$('.wblock:not(.deleted) b:not(.voted) + .button.mikro.ajax').click();

 •  

  ..............................................................................................................................
  Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
  Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
  ..............................................................................................................................

  Mirabelki i Mirki!

  30 marca w świecie zdrapek obchodzona była pewna rocznica o której mało kto zdawał sobie sprawę.

  Uchylając rąbka tajemnicy mogę kolejno dodać, że pewna zdrapka obchodziła swoje urodziny... i tutaj niektórzy z Was mogliby powiedzieć, że: "Hola, hola, przecież większość zdrapek jest w sprzedaży ponad rok, więc mają swoje urodziny, i o takich sytuacjach nie piszesz!". I oczywiście przyznam temu komuś rację, ale ta wyjątkowa rocznica to jak świętowanie tego, że człowiek dożył 100 lat.

  I teraz już pewnie niektórzy z Was będą wiedzieć, że piszę o zdrapce "Giga Życie"!
  Zdrapka "Giga Życie" to najstarsza zdrapka nadal dostępna w sprzedaży. Swoją premierę miała 30 marca 2016 roku. Oznacza to, że zdrapka ta znajduje się już od ponad 3 lat w sprzedaży i patrząc na tempo jej wyprzedawania to jeszcze trochę z nami pożyje, jednak najprawdopodobniej nie dożyje swoich 4. urodzin ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Pozostały szacowany nakład zdrapki "Giga Życie" wynosi obecnie około 22%. Zdrapka sprzedaje się bardzo wolno, i w sumie doświadczeni drapiący mogą śmiało powiedzieć, że nic w tym dziwnego. Nie posiada ona już żadnej nagrody głównej do wygrania i maksymalnie możemy w niej wydrapać 48 000 zł. W tej kategorii cenowej, a przypomnę, że zdrapka ta kosztuje 20 zł, już lepiej decydować się np. na zdrapkę "Szybki Milion", w którym nadal czeka na nas jedna nagroda główna o wartości 1 000 000 zł, a pozostały nakład "Szybkiego Miliona" to już tylko 17%!

  Wiem, że wielu drapiących z ulicy nie kontroluje aktualnego stanu losów i drapią obojętnie jakie zdrapki, stąd dziwi mnie to, że "Giga Życie" cieszy się tak niskim wzięciem. Zdrapka ta wyróżnia się sporą ilością nagród o wartości 80 i 120 zł, a wiem, że dla wielu drapiących są to kwoty, które je chwilowo zadowalają.

  W sumie jak sobie przypomnimy historię tamtych lat to z łatwością zauważymy, że oprócz "Giga Życie" w sprzedaży pojawiły się zdrapki siostrzane o podobnej tematyce, były to: "Super Życie" (link do archiwum Lotto), oraz "Dobre Życie" (link do archiwum Lotto). I ponownie, żadna z tych zdrapek nie osiągnęła handlowego sukcesu. Można śmiało powiedzieć, że cała ta rodzina "Dobre/Super/Giga Życie" zaliczyła jeden wielki upadek i sprzedażową klapę. Stąd najprawdopodobniej już nigdy nie zobaczymy żadnej z tych zdrapek w reedycji.

  Niektórzy na pewno połączą fakt, że powyższe zdrapki nie kusiły pieniędzmi od razu, lecz dzieliły nagrodę główną na miesiące i lata, można by zatem powiedzieć, że polscy drapacze nie lubią zdrapek z serii "Win for Life", czyli zdrapek w których wygrana główna nie jest wypłacana od razu, ale dzielona na mniejsze, najczęściej miesięczne, partie, ale patrząc na zdrapkę "Ekstra Pensja", czy "Mega Pensja" widać od razu, że zdrapki o nagrodzie wypłacanej częściami co miesiąc cieszą się niesłabnącą popularnością i ciągle pojawiają się ich nowe reedycje.

  Kończąc to krótkie wspomnienie historii nadal nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na to dlaczego te zdrapki zaliczyły aż taką porażkę mimo ogromnych środków przeznaczonych na reklamę całej serii zdrapek "Dobre/Super/Giga Życie"...

