•  

  URRRAAAA RA-SI-JA!!! RA-SI.......... Blyat ( ͡° ʖ̯ ͡°) ¯\_(ツ)_/¯

  Rosyjskie plany na 2018r. kontra rzeczywistość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #rosja #ekonomia #rosjawstajezkolan #putin

  •  

   łównie przedsiębiorstwa wydobywające ropę

   @arkan997: @Aryo: 1,5% nie jest źle? mimo zaplanowanych 2,1% które i tak jest śmieszne, do tego praktycznie 2 razy większa inflacja niż planowana, a realny wzrost 0,4 xD mieli dużo szczęścia że wyszli delikatnie na plus, przewiduję że w następnym roku nie będzie lepiej a wieszcze że polecą jeszcze niżej i wyjdą na minus.

   a to jest głównie przedsiębiorstwa wydobywające ropę

   Żadne zaskoczenie, tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć z czego żyje Rosja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Były doradcy prezydenta Rosji Andrej Iłłarionow - "dziesięciolecie 2008-2018 może być postrzegane jako najgorszy okres w historii gospodarczej Rosji w ostatnich co najmniej 130 latach".

   Obawy co do możliwości istotnego przyspieszenia dynamiki wzrostu gospodarczego podziela również Centralny Bank Rosji (CBR). Uważa on, że w roku bieżącym i w latach następnych tempo wzrostu gospodarczego w Rosji zamknie się w przedziale 1,5-2,0 proc. Jednoznacznie określiła to prezes CBR Elwira Nabiulina, która w wywiadzie dla amerykańskiego wydania "Wall Street Journal" powiedziała, że nawet jeżeli ceny ropy naftowej zwiększą się do 100 dolarów za baryłkę to i tak mało prawdopodobnym jest, że "nasza gospodarka może wzrosnąć więcej niż 1,5-2,0 proc. rocznie.

   PKB w Rosji w mld rubli:
   pokaż całość

   źródło: ocdn.eu

  •  

   Do tego prawie 60 miliardów dolarów zagranicznych inwestycji odpłynęło z Rosji...

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Dostaje na #badoo wiadomości od lasek ale jakieś generowane typu -
  "xxxxx chce porozmawiać" a jak wchodzę w wiadomość to jest napisane "Ona chce porozmawiać Wyślij jej wiadomość!"

  To jest jakiś rodzaj zaczepki czy jak? klika gdzieś że chce ze mną pogadać i dostaje z automatu taką wiadomość?

  #tinder

 •  

  O kurwa dostałem raka! Badoo, Karyna 22 lata morda ziemniak, nadwaga a raczej z ryja grubas bo fotki typowo z góry tylko na twarz, na żadnej fotce nie widać więcej ciała, tapeta na ryju plus filtry no i ten opis:

  O mnie

  Witaj 2k19 ! Możesz mówić wszystko co chcesz , A i tak zachowasz się jak Chuj ..UPS ! Darujmy sobie swój cenny czas i nie pisz jeżeli: *Masz zamiar zadawać durne pytania *Jeżeli od początku masz problem z lokalizacja *Pytać o moich byłych, możesz być kolejnym *Udzielać mi złotych rad jak to chujowo żyje *Nie umiesz pisać z osobą która jest obojętna i ma wieki dystans i nie toleruje odpowiedzi no mhm , zainteresuj sobą pomimo takich odpowiedzi

  ( ͡º ͜ʖ͡º) ¯\_(ツ)_/¯

  #tinder #przegryw #klaudiusz #podrywajzwykopem #stulejacontent #niebieskiepaski #badoo #logikarozowychpaskow #podryw
  pokaż całość

 •  

  [v2] Tutorial jak zmieniać za darmo lokalizację na #tinder [v2] i na innych portalach!

  Korzystasz z tindera na firefox (również firefox na androida), ściągasz do niego wtyczkę:

  Fake Location 1.2
  Autor: Noitidart

  Instalka bezpośrednia (kliknij na link aby zainstalować dodatek): https://github.com/Noitidart/Fake-Location/releases/download/v1.2/fake_location-1.2-an.fx-unsigned.xpi
  Strona domowa: https://github.com/Noitidart/Fake-Location

  Jeżeli firefox nie chce zainstalować dodatku z instalki bezpośredniej to skorzystaj z opcji instalacji dodatku z dysku twardego (poniżej)!

