Konserwatyzm to idiotyzm hamujący rozwój, co nie znaczy, że liberalizm to lek i synonim rozwoju – jeśli tak sądzisz to jesteś takim samym ułomnym człowiekiem jak ten z prawej strony. Jedynym lekiem jest zdroworozsądkowe bilansowanie między tymi dwoma skrajnymi wartościami.

 •  

  I gdzie ta potężna odpowiedź rosji, która miała zaistnieć natychmiastowo, gdy terytorium Krymu zostanie zaatakowane?
  #ukraina

 •  

  W jakich godzinach fryzjer będzie miał najmniej umówionych ludzi? Zapomniałem się umówić i się zastanawiam kiedy mógłbym iść żeby się załapać bez umawiania się. Trzeba isc spać w końcu I zastanawiam się o której mam wstać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  No i trzeba jechać do #januszex zobaczymy co dzisiaj się zdarzy, kto do czego przyczepi, można powiedzieć, że aktualnie jestem koniem trojańskim bo wypowiedzenie złożyłem xD, właściciel mówił że firma się nie rozwiia od 3 lat zapytałem a co zrobił, żeby się rozwijała i się obraził xD, pomijając fakt, że mam wgląd w przychody i jak firma do końca roku nie padnie to będzie cud
  #pracbaza

 •  

  Odpowiadam tu, bo jakiś ch*jek usunął post zanim napisałem, a nie pamiętam kto, bo się odświeżyła strona.

  jak dla mnie temat olawy załatwia fakt, że dużo wyżej Odry (aktualne) skażenie występuje. To musiało powstać bliżej źródła. Oczywiście jeśli chodzi o ogólne skażenie to jeśli ta firma coś wypuszczała do Odry to powinna zostać tak czy siak dojechana tak samo jak każda inna firma, która postępuje tak samo przy każdej innej polskiej rzece - powinno się tak dojechać właściciela, że jego wnuki będą pamiętały dlaczego dziadek i babcia wylądowali pod mostem. Tak żeby każdy inny debil 10 razy się zastanowił zanim będzie chciał coś wypuszczać do środowiska. Tak samo jak każdy urzednik, który ma kontrolować czy firmy nie zanieczyszczają rzek powinnien być dojechany, a nie dymisjonowany.
  #odra
  pokaż całość

 •  

  Ktoś stresci o co chodzi z aferą #odra? Wyjechałem na wakacje, a tu takie afery się kręcą w polsce

 •  

  #pytanie #telefony #gsm

  Zjebał mi się telefon (w ogóle nie reaguje dotyk). Nadzieję widzę jeszcze w restarcie telefonu, ale normalnie tego nie idzie zrobić (po naciśnięciu przycisku bocznego trzeba potwierdzić tę chęć dotykiem), a na rozładowanie baterii nie chce mi się czekać. Jakieś pomysły jak go zresetować?

  Model: Samsung Galaxy M22

 •  

  Zychowicz ws 1939 jest szkodliwszy niż kuce, ponieważ ich nie traktują serio. dr Piotr Napierała

  Polemika z filmem:
  Z racji tej, że mam shadowbana na pisanie komentarzy z powodu własnej opinię to tutaj napiszę polemikę do tego filmu. Na początku zaznaczę tylko, że jestem doktorantem z historii, więc czuję się niejako zobowiązany prostować Pana głoszone rzeczy. Co prawda moją epoką jest starożytność, ale poruszany tutaj temat jest w zasadzie tak podstawowy - przynajmniej dla mnie - że czuję się zobowiązany napisać mimo tego, iż nie czuję się w nim pewnie. Napiszę to, ponieważ Pan podpiera się pod historyków, co budzi mój sprzeciw.

  0:00 "Wiele osób uważa, że to, że ja poszedłem do wRealu24 to to jest gorsze niż to, co robi Wolski idąc do Zychowicza. Ja tak nie uważam. Z perspektywy historyka jest dokładnie odwrotnie"
  - proszę się nie podpierać pod autorytet historyka, bo to tylko i wyłącznie Pana zdanie z własnej perspektywy. Proszę wskazać tych historyków, którzy podpisaliby się pod tym zdaniem. Założę się, że nie znajdzie Pan ani jednego. Im człowiek więcej wie, tym większe ma pole do racjonalizacji swoich błędów, a to właśnie Pan robi, podpinając pod to autorytet historyka. Proszę wskazać tych historyków, którzy Pana poprą, wówczas z mojej strony tematu nie ma.

