•  

  Odrobina bezczelnej samopromocji z mojej strony!

  Wczoraj wyszła gra, którą znalazłem w trakcie developmentu i przekonałem firmę w której pracuję abyśmy ją wydali, Once Upon a Jester! Z racji że to pierwszy projekt który zabezpieczyłem w swojej karierze, jestem super dumny z tej produkcji, mam tylko nadzieję że się finansowo zwróci xD

  Jest to przeurocza gra która absolutnie świeci voice actingiem, o kradzeniu diamentów oraz teatrze improwizacyjnym. Zachęcam każdego który posługuje się językiem angielskim do wypróbowania jej :)

  Tutaj Steam

  Gra jest również dostępna na GoGu oraz Switchu!

  #gry #indie #grajzwykopem #switch
  pokaż całość

  źródło: Screenshot_43.png

 •  

  Drobny rant o absurdach egzaminacyjnych na kategorię A.

  Kategorię B robiłem w okolicach 2013 roku, więc sporo się zmieniło w systemie egzaminacji na prawko najwyraźniej. Właśnie walczę z egzaminem praktycznym na motocykl. Uwaliłem już dwa razy i to na strasznych głupotach i nie wiem co mnie bardziej złości, absurdalne wymagania egzaminacyjne na których uwalam czy na siebie że cały czas o tych absurdach zapominam w stresie egzaminacji xD

  Pierwsze podejście: podczas wykonywania pierwszego zadania, na końcu egzaminator mówi : 'Prosze przygotować się do jazdy'. Zapiąłem więc kask, kurtkę, poprawiłem okulary i jak idiota stanąłem obok motocykla mówiąc że jestem gotowy do jazdy. Wytłumaczcie mi, czemu jest to podstawa do zakończenia egzaminu? Czemu moja zła interpretacja slow egzaminatora kończy się wynikiem negatywnym? (Dla niewtajemniczonych, kiedy egzaminator to mówi, należy wsiąść na motocykl, ustawić lusterka i podnieść nóżkę)

  Za drugim podejściem ujebalem przy drugim zadaniu! A mianowicie ruszyłem bez oglądania się w prawo i lewo na pustym placu manewrowym. xD i znowu nie wiem czy jestem bardziej zły na siebie czy na formę egzaminu. Kurwa, pusty plac manewrowy, ruszam spokojnie do ósemki a egzaminator mnie zatrzymuje, kończy egzamin i mówi że nie jestem w stanie w świetle prawa mieć uprawnień na motocykl bo nie macham głową jak pojebany kiedy ruszam na pustym placu manewrowym, nosz kurwa xD

  Generalnie beka ze mnie bo jeżdżę od dwóch lat na 125 po mieście a same manewry na placu mam raczej obcykane więc już zmarnowałem kilka stów i sporo nerwów z prostego powodu bycia gamoniem i braku pamięci o tych głupich wymogach na egzaminie xD

  W każdym razie, trzymajcie kciuki za mnie miśki, w listopadzie trzecie podejście. I jak to z komunizmem, tym razem na pewno się uda!

  #motocykle #prawojazdy
  pokaż całość

 •  

  Motomirki, sprawa jest! A mianowicie już zaraz, niedługo dostanę uprawnienia na jazdę motocyklem i kupię sobie pierwszy, po mojej 125, większy pojemnościowo motocykl.

  Programista że mnie jak z Koziej dupy trąbka więc kasy dużo nie mam. Z racji że podobają mi się cruisery to myślałem sobie o jednym z wielu starusienskich yamaszek virago. Pytanie brzmi, czy jest sens kupować ponad 20letni motocykl czy przyoszczedzic bardziej i kupić hondę cmx 500. Ciekawy jestem waszych opinii.

  #motocykle
  pokaż całość

  •  

   @Ofacet: przedewszysykim musisz mieć dostępne części zamienne do danego modelu. Sprawdź dostępność, tłoków nadwymiarowych, dźwigienek, zaworów, sprężyn, uszczelniaczy, kompletu sprzęgła.

