Już raz napisałem, to mtm wywalił¯\_(ツ)_/¯

 •  

  Czym dofermentować RISa?
  Po kilkudziesięciu warkach stwierdziłem, że przyszła i kolej na niego: RIS. 28 blg na rozhulanych S-04 z drugiego pokolenia. Start po niecałych 4h, po 24h temp otoczenia 13C, piwa 17-18C. Jak drożdże się uspokajały, to podnosiłem temp do 18-19C i po 2 tygodniach stanęło na 10blg. Odfermentowanie 66%, alko już ponad 12% czyli raczej max ile tolerują. Wydaje mi się że ze 2blg jeszcze by zeszło. Test końca fermentacji zadziała na drożdżach piekarniczych przy takim stężeniu? I jak coś to czym to dociągnąć, jakieś drożdże winne czy szampańskie o neutralnym profilu? Poradzą sobie jak wrzucę uwodnione czy starter rozkręcać? Nigdy takich w rękach nie miałem.

  #piwowarstwo
  pokaż całość

 •  

  Ej @Moderacja @m__b @a__s

  Dlaczego znów można głosować na ama z kapusiem bonim skoro zostało już zakopane i możliwości głosowania była już zablokowana?

  Wy jesteście takimi manipulatorami, że az szkoda gadać. Wykop tworzymy My? Użytkownicy? Śmiechu warte XD

  #bekazlewactwa #neuropa #bekazmoderacji #4konserwy pokaż całość

 •  

  Mireczki są jakieś wady butelkowania piwa do petów zamiast szklanych butelek ? Zapowiada mi się warzenie 60L piwa a nie mam tylu butelek szklanych #piwowarstwo

  •  

   @flamezz: Ze 2 czy 3 moje pierwsze warki wylądowały w brązowych petach, bo jeszcze nie wiedziałem czy inwestować w kapslownice. Minusów nie stwierdzono tyle że były to butelki ze sklepów piwowarskich. Jasne chowaj przed słońcem, a najlepiej podejdź do groszka czy innego malego sklepiku w okolicy i kup w cenie kaucji ze 2 skrzynki butelek po perełkach + 8zl za skrzynkę. Bez problemu mi sprzedali jak miałem taki problem, tylko weź świeże w których pleśń nie zdążyła urosnąć. No i trzeba zakładać, że to butelki po zulach więc kąpiel w NaOH, krecie i co tam jeszcze masz wskazana. pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  [ #mirkolisty ]

  Bez rozpisywania się: MirkoListy się zmieniły. I to bardzo.

  Główne zmiany:
  - zniknęła opcja pojedynczego wołania do wpisów
  - wszystkie listy polityczne zostały usunięte i już nie wrócą

  Pozostałe listy działają jak dotychczas.

 •  

  Testował ktoś już nowy chmiel Sabro? Zbiera mega dobre recenzje - porównywany do Citry i Mosaica
  #piwowarstwo

  +: Nemrod
 •  

  Cześć Mirki, kończę adaptować ten projekt: https://dompasja.pl/projekty-domow/dompasja55/ i wygląda to obecnie tak jak na zdjęciu poniżej. Białe pola wstawiłem dla lepszej czytelności. Całość z wyłączeniem garażu podpiwniczona. W projekcie ceramika zmieniona na beton 24cm + 20cm styropianu. Ogrzewanie pompą ciepła, wszędzie podłogówka, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, fotowoltaika na dachu, trójfazówka w garażu na auto elektryczne w przyszłości. Blacha zamiast dachówki bo i tak pół dachu będzie w panelach, a poddasze nieużytkowe. Tym sposobem nie podłączam gazu mimo rury obok działki. Ten doprojektowany zygzak w kuchni to spiżarka i wnęka na lodówkę. Schody w garażu do piwnicy, z drugiej strony na poddasze. Garaż powiększony o szerokość schodów, garderoba przy sypialni również. Mam kilka ostatnich dni na zgłoszenie ewentualnych poprawek przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę. Jeżeli widzicie, że z czymś ładuję się na minę albo coś co warto zmienić to piszcie. Wszelkie sugestie mile widziane i każdą rozpatrzę. Mówią że pierwszy dom to się buduje dla wroga, niestety ten ma być od razu dla mnie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
  pokaż całość

  źródło: final.jpg

  •  

   @Rst00: powietrzna, coś koło 10kW ale to instalator będzie liczył w oparciu o OZC. Z funkcją chłodzenia w lecie.