  Jeżeli pamiętacie jeszcze te zdrapki to podzielcie się komentarzami na temat tego co Wy sądzicie o całej powyższej serii zdrapek, czy kupowaliście je kiedy były dostępne w sprzedaży, albo czy domyślacie się dlaczego te zdrapki okazały się tak wielkim niewypałem w świecie zdrapek.

  Tutaj link do strony zdrapki "Giga Życie" na stronie Lotto: https://www.lotto.pl/zdrapki/lista/giga-zycie-0347

  Jako obrazek do tego wpisu wrzucam zdjęcie zdrapki "Giga Życie". Zdrapka ta jest nadal dostępna w sprzedaży, ale nie posiada już nagród głównych, więc jeżeli celujecie w 1 000 000 zł to nie powinniście jej kupować. Jeżeli jednak zadowoli Was dosyć częste 80 czy 120 zł to jest to zdrapka jak najbardziej dla Was.

  ..............................................................................................................................

  Tradycyjnie też raz na jakiś czas odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

  - 1 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej cenie w "Arkuszu Zdrapkowym" miejsce 1. zajmuje zdrapka "Czarny Kot", ale z uwagi na fakt, że Totalizator Sportowy nie wykazał w tej zdrapce wszystkich wydrapanych do tej pory nagród głównych to mimo swojego pierwszego miejsca odradzam jej zakup. W tej cenie lepiej jednak wziąć sprawdzoną zdrapkę "Multiforsa" w której obecnie do wygrania mamy komplet nagród głównych. W ten sposób niezależnie od tego na jaki przedział w zdrapce się zdecydujemy to mamy mniej więcej identyczne szanse na wydrapanie nagrody głównej. Jeżeli jednak chcielibyście zwiększyć szansę na wygraną w zdrapce za 1 zł to wtedy możecie spróbować swojego szczęścia w zdrapce "Drzewko Szczęścia". Szanse na nagrodę główną są w niej kilkukrotnie wyższe, niestety nagroda główna to tylko 6 000 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Obecnie w sprzedaży znajduje się tylko jedna zdrapka w cenie 1 zł, która posiada komplet nagród głównych do wydrapania. Jest to zdrapka "Multiforsa" i to właśnie ją polecam do zakupów w tej kategorii. W przypadku wydrapania nagrody głównej możemy liczyć na 25 000 zł. Zdrapka ta jest lubiana ze względu na dosyć często występujące 100 zł. Jest to ewenement w zdrapkach w cenie 1 zł, gdzie przeważnie mamy szansę na drobnicę do 50 zł.

  - 2 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej "Arkusz Zdrapkowy" pokazuje, że powinniśmy kupować zdrapkę "Deszcz Pieniędzy". W "Deszczu Pieniędzy" możemy liczyć na 40 000 zł, co jest kwotą średnią jeżeli chodzi o wszystkie zdrapki za 2 zł, ale zdrapka ta nadrabia szansami na tę nagrodę główną i łatwością wyznaczania interesujących nas gorących przedziałów. Zdrapka "Deszcz Pieniędzy" występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej, oraz żółtej, z czego w obecnej chwili lepiej jest kupować wersję żółtą, gdyż tam do wygrania pozostało więcej nagród głównych.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Jeżeli zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki" gdzie mamy obecnie około 0,047% szansy na wydrapanie 500 zł przy zakupie jednej sztuki. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani zdecydowanie większymi pieniędzmi to odradzam zakup zdrapek za 2 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyjdzie interesująca zdrapka ze wszystkimi dostępnymi nagrodami głównymi w tej cenie.

  - 3 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej polecam zakup zdrapki "Szczęśliwe Linie". W zdrapce "Szczęśliwe Linie" nagroda główna to "tylko" 36 000 zł. Ale nagród głównych jest jeszcze stosunkowo dużo, dzięki czemu łatwiej powinno się je trafić, nasze szanse wynoszą w niej obecnie około 0,0019% przy zakupie 1 sztuki. Zdrapkę "Szczęśliwe Linie" polecam osobom, które lubią sobie dłużej podrapać. Dzięki szukaniu konkretnych symboli zabawy jest znacznie więcej niż przy innych zdrapkach, których główną ideą jest szukanie liczb.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Odradzam zakup zdrapek za 3 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyjdzie interesująca zdrapka ze wszystkimi dostępnymi nagrodami głównymi w tej cenie.