  Link zapasowy do instalowania dodatku z dysku!
  Pobierz: https://www88.zippyshare.com/v/7xjE71Pp/file.html
  - Pobierasz dodatek na dysk i instalujesz dodatek w Firefox z pliku, najłatwiej to zrobić przeciągając plik @fake-location.xpi do firefoxa, odpalasz firefoxa i przeciągając plik z dysku @fake-location.xpi wrzucasz go na okienko firefox.

  Po instalacji:
  Na pasku firefox pojawi się ikonka - niebieska siatka globu/piłki - klikasz w nią otwiera się karta z mapką i współrzędnymi, tam możesz podać współrzędne lub wpisać nazwę miasta w pole "Search" następnie klikasz w przycisk "Search" i "Fake it" GOTOWE, jeżeli chcesz wyłączyć fałszywą lokalizację klikasz "Stop Faking"

  Korzystałem sam z tej wtyczki na tinder, działało wszystko ok, tylko po zmianie pozycji trzeba odświeżyć tinder nacisnąć F5 albo wyłączyć kartę i wejść jeszcze raz na tinder.

  Żeby sprawdzić na stronie na mapce swoje dokładne obecne położenie i czy wtyczka działa, wchodzisz na stronę https://www.maps.ie/coordinates.html i klikasz na zielony przycisk "Find my coordinates"

  Tam też możesz wybrać jakiś kraj, jakieś miasto, jakąś dowolną dokładną lokalizację na mapce (przesuwając niebieski znacznik) i pobrać koordynaty które możesz skopiować do wtyczki (pola Latitude i Longitude) do firefox, pole "Search" zostawiasz puste i klikasz "Fake it", wtedy otrzymujesz dokładną "Fake" lokalizację co do metra w swoim firefox.

  Oczywiście na firefoxa jest dostępnych więcej wtyczek służących do zmiany geolokalizacji, ja akurat korzystałem tylko z tej opisanej przeze mnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby po testować sobie inne wtyczki!

  UWAGA!! Tu znajdziecie opis użycia innej wtyczki do firefox/opera/android firefox/chrome do ustawiania fałszywej lokalizacji!
  https://www.wykop.pl/wpis/38047695/tutorial-jak-zmieniac-za-darmo-lokalizacje-na-tind

  Na androida gdy korzysta się z apki tindera, trzeba poszukać jakiś aplikacji typu FakeGPS/Fake Android Location/Fake GPS location , do ustawiania fałszywej geolokalizacji GPS, żeby oszukać tindera i wybrać dowolną lokacje.

  @RoastieRoast @Artem1080
  #tinder #przegryw #klaudiusz #podrywajzwykopem #stulejacontent #niebieskiepaski #badoo #firefox #podryw
  pokaż całość

 •  

  Tutorial jak zmieniać za darmo lokalizację na #tinder i na innych portalach!

  Korzystasz z tindera na firefox, ściągasz do niego wtyczkę:

  Location Guard 2.1.1
  Autor: Kostas Chatzikokolakis, Marco Stronati
  Instalka bezpośrednia: https://addons.mozilla.org/firefox/downloads/latest/496120/addon-496120-latest.xpi?src=collection&collection_id=82716eff-c433-4fbd-9149-6359c3b3677d
  Strona z dodatkiem (najnowsza wersja): https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/location-guard/
  Strona domowa: https://github.com/chatziko/location-guard

  - Instalujemy dodatek
  - Wyświetli się strona z ustawieniami wtyczki jeżeli nie klikamy w firefox -> Dodatki -> Rozszerzenia -> Opcje (we wtyczce "Location Guard")
  - W zakładce "Options" z listy "Default level: " wybieramy "Use fixed location"
  - Teraz przechodzimy do zakładki "Fixed Location" w której z mapki wybieramy naszą fałszywą lokacje którą chcemy sobie ustawić, klikamy dwukrotnie w wybranym miejscu i gotowe, lokalizacja została zmieniona.

  ps. nie wiem czemu ale w wersji 2.1.1 nie działa mi w zakładce "Fixed Location" opcja "Search" (automatyczne wyszukiwanie po nazwie), więc jeżeli u ciebie ona też nie będzie działać to ta wersja tak już ma, z tego co widziałem powinna być już wersja 2.1.3 być może w tej wersji ten problem został rozwiązany.

  Żeby sprawdzić na stronie na mapce swoje dokładne obecne położenie i czy wtyczka działa, wchodzisz na stronę https://www.maps.ie/coordinates.html i klikasz na zielony przycisk "Find my coordinates"

  ps. Oczywiście na firefoxa jest dostępnych więcej wtyczek służących do zmiany geolokalizacji.