   +: Ofacet
  •  

   @Ofacet: pamiętaj, że takie nowoczesne hondy mają dodatkowe bajery ułatwiające jazdę, ale zarazem mogą uczyć złych nawyków (np. slip assisted clutch), z drugiej są powiedzmy bezpieczne, a takie 20 letnie maszynki to jesteś tylko Ty i maszyna, nic pomiędzy. Ale jak nie będziesz szaleć to powinno wystarczyć.

   +: Ofacet
  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Kilka słów o aferze z kontrolerami, z ust osoby która jako kontroler pracowała. Treść to przeklejka z fejsbuka, nie są to moje słowa.

  W bardzo dużym skrócie: kontrolerzy ruchu lotniczego nie strajkują - kontrolerzy legalnie odeszli z pracy w reakcji na postępowanie kierownictwa negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Kwestia obniżki wynagrodzeń to tylko zapalnik, który umożliwił tę formę protestu. Jak duże musiały być zaniedbania i jak bardzo musiała zostać nadszarpnięta kultura bezpieczeństwa, skoro tak dobrze opłacani specjaliści zdecydowali się odejść z pracy?
  To będzie długi wpis, ale jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o kontroli ruchu lotniczego, o głośnym ostatniu zamykaniu polskiego nieba, o tym co i jak piszą dziennikarze, to zaplanuj sobie 5 czy 10 minut na przeczytanie tego, co napisałem. Sam spędziłem w PAŻP-ie kilkanaście lat swojego zawodowego życia; pracowałem na sali operacyjnej, wdrażałem i opiekowałem się kilkoma systemami, uczestniczyłem w wielu projektach i poznałem mnóstwo świetnych ludzi. Odszedłem stamtąd już ponad rok temu i nadal jestem zadowolony z tej decyzji.
  W dalszej części:
  - elementarz,
  - kultura bezpieczeństwa,
  - pensje,
  - „protest”, czyli samo mięsko tego wpisu,
  - dziennikarze i politycy.
  Elementarz
  Jako podstawę do zrozumienia tego, o czym mówimy i o czym słyszymy w mediach, wyjaśnijmy sobie jak zorganizowana jest kontrola ruchu lotniczego, bo naprawdę mało kto ma o tym pojęcie, a przedstawiany popularnie obraz jest często daleki od prawdy.
  Zasadniczo kontrola ruchu lotniczego dzieli się na trzy osobne rodzaje: kontrola lotniska sprawowana z wieży, kontrola zbliżania zajmująca się ruchem startującym oraz dolotowym do jednego lub kilku lotnisk, oraz kontrola obszaru odpowiedzialna za cały ruch przelotowy nad krajem. W każdej z nich pracują licencjonowani kontrolerzy ruchu lotniczego, ale charakter pracy w każdym organie jest zupełnie inny, tak więc, mimo, że podstawy tej pracy są jednakowe, to kontroler wieżowy ma nieco inny zestaw umiejętności i narzędzi niż kontroler obszarowy.
  W Polsce mamy 13 cywilnych lotnisk kontrolowanych - mniejszych i większych - a każde z nich ma swoją wieżę oraz kontrolerów z uprawnieniami do sprawowania służby na danym lotnisku. To ci kontrolerzy jako jedyni widzą samoloty na własne oczy, prowadzą je po lotnisku i w najbliższej przestrzeni, wydają zezwolenia na start i lądowanie. Na wieży istnieje największe zróżnicowanie jeśli chodzi o rodzaje stanowisk operacyjnych (deliver, ground, tower) i zadania im przypisane. Te stanowiska, w zależności od potrzeby, mogą być ze sobą łączone lub obsadzone przez osobnych kontrolerów. Na większych lotniskach służba z reguły zapewniana jest całą dobę, a jej rejon obejmuje bardzo mały wycinek przestrzeni. Na mniejszych lotniskach jest możliwość, że kontrolerzy zapewniają służbę jedynie w godzinach w których zaplanowane są starty i lądowania samolotów komunikacyjnych, a ich rejon odpowiedzialności sięga dużo dalej od lotniska.