  - 5 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej miejsce pierwsze przejęła zdrapka "Podwójna Kasa". Z początkowych 8 nagród głównych obecnie do wygrania pozostała ostatnia. Zdrapka jest dostępna w 2 kolorach: jasnoniebieskim i granatowym. Ostatnia nagroda główna znajduje się w wersji granatowej. Zdrapka posiada trochę inny schemat niż większość zdrapek i umożliwia podwojenie wygranej. Dzięki temu odstępstwu nareszcie można podrapać coś innego niż ciągle oklepany już schemat: znajdź swoje liczby wśród wygrywających liczb.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  W tej kategorii cenowej polecaną przeze mnie zdrapką z kompletem nagród głównych jest zdrapka "250 000 zł w Banku". Jest to kolejna edycja tej zdrapki. Bardzo lubiana zdrapka cechująca się sporą ilością nagród w wysokości 25 i 50 zł. Nagroda główna wynosi w niej 250 000 zł, obecnie wyprzedano już 15% nakładu, a nadal żadna z 4 nagród głównych nie została wydrapana.

  - 10 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  Obecnie na podium w tej kategorii cenowej znajduje się zdrapka "Mega Pensja", która wyprzedziła znajdującą się wcześniej na tym miejscu zdrapkę "Świąteczny Kalendarz". Zdrapka ta oferuje główną wygraną o wartości aż 550 000 zł. Zdrapka "Mega Pensja" od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, co widać po pozostałym nakładzie. Ponad 70% nakładu zostało już wyprzedane, a mimo to dalej 1 z 2 początkowych nagród głównych jest dalej do wydrapania. Obecne szanse na nagrodę główną przy zakupie jednej sztuki wynoszą w zdrapce "Mega Pensja" 0,0002%. Nie jest to najwyższy wynik w tej kategorii cenowej i jest on wyprzedany przez "Świąteczny Kalendarz" oraz "Krzyżówkę XXL", ale obie te zdrapki oferują kolejno 150 000 zł oraz 200 000 zł, co nie jest nawet połową nagrody oferowanej w "Mega Pensji".

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Polecam zakup zdrapki "Góra Kasy". Pomimo sporego już wyprzedania sięgającegoponad 50% w "Górze Kasy" dalej wszystkie 2 z 2 nagród głównych są do wygrania. W przypadku wydrapania nagrody głównej możemy liczyć na porządne 500 000 zł. Zdrapka "Góra Kasy" dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz zielonej, obie uważam za mdłe i źle wyglądające, ale mimo to wszystko wskazuje na to, że zdrapka odniosła sukces bo sprzedaje się naprawdę dobrze.

  - 20 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  Najlepszym zakupem w tej cenie będzie zdrapka "Szybki Milion" w kolorze pomarańczowym. W tym kolorze znajduje się ostatnia główna wygrana o wartości 1 000 000 zł. W sprzedaży dostępna jest także wersja zielona "Szybkiego Miliona", ale tam już możecie liczyć najwyżej jedynie na 50 000 zł. Zdrapka ta pomimo swojej ceny zaczyna robić się interesująca. Zostało wyprzedane już prawie ponad 80% początkowego nakładu a dalej nagroda główna czeka na osobę, która ją wydrapie. W ogólnym "Arkuszu Zdrapkowym" zdrapka "Szybki Milion" zajmuje miejsce 3 z 49 co oznacza, że czasem lepiej kupić jedną droższą zdrapkę niż np. 20 zdrapek za 1 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Niestety w sprzedaży nie ma obecnie zdrapki w cenie 20 zł z kompletem wszystkich nagród głównych. Na rynku są obecnie dostępne 4 rodzaje zdrapek w cenie 20 zł, i tylko 2 z nich posiadają po 1 pozostałej nagrodzie głównej do wydrapania, są to: "Szybki Milion" w wersji pomarańczowej, oraz "Mój Pierwszy Milion" w wersji zielonej. Na obecną chwilę nie zapowiada się wprowadzenie nowej zdrapki po 20 zł do sprzedaży.