  Na androida gdy korzysta się z apki tindera, trzeba poszukać jakiś aplikacji typu FakeGPS/Fake Android Location/Fake GPS location , do ustawiania fałszywej geolokalizacji GPS żeby oszukać tindera i wybrać dowolną lokacje.

  @RoastieRoast @Artem1080
  #tinder #przegryw #klaudiusz #podrywajzwykopem #stulejacontent #niebieskiepaski #badoo #firefox #podryw
  pokaż całość

 •  

  Witam szanownych przegrywów! Często powtarzałem tu wam że siłownia i zmiana stylizacji fryzury/brody/ubioru może was szanownych przegrywów wywindować, niewyobrażalnie wysoko na skali atrakcyjności 1/10, tak wysoko że niektórzy mogą stać się ponad przeciętni a nawet jest szansa stać się "LiteCHAD/CHAD'em" z pozycji przegrywa!

  Wiem że ogólnie ciężko w to uwierzyć dlatego poświęciłem trochę czasu aby pokazać wam jakiś "malutki namacalny praktyczny dowód" nie jest to nic wielkiego ale być może dla kogoś to będzie trop którym podąży, coś co zmieni jego spostrzeżenie, zmieni nastawienie i doda motywacji.

  Będzie to podzielone na 2 punkty - metamorfoza na siłowni oraz zmiana stylizacji/fryzury/brody.

  1. Metamorfozy ludzi na siłowni przed i po [zdjęcia]
  Znajdziecie też tam linki do portalu sfd.pl gdzie znajdziecie więcej przemian i transformacji nie tylko facetów bo i również kobiet
  https://www.wykop.pl/wpis/37968151/jestem-sam-nigdy-nie-mialem-dziewczyny-i-jakos-sob/ (informacje i zdjęcia znajdziecie dalej w komentarzach w moich wpisach)

  2. Stylizacja/Fryzura/Broda - Jakie fryzury polecacie np. dla zakolaka? różne metamorfozy, przykłady, jak broda zmienia twarz [zdjęcia]
  https://www.wykop.pl/wpis/37977179/jakie-fryzury-polecacie-dla-zakolaka-chcialem-sobi/ (informacje i zdjęcia znajdziecie dalej w komentarzach w moich wpisach)

  Może się to komuś przyda i będzie w jakiś sposób pomocne, może ktoś dzięki temu postanowi stać się takim "klaudiuszem" chadem albo przynajmniej przebić się ponad średnią, może akurat jako postanowienie noworoczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zapraszam również różowe paski czyli dziewczyny do oceniania, komentowania i pisania swojego zdania.

  A tu macie taki przykład błyskawicznej metamorfozy typka ze sporymi zakolami, dzięki zmianie samej stylizacji! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  pokaż spoiler . #przegryw #modameska #klaudiusz #rozowepaski #podrywajzwykopem #stulejacontent #niebieskiepaski #zwiazki #wygryw
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  p0lko a czy ty już znasz swoje miejsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Nie bądź jak spermiarz i nie pompuj za friko ego p0lki!
  Bądź jak CHAD Klaudiusz, niech p0lka zna swoje miejsce!

  #klaudiusz #p0lka #logikarozowychpaskow #przegryw #zwiazki #tfwnogf #tinder pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  +: Sypu, dsvlt +143 innych
 •  

  I am LiteCHAD

  Elfik idę po ciebie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #pokazmorde

  źródło: po_silce_ja.jpg

 •  

  Do wszystkich mieszkańców "Marsa"!!

  Popieram tą akcje, sam nie jestem przegrywem, patrząc po wypowiedziach normików na wykop to też nim nie jestem wydaje mi się że są znacznie bardziej spierdoleni a na pewno znacznie mniej świadomi niż przegrywy, określiłbym się może raczej jak "lite chad"? taki już nie normik ale nie taki pełnowartościowy chad, miałem parę lasek, zawsze miałem niestety wysokie wymagania co mi nie ułatwiało, sporo się do mnie samych kleiło i byłem z modelką taką 10/10 bez jakiegoś koloryzowania naprawdę top półka która sama za mną się uganiała i robiła po 100km w jedną i drugą żeby się spotkać i tak, mimo to jak najbardziej popieram tą akcję i jestem z wami.

  Popieram ponieważ widzę że faktycznie dzieje się nieciekawie p0lki tak wywindowały swoje oczekiwania że to naprawdę coś nienormalnego, ta ich roszczeniowość i nastawienie to już sięga zenitu, ta coraz bardziej nachalna propaganda że Polak to nudny i słaba partia i w ogóle dla p0lek to już musi być książę z Dubaju co najmniej robi bardzo źle w naszym Polskim społeczeństwie, trzeba przekłuć ten balonik i sprowadzić je na ziemie, dla nas i dla następnego pokolenia!

