$('.wblock:not(.deleted) b:not(.voted) + .button.mikro.ajax').click();

 •  

  Bije do bestiary Dwarf Henchman. Wie ktoś czemu czasem mi zalicza je normalnie, a czasem nie, nie dostaje za nie expa, a po zabiciu ciała nawet nie zostają po nich? Jak je bić żeby zliczało?
  #tibia

  •  

   @pmub:
   New game worlds are about to be launched! On May 27, we plan to set up four new game worlds:

   Open PvP: Xylona (EU), Ysolera (NA) and Zenobra (SA)

   These worlds will be blocked for character world transfers for a significant amount of time. Depending on how their populations evolve, it may still be possible that these worlds will be opened for transfers.

   Optional PvP: Yonabra (SA)

   This world will be open for character world transfers from the start.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Dwa pytania:

  1. Opłaca się paladynem wziąć 3 razy taska na crystal spidery i ice golemy? Najbardziej zależy mi na tym, żeby w miarę szybko to zaliczyć, żeby dostać punkty i żeby nie było dużego waste. Loot i exp to dla mnie sprawa drugorzędna. Jeśli tak, to jakie mniej więcej skille polecacie?

  2. Podobno maksymalną ranga jaką możemy uzyskać u Grizzliego Adamsa to Elite Hunter i 100 punktów? A jest możliwe uzyskanie maksymalne rangi, gdybym miał np 130 lv i dopiero wtedy zacząłbym wykonywać taski? No bo słabsze potwory są dostępne na niższych lv i zastanawiam się, czy gdybym olał teraz taski, to czy mógłbym później na wyższym lv i tak zdobyć największą rangę?

  #tibia
  pokaż całość

  •  

   A jest możliwe uzyskanie maksymalne rangi, gdybym miał np 130 lv i dopiero wtedy zacząłbym wykonywać taski

   @maciorqa: od 130 poziomu grupę ostatnich tasków (129+) możesz wykonywać cały czas. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś olał taski teraz i na 200 poziomie zrobił 30 x taska na Hydry

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  ..............................................................................................................................
  Wpis kierowany do Mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
  Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
  ..............................................................................................................................

  Zdrapkowe Mirki,

  Cóż to była za długa przerwa! Przez sytuację epidemiologiczną zamknięte zostało wiele kolektur przez co niewiele się działo w ofercie zdrapek. Sprzedaż spadła do bardzo niskich poziomów.
  Nic dziwnego. Działały w sumie tylko te punkty umieszczone np. w "Żabkach", czy na stacjach paliw, chociaż słyszałem, że i w tych miejscach gdzieniegdzie zaprzestano sprzedaży produktów Lotto w trosce o zmniejszenia ryzyka zakażenia siebie i innych.

  Po wykresach widzę jednak, że ostatnio wszystko zaczyna wracać do normy. Lotto zaczyna wznawiać premiery zdrapek, które tak naprawdę miały pojawić się już 2 miesiące temu. Przez to całe zamknięcie kolektur przedstawiciele nie rozwozili nowych zdrapek bo w zbyt wielu miejscach mieliby okazję jedynie pocałować klamkę zamkniętych drzwi. Podobno w niektórych punktach nawet wczoraj (26 maja) nie było nadal dostępnej najnowszej zdrapki "$". Ale na dniach już wszystko powinno wrócić do normalności.

  Ta normalność przejawia się też w powrocie do... zamykania sprzedaży zdrapek, których nakład pozostał stosunkowo niewielki.

  Na 3 czerwca zostały ogłoszone następujące zakończenia sprzedaży:
  - "Ekstra Pensja!" [486] - nadal pozostaje 1 nagroda główna o wartości 208 000 zł do wydrapania!
  - "Szybkie 10" [480] - nadal pozostają 3 nagrody główne o wartości 10 000 zł do wydrapania!
  - "250 000 zł w Banku" [477] - brak nagród głównych do wydrapania.
  - "Kasa w Sejfie" [483] - brak nagród głównych do wydrapania.

