•  

  Biorąc pod uwagę ostatnie zwiększenie kwotowe mandatów i kolejne zmiany od września 2022, jak podchodzicie do kwestii wyprzedzania np. rowerów przy linii ciągłej? Wiadomo, że jest to zakazane (najechanie/przekroczenie linii), ale przepisy przepisami a życie życiem i 90% kierowców jak ma przed sobą rower czy traktor to go wyprzedza. Jednak coraz częściej mam obiekcje przed takimi akcjami bo (przynajmniej tak mi się wydaje) coraz więcej na drogach jest nieoznakowanych radiowozów i częściej suszą za pomocą AD9C. Chociaż z drugiej strony bycie tym "debilem" co robi zator i zanim jedzie już 10 samochodów też nie jest fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #prawojazdy #samochody #polskiedrogi
  pokaż całość

  •  

   @Noxgate: Z przejeżdżaniem przez przejście dla pieszych jest dokładnie tak samo jak z zieloną strzałką. Nie mam nic przeciwko temu, aby rowerzysta z rozsądną prędkością przejechał przez przejście, tak samo nie widzę nic złego w niezatrzymaniu na strzałce warunkowej, jeśli ktoś się upewni, że widzi wszystko co się dzieje i jedzie na tyle wolno, aby sprawnie zareagować.

   Problem jest taki, że na drodze jest sporo ameb, którzy na rowerze wjeżdżają na przejście z dużą prędkością, często w miejscach ze słabą widocznością, powodując zagrożenie. Podobnie z niektórymi kierowcami, którzy zieloną strzałkę traktują jak zwykłe zielone.
   pokaż całość

  •  

   @GaiusBaltar: odnośnie strzałki - wkurza mnie, że ona często jest stosowana bez sensu - dwa najbliższe skrzyżowania, które mam koło siebie mają dokładnie ten sam problem - na obu strzałka zapala się dopiero w momencie, kiedy zielone mają lewoskręty z ulicy prostopadłej. Więc zatrzymanie na strzałce na tych światłach jest kompletnie bez sensu, bo nasz ruch nie koliduje ani z pieszymi ani z samochodami. I nie zatrzymuję się, chociaż czuję, że pewnie prędzej czy później będę musiał się tłumaczyć przed jakimś policjantem-służbistą ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Do końca nawet nie wiem czemu, ale z wojny #ukraina vs #rosja, jedną z najbardziej pamiętnych rzeczy będzie dla mnie ten filmik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #wojna

  źródło: youtube.com

 •  

  Nie wiem ile osób ogląda serial Cień i Kość, ale główna aktorka zaliczyła niezłą przemianę.

  #seriale #ladnapani czy #ladnypan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: 64EF01D9-EE1F-4867-82F6-C644F808DAFB.jpeg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Nobody32

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.