  - 30 zł -
  W tej kategorii cenowej mamy tylko zdrapkę "Wielka Zdrapka 777", ale odradzam jej zakup ponieważ wszystkie nagrody główne zostały w niej już wydrapane i możemy w niej wydrapać maksymalnie 50 000 zł. Musimy czekać aż Lotto zdecyduje się wydać w tej cenie coś nowego, ale najprawdopodobniej nie stanie się to w tym roku (i tak, piszę o 2019!). Sprzedaż tej zdrapki mocno się zatrzymała kiedy ludzie dowiedzieli się, że nie mają już szans na 2 000 000 zł.
  Jeżeli mimo to kusi Was duża ilość nagród po 1 000 zł to uważajcie żeby szybko nie wtopić dużej kasy. Przeważnie na 10 losów wygrane są 3 w konfiguracji 30 + 30 + 60 zł (łącznie 120 zł), 60 + 60 + 30 zł (łącznie 150 zł) lub 30 + 30 + 100 zł (łącznie 160 zł), dlatego przy kupnie losów warto pilnować rozkładu nagród. Jeżeli wydrapiemy 100 zł, to w danej paczce losów próżno będzie szukać 60 zł (i odwrotnie!). Oczywiście fakt ten nie oznacza, że nie trafimy poza gwarantowanymi 100 czy 60 zł czegoś naprawdę grubego.

  - 50 zł -
  Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy obecnie pakiety "Super Prezent" oraz "Czas na Prezent". Pakiety te zawierają 10 zdrapek po 5 zł i oficjalnie można je kupić tylko w całości. Nieoficjalnie spotkałem się z tym, że pakiet jest otwierany a zdrapki sprzedawane oddzielnie po 1 sztuce. W pakiecie tym minimalny zwrot z całego pakietu to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję chociażby niskiej wygranej, bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci.
  Jeżeli stoicie przed wyborem pakietu, to koniecznie decydujcie się na pakiet "Super Prezent", w nim nadal macie szansę na 250 000 zł. Kupując pakiet "Czas na Prezent" pozbawiacie się szansy na 250 000 zł gdyż w tym pakiecie takich nagród już nie ma!

  ..............................................................................................................................

  Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

  Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

  #wykopskubietotalizatora
  pokaż całość

  źródło: giga_zycie.png

  •  

   @turok2016: @Destruktor91: też pogrywam w Mini oprócz zdrapek. Tak jak mówicie, szanse najwyższe ze wszystkich pozostałych gier, kwota wygranej jednak też jest niższa i raczej w przypadku głównej również nie można mówić o "usadzeniu do końca życia". Pod tym względem Lotto/Ekstra Pensja/Eurojackpot są zdecydowanie lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @tomek-p: o zdrapkach online wiadomo tyle, że maja być, ale nikt nie jest w stanie podać konkretnego terminu. Jeżeli jednak o mnie chodzi to ja zostaję przy tradycyjnym drapaniu i tradycyjnym kupnie kuponów u kolektora. Ma to jakiś swój urok.
   Ale jak ktoś mieszka w jakiejś okolicy, że ciężko jest się dostać do kolektury, czy też nie ma otwartych kolektur bo znowu jakieś święto wolne od handlu no to Lotto Online wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Na razie oferta jest biedna, ale z tego co wiem mają być dodawane kolejne gry, i końcowo pełna oferta gier i zdrapek ma być dostępna online.
   pokaż całość

  •  

   @WilczurZnahor: wszystko jest dostępne w oficjalnych regulaminach i zasadach, a to czego nie ma bezpośrednio trzeba wyliczać, ale nie jest to wielką sprawą bo dane są podane można powiedzieć, że na tacy.
   Polecam na początek teściowi lektury dostępne w tym dziale: https://forumlotek.pl/viewforum.php?f=16

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  ..............................................................................................................................
  Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
  Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
  ..............................................................................................................................