  Z powyższej listy polecam Wam sprawdzić jakie zdrapki "Ekstra Pensji!" macie w swojej okolicy. Obecnie "Ekstra Pensja!" sprzedawana jest w 4 kolorach, ale jeżeli uda Wam się znaleźć zdrapkę w wersji żółtej z numerami paczek pomiędzy 24 000 a 48 000 to szczerze polecam większe zakupy bo w tym przedziale powinna znajdować się ostatnia główna wygrana. Ludzie chwalili się, że w #podlasie znajdują się pasujące paczki tych zdrapek. Jeżeli jesteście z tamtych okolic to szanse na znalezienie odpowiednich zdrapek wydają się być wyższe. Bardzo możliwe, że ostatnia nagroda znajduje się właśnie w okolicy #bialystok. Jako obrazek do wpisu wrzucam zdjęcie żółtej "Ekstra Pensji" za którą to powinniście się porozglądać.

  Pozostałe kończące się zdrapki nie powinny budzić Waszego większego zainteresowania. Nawet "Szybkie 10" nie jest obecnie jakoś szczególnie ciekawe i dziwi mnie, że Lotto zdecydowało się wycofać tę zdrapkę tak szybko. Wg statystyk nadal ponad 2 000 000 sztuk jest dostępnych w sprzedaży. Uważam to za ogromne marnotrawstwo. Biorąc pod uwagę, że w Polsce jest około 20 000 kolektur to wychodzi na to, że średnio w każdej kolekturze jest jeszcze 100 zdrapek "Szybkiego 10". Naprawdę nie wiem kto wpadł na pomysł wrzucania tak ogromnej liczby losów do niszczarki...

  .............................................................................................................................

  Tradycyjnie też raz na jakiś czas odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?
  Opis został przygotowany na podstawie danych z: https://jakazdrapka.pl/

  - 1 zł -
  - Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów dostępnych na jakazdrapka.pl lub w aplikacji #zdrapp -
  Polecam kupować zdrapkę "Lotek" w edycji z numerem [482]. W niej do wygrania mamy 40 000 zł i jest to najwyższa kwota jaką możemy wygrać w zdrapkach za 1 zł. Początkowo do wydrapania było 21 nagród głównych, obecnie w tej edycji nadal pozostają 4 nagrody. Szczególnym zainteresowaniem powinny cieszyć się niskie numery paczek, do 25 000.

  - Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
  Polecam kupować zdrapkę "Lotek" w najnowszej edycji z numerem [529]. W niej do wygrania mamy 40 000 zł. Jest to obecnie jedyna zdrapka w cenie 1 zł, która posiada prawie wszystkie nagrody główne do wygrania. Brakuje 1 głównej wygranej, ale w zdrapce "Lotek" przewidziano po 3 wygrane w każdej transzy losów, więc nawet jeżeli będziecie brali zdrapki z transzy gdzie 1 nagrody głównej już brakuje to i tak nadal do wydrapania pozostają 2, co oznacza, że zawsze macie szansę na wydrapanie głównej nagrody.

  - 2 zł -
  - Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów dostępnych na jakazdrapka.pl lub w aplikacji #zdrapp -
  Polecam kupować zdrapkę "1 Rok Wakacji". W niej do wygrania mamy 36 000 zł. W tej zdrapce początkowo do wydrapania były 24 nagrody główne, obecnie w grze nadal pozostaje 5 nagród. Zdrapka cechuje się tym, że w przypadku wydrapania nagrody głównej nie otrzymujemy jej od razu w całości, lecz w ratach wynoszących 3 000 zł przez 12 miesięcy. Jest to dobra opcja dla osób, które boją się tego, że od razu wszystko wydadzą (∩ ͡° ͜ʖ ͡°)⊃━☆

  - Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
  Obecnie nie ma w sprzedaży zdrapki w cenie 2 zł z kompletem nagród głównych do wygrania. Jeżeli musi to być koniecznie coś z kompletem nagród głównych to niestety musicie wybrać coś z innej kategorii cenowej, no chyba, że jesteście w stanie popatrzeć na kolory sprzedawanych zdrapek. Wtedy polecam kupować zdrapkę "Happy 7" w kolorze czerwonym (z serduszkami na polu do drapania). W wersji czerwonej znajdują się jeszcze wszystkie nagrody główne. W innych kolorach głównych będzie już brakować.