  W pierwszym momencie intuicja może podpowiadać, że to dziwne z tą przestrzenią, ale jest w tym sporo logiki, bo tutaj wkracza do akcji kontrola zbliżania.
  To ona zdejmuje z barków kontrolerów lotniskowych szeregowanie kolejki do lądowania i odprowadzanie samolotów, które już wystartowały, co jest szczególnie istotne na lotniskach o dużym natężeniu ruchu. Organy zbliżania mamy w Polsce cztery: nad Gdańskiem, nad Poznaniem i Wrocławiem, nad Warszawą i Modlinem, oraz nad Krakowem i Katowicami. Kontrolerzy, którzy tam pracują nie siedzą w wieży, lecz przed ekranami komputerów, z całym sprzętem komunikacyjnym, w czterech (a tak naprawdę to pięciu) salach operacyjnych zgodnie z lokalizacją danej służby. Przestrzeń każdego z nich rozciąga się na jakieś 100-200 kilometrów. Z zasady każdy sektor obsadzony jest przez parę kontrolerów, ale istnieje możliwość, że na sektorze z minimalnym ruchem zostaje jeden kontroler.
  Przed ekranami komputerów i całą masą innego specjalistycznego sprzętu siedzi też kontrola obszaru - najliczniejszy organ kontroli ruchu lotniczego. Ich sala operacyjna, którą współdzielą m.in. z warszawskim zbliżaniem, znajduje się w tym samym budynku co wieża lotniska Chopina w Warszawie, tyle, że parę pięter niżej i jest naprawdę duża. To oni odpowiadają za całą - w uproszczeniu - przestrzeń powietrzną powyżej 3 km; typowa wysokość przelotowa samolotu pasażerskiego to 10-12 km. Przestrzeń obszaru podzielona jest na dwadzieścia parę sektorów, rozlokowanych w dwóch warstwach, które łączy się ze sobą i rozdziela w zależności od natężenia ruchu lotniczego. Im więcej samolotów jednocześnie na niebie, tym więcej otwartych sektorów, z których każdy obsadzany jest przez dwójkę kontrolerów.
  Mimo pewnych uproszczeń, których musiałem dokonać, tak kontrola ruchu lotniczego wygląda od strony organizacyjnej. Wśród tych uproszczeń mogę wymienić m.in. możliwość posiadania przez kontrolera uprawnień na kilka organów i lokalizacji, istnienie innych służb ruchu lotniczego i całej rzeszy ludzi pracujących ramię w ramię z kontolerami, rozróżnienie na kontrolę proceduralną i radarową, czy zasady współpracy między tymi wszystkimi służbami.
  Kultura bezpieczeństwa
  Mając ten edukacyjny, mam nadzieję, wstęp za sobą chciałbym opisać coś niezwykle istotnego w pracy wszystkich służb ruchu lotniczego (czyli m.in. kontroli), a mianowicie zarządzanie ryzykiem. Ilekroć zdarza się coś niewłaściwego sporządzany jest raport, który następnie jest analizowany i podejmowane są odpowiednie działania. Do raportu może trafić praktycznie wszytko, od wadliwej myszki, po odesłanie pilota na drugi krąg, awarię samolotu, błąd kontrolera, niewłaściwą współpracę, niezrozumiały przepis, przeciążenie pracą - cokolwiek, co może zaważyć na bezpieczeństwie ruchu lotniczego. Celem takiego działania nigdy NIE JEST znalezienie winnych i nigdy być nim nie powinno. Takie podejście nosi nazwę „Just Culture”, ładnie tłumaczone na polski jako kultura sprawiedliwego traktowania. Robi się to po to, aby jak najwcześniej wykrywać problemy, zapobiegaać podobnym przypadkom w przyszłości, mierzyć założone cele bezpieczeństwa, czyli - ogólnie mówiąc - stale podnosić jakość i bezpieczeństwo sprawowanej służby. Chodzi o to, że kontrolerzy pracują w systemie naczyń połączonych, wzajemnie się wspierających, i nie mogą się bać mówić o nieprawidłowościach. To kluczowe i m.in. dlatego lotnictwo jest tak bezpieczne. Nie znaczy to oczywiście, że personel jest bezkarny, bo za zaniedbania grożą im rozmaite konsekwencje, w tym karne, z więzieniem włącznie.
