. Nie znamy jednak historii tego chłopczyka i trudno wskazać na przyczyny.


  Jeżeli ktoś z Was ma problem z dzieckiem, czy z dziećmi – nie załamujcie rąk! Zapiszcie się do Różańca rodziców, odmawiajcie codziennie dziesiątkę Różańca Św. a Maryja przyjdzie Wam z pomocą i pewnego dnia usłyszycie od dziecka: „mamo zapisz mnie na modlitwę uwolnienia. A może i na egzorcyzm”. I pojedziecie z dzieckiem do egzorcysty i on odmówi modlitwy z rytuału nad waszym dzieckiem, zwiąże co złe, odeśle pod stopy Jezusa i dziecko zacznie „nowe życie” z czysta kartą.
  Tylko wierzcie i módlcie się. A Pan dokona reszty, uwierzcie mi :)


  Ks. Michał Olszewski
  #bekazkatoli #dzieci
  pokaż całość

 •  

  Co za kraj. Właśnie czytam różne prawicowe strony. Wpisy i komentarze porównują strzelanie do dzików z aborcją.

  zabijanie zwierzęcia
  zabieg chirurgiczny lub farmakologiczny


  I jeszcze podają fałszywe dane związane z aborcją, pisząc że aborcja powoduje że nie narodzi się 42 mln dzieci. Nie dość że fałszywe dane to i sugerowanie jakby przy powstrzymaniu aborcji każda kończyła się szczęśliwym życiem dziecka.

  I jeszcze tacy oderwani od rzeczywistości ludzie jak raperkatol Tau o tym płaczą na Facebooku.

  Gość, który postanowił się nawrócić by mieć dobrą wymówke dla swoich patologicznych poglądów.

  "Kiedy jesteś narodowcem, rasistą, homofobem etc - katolicyzm to droga dla Ciebie. Już nikt krzywo na Ciebie nie spojrzy."

  #bekazprawakow #neuropa #bekazkatoli #bekazrapsow
  pokaż całość

 •  

  Klasyczny Paradoks Bliźniąt wygląda następująco: bierzemy bliźniaków, dajmy na to braci Pierdolec. Załóżmy, że Łukasz Pierdolec nas wkurwił, wysyłamy go więc w kosmos z prędkością bliskiej świetlnej na jakieś pięć lat. Gdy Łukasz wróci na Ziemię, okazuje się, że jego bliźniak jest od niego starszy - Łukasz zapierdalał tak szybko, że doszło do dylatacji czasu. Dla niego podróż trwała parę dni-tygodni, na Ziemi minęło zaś pięć lat.

  Paradoks? Gówno, nie paradoks. Co w tym paradoksalnego? W końcu to zwykła, doskonale opisana i zbadana fizyka. Można lepiej. Nie potrzebujemy prędkości światła i dylatacji czasu, aby otrzymać prawdziwie paradoksalane paradoksy bliźniąt. Wystarczy seks, hehe, beniz do baginy XDXDXDXD haha

  Paradoks pierwszy
  Bracia Pierdolec idą sobie na dziwki. Łukaszowi pęka gumka i jego dziwka zaszła w ciążę. Dziwka serduszko miała złote, ciążę postanowiła donieść, dziewięć miesięcy później urodziła się jej piękna córeczka.
  Matka postanowiła pozwać ojca dziecka o alimenty. Żaden z braci nie przyznał się do ojcostwa, dziwka nie była w stanie ich rozróżnić, sąd nakazał więc wykonanie testów genetycznych. I tu sytuacja się nam trochę komplikuje.
  Bracia Pierdolec są bliźniętami jednojajowymi. Możemy założyć, że nawet mimo paru spontanicznych mutacji, ich genomy są właściwie identyczne. Obaj bracia kombinują więc w następujący sposób: "jeśli mój brat pierwszy podda się badaniu - test wykaże, że to on jest ojcem, sąd wlepi więc alimenty właśnie jemu, a ja będę czysty". I mieliby rację, odwlekają więc badania jak tylko się da. Sędzia się wkurwił, nakazał zbadanie obu naraz. Wyszło, że obaj są ojcami dziecka z prawdopodobieństwem 99,9%. Jak jest naprawdę - wiedzą tylko Bracia Pierdolec.
  I co teraz? Wlepić alimenty losowemu bratu, wlepić obu czy wypierdolić w kosmos braci, dziwkę i dziecko, aby przestali wkurwiać sąd? Paradoks możemy jeszcze bardziej skomplikować: wystarczyłoby, że obu bliźniaków uprawiało w tym samym dniu seks z tą samą dziwką. W takim przypadku Bóg jeden wie, czyje jest dziecko. Jak ustalić ojcostwo? No to chuj wie.
  To jest prawdziwy paradoks bliźniąt.

  Ale to nie koniec.
  Weźmy przypadek Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Też jednojajowe bliźniaki, też zakładamy, że mają identyczne genotypy. Lech uprawiał beniz do baginy XDXDXDXDXDXD regularnie, jak to żonaty, nawet doczekał się córki. Jarosław nigdy nie zamoczył. Lechowi i jego małżonce Marii zmarło się w katastrofie/zamachu (niepotrzebne skreślić), Marta Kaczyńska została osierocona. Ale czy na pewno?
  Jeśli wykonalibyśmy Jarkowi test na ojcostwo, okazałoby się, że jest ojcem Marty Kaczyńskiej. Fakt, że nigdy nie zamoczył nie przeszkodził mu w tym, by technicznie/genetycznie stał się ojcem dziecka Marii Kaczyńskiej.
  Ojciec, który nigdy nie zamoczył i kobieta, która jest osierocona tylko w dwóch trzecich. Paradoksalne?