  - 3 zł -
  - Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów dostępnych na jakazdrapka.pl lub w aplikacji #zdrapp -
  Polecam kupować zdrapkę "Win-GO". W niej do wygrania mamy 33 000 zł. Tradycyjnie wszystkie zdrapki w cenie 3 zł wyróżniają się bardziej wymagającym sposobem drapania. W "Win-GO" również nie znajdziemy prostych zasad w stylu znajdź liczbę i wygraj ukrytą pod nią kwotę. Jeżeli nie lubicie zdrapek, które trzeba dłużej drapać to ta zdrapka, ani żadna inna zdrapka w cenie 3 zł, nie jest dla Was. W "Win-Go" z początkowych 18 nagród głównych do wydrapania nadal pozostaje 7.

  - Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
  Obecnie nie ma w sprzedaży zdrapki w cenie 3 zł z kompletem nagród głównych do wygrania. Jeżeli musi to być koniecznie coś z kompletem nagród głównych to niestety musicie wybrać coś z innej kategorii cenowej, no chyba, że jesteście w stanie popatrzeć na kolory sprzedawanych zdrapek. Wtedy polecam kupować zdrapkę "Szczęśliwe Linie" w kolorze zielonym. W wersji zielonej znajdują się jeszcze wszystkie nagrody główne. W kolorze niebieskim głównych będzie już brakować.

  - 5 zł -
  - Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów dostępnych na jakazdrapka.pl lub w aplikacji #zdrapp -
  Polecam kupować zdrapkę "Ekstra Pensja". W niej do wygrania mamy 208 000 zł. W "Ekstra Pensji" do wydrapania pozostaje ostatnia nagroda główna i znajduje się ona w wersji żółtej. Spodziewajcie się jednak problemów związanych ze znalezieniem żółtych zdrapek ponieważ obecnie w sprzedaży znajdują się aż 4 różne kolory: czerwony, żółty, niebieski oraz pomarańczowy, z czego najwięcej będzie niebieskich oraz pomarańczowych, które obecnie nie są aż tak interesujące.

  - Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
  Polecam kupować zdrapkę "$". W niej do wygrania mamy 100 000 zł. Jest to obecnie jedyna zdrapka w cenie 5 zł, która posiada wszystkie nagrody główne do wygrania. Zdrapka ta w porównaniu do innych zdrapek w cenie 5 zł oferuje niewielką główną wygraną, dlatego jeżeli celujecie w coś większego to mogę Wam polecić również zdrapkę "Ekstra Pensja!" z zastrzeżeniem, że musi to być wersja pomarańczowa. W wersji pomarańczowej nadal wszystkie nagrody główne są do wydrapania a wyprzedało się już prawie 30% tych losów.

  - 10 zł -
  - Jeżeli zamierzamy korzystać z gorących przedziałów dostępnych na jakazdrapka.pl lub w aplikacji #zdrapp -
  Polecam kupować zdrapkę "Krzyżówka XXL". W niej do wygrania mamy 150 000 zł. W "Krzyżówce XXL" do wydrapania pozostaje ostatnia nagroda główna. Podczas epidemii skomplikowane zdrapki krzyżówki osiągały rekordy swoich sprzedaży. Nawet w normalnych warunkach nie sprzedawały się tak dobrze jak podczas epidemii. Widać, że niektórzy zabijali nudę drapiąc właśnie krzyżówki i stąd ten spory skok opłacalności zakupu "Krzyżówki XXL". Jeżeli jednak zdrapki-krzyżówki nie są Waszą mocną stronę to polecam kupować zdrapkę "Lucky 777" w kolorze żółtym. Tam również pozostaje ostatnia nagroda główna do wygrania i jest ona znacznie wyższa niż nagroda główna w "Krzyżówce XXL" i wynosi ona 400 000 zł!

  - Jeżeli nie zamierzamy korzystać z gorących przedziałów i szukamy zdrapki w kompletem nagród głównych -
  Polecam kupować zdrapkę "Mega Pensja". W niej do wygrania mamy aż 550 000 zł. Jest to obecnie jedyna zdrapka w cenie 10 zł, która posiada wszystkie nagrody główne do wygrania. "Mega Pensja" jest dosyć świeżą zdrapką i jej nakład jest dosyć spory, dlatego jeżeli chcecie zwiększyć swoje szanse na wygranie większych pieniędzy to możecie poszukać w swojej okolicy wspomnianego wcześniej "Lucky 777" w kolorze żółtym. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na #slask jest jej jeszcze całkiem sporo i bardzo możliwe, że ostatnia główna wygrana znajduje się właśnie tutaj.