  Drugim elementem tej kultury jest proces analizy bezpieczeństwa, przez jednych znienawidzony, ale przeze mnie niesamowicie doceniany. Ilekroć wprowadzana jest zmiana do systemu, do procedur, do konfiguracji, do czegokolwiek mającego wpływ na pracę służb ruchu lotniczego, najpierw przeprowadzana jest formalna analiza, która wymaga zastanowienia się nad wszystkimi możliwymi konsekwencjami wprowadzenia zmiany i nad tym, co można zrobić, aby zmianę bezpieczenie wprowadzić. Zanim więc cokolwiek się zmieni, zawczasu wiemy co może pójść źle i wiemy co zrobić, aby zminimalizować lub wykluczyć poszczególne ryzyka i ich konsekwencje. Wnioskiem może być choćby tak banalna, choć ważna, sprawa w jaki sposób należy przeprowadzić szkolenia, albo dyspozycja, że system zapasowy należy regularnie uruchamiać, aby być pewnym, że zawsze zadziała prawidłowo.
  Oczywiście wszystko to działa lepiej, lub gorzej, ale praktyka rzeczywiście niewiele odbiega od teorii.
  Priorytet bezpieczeństwa znajduje odzwierciedlenie w misji PAŻP, czyli najważniejszym zdaniu definiującym sens jej istnienia: Zapewnienie bezpiecznego i płynnego ruchu lotniczego poprzez efektywne zarządzanie przestrzenią powietrzną. Więc kiedy cały czas wtłacza Ci się do głowy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, a potem jesteś odpowiedzialna/-y dziennie za dziesiątki i setki samolotów, to załamanie zaufania do kultury bezpieczeństwa ma fatalne konsekwencje. Zaczyna się od stresu, bo przestajesz wierzyć, że możesz jawnie powiedzieć o problemach. Błędy zaczynają się mnożyć, a brak reakcji pracodawcy tylko zwiększa poczucie bezradności. Zaczyna się spirala na końcu której ktoś w końcu zginie, po prostu jeszcze tam nie doszliśmy. Nikt z kontrolerów nie chce przyłożyć do tego ręki, nie chce trafić na czołówki gazet, ani nie chce, aby to z nimi rozmawiał prokurator.
  Tak się dzieje, gdy pracodawca forsuje stosowanie jednostanowiskowej obsady na wieżach i zbliżaniach, gdy nie reaguje na powtarzające się raporty, czy gdy dyscyplinarnie zwalnia z pracy osoby, które publicznie mówią o problemach z bezpieczeństwem. Lista jest długa i ciągnie się od conajmniej dwóch lat.
  O jednoosobowej obsadzie, tzw. SPO, pokazało się w mediach już całkiem sporo materiałów, ale myślę, że warto przypomnieć kilka faktów. Ten tryb z założenia przewidziany jest do stosowania w wyjątkowych sytuacjach i wtedy, gdy ruch jest znikomy. Gdy rozpoczęła się pandemia i ruch pasażerski gwałtownie stopniał, to na lotniskach rozpoczął się złoty okres dla innej grupy lotników - no bo kiedy indziej pilot małego turystycznego samolotu będzie miał okazję poćwiczyć podejścia na duże kontrolowane lotnisko? Na wieżach aż zaczęło się gotować, bo tacy piloci, mimo że odpowiednio wyszkoleni, to jednak zajmują dużo więcej czasu i uwagi kontrolerów. Na papierze wyglądało to jednak inaczej, bo cały ten „mały” ruch nie był ujmowany w statystykach i przychodach. Postanowiono więc zaoszczędzić na obsadach kontrolerskich. Skończyło się masą bardziej i mniej poważnych incydentów, od których raporty aż pękały. A jak taki kontroler pracujący w pojedynkę ma jednocześnie prowadzić korespondecję radiową, odbierać dzwoniące telefony, panować nad tym co się aktualnie dzieje w przestrzeni, nie mówiąc o jakimkolwiek planowaniu ruchu? Chirurg zawsze ma zespół ludzi, którzy wykonują operację razem z nim, a to że potrafi wykonać pracę innych nie znaczy, że powinien pracować sam. Gdy do tego dochodzi świadomość, że na wielu lotniskach kontroler zostawał sam nie tylko na stanowisku, ale wręcz w całym budynku, to wystarczy pogratulować wyobraźni tym dyrektorom, którzy zgodzili się na takie zapewnianie służby.