  0:18 "Po pierwsze, jeszcze trzeba zaznaczyć, że ja w każdej telewizji mówię to samo. To nie jest tak, że ja idąc wRealu mówię to, co im się spodoba"
  - Pan Korwin i wszyscy inni wspierający Rosję politycy, gdziekolwiek by nie zostali zaproszeni to też wszędzie mówią dokładnie to samo, aby nie klepać nikogo po plecach. Politycy PiS w TVN też mówią zawsze to samo. To jest więc żaden argument usprawiedliwiający, bo tak postępuje bardzo wielu. Jednak historyk idący do wRealu24, która jest prorosyjska? Samo wystąpienie tam jest ich legitymizacją. Gdyby Pan poszedł do wRealu24 i zaczął wytykać prorosyjskość politykom Konfederacji, także dziennikarzom wRealu24 oraz atakować sam kanał - aby ich widzowie i sam prowadzący już na starcie poczuli, że przyszedł Pan po nich jechać równo, że retoryka jawnie nieprzychylnie im, to może nawet pochwaliłbym taką postawę, ale tego nie dostałem. Ale dobrze, jedziemy dalej...

  0:30 "Ja im mówiłem tak, jak to widzę z perspektywy liberalnej oczywiście i o to chodziło im. Też chcieli pokazać widzom jak wygląda liberał, bo liberałowie rzadko tam chodzą"
  - pokazali tym również ludziom, swoim widzom, jak i tym z zewnątrz, który dzięki Panu może tę rozmowę zobaczą, że oni wRealu24 są tacy fajni, tacy swojacy, więc zostaną ich stałymi widzami. Oni zobaczą, że skoro są fajni to być może krytyka ich jest bezzasadna, skoro dla każdego tam jest miejsce. Oni Pana po prostu wykorzystali dla zasięgów i szukania nowych widzów. Chcieli, aby był Pan sobą, bo chcieli zachęcić potencjalnych przyszłych widzów do pozostania, a swoich utwierdzić, że są fajni i mili.

  0:45 "W tych rzeczach, na których mi zależy, a mi wiecie zależy na tym żebyśmy nie byli pozostawieni sami sobie, czyli dokładnie tom, czym straszy też Zychowicz. On tym gadaniem może spowodować, że zostaniemy pozostawieni sami sobie".

  2:06 "Nabzdyczenie na Zachód o 39-ty rok powoduje, że nie mamy przyjaciół. My jako Polska nie mamy przyjaciół w Europie. Została nam chyba Chorwacja jako jedyny. Ja pochwalam oderwanie się od Niemiec, ponieważ Niemcy nie życzą nam dobrze. Niemcy chcą, abyśmy byli ich montownią i nie przeskadzali w brudnych interesach z Ruskimi. Ale to nie znaczy... i tu PiS zrobił dobrą robotę, że zerwał to, to poklepywanie się po pleckach z Niemcami. To jest bardzo dobrze. Natomiast to nie oznacza, że nie mamy mieć przyjaciół w Europie, że mamy się bzdyczyć na wszystkich".
  - problem w tym, że z Niemcami musimy się dobrze ugadać, czym nam się to podoba czy nie. Nie popieram tego, jak robiła to Platforma z PSL, że na klęczkach jak wasal się zachowywali, ale PiS chcąc zerwać z takim podejściem powinno wypracować inny model współpracy, a nie "oderwanie się od Niemiec" (Pana słowa), bo nie możemy się oderwać od nich, gdyż trzymając ich blisko, oni jednocześnie - siłą rzeczy - też będą blisko nas, więc w przyszłości nie opłacałoby im się to, aby Polska stała się częścią Rosji przy ewentualnym ataku. Do tego na samo sąsiedztwo z Rosją raczej nie patrzeliby z optymizmem i to właśnie trzeba wykorzystać, aby właśnie doszło do zbliżenia pomiędzy krajami, bo to jest konieczność, bo bez tego nikt nam nie pomoże. Śmiem wątpić, że Francja ruszy militarnie na pomoc Polsce, gdy Niemcy by się na nas wypięli, nawet mógłby być problem z przemarszem francuskich wojsk przez granice niemieckie, bo Niemcy mogliby nie chcieć wówczas potencjalnego konfliktu z Rosją. Wtedy jesteśmy zostawieni sami sobie. A jakby USA by się na nas wypięło, to śmiem wątpić, że Niemcy i Francja w ogóle ruszą swoje wojska, aby przyszły nam na pomoc. To, czy otrzymamy pomoc militarna w razie ataku ze strony Rosji zależy przede wszystkim od USA, a w drugiej kolejności od Niemiec. Francja nie zrobi nic, jeśli te kraje się na nas wypną. Skończą na wysyłaniu broni i pieniędzy i wtedy te bratania z Francuzami nic nie da, najwyżej jako uchodźca (czego ani Panu, ani nikomu innemu nie życzę), który ucieknie do tego kraju ogarniętego wojną do spokojnej Francji, to oni najwyżej poklepią właśnie Pana po pleckach i na tym się skończy. Tak to będzie wyglądało. Polska musi żyć dobrze z USA i z Niemcami, czy nam się to podoba czy nie, ale nie tylko na zasadzie przyjaźni pomiędzy politykami, ale też nawiązywaniu współpracy gospodarczych, aby tym krajom opłacała się pomoc nam. Francja stanie po stronie Niemiec i USA niezależnie od relacji z nimi. Francja jest w tym wypadku wyłącznie dodatkiem, bo ona pójdzie walczyć po naszej stronie, ale tylko, jak Niemcy i USA to zrobią. Bez nich nie kiwną palcem, wyślą broń i pieniądze, będą robić to, co dzisiaj robi Polska Ukrainie. Bliskość z Niemcami i USA to konieczność, a reszta jest tylko dodatkiem.