  •  

   @nama: Dlatego nie ma tam ściany nośnej na ewentualną zmianę przeznaczenia tych pokoi. Osobna lazienka raczej nie ma dla mnie związku z ilością seksu, chyba nie chcesz powiedzieć że mieszkańcy bloków mają z tym problem?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Rst00: dokładnie jeszcze nie, bo po zamknięciu projektu uderzę po wyceny jak juz bedzie dokladny metraż i ozc. Pewnie coś koło 35-40k + podlogowka. Ale nie jest tak źle jak sie uwzględni że nie muszę budować kotłowni, komina, przyłącza gazowego i płacić co miesiąc oplat stalych za gaz. pokaż całość

   +: Neoplan
  • więcej komentarzy (6)

 •  
  tomasz-terlecki

  +1354

  Ta strona nie ma nic nikomu do zaoferowania. Nie ma tutaj dobrego kontentu którego nie możesz znaleźć na tysiącu innych stron. To jest uzależnienie które zmniejsza twoją produktywność, koncentracje i wolny czas. Stajesz się zgorzkniały, ograniczony, wyniosły i stary. Odejdź w tej chwili i zablokuj tę stronę. Nic tu nie ma poza powolnym i samotnym samobójstwem.

  Użytkownicy nie prowadzą tutaj dyskusji. Nie odnoszą się do meritum, tylko czepiają się szczegółów i wyszydzają. Nikogo nie obchodzi prawda; ludzie walczą o przelotne momenty poczucia wyższości, o nic nieznaczące plusy aby połechtać swoje ego, dowód że to twoje opinie są tymi najlepszymi. Najaktywniejsi użytkownicy to głąby które staczają jeden internetowy pojedynek po drugim mając otwarte wątki w nowej karcie ciągle odświeżając z niepokojem żeby mieć pewność że to oni będą mieli ostanie słowo. Ciekawy lub wnikliwy wpis to jest jeden na dziesięć tysięcy i nie ma znaczenia jak mocno zapełnisz czarną listę to jest jak szukanie diamentu w kupie gówna.

  Wykop zrobił z memami to co MTV z muzyką. "Wykopowe memy" to tylko ciągle kółko wzajemnej masturbacji do tych samych tematów(antyszczepionkowcy, płaskoziemcy, matki, Polki) i błaganie o plusy. Nie ma dobrych memów są tylko różne smaki tego samego dania. Wszystko jest winą największych użytkowników którzy wymuszają tę "kulturę" na tej stronie. Nie pozwalają na nic innego na tej stronie co nie jest łatwostrawnym kawałkiem tego samego powszechnie akceptowanego tematu.

  To miejsce nie czyni cię szczęśliwym. Nie bawisz się tutaj dobrze. Nie zbierasz historii do opowiadania, nie uczysz się, nie stajesz się lepszym człowiekiem. Zamiast tego wypuszczasz powietrze nosem co 30 minut i od czasu do czasu walisz do zdjęć nóg w rajstopach od tej co wrzuca codziennie. Wszyscy jesteśmy uzależnieni od łatwo dostępnej informacji i interakcji społecznej wolnej od jakiegokolwiek nacisku. To miejsce powoli zatruwa mnie i was mizoginią, narcyzmem, fałszywym otoczeniem dychotomii "normictwa" i ogólnym niepokojem.

  Najgorsze jest to że nie mówię tego z wyniosłej, protekcjonalnej pozycji. To wszystko mi się przytrafiło, jestem jednym z tych smutnych ludzi robiących z tej strony kałużę szlamu jaką jest. Jestem tutaj uwięziony, żałosna skorupa tego kim byłem. Nie mówię ci żebyś był sobą. Nie mówię ci żebyś wyszedł na dwór. Nie mówię ci nawet żebyś wyszedł i robił znajomych. Po prostu odejdź z wykopu. Rób cokolwiek. Nie bądź jak ja.
  pokaż całość

 •  

  #f1 byłem przeciwnikiem, ale zmieniam zdanie. Ten punkt za okrążenie to było świetne posunięcie. Chcą się ścigać:)

 •  

  #nowazelandia #zamach #konserwy #neuropa
  Wy się weźcie leczcie - obie strony. Zamiast mózgu to fekalia, których odór przenika na klawiaturę. Wszyscy co popierają zamach - do psychiatry na oddział zamknięty. Wszyscy, którzy obwiniają białą rasę i poglądy konserwatywne - do psychiatry na oddział zamknięty.
  Internet to wspaniałe miejsce, ale na litość - ludzie normalni - mówcie, krzyczcie i walczcie - bo zostanie nam tylko totalne ekstermistyczne bagno opinii ludzi niezrównoważonych. Jakby było fajnie móc podzielić świat prostą linią na złych i dobrych, ale tak się składa, że wszystko jest zbudowane jako krzywa gaussa - i jeżeli wy chorzy ludzie siedzicie sobie wygodnie po jednej ze skrajnych stron, obrzucając błotem drugą. Jesteście tym samym nowotworem pożerającym społeczeństwa. To wy wywołujecie konflikty.
  pokaż całość