  Pensje
  Tak, kontrolerzy dobrze zarabiają, nawet bardzo dobrze. Przez wiele lat temat ten nie był publicznie poruszany i komentowany, a wypłynął, gdy PAŻP bardzo nieelegancko postanowił nastawić opinię publiczną przeciwko kontrolerom. W rzeczywistości dla każdego z maturą droga do tej kariery jest otwarta: idź na kurs, dostań się, przejdź przez szkolenie i naprawdę gęste sito egzaminów, zostań kontrolerem i też zarabiaj. To jest bardzo egalitarny zawód i tak bardzo oparty na predyspozycjach i umiejętnościach, że liczy się tylko to jak pracujesz (i współpracujesz z kolegami i koleżankami) - tam nie ma miejsca na załatwienie niczego po znajomości.
  Biorąc pod uwagę doświadczany w pracy stres (tam się nie da „zapauzować”), wysiłek umysłowy wkładany w nieustanne planowanie, przewidywanie i reagowanie na napływające bodźce, konieczność nieustannego uczenia się, regularnego bycia ocenianym i egzaminowanym, odpowiedzialność za życie tysięcy ludzi dziennie, to nie są to specjalnie wygórowane zarobki. Wymaganiami dorównują im chyba tylko lekarze i ratownicy medyczni - którzy nawiasem mówiąc też powinni dużo zarabiać.
  Tak czy inaczej, pensje kontrolerów są bardzo różne, od kilku, przez kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy, i zależą od wielu czynników poczynając od przynależności do danej służby, przepracowanych lat, obsłużonego w danym organie ruchu, po liczbę dyżurów w weekendy, święta i noce, nadzorowane praktyki uczących się kontrolerów, udział w projektach i pewnie jeszcze parę innych czynników. Czy dotychczasowa siatka wynagrodzeń była idealna? - nie. Czy mogłaby być lepsza, bardziej sprawiedliwa (cokolwiek to znaczy)? - na pewno. Czy zaproponowany pod koniec zeszłego roku nowy regulamin wynagradzania, który stał się zarzewiem groźby zamknięcia ruchu lotniczego nad Polską, jest lepszy? - na to pytanie nie odpowiem, ale sposób jego wprowadzania był chyba najgorszy z możliwych: dużo za późno i bez faktycznego porozumienia zaangażowanych stron.
  W istocie, kontolerzy na samym początku pandemii sami zaproponowali obniżki swoich wynagrodzeń, ale przez cały 2020 rok nic się w kwestii wynagrodzeń nie zmieniło. Kierownictwo PAŻP poczekało z obniżkami do stycznia następnego roku, a ich efekty w znacznej części i tak uderzyły w personel biurowy oraz techniczny, w efekcie czego PAŻP po raz pierwszy w swojej historii zmierzył się z utratą kilkudziesięciu specjalistów, którzy z powodzeniem odnaleźli się w innych firmach.
  „Protest”
  Wielu kontrolerów w całej Polsce, ale nie wszyscy, zacisnęło zęby i podpisało nowe umowy o pracę zawierające zapisy bardzo dla nich niekorzystnego nowego regulaminu - prawdopodobnie najzwyczajniej po ludzku bojąc się utraty pracy, którą jednak lubią i wykonują z pasją i zaangażowaniem. Duża grupa kontrolerów z Warszawy, mówimy tu przede wszystkim o warszawskim zbliżaniu i obszarze, powiedziała jednak „dość”. Oni nadal chcieliby wykonywać swój zawód tak, jak powinien być wykonywany, w bezpiecznym i transparentnym środowisku, ale wręczenie tzw. wypowiedzeń zmieniających obudziło w nich pokłady odwagi i stłumiło strach przed utratą świetnej pracy. Należy tu spojrzeć na pewien aspekt ludzkiej psychologii wpływający na to w jaki sposób podejmujemy decyzje; co innego pojedynczo wyrwać się z protestem (byli też i tacy, chwała im za to), a co innego zareagować w grupie wobec wspólnego zagrożenia. Mamy na to przykładów w dzisiejszych czasach aż nadto. Gdy więc pracodawca przedstawił alternatywę: albo podpisujesz nowe warunki, albo odchodzisz z pracy - bo tak działa wypowiedzenie zmieniające - to kontrolerzy masowo wybrali tę drugą opcję. Nie jest to więc żaden „strajk” ani „sabotaż”, jak mówił były już p.o. prezesa niespodziewający się takiego obrotu sprawy, lecz zwykłe uprawnienie wynikające z kodeksu pracy.