  Trzeba wytoczyć im kulturową wojnę, bo od lat 90 kulturowa wojna była wytoczona w Polaków przez co tak p0lką urosło ego, kto ma te trzydzieści-czterdzieści lat dobrze to widzi na przestrzeni tych lat!

  Trzeba je zacząć traktować chłodno a swoją uwagę przekłuć na kobiety innej narodowości, np. Ukrainki, żeby p0lki zobaczyły że niema nic za darmo i trzeba powalczyć i nie wystarczy już leżeć i "być", a zainteresowanie Polaków już nie jest skupiona na p0lkach, że już nie są "najładniejszymi dziewczynami", już nie są "Polskimi witaminami", już "nie skupiają na sobie atencji" i już nie ma nic za darmo, muszą poczuć się porzucone, odstawione na boczny tor, muszą poczuć zazdrość, trzeba je zacząć strofować, a komplementować np. Ukrainki, trzeba je zacząć olewać, a opowiadać im jakie te "Ukrainki są fajne", być,robić i zachowywać się w stosunku do np. Ukrainek tak jak wcześniej Polacy zachowywali się i traktowali p0lki, zamienić obiekt zainteresowani z p0lek np. na Ukrainki a odstawić na bok p0lki, zacząć na nie narzekać, wytykać wady, błędy, zacząć je obwiniać, marudzić na nie, wymagać, coraz więcej wymagać, muszą otrzymać spory kubeł zimnej wody na otrzeźwienie, muszą poczuć że coś tracą, coś im się wymyka, że tracą tą swoją pozycję na piedestale, że zaczyna zajmować je ktoś inny że pojawiają się rywalki, że monopol się skończył, że tracą swoją pozycję i muszą zacząć działać, wykazywać inicjatywę, muszą zacząć się starać i walczyć!

  Trzeba doprowadzić do przebiegunowania!!

  Będzie to z korzyścią dla całego społeczeństwa dla nas, dla normików, dla przegrywów i chadów dla wszystkich Polaków, trzeba zatrzymać to szaleństwo!

  ps. Tak białorycerze i strażnicy matrixa będą chcieli was powstrzymać i sprowadzić do porządku, p0lki będą się bronić, ale jeżeli będziemy stanowczy i będziemy wspólnie nie ustępliwie kroczyć nie bacząc na nic, to wygramy, wtedy nie da się tego zatrzymać, nie dadzą rady tego zatrzymać, to zależy tylko od nas, mieszkańców Marsa, jesteśmy w stanie to przebiegunować i przeprowadzić terraformowanie po swojemu, wprowadzić nowe normy, nowy ład i porządek!

  Naprzód, po zwycięstwo!! ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #klaudiusz #p0lka #tinder #przegryw
  pokaż całość

  •  

   @Odyseusz9000: Chciałęm tylko napisać, że zgadzam się z tym co napisałeś, takie przemyślenia mam już od paru lat. A odczucie, że coś jest nie tak od ok. 10. (31 here)

   Trzeba się wyzwolić z cuckowego myślenia. Trzeeba zabierać głos w przestrzeni publicznej. Trzeba reagować na złe zachowania, upominać. Trzeba dawać przykład, przewodzić. Część normików podąży za nami jak otworzą się im oczy, albo stadnie NPC.. Nie można się bać, trzeba zabierać głos jeżeli z czymś się nie zgadzamy.

   Świat, jaki widzimy ma papierową konstrukcję. Promowany w czasopismach i na ekranach, tylko NPC są temu bezkrytyczni. Normalnych jest więcej niż się wydaje, ale to możę być ostatni moment na odwrócenie tego bajzlu.

   Akcja #klaudiusz to majstersztyk, bo spowodowała, że szambo wybiło. Gratulacje dla uhonorowanego banicją @janusz_poI.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Szybko doganiamy Niemcy w płacach minimalnych i średnich. W płacach minimalnych przegoniliśmy Czechy a w płacach średnich praktycznie się z nimi zrównaliśmy!!

  Porównanie płac minimalnych i średnich w Niemczech, Polsce i Czechach 2018r.

