•  

  A pomyślałem że wrzucę jako ciekawostkę w temacie #komputery i #kartagraficzna, może ktoś nie wie że coś takiego istnieje i skorzysta z pomysłu.

  Temat dotyczy niskokosztowego wyciszenia i schłodzenia GPU przy wykorzystaniu taniego kawałka żelastwa którym zastępujemy fabryczne wentylatory. Plastik z oryginalnymi zdejmujemy, radiator zostawiamy, a adapter z dwoma dowolnymi wentylatorami 92/120mm instalujemy tuż pod/przed grafiką.

  Korzyści są podwójne: po pierwsze urywamy kilka stopni Celcjusza na pełnym obciążeniu. W moim przypadku zastąpienie dwóch fabrycznych wentylatorów 92mm dwoma 120mm przyniosło 5 stopni różnicy. Spora w tym zasługa porządnych wentylatorów (1700 RPM, 70.7 CFM).
  Po drugie, wyciszamy GPU w istotnym stopniu. W moim przypadku (Gigabyte) karta z wyjącej jak zarzynana świnia zmieniła się w (dosłownie) niesłyszalną. Efekt zależy oczywiście od wybranych przez was wentylatorów.

  Cena? Adaptera nie widzę na Allegro i Ceneo ale na Ali już jest, cena rzędu 12zł. Do tego dwa wentylatory i można się bawić. W komentarzach więcej zdjęć, w tym efekt finalny na mojej karcie.
  Link do przykładowego produktu na Ali
  pokaż całość

  źródło: 71-t4VrA2xL._AC_SL1500_.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Niuskul

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.