  - 20 zł -
  Niezależnie od tego czy szukamy zdrapki z kompletem nagród głównych, czy tej z najwyższymi szansami na nagrodę główną to wybór w tej kategorii cenowej jest tylko jeden: "Klub Milionerów". Jest to jedyna zdrapka w cenie 20 zł, która posiada nadal nagrodę główną w wysokości 1 000 000 zł. Wszystkie pozostałe zdrapki w tej kategorii cenowej zostały już ogołocone przez drapiących i oferują już tylko drobnicę. Warto dodać, że w zdrapce "Klub Milionerów" istnieje tylko jeden kolor i tylko 1 nagroda główna, więc nie trzeba tutaj żadnego kombinowania i przebierania w kolekturze. Każdy los "Klubu Milionerów" ma identyczne szanse na to, że będzie posiadać w sobie nagrodę główną.

  - 25 i 30 zł -
  Niezależnie od tego czy szukamy zdrapki z kompletem nagród głównych, czy tej z najwyższymi szansami na nagrodę główną to wybór w tej kategorii cenowej jest jeden: "Brylanty". Zdrapka ta cechuje się najwyższą możliwą do wygrania nagrodą główną wynoszącą 2 000 000 zł. W sprzedaży znajduje się także zdrapka "Świąteczne Odliczanie". Jest to zdrapka o identycznych wymiarach jak zdrapka "Brylanty", ale cena "Świątecznego Odliczania" to 25 zł. W "Świątecznym Odliczeniu" umieszczono jedną nagrodę główną w wysokości 1 000 000 zł, ale dodano także sporo nagród niższych stopni. Jeżeli nudzą Was już "Brylanty" to dla odmiany warto zaryzykować strzał w "Świąteczne Odliczanie".

  - 50 zł -
  Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy obecnie pakiety "Super Prezent" oraz "Czas na Prezent". Większość pakietów jest sprzedawana w paczkach po 10 zdrapek w cenie 5 zł każda, czyli ich łączna cena to 50 zł. Jeżeli stoicie przed wyborem pakietu, to koniecznie decydujcie się na pakiet "Super Prezent", w nim nadal macie szansę na 250 000 zł. Kupując pakiet "Czas na Prezent" pozbawiacie się szansy na 250 000 zł gdyż w tym pakiecie takich nagród już nie ma i maksymalnie możecie w nim wydrapać 10 000 zł. W pakiecie tym minimalny zwrot z całego pakietu to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję chociażby niskiej wygranej, bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci. W niektórych kolekturach możecie natrafić na losy z tych pakietów sprzedawane na sztuki, ale w zdecydowanej większości do kupienia są tylko pełne pakiety 10 zdrapek w cenie 50 zł.

  ..............................................................................................................................

  Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

  Pamiętajcie, że prowadzony jest "Ranking Zdrapkowy" dostępny online:
  Wersja na komputery PC: https://jakazdrapka.pl/
  Aplikacja na telefony z Androidem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TwojaStaraCompany.zdrapp

  #wykopskubietotalizatora #zdrapki #zdrapka #lotto
  pokaż całość

  źródło: lottocdn.directtraffic.pl

 •  

  Czy jak płacę podatek od wygranej przelewem to muszę ściśle podać wszystkie dane ze wzoru? Chciałem w tytule napisać "haracz dla pazernych świń" ale nie wiem czy to przejdzie xD
  #podatki #prawo #wykopskubietotalizatora

  •  

   @Virsky: wiem, że sporo czasu minęło od wpisu, ale w przypadku wygranej w Lotto podatek jest pobierany automatycznie przy wypłacie środków. Niczego samemu nie przelewasz. Po prostu zamiast wygranej, np. 10 000 zł otrzymasz na konto/do ręki 9 000 zł.

   +: Virsky

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Nutaharion

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.