  Minimalna stawka godzinowa 2018r.:
  Polska - 3,19 euro = 13,70 zł
  Czechy - 2,82 euro = 12,14
  Niemcy - 8,84 euro = 37,92 zł

  W Niemczech jest wyższa niż w Polsce 2,77 razy (wyższa o 5,65 euro = 24,23 zł)
  W Polsce jest wyższa niż w Czechach 1,13 razy (wyższa o 0,37 euro = 1,58 zł)
  W Niemczech jest wyższa niż w Czechach 3,13 razy (wyższa o 6,92 euro = 25,82 zł)

  Przypominam że płaca minimalna w Polsce w 1995 r. wynosiła 260 zł

  Płaca minimalna w 2018r.:
  Polska - 503 euro = 2157 zł
  Czechy - 478 euro = 2050 zł
  Niemcy - 1498 euro = 6426 zł

  W Niemczech jest wyższa niż w Polsce 2,97 razy (wyższa o 995 euro = 4268 zł)
  W Polsce jest wyższa niż w Czechach 1,05 razy (wyższa o 27 euro = 107 zł)
  W Niemczech jest wyższa niż w Czechach 3,13 razy (wyższa o 1020 euro = 4375 zł)

  Płaca minimalna w 2018r. w parytecie siły nabywczej po uwzględnieniu poziomu cen:
  Polska - 898 euro = 3852 zł
  Czechy - 651 euro = 2792 zł
  Niemcy - 1450 euro = 6220 zł

  W Niemczech jest wyższa niż w Polsce 1,61 razy (wyższa o 533 euro = 2368 zł)
  W Polsce jest wyższa niż w Czechach 1,37 razy (wyższa o 247 euro = 1059 zł)
  W Niemczech jest wyższa niż w Czechach 2,22 razy (wyższa o 799 euro = 3427 zł)

  Średnia pensja w 2018r.:
  Niemcy - 3209 euro = 13766 zł (średnie w Berlinie - 2600 euro = 11154 zł)
  Czechy - 1170 euro = 5022 zł (średnie w Pradze - 1469 euro = 6305zł)
  Polska - 1130 euro = 4848zł (średnie w Warszawie - 1394 euro = 5983 zł)

  W Niemczech jest wyższa niż w Polsce 2,83 razy (wyższa o 2079 euro = 8918 zł)
  W Czechach jest wyższa niż w Polsce 1,03 razy (wyższa o 40 euro = 171 zł)
  W Niemczech jest wyższa niż w Czechach 2,74 razy (wyższa o 2039 euro = 8747 zł)

  Podsumowanie:

  Jak widać z danych wynika że płace minimalne w Niemczech są wyższe 2,77 - 2,97 razy niż w Polsce a w przypadku płacy minimalnej w parytecie siły nabywczej po uwzględnieniu poziomu cen tylko 1,61 razy!

  Czechy wypadają gorzej od Polski jeżeli chodzi o płacę minimalną w stosunku do Niemiec, w Niemczech płace minimalne są wyższe 3,13 razy a w parytecie siły nabywczej po uwzględnieniu poziomu cen 2,22 razy. Czechy wypadają gorzej również w przypadku Polski gdzie płace minimalne są wyższe niż w Czechach 1,05 - 1,37 razy.

  Czechy natomiast odrobinkę lepiej wychodzą przy pensji średniej gdzie płace są wyższe niż w Polsce 1.03 razy czyli o 40 euro = 171 zł.
  W Niemczech pensja średnia jest wyższa 2,74 razy (wyższa o 2039 euro = 8747 zł) niż w Czechach i 2,83 razy (wyższa o 2079 euro = 8918 zł) niż w Polsce

  Również w przypadku płac minimalnych i średnich widać że Polska bardzo szybko skróciła dystans do Niemiec gdzie różnica płac wynosi już niecałe 3 razy i do Czech z którymi Polska praktycznie się zrównała!!

  Warto też przypomnieć że płaca minimalna w 1995 r. w Polsce wynosiła 260 zł a przez 23 lata wzrosła aż o 8,29 razy wynosząc 2157 zł w 2018 r.