  Mirabelki i Mirki!

  Najgorętsza zdrapka ostatnich czasów, czyli "Podwójna Kasa", została nie tak dawno zakończona i wszystko wskazuje na to, że ostatnia nagroda główna w wysokości 150 000 zł wróciła do głównego oddziału Lotto i uległa przemieleniu na makulaturę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Przypomnę, że 10 kwietnia zakończona została sprzedaż następujących zdrapek:
  - "Podwójna Kasa"
  - "Szafiry Rubiny Szmaragdy"
  - "Joker"
  - "Czarny Kot"

  Jeżeli posiadacie w swoich zasobach jakieś nieodebrane wygrane sztuki zakończonych ostatnio zdrapek to pamiętajcie, że na odebranie wygranych macie 30 dni liczone od 10 kwietnia. Czyli zakończone zdrapki powinniście wypłacić do 10 maja.

  W związku z ostatnimi zakończeniami zmianie uległo oczywiście podium "Rankingu Zdrapkowego"!

  Obecnie na podium znajdują się zdrapki:

  Miejsce #1 "Szczęśliwe Linie":
  "Szczęśliwe Linie" to zdrapka, którą jedni uwielbiają a inni nienawidzą. Są osoby, które rezultatu drapania oczekują od razu i zdrapka "Szczęśliwe Linie" na pewno nie jest dla nich. Jeżeli jednak cieszyłoby Was dłuższe drapanie to gorąco polecam ją kupować.
  W zdrapce tej nadal do wydrapania pozostały 3 nagrody główne, każda to 36 000 zł. Szacuję, że w sprzedaży znajduje się obecnie około 1 023 000 losów, ale zdrapek ze sprzyjających przedziałów jest około 127 875. Oznacza to, że nasze szanse na nagrodę główną wynoszą obecnie około 0,0023%. Jeżeli nie będziemy patrzeć na zdrapkę "500 od ręki" to zdrapka "Szczęśliwe Linie" jest obecnie zdrapką, która oferuje najwyższe szanse na wydrapanie nagrody głównej.
  W sprzedaży dostępne są 3 kolory zdrapki "Szczęśliwe Linie": biały, jasnoniebieski oraz granatowy, i wszystko wskazuje na to, że w każdym kolorze znajduje się jeszcze jedna nagroda główna do wydrapania.
  Link do strony Lotto z prezentacją tej zdrapki: https://www.lotto.pl/zdrapki/lista/szczesliwe-linie-0448

  Miejsce #2 "Super Prezent":
  "Super Prezent" to pakiet 10 zdrapek w cenie 50 zł, który czasem bywa sprzedawany oddzielnie. Nagrodą główną w tej zdrapce jest 250 000 zł, co jest już kwota naprawdę wartą uwagi przy tej cenie zdrapki. W interesującej nas wersji początkowo do wygrania były 3 nagrody główne, ale obecnie do wygrania pozostały 2. Sprzyjające paczki to te z numeracją poniżej 400 000. W tej zdrapce należy jednak uważać na kolorystykę zdrapki! W sprzedaży dostępne są bowiem 2 typy kolorystyczne:
  - Typ pierwszy - 3 prezenty na zdrapce są oznaczone kolorami: czerwony, srebrny, złoty.
  - Typ drugi - 3 prezenty na zdrapce są oznaczone kolorami: biały, różowy, niebieski.
  Nas interesuje zdrapka typu pierwszego! W większości kolektur będziecie mieli jednak do wyboru zdrapki w typie drugim. Pozostały nakład zdrapek typu pierwszego wynosi 13%, natomiast drugiego typu aż 75%. Dlatego przy chęci kupna pakietu zwracajcie szczególną uwagę na kolorystykę opakowania. Tylko w ten sposób będziecie w stanie zwiększyć maksymalnie swoje szanse na nagrodę główną!
  Link do strony Lotto z prezentacją tej zdrapki: https://www.lotto.pl/zdrapki/lista/super-prezent-435

