Ja tu tylko czytam.

 •  

  Hej Mirki i Mirabelki!

  Mam pytanie do osób, które cierpią na migreny i zaczęły się leczyć.

  tl dr

  pokaż spoiler Jakie badania trzeba zrobić i do jakiego specjalisty się zgłosić (poza neurologiem oczywiście).


  W ostatnim czasie (powiedzmy 3-4 miesiące) dosyć mocno nasiliła mi się częstotliwość migren. Zanim pojawi się aura (u mnie wzrokowa) jest takie charakterystyczne "przedaurze" jak to nazywam - wszystko jest bardzo wyraźne, mam problem ze skupieniem wzroku - i takie przedaurze potrafi się utrzymywać np. tydzień i nie dochodzić do migreny.
  Miewałam już migreny w nocy. Ale jak któregoś dnia obudziłam się już z aurą to szlag mnie trafił i poszłam do lekarza po pomoc, bo mam dosyć.

  No i lekarz rodzinny oczywiście dał mi skierowanie do neurologa na cito i lek Flunarizinum na poprawę mikrokrążenia w mózgu. W zeszłym tygodniu dostałam się do neurologa i dostałam taką zjebę, że ho ho. Bo pan doktor zapytał gdzie badania - a ja oczy jak pięć złotych - nie mam żadnych badań. Pan doktor powiedział, zanim do niego przyjdę powinnam być po wizycie u okulisty, zrobiona morfologia, mocz, rentgen odcinka szyjnego i wiele innych badań. I że absolutnie i to w tej chwili mam odstawić leki, które dostałam (chociaż pomogły) :(
  I mocno sugerował zmianę lekarza rodzinnego ehh.
  Aha i dał mi skierowanie na tomografię.

  I tu się rodzi pytanie - jakie jeszcze badania byłyby potrzebne? Jakiś Mirek/Mirabelka przechodzili już przez to?

  Wiem, ze mirko to nie poradnia, ale na rodzinnego zdaje się nie mam co liczyć i jeśli sama nie powiem jakie badania chcę, to mogę się pożegnać z porządną diagnostyką.
  #medycyna #migrena #pytanie #diagnostyka
  pokaż całość

  •  

   W porządku - lekarz rodzinny kazała mierzyć. Nie robiłam tego codziennie, ale za każdym razem okolice 120/80 i puls około 65. Z ciśnieniem nigdy nie miałam problemu.

   Może te migreny są przez stres.. a może być niedobór magnezu, problemy ze zgryzem (np. nocne zgrzytanie zębami - w dzień się pilnuję, żeby nie zaciskać) a może być guz mózgu ;) Cholera wie.

   Dlatego przyznam, że też się troszkę zdziwiłam, kiedy nie dostałam skierowania nawet na głupią morfologię - ale wyszłam z założenia, że lekarz wie co robi. pierwszy raz byłam w takiej sytuacji - skąd mi wiedzieć takie rzeczy?

   Cytowany tekst... Powinien zebrać wywiad i przeprowadzić podstawowe badanie neurologiczne (mizianie stópek, dotykanie nosa, robienie jaskółki i inne takie). Jeśli tego nie zrobił to o dupę rozbić tego neurologa, a nie rodzinnego.

   No tego nie zrobił - chwila rozmowy, wydrukowane skierowanie i do widzenia :/
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Nordri

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)