  Wynagrodzenie minimalne w Polsce od 1990 do 2019 roku (spis) - https://www.pit.pl/wynagrodzenie-minimalne/archiwum-wynagrodzenie-minimalne-923042

  Tu znajdziesz więcej informacji takich jak porównanie PKB per capita w parytecie siły nabywczej, PKB per capita w dolarach stałych i bieżących, wykresy, porównanie pensji minimalnych i średnich w Niemcy, Polska, Czechy, Białoruś, Ukraina, Rosja...:
  https://www.wykop.pl/wpis/37617651/roznice-w-pkb-per-capita-wedlug-parytetu-sily-naby/

  #polska #czechy #niemcy #gospodarka
  pokaż całość

  •  

   @Odyseusz9000: @dymitrop:
   minimalne wynagrodzenie w niemczech otrzymuje okolo 15% zatrudnionych. podobnie jest w polsce :)
   wezmy pod uwage, ze w niemczech najnizsze wynagrodzenie przeznaczone jest praktycznie tylko dla najgorszych prac ktore wykonuja niewykwalifikowani pracownicy z europy wschodniej to jest to praktycznie zerowy obraz tego jakie kwoety zarabiaja niemcy ;) juz nawet odchodzac o tego kto i jaka prace wykonuje to pracownik to pracownik. i w polsce i w niemczech ;) w niemczech pracuje ponad 45 milionow ludzi :D polska nie ma nawet takiej liczby ludnosci wiec automatycznie procentowo w niemczech wieksza ilosc osob dostaje wieksze hajsy xD
   ile osob pracuje w polsce? 15? 16? 17 milionow?

   wiec jak to sie ma do Twoich statystyk kolego?
   powiedz mi gdzie polska niby te cale niemcy dogania? a ty jeszcze napisales, ze szybko xD

   mnie nie kluja dane w oczy tylko kluje mnie podawanie danych ktre nijak maja sie do tego jak rzeczywistosci xD
   to tak jakby postawic kobiete i faceta obok siebie i powiedziec, ze jako ludzie statystycznie maja po pol penisa xD

   mediana zarobkow w niemczech w 2017 wynosila 1750€ netto w przypadku singla
   w przypadku rodziny z dwojka dzieci ejst to kwota prawie 3700€ netto

   w polsce mediana to okolo 2500pln na reke xD to okolo 580€ xDDDDDDDDDDDDD

   chcialbym jeszcze raz podkreslic ze mamy 2018 rok i nagly skok z 1995 oraz minimalnej 260zl nikogo nie powinien intresowac.
   no bo jaki wydzwiek maja te Twoje "szybkie doganianie"? ze co? polak ma sie cieszyc bo kiedys bylo gorzej? xD
   pokaż całość

  •  

   @Odyseusz9000: Trochę słabo porównywać z Berlinem, który jako jedyna stolica europejska ma zdecydowanie gorsze zarobki niż inne duże miasta kraju (Hamburg, Stuttgart, Frankfurt, Monachium) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Wszystkie dane pokazują że bardzo dynamicznie i szybko skracamy dystans do Niemiec jak i do Czech!

  Różnice w PKB per capita (bieżące dolary) między Polską a Niemcami, Czechami na przestrzeni 27 lat (1990 - 2017).

  Różnica między krajami na przestrzeni 1990 / 2017:
  Niemcy bogatsze od Polski - 12,83 razy / 3,21 razy
  Niemcy bogatsze od Czech - 5,67 razy / 2,18 razy
  Czechy bogatsze od Polski - 2,26 razy / 1,47 razy

  Jak widać Polska bardzo mocno skróciła dystans do Niemiec, które w 1990 były bogatsze od Polski 12,83 razy a w 2017 już tylko 3,21 razy, mocno zbliżyliśmy się do Czech które w 1990 roku były bogatsze od Polski 2,26 razy a w 2017 już tylko 1,47 razy.

  Różnice w PKB per capita (stałe dolary z 2010) między Polską a Niemcami, Czechami na przestrzeni 27 lat (1990 - 2017).

  Różnica między krajami na przestrzeni 1990 / 2017:
  Niemcy bogatsze od Polski - 5,43 razy / 2,96 razy
  Niemcy bogatsze od Czech - 2,31 razy / 2,05 razy
  Czechy bogatsze od Polski - 2,35 razy / 1,44 razy

  Przy dolarach stałych z 2010 roku sprawa wygląda trochę inaczej, i tu Polska zrobiła największy skok skracając dystans do Niemiec z 5,43 w 1990r. do 2,96 w 2017r. Za to Czechy w stosunku do Niemiec zrobiły mały krok, Niemcy w 1990r. były bogatsze od Czech 2,31 razy a w 2017r. 2,05 razy. Za to Polska do Czech zrobiła postępy bardzo podobne jak przy dolarach bieżących, Czechy w 1990r. były od Polski bogatsze 2,35 razy a w 2017r. już tylko 1,44 razy.