  •  

   ludzie normalni - mówcie, krzyczcie i walczcie

   @Levieush: nieee, szkoda energii, czasu i uwagi na tych trolli, świata nie zmienię, naprawiać błędów wychowawczych też nie ma sensu. Ignorowanie przez czarną listę zapewnia mój komfort psychiczny. Trzeba się otaczać ludźmi na poziomie i mierzyć do lepszych. Trollowanie (mam nadzieję że to trolling, a nie faktyczny stan umysłowy) rośnie w siłę z każdym rokiem i staje się sportem ogólnoświatowym, którego nie mam zamiaru oglądać. pokaż całość

  •  

   @Levieush: Ale czy warto poświęcać czas na coś, co i tak przeleci niezauważone? Wchodząc w znalezisko wiadomo jaki mem czy oklepany tekst będzie najbardziej wyplusowany, przewidywalne się to wszystko zrobiło do bólu, a ciekawy czy kreatywny komentarz gdzieś tam na dole w szambie żenujących docinek. A z trollami nie ma sensu podejmować dyskusji, bo tym aby sprawiasz im radość, że zlapali interakcję i mogą dalej produkować wątpliwej jakości komentarze. IMO lepiej poczytać książkę czy zająć sie swoim hobby, szkoda życia. Wiem że to brzmi jak rezygnacja bez walki ale walki w imię czego? Jesteśmy społeczeństwem w którym internetowa kultura przegrała z psudośmieszkami. pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

  •  

   @MatexN: nie, hurtowo lecą i naprawiają co jest :D

   @zielonyMISZCZ: tak jest, jak byłem miesiąc po operacji na wizycie to według jakiegoś tam standardu człowiek o idealnym wzroku ma widzieć te małe literki z tablicy, ja czytałem mniejsze i określili to jako ponad 125% normy w porywach do 150%. Nigdy nie lubiłem tego badania, bo najczęściej wskazywało powiększająca sie wadę, a tu optymetrystka musiała podejść bliżej monitora sprawdzić czy dobrze czytam, bo dla niej już było za daleko:D pokaż całość

   +: MatexN
  •  

   @MatexN: teoretycznie 3 miesiące są ważne ale im wcześniej tym lepiej chociaż i tak przed samą operacją część badań dla pewności powtarzają. Umawiasz się z doktorkiem kiedy wam pasuje, ja zrobiłem po 2tyg. Chciałem po tygodniu ale kazali mi przez tydzień latać tylko w soczewkach dla pewności jak moja głowa zareaguje, bo wada duża.

  • więcej komentarzy (41)

 •  

  #sluzbazdrowia #farmacja
  Czy jest możliwość sprawdzenia przez: pacjenta/ lekarza/ farmaceutę w systemie, czy pacjent zakupił dany lek na receptę?

 •  

  Mirki z tagów #medycyna #studbaza #lekarz #farmacja jak nalezy zrobic obliczenia na taka recepte i ja zapisac? "zapisz recepte na antybiotyk w zawiesinie stosowany u dzieci w zapaleniu oskrzeli zawierajacy klarytromycyne. Pacjent o masie 20kg. Dawka terapeutyczna 15mg/kgmc/dobe w 2 dawkach podzielonych na 7dni. Dostepne preparaty Fromilid 125/5ml oraz Fromilid 250mg/ml op a 60ml. W sygnaturze zapisz pacjentowi szczegolowe dawkowanie" pokaż całość

  •  

   @tomislawniepelka: 15mg x 20kg = 300mg / 2 dawki = 150mg
   300mg x 7dni = 2100mg
   W opakowaniu 125/5ml masz 1500mg a wiec za malo wiec trzeba przepisać 2op (bez dawkowania ale o tym niżej) lub 1 op 250/5ml (zakładam ze w swoim poście "5" zgubiłeś) czyli:
   Rp.
   Fromilid 250mg/5ml a 60ml
   S: 2x 3ml przez 7dni

   W przypadku mniejszej dawki objętość 2x większa ale bez dopisku "7 dni" bo wtedy w aptece wydadzą tylko 1 opakowanie na zniżkę, a drugie na 100% bo ilość leku przekracza okres zaznaczony na recepcie. pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Nivele

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.