  6:29 "Jeśli ja poszedłem do historii wRealu i mówiłem tam o tym, co bym każdemu powiedział to, to jest neutralne. Natomiast, jeśli ktoś idzie do kłamcy historycznego, który pisał wszystkie książki pt. Zachód nas zdradził, że Francja, Anglia nas zdradziły i prowadzi teraz program i ludzie łażą do tego programu to tak, to oni źle robią, tak, źle robią, źle robią".
  - kiedy w słucha się czy tutaj przeczyta mój wpis dokładnie to można tutaj dostrzec niekonsekwencję w Pana wypowiedzi. Dla Pana nie jest ważne do kogo Pan idzie, ale to, co Pan mówił swoje i, że to jest neutralne. Natomiast w przypadku np. Pana Wolskiego czy innych gości nie jest ważne to, że oni - tak jak Pan - poszli mówić swoje, czyli byli neutralni, ale wytyka im Pan to do kogo poszli, bo do kłamcy, który pisał, że Francja czy Anglia nas zdradziła. To może jakaś konsekwencja, a nie podwójne standardy? Wrealu24 też jest programem, do którego się "łazi" (Pana słowo). Stosuje Pan podwójne standardy. Może dla Pana też powinno być ważne, że idzie Pan do kłamców prorosyjskich, którzy wielbią Putina, który włada Rosją, która morduje cywilów? Skoro dla Pana Wolskiego ma nie być ważne to, co gada, a ważne do kogo chodzi, to dla Pana też powinno być ważne do kogo Pan chodzi, a nie to, co gada. Równość i konsekwencja, a nie podwójne standardy. Zarzuca Pan to, że goście chodzą do programu Pana Zychowicza, ale Pan też chodzi do programu wRealu24 na Youtube.

  7:14 "I proszę zobaczyć o czym była ta rozmowa. Ta rozmowa była o odklejce uniwersyteckiej, gdzie powiedziałem, że to (wskazuje Pan Napierała książkę Historia i Teraźniejszość, czyli HiT) także jest odklejka"
  - To niech Pan teraz będzie konsekwentny, bo skoro to było neutralne, to goście Pana Zychowicza również są neutralni, bo poszli gadać swoje, jak to Pan określa. Pan krytykował gości, Pana Wolskiego, pewnie innych też, ży poszli do kłamcy, a może Pan będzie w końcu konsekwentny i powie, że Pan poszedł do prorosyjskich kłamców, którzy działają na rzecz Rosji, która zaatakowała Ukrainę i zabija cywilów? Nie ma znaczenia, co Pan gadał, bo swoje gadali też goście Pana Zychowicza. Pan ich krytykuje za to, że poszli do "kłamcy", więc trochę samokrytyki, że poszedł Pan do prorosyjskich ludzi.