  Nie sądzę, że kontrolerzy mają dość swojej pracy, natomiast na pewno mają jej dość w takich warunkach, jakie im zgotowano przez ostatnie dwa lata. Decyzja o odejściu z pracy, z naprawdę różnymi perspektywami znalezienia innej, jest naprawdę mocnym protestem przeciwko obecnej sytuacji w PAŻP. O tym wszystkim było wiadomo od paru miesięcy - pierwsze wypowiedzenia wręczono jeszcze w grudniu - i próbowano kontrolerów „przeczekać”. Na ostatniej prostej, na dzień przed odejściem 44 kontrolerów, minister odwołał dotychczasowego p.o. prezesa i powołał nową prezes. Kończy się kwiecień, za chwilę warszawskie zbliżanie oraz obszar zostaną jedynie ze szkieletową obsadą, bo pomimo toczących się negocjacji trudno w tak krótkim czasie zażegnać wszystkie sporne kwestie.
  Dziennikarze i politycy
  Wiem, że lotnictwo, a kontrola ruchu lotniczego zwłaszcza, to dosyć hermetyczna dziedzina, ale gdy czytam niektóre doniesienia prasowe i patrzę na ich poziom, to tylko mogę się domyślać jak wiele innych informacji dotyczących dziedzin w których nie jestem ekspertem, jest niedokładnych, nierzetelnych, a czasem wręcz zmyślonych na granicy przekłamania.
  Tak na szybko. Kontolerzy nie strajkują, oni po prostu odchodzą z pracy. Loty do i z warszawskiego lotniska mają problem nie z powodu wieży, lecz braków na zbliżaniu, bo to tam zaczęło w marcu brakować najwięcej personelu. PAŻP nie ma zarządu (bo nie jest spółką prawa handlowego), lecz ma prezesa, który jest jednoosobowo odpowiedzialny za jej działanie (PAŻP jest państwową osobą prawną). Za kontrolę ruchu lotniczego płacą linie lotnicze poszczególnym państwom. W naszym zakątku świata robią to za pośrednictwem CRCO (centralengo biura ds. opłat trasowych, części EUROCONTROL), które zbiera i dystrybuuje opłaty w imieniu swoich ponad 40 państw członkowskich; Unia Europejska nie ma nic to tego.
  Wiceminister Marcin Horała też się ładnie popisał, gdy protekcjonalnie tłumaczył kontrolerom, że brak samolotów to brak wpływów do kasy PAŻP. Absolutine każdy z nich to doskonale wie i w PAŻP jest to wiedza powszechna, a co po niektórzy mogą nawet zacytować wzór według jakiego oblicza się ile dany przelot kosztuje. Owszem, opinia publiczna może tego nie wiedzieć, ale sugerowanie w ten sposób, że podlegli ministrowi pracownicy nie wiedzą jak finansowana jest ich agencja jest moim zdaniem uwłaczające.
  Plany związane ze zniesieniem obowiązku znajomości języka polskiego czy zapewnianiem kontroli przez wojsko, pokazują tylko jak głębokie jest niezrozumienie i ignorancja rządzących w stosunku do zarządzania ruchem lotniczym i jego bezpieczeństwem. Język to nie tylko kwestia rozmów z pilotami, to wszystkie wewnętrzne procedury, przepisy i dokumenty, to rozmowy z innymi pracownikami, koordynacja z wojskiem, to przestawienie całej firmy na całkowicie inne funkcjonowanie. Kontrolerzy wojskowi to zupełnie inna bajka, bo funkcjonują według kompletnie innych przepisów niż ruch cywilny, a po drugie, pracują tylko na wieżach swoich wojskowych lotnisk. Już prędzej zobaczę jak zagraniczne agencje przejmą polską przestrzeń, podłączą