  Tu znajdziesz więcej informacji takich jak porównanie PKB per capita w parytecie siły nabywczej, wykresy, porównanie pensji minimalnych i średnich w Niemczech, Polsce i Czechach...:
  https://www.wykop.pl/wpis/37617651/roznice-w-pkb-per-capita-wedlug-parytetu-sily-naby/

  #polska #czechy #niemcy #gospodarka
  pokaż całość

  +: kkpol
 •  

  Różnice w PKB per capita według parytetu siły nabywczej (PSN) między Polską a Niemcami, Czechami, Białorusią, Ukrainą, Rosją, na przestrzeni 27 lat (1990 - 2017). Dane są w stałych dolarach międzynarodowych z 2011 r.

  Od 1990 do 2017 kraje wzbogaciły się (GDP per capita, PPP $z2011):
  Niemcy x 1,44 = $13,942.18
  Czechy x 1,62 = $12,582.77
  Polska x 2,64 = $16,939.88
  Rosja x 1,19 = $4,126.95
  Białoruś x 2,05 = $8,814.06
  Ukraina x 0,75 = $-2,569.57

  Kraje bogatsze od Polski w 1990 / 2017 (GDP per capita, PPP $z2011):
  Niemcy x 3.044 / 1.661
  Czechy x 1.948 / 1.198
  Polska x 1 / 1
  Rosja x 2.008 / 0.909
  Białoruś x 0.812 / 0.630
  Ukraina x 1.018 / 0.290

  Jak widać najszybciej bogaci się Polska od 1990 do 2017 (27 lat) nasze PKB per capita psn wzrosło 2,64 razy czyli o $16,939.88 i jest to największy wzrost z porównanych krajów, Czechy wzbogaciły się 1,62 razy ($12,582.77) a Niemcy 1,44 ($13,942.18)!

  Ponadto w 1990 roku Niemcy były bogatsze od Polski 3.044 razy a Czechy 1.948 w 2017 mocno ich dogoniliśmy i aktualnie Niemcy są bogatsze o 1,661 razy a Czechy już tylko 1,198 razy!

  W 1990 roku, Rosja była 2 razy bogatsza dziś jest biedniejsza od Polski, a najbardziej odstaje Ukraina która w 1990 roku była bogatsza od Polski 1.018 razy a dziś jest to 0.290 (czyli dużo biedniejsza).

  Średnia wypłata w 2017r. (dane - Ministerstwo Rozwoju Rosji)
  Węgry - $1082 = 3931,3388zł = 919,138 euro
  Polska - $1147 = 4167,5098zł = 974,354 euro
  Czechy - $1261 = 4581,7174zł = 1071,195 euro

  Ministerstwo Rozwoju Rosji opublikowało aktualne dane i poinformowało że (to są oficjalne Rosyjskie dane):

  Rosja - przy obecnych założeniach jeżeli nic się nie zmieni to w 2036r. ma wynieść $900 (tym samym zbliżyć się do Węgier z 2017r.)

  Ministerstwo Rosji poinformowało że nie da się dogonić Polski, gdzie obecnie średnia pensja wynosi 1147 USD miesięcznie, lub Czech, gdzie zarobki z zeszłego roku osiągnęły 1 261,1 USD.

  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w 2015r.
  Polska (województwo warmińsko-mazurskiego uważane za najbiedniejsze) - 770 euro = 3235,078zł = $867,127
  Rosja (Kaliningrad) - 420 euro = 1764,588zł = $472,978

  Poniżej jest tabelka i wykres który stworzyłem, jest tam więcej dokładniejszych danych (mam nadzieje że jest czytelnie). Jak będę miał czas to być może stworzę taki sam wykres z danymi tylko dla PKB per capita nie uwzględniając parytetu siły nabywczej.

  #polska #ukraina #rosja #czechy #wegry #niemcy #bialorus #gospodarka
  pokaż całość

 •  

  Bigos 2 - Kolejny ciekawy projekt Polskiej rakiety. Bardzo dobry widok z rakiety, świetne widoki i długi lot, naprawdę polecam obejrzeć. Polskie prawo ogranicza loty rakiet do pułapu 15km, dlatego rakiety mają specjalnie ograniczany zasięg, choć mogłyby uzyskać znacznie większy!

  25.11.2018
  Drawsko Pomorskie Firing Range
  Altitude: 15 km
  Max velocity: ~2Ma (2440 km/h)
  Engine: SF70 hybrid rocket engine

  For more information visit:
  https://spaceforest.pl/bigos-4/

  Cześć!
  Mamy to!!!