  7:55 "Jaka musiałaby to być stacja? Rosyjskiej armii(?) bym nie odpowiadał, tak"
  - ale odpowiadał Pan w prorosyjskiej stacji, więc to tak naprawdę niewielka różnica. Jedni są od Putina, a inni go wspierają. Goście Pana Zychowicza może jak do "kłamcy", ale Pan poszedł do "prawego skrzydła" Putina w Polsce. Jak Pan krytykuje kogoś za to, że gdzieś poszedł to trzeba być konsekwentnym, niech Pan skrytykuje za to siebie, gdzie Pan poszedł. Nie jest ważne to, co Pan tam mówił, skoro nie jest ważne, co mówił Pan Wolski. Konsekwencja i jeszcze raz konsekwencja.

  8:34 "Ja uważam, że Zychowicz jest arcyszkodliwy, że jego książki są napisane, że on nadal mimo Wolski wywiera na niego pewien pronatowski wpływ i to wszystko jest bardzo fajne, ja się bardzo, bardzo cieszę, że Wolski wywiera pronatowski wpływ, ale on wywiera pronatowski program, a niestety nie na Zychowicza"
  - Jeśli Pan Zychowicz jest szkodliwy to naprawdę mniej szkodliwe jest wRealu24? Odwołam się do emocji, bo to wszakże mimo, iż nie jest obiektywne, a jest pewnym chwytem erystycznym, zdaję sobie z tego sprawę i do tego się przyznaję, ale nie potrafię inaczej. Gorszy jest Pan Zychowicz ze swoimi "kłamstwami" o tym, co było około 80 lat temu, co w zasadzie nie jest niczym nowym w polityce, w mediach i w polskim społeczeństwie, bo taki pogląd jest powszechny. Pan Zychowicz niczego nie zmienia swoimi poglądami, bo to jest zaszczepione w społeczeństwie od dziesięcioleci, a jedynie powtarza to, co myśli zdecydowana większość Polaków. On nie powoduje, że z Francją czy innymi krajami Zachodu układa nam się gorzej, bo do tego są politycy (których wielu też jest historykami!). Tak naprawdę Pan Zychowicz więc de facto nic nie robi przeciwko Zachodowi, bo nie jest osobą decyzyjną, czyli politykiem (którzy, powtarzam, też są historykami w części); i mówi tylko to, co większość społeczeństwa myśli, a także jest to przeszłość, przeszłość właśnie! Pan poszedł właśnie do wRealu24, którzy chcą zaszczepić w Polsce mentalność prorosyjską, która jest na szczęście w mniejszości oraz ich sytuacja odwołuje się to do aktualnych wydarzeń, które mają przełożenia na arenie międzynarodowej. W tym wypadku wRealu24 jest znacznie gorsze niż twierdzenia Pana Zychowicza. Tak po prostu jest. Obecnie gorsza jest działalność prorosyjska. To nie opinia, to fakt.

  Na koniec tylko mała autopromocja, bo kto mi zabroni, shadowbana tutaj nie dostanę i nikomu też nie dam, bo Wykop nie jest moją własnością. Właśnie zakupiłem porządny mikrofon i czekam na kuriera, i rozpoczynam działalność na Youtube, bo powziąłem sobie za cel właśnie rozprawiać się z youtubowymi sektami, czyli tych, których widzowie uważają za autoryt, a przez to nie dostrzegają nieścisłości, także historyczne, jakie głoszą. Z racji tej, że przeciętny widz nie jest wstanie zweryfikować podanych tam często informacji, to zrobię to ja, bo mam ku temu odpowiednie predyspozycję, wiedzę oraz możliwość. Głównie będzie to działalność w zakresie historii starożytnej i chrześcijaństwa. Na Pana nie mam więc materiału, ale może skorzystam z tego, aby uwidocznić Pana sylwetkę. Mam też już rozpisany scenariusz na Pana jednego z ulubieńców, LepszegoKomentatora, który na szczęście popełnił historyczne błędy dotyczące starożytności, że nie omieszkam się o tym wspomnieć, zrobię to chętnie, o Panu jeszcze się zastanowię, czy się wybić na Pana krytyce. Zamierzam się więc wybić na Pana kanale, myślę, że "sfilmuję" ten komentarz z oczywistymi poprawkami i dodatkami. Dla zainteresowanych, kanał jest o tej samej nazwie, co mój nick na Wykopie, ale bez znaku "_". I żeby było dla jasności, nie jestem lewicowcem, jak Pan tam oskarżał innych jakby to była jakaś obelga, ale nie jest. To są tak samo ludzie, ale o innych poglądach niż moje, ale szanuję zdanie każdego, jeśli jest napisane kulturalnie, a Pan za właśnie inne zdanie daje shadowbany. Normalnie napisałbym to w komentarzu na Youtube, ale właśnie za swoje opinie mam shadowbana. Dziękuję i Pozdrawiam.