  Ale to jeszcze nie wszystko!
  Wyobraźmy sobie braci bliźniaków, którzy biorą sobie za żony siostry bliźniaczki. W obu związkach rodzą się dzieci, jednemu z braci urodziła się córka, drugiemu - syn. Teraz pytanie: czy dziewczynka i chłopczyk są kuzynostwem - czy rodzeństwem? Znów, badania genetyczne jednoznacznie powiedzą, że to rodzeństwo. No ale kurwa, mają przecież zupełnie innych rodziców!
  Kuzyni - czy rodzeństwo? Pytanie wbrew pozorom bardzo ważne, jak wiadomo: kto kuzynki nie jebie, ten nigdy nie znajdzie się w niebie, no ale beniz do baginy XDXDXDXDXD siostry, no to trochę nie ten, no.
  Pojebana akcja.

  I jak tu w ogóle mówić o dylatacji czasu jako paradoksie? To są prawdziwe paradoksy bliźniąt. W ten oto sposób udowodniliśmy wyższość paradoksogenną seksu nad prędkością światła i fizyką relatywistyczną.

  Albert Einstein gwałcił małe dzieci

  #heheszki #pasta
  pokaż całość

  •  

   @KarmelkowyKucyk: tylko, ze to nie są paradoksy :D To jedynie słaba skuteczność naszych/ogólnych badań pokrewieństwa genetycznego. Jarek nie jest faktycznym ojcem nikogo, jedynie badanie mogłoby dać taki fałszywy wynik. To kuzyno-rodzeństwo to kuzyni, ale o bardzo bardzo wysokim podobieństwie genetycznym :D
   Natomiast paradoks czasowy jest paradoksem, bo dylatacja czasu zależy od szybkości oraz przyspieszenia. Tylko o ile przyspieszenie można przypisać jednemu obiektowi, bo jest to siła, tak szybkość jest względna i wymaga punktu odniesienia. Wiec dla brata w rakiecie to ziemia odleciała i to ONA powinna odczuć dylatację czasu. pokaż całość

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  o hui, myślałem że #linkedin to portal dla trochę poważniejszych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Czy "shemale" to facet z cyckami czy kobieta z kutasem? #kiciochpyta

 •  

  Myrki pytanie:
  Mam dwóch kumpli - Tomasza i Adama. Tomasz umawiał się prawie trzy lata z pewną dziewczyną (nazwijmy ją Ania). Po 3 latach rozstali się... w dosyć niefajny sposób - w każdym razie nie było to w zgodzie i ogólnie w dobrej atmosferze, a wina była przerzucana pomiędzy obie strony.
  Po dwóch latach od rozstania Tomka i Ani, Adam spotkał Anię na mieście, a że znali się mniej więcej z widzenia to się zgadali i od słowa do słowa randkują i pewnie coś z tego będzie.
  Jako, że Adam i Tomasz to kumple, to czy związek Adama i Ani nie jest pogwałceniem męskiej solidarności?

  Jest niepisana zasada, że faceci nie umawiają się z byłymi dziewczynami kumpli.
  Jak się na to zaopatrujecie?

  #pytanie #kiciochpyta #zwiazki
  pokaż całość

  •  

   Kto bezkrytycznie identyfikuje się z LGBT?

   @mistellaire: kto w ogóle identyfikuje się z lgbt? Może sie identyfikować jako gej czy lesbijka czy coś, ale to orientacja. Jako ruch LGBT to można być co najwyżej jego członkiem.

  •  

   rzucą, że jest homoseksualna i na tym koniec

   @Nidor: jeżeli właśnie jest przedstawiana postać, to tak powinno być, to jest idealny moment. Orientacja to jak wzrost, jakąś się ma, można podać. Ogólnie to ciężki temat, bo jest upolityczniony. Wielu chciałoby wskoczyć do wagonika LGBT jak najmniejszym kosztem, albo inni zostaną o coś posądzeni i wychodzi "I know she looks 9, but she is actually demigod vampire and 900 years old" -> "ee nie jesteśmy homofobiczni, paczcie, on jest gejem"
   Według mnie tutaj jest to specjalnie doklejone, ale to tylko moje zdanie

   @yeron: jeżeli chodzi o "prezentacje" w książce to idealnie. Nigdy nie byłoby powodu, by orientacja dyrektora wyszła na jaw i nie wyszła. Niestety działa ot też w drugą stronę, skoro nie wyszła to podanie potem jest trochę doklejeniem jej poniewczasie. Wiec najlepiej by było według mnie jakby Rowling nigdy nic nie mówiła i zostało to w sferze domysłów.
   Zwłaszcza, że ona ma nawyk "poprawiania" swoich książek po latach bo jej ideologia skręciła za bardzo na lewo.
   pokaż całość

   +: yeron
  • więcej komentarzy (35)

 •  

  #anime #samochodyanime
  Jak tagować obrazki które nie są typowymi RAS? @bakayarou może Ty wiesz?

  źródło: mymodernmet.com

 •  

  Takie coś chcą wybudować w miejscu tej skały która zawaliła się jakiś czas temu . Co o tym myślicie ? Według mnie spoko

 •  

  Coooooooo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Nawet wegetarianizm (ateiści to tez wegetarianie) jest odpryskiem chrześcijaństwa.

  Zapraszam do obserwowania tagu #dzbanywiary, gdzie znajdziecie najlepsze farmazony od naszych naukowców.

  #neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #shitwykopsays #thebestofmirko #rakcontent #heheszki pokaż całość

  źródło: brzz.jpg

Osiągnięcia (6)