  Miejsce #3 "Szybki Milion":
  Zdrapką na miejscu trzecim jest zdrapka w cenie aż 20 zł. Wszystko dlatego, że nakład tej zdrapki bardzo szybko topnieje, a mimo to nadal jedna z dwóch nagród głównych jest do wygrania. A jest się o co bić gdyż w tym wypadku wydrapanie nagrody głównej to wygrana w wysokości aż 1 000 000 zł, wypłacane co lepsza od razu! Obecny pozostały nakład w sprzedaży szacowany jest na 17%, co oznacza, że liczba sprzyjających losów wynosi około 336 532 sztuki. Przy tej ilości nasze szanse na nagrodę główną wynoszą obecnie około 0,0003% przy zakupie jednej sztuki. W przypadku decydowania się na zdrapkę "Szybki Milion" należy zwrócić jednak uwagę na kolor zdrapki. Zdrapka występuje w kolorach: pomarańczowym oraz zielonym. W kolorze zielonym nie ma już nagrody głównej, więc powinniśmy kupować wyłącznie wersję pomarańczową!
  Link do strony Lotto z prezentacją tej zdrapki: https://www.lotto.pl/zdrapki/lista/szybki-milion-421

  To wszystko na temat obecnego zdrapkowego podium.

  Jako obrazek do tego wpisu wrzucę zdjęcia opisanych wyżej proponowanych zdrapek, żebyście mieli pojęcie jak one mniej więcej wyglądają i na co zwracać uwagę.

  ..............................................................................................................................

  Tradycyjnie też raz na jakiś czas odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

  - 1 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej cenie w "Arkuszu Zdrapkowym" miejsce 1. zajmuje zdrapka "Lotek", ale z uwagi na fakt, że Totalizator Sportowy nie wykazał w tej zdrapce wszystkich wydrapanych do tej pory nagród głównych to mimo swojego pierwszego miejsca odradzam jej zakup bo ciężko mi w niej określić jakieś ciekawsze przedziały dające wyższe szanse na wygrane niż pozostałe. Jeżeli musi to byś zdrapka za złotówkę to polecam spróbować swojego szczęścia w zdrapce "Drzewko Szczęścia". Szanse na nagrodę główną są w niej kilkukrotnie wyższe, niestety nagroda główna to tylko 6 000 zł, ale jest to w pewien sposób rekompensowane przez pozostałą liczbę 17 dostępnych nagród głównych.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Odradzam zakup zdrapek za 1 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Jeżeli czekacie na zdrapkę z kompletem nagród głównych do wydrapania to na 23 kwietnia zaplanowano premierę kolejnej edycji zdrapki "Lotek". Wraz z nią nadejdzie aż 21 nagród głównych, każda o wartości 40 000 zł!

  - 2 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej "Arkusz Zdrapkowy" pokazuje, że powinniśmy kupować zdrapkę "Super 7". W "Super 7" możemy liczyć na naprawdę wysoką nagrodę główną (jak na zdrapki w cenie 2 zł) wynoszącą 77 777 zł. Obecnie w zdrapce "Super 7" do wydrapania została ostatnia nagroda główna i wszystko wskazuje na to, że znajduje się ona w wersji czerwonej, natomiast wersja niebieska jest juz pozbawiona szans na wydrapanie 77 777 zł. Jeżeli w Waszej okolicy są te zdrapki w sprzyjającym przedziale i macie ochotę na coś za 2 zł to ta zdrapka jest właśnie dla Was.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Jeżeli zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki" gdzie mamy obecnie około 0,0473% szansy na wydrapanie 500 zł przy zakupie jednej sztuki. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani zdecydowanie większymi pieniędzmi to odradzam zakup zdrapek za 2 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyjdzie interesująca zdrapka ze wszystkimi dostępnymi nagrodami głównymi w tej cenie.