  #napierala
  pokaż całość

 •  

  #wojna #ukraina @wolskiowojnie o co chodziło z tym "powiedziałem to na żywo"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: youtube.com

  •  

   Panie @wolskiowojnie błagam Pana, skończ współpracę z kamizelą - gościu przeważnie nigdy nic sensownego nie ma do powiedzenia.. Dużo lepsze są filmy, gdy sam się wypowiadasz i zawsze miło się słucha.. Nie dość, że kamizela wypowiada się od niechcenia i wygląda jakby mu matka groch pod usta podkładała to w dodatku jego wypowiedzi to oczywistości albo gadanie kompletnie bez sensu lub powtarzanie tego co powiedziałeś dwie minuty wcześniej tylko innymi słowami. Aż mam ochotę oznaczac wypowiedzi typa w sponsorblock żeby inni nie musieli się męczyć (╯°□°)╯︵ ┻━┻ pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Miałem w zakładkach kiedyś taką stronkę, z interaktywnym tunelowaniem nieregularnych fraktali. Można było manualnie sterować prędkością, obrotem, etc. Po pewnej chwili miałem lekkiego mindfucka. Niestety przepadła mi.
  Może ktoś wie o jaką chodzi i podrzuci.

  #narkotykizawszespoko
  #informatyka #it #programowanie

 •  

  Jak ktoś się zastanawia dlaczego tak szybko orki się spakowały i zakończyły sezon wakacyjny to tak wyglądają bloki kilometr od wybuchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #ukraina

  źródło: streamable.com

 •  

  Rozkład znamy?
  USA ogłosiło kolejny pakiet pomocy za 1 mld $.

  Dodatkową amunicję HIMARS
  75 000 sztuk amunicji artyleryjskiej 155 mm
  20 systemów moździerzy 120 mm i 20 000 sztuk amunicji do moździerzy 120 mm
  Amunicja dla NASAMS
  1 000 Javelinów i setki systemów przeciwpancernych AT4
  50 opancerzonych pojazdów opieki medycznej
  Miny przeciwpiechotne Claymore ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Materiały wybuchowe C-4, amunicja burząca i sprzęt burzący
  Materiały medyczne, w tym apteczki, bandaże, monitory i inny sprzęt

  #ukraina #rosja #wojna #usa
  pokaż całość

  źródło: obraz_2022-08-08_191624405.png

  •  

   @13f14: zapalnik elektroniczny z układem wysokościomierza np. MPL3115A2 i problem rozwiązany. Odpowiednie rozłożenie masy powinno rozwiązać problem spadania tyłem — odpalenie na wysokości np. 40m dałoby dobre rezultaty przeciw piechocie.

  •  

   @mecenassrenas: niewiele bardziej niż aktualne kombinatorstwo ukraińców — nawet lotki do granatów drukują na drukarkach 3D. W dodatku taka mina byłaby używana tylko do rażenia grupy osób na otwartym terenie — więc dużo ich nie potrzebują. Na pewno mniej niż aktualnie rzeźbionych grantów do dronów — gdzie i tak dla każdego drona muszą zrobić odpowiednie modyfikacje. Jak dla mnie spokojnie do zrobienia. Przecież układy z zapalnikiem może klepać jakiś mirek w lwowie, a już gotowe do założenia na minę wysyłać na front gdzie gościu przy dronie sobie minę zmodyfikuje (a w sumie to tylko wystarczy podłączyć dwa kabelki - bo mina i tak ma zapalnik w sobie) pokaż całość

  • więcej komentarzy (30)

 •  

  Najnowsza część Predatora - Pray jest najwyżej ocenianym filmem o Predatorze od czasów pierwszej części z 1987 roku z Arnold Schwarzeneggerem.

  #predator #predatorpray #disney #disneyplus #film #scifi

  źródło: pray.png

  +: Herflik

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Niukron

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)