  Jakby się tak zastanowić, to historia chyba nie pamięta sytuacji, w której ktoś wysłał bigos na pułap 15 km. A tutaj proszę!
  W niedzielę o godzinie 14:05:36 wystrzeliliśmy rakietę BIGOS 4 z poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim. Silnik SF70 rozpędził rakietę do prędkości w przybliżeniu 2 Ma (2440 km/h), co pozwoliło osiągnąć pułap 15 km (obecnie analizujemy dane). Zarówno korpus, jak i głowica bezpiecznie wróciły na ziemię i zostały podjęte przez zespół SF. Prawidłowo zadziałały nie tylko systemy pokładowe, ale też naziemne: RASEL (autonomiczny system komunikacji z rakietą) oraz układ automatycznego napełniania i opróżniania zbiornika utleniacza.

  Jak widać duży wysiłek całego zespołu SF się opłacił. Świętowanie powoli kończymy, czas wracać do pracy – przecież teraz przed nami testy SF200, a potem… czekajcie cierpliwie

  #rakiety #technologia #polska
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Coś bardziej profesjonalnego!

  Polska rakieta ILR-33 “Amber” (Bursztyn). Wysokość do 100km. Lot zostało ograniczony do 15 kilometrów. Wykorzystano tylko ułamek objętości zbiornika utleniacza. Jest to pierwsza polska rakieta do testowania mikrograwitacji na dużych wysokościach od 45 lat. Co więcej, ILR-33 "Amber" to pierwsza na świecie rakieta wykorzystująca 98% + H2O2

  #rakiety #technologia #polska
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   @Odyseusz9000: jem profesjonalnie czekoladę

  •  

   Rakieta ILR-33 "Bursztyn" to pierwsza od ponad 50 lat polska rakieta, która może wynosić obiekty na wysokość ok. 15 km z prędkością 1,2 km/s (15km = 12,5sek.) czyli 3,54 Ma (4320 km/h) do 4 Ma (4880 km/s) prędkość naddźwiękowa!

   1 mach ≈ 1220 km/h
   dźwiękowa Ma = 1
   naddźwiękowa: 1,05 < Ma < 5
   hiperdźwiękowa: Ma > 5.

   To następczyni rakiet meteorologicznych METEOR z przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku, których budowa została zablokowana przez ówczesnych "sojuszników" z ZSRR.

   To wynalazek o dużym potencjale komercjalizacji, ponieważ wzrasta zapotrzebowanie na wynoszenie małych satelitów zarówno do celów naukowych jak i militarnych.

   "Bursztyn" to konstrukcja jedyna w swoim rodzaju. Jako pierwsza rakieta na świecie wykorzystuje w roli utleniacza nadtlenek wodoru o stężeniu przekraczającym 98 proc.

   Rakieta będzie miała masę całkowitą ok. 200 kg przy wysokości 4 metrów i średnicy ok. 230 mm. Składać się będzie z dwóch rakiet bocznych na paliwo stałe oraz 2 członów głównych. Silnik główny rakiety będzie polskim silnikiem hybrydowym wykorzystującym H2O2. Odzyskanie ładunku będzie się odbywać przez odczepienie górnego członu rakiety drogą pirotechniczną, uruchomienie spadochronu hamującego na wysokości 50 km oraz spadochronu właściwego na wysokości 1 km. Lądowanie odbędzie się przy prędkości ok. 8m/s[1][3].

   Docelowo ILR-33 "Bursztyn" ma latać do linii Kármána, pułapu 100km.[2] Bursztyn jest flagowym projektem Centrum Technologii Kosmicznych Instytutu Lotnictwa[1].

   Prace rozwojowe nad rakietą toczą się od 2014 roku[3]. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zaprezentowano model rakiety w skali 1:1 przeznaczony do badań w tunelu aerodynamicznym oraz prezentacji[4][3]. W 2015 roku planowany był pierwszy lot próbny na wysokość 10km, natomiast w 2016 planowany był lot na wysokość 100km.[2]

   Państwo Polska
   Rodzaj sondażowa
   Przeznaczenie badawcza
   Data konstrukcji 2014-2015
   Lata produkcji 2016
   Długość 4 m
   Średnica 230 mm
   Masa 200 kg
   Napęd Silnik na H2O2 (Woda utleniona)
   Prędkość 4 Ma (4880 km/s)
   pokaż całość

   źródło: youtube.com

 •  

  Pierwszy lot Polskiej rakiety Orka 2.

  3-częściowa rakieta, wracająca na start.

  Nie za wysoki pułap ale zawsze coś.

  #rakiety #technologia #polska

  źródło: youtube.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Odyseusz9000

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)