  - 3 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej polecam zakup zdrapki "Szczęśliwe Linie". W zdrapce "Szczęśliwe Linie" nagroda główna to "tylko" 36 000 zł. Zdrapka ta nie bez powodu znajduje się na 1. miejscu w całościowym "Rankingu Zdrapkowym", więcej informacji o tym dlaczego warto ją kupować podałem już w początkowej części tego wpisu i nie będę tutaj dublował informacji. Zdrapkę "Szczęśliwe Linie" polecam osobom, które lubią sobie dłużej podrapać. Dzięki szukaniu konkretnych symboli zabawy jest znacznie więcej niż przy innych zdrapkach, których główną ideą jest szukanie liczb.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Odradzam zakup zdrapek za 3 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Jeżeli czekacie na zdrapkę z kompletem nagród głównych do wydrapania to na 30 kwietnia zaplanowano premierę kolejnej edycji zdrapki "Szczęśliwe Linie". Wraz z nią nadejdą aż 24 nagrody główne, każda o wartości 36 000 zł!

  - 5 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej miejsce pierwsze przejęła zdrapka "Ekstra Pensja". Z początkowych 8 nagród głównych do wydrapania pozostały 3. Zdrapka jest dostępna w 2 kolorach: pomarańczowym i granatowym, z czego w wersji fioletowej pozostała 1 nagroda główna do wydrapania, natomiast w wersji pomarańczowej dwie. Nakład zdrapki "Ekstra Pensja" bardzo szybko topnieje, i nic dziwnego bo to jeden z najlepiej sprzedających się produktów Lotto, który w krótce ulegnie delikatnej modyfikacji (ale o tym napiszę kiedy indziej), i może się okazać, że za jakiś czas zdrapka ta przejmie podium "Rankingu Zdrapkowego".

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  W tej kategorii cenowej polecaną przeze mnie zdrapką z kompletem nagród głównych jest zdrapka "Kasa w sejfie". Jest to pierwsza edycja tej zdrapki o bardzo nietypowej wysokości nagrody głównej wynoszącej 222 000 zł i ciężko mi opisać coś więcej. Formuła zdrapki jest bardzo podobna do zakończonej ostatnio "Podwójnej Kasy". W "Kasa w sejfie" również mamy 9 pól do drapania, ale tym razem musimy szukać napisu "KASA" w poszczególnych grach. Elementem, który nadaje zdrapce więcej przyjemności jest mnożnik. Oznacza to, że jeżeli w danej grze znajdziemy kilka razy napis "KASA" to wygrana z danej gry ulegnie pomnożeniu x2 lub x3.

  - 10 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  Obecnie na podium w tej kategorii cenowej znajduje się zdrapka "Mega Pensja", która wyprzedziła znajdującą się wcześniej na tym miejscu zdrapkę "Świąteczny Kalendarz". Zdrapka ta oferuje główną wygraną o wartości aż 550 000 zł. Zdrapka "Mega Pensja" od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, co widać po pozostałym nakładzie. Ponad 70% nakładu zostało już wyprzedane, a mimo to dalej 1 z 2 początkowych nagród głównych jest dalej do wydrapania. Obecne szanse na nagrodę główną przy zakupie jednej sztuki wynoszą w zdrapce "Mega Pensja" 0,0002%. Nie jest to najwyższy wynik w tej kategorii cenowej i jest on wyprzedany przez "Świąteczny Kalendarz" oraz "Krzyżówkę XXL", ale obie te zdrapki oferują kolejno 150 000 zł oraz 200 000 zł, co nie jest nawet połową nagrody oferowanej w "Mega Pensji".

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Polecam zakup zdrapki "Góra Kasy". Pomimo sporego już wyprzedania sięgającegoponad 50% w "Górze Kasy" dalej wszystkie 2 z 2 nagród głównych są do wygrania. W przypadku wydrapania nagrody głównej możemy liczyć na porządne 500 000 zł. Zdrapka "Góra Kasy" dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz zielonej, obie uważam za mdłe i źle wyglądające, ale mimo to wszystko wskazuje na to, że zdrapka odniosła sukces bo sprzedaje się naprawdę dobrze.

  - 20 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  Najlepszym zakupem w tej cenie będzie zdrapka "Szybki Milion" w kolorze pomarańczowym. W tym kolorze znajduje się ostatnia główna wygrana o wartości 1 000 000 zł. W sprzedaży dostępna jest także wersja zielona "Szybkiego Miliona", ale tam już możecie liczyć najwyżej jedynie na 50 000 zł. Zdrapka ta pomimo swojej ceny zaczyna robić się interesująca. Zostało wyprzedane już prawie ponad 80% początkowego nakładu a dalej nagroda główna czeka na osobę, która ją wydrapie. W ogólnym "Arkuszu Zdrapkowym" zdrapka "Szybki Milion" zajmuje miejsce 3 z 49 co oznacza, że czasem lepiej kupić jedną droższą zdrapkę niż np. 20 zdrapek za 1 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Niestety w sprzedaży nie ma obecnie zdrapki w cenie 20 zł z kompletem wszystkich nagród głównych. Na rynku są obecnie dostępne 4 rodzaje zdrapek w cenie 20 zł, i tylko 2 z nich posiadają po 1 pozostałej nagrodzie głównej do wydrapania, są to: "Szybki Milion" w wersji pomarańczowej, oraz "Mój Pierwszy Milion" w wersji zielonej. Na obecną chwilę nie zapowiada się wprowadzenie nowej zdrapki po 20 zł do sprzedaży.

  - 30 zł -
  W tej kategorii cenowej mamy tylko zdrapkę "Wielka Zdrapka 777", ale odradzam jej zakup ponieważ wszystkie nagrody główne zostały w niej już wydrapane i możemy w niej wydrapać maksymalnie 50 000 zł. Musimy czekać aż Lotto zdecyduje się wydać w tej cenie coś nowego, i bardzo możliwe, że już niedługo będę mógł przyjść z jakimiś większymi informacjami dotyczącymi nowej zdrapki w cenie 30 zł.
  Sprzedaż "Wielkiej Zdrapki 777" mocno się zatrzymała kiedy ludzie dowiedzieli się, że nie mają już szans na 2 000 000 zł, ale nadal widać, że ma ona swoje grono sympatyków. Jeżeli także i Was kusi duża ilość nagród po 1 000 zł i więcej to uważajcie żeby szybko nie wtopić dużej kasy. Przeważnie na 10 losów wygrane są 3 w konfiguracji 30 + 30 + 60 zł (łącznie 120 zł), 60 + 60 + 30 zł (łącznie 150 zł) lub 30 + 30 + 100 zł (łącznie 160 zł), dlatego przy kupnie losów warto pilnować rozkładu nagród. Jeżeli wydrapiemy 100 zł, to w danej paczce losów próżno będzie szukać 60 zł (i odwrotnie!). Oczywiście fakt ten nie oznacza, że nie trafimy poza gwarantowanymi 100 czy 60 zł czegoś z puli nagród losowych.

  - 50 zł -
  Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy obecnie pakiety "Super Prezent" oraz "Czas na Prezent". Pakiety te zawierają 10 zdrapek po 5 zł i oficjalnie można je kupić tylko w całości. Nieoficjalnie spotkałem się z tym, że pakiet jest otwierany a zdrapki sprzedawane oddzielnie po 1 sztuce. W pakiecie tym minimalny zwrot z całego pakietu to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję chociażby niskiej wygranej, bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci.
  Jeżeli stoicie przed wyborem pakietu, to koniecznie decydujcie się na pakiet "Super Prezent", w nim nadal macie szansę na 250 000 zł. Kupując pakiet "Czas na Prezent" pozbawiacie się szansy na 250 000 zł gdyż w tym pakiecie takich nagród już nie ma!

  ..............................................................................................................................

  Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

  Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

  #wykopskubietotalizatora
  pokaż całość

 •  

  #wykopskubietotalizatora

  Mireczki, chciałem się pochwalić, że zwróciły mi się wszystkie pieniążki jakie władowałem w Lotto, więc od teraz mogę grać z czystym sumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  +: Salty_donut, WesolyProktolog +11 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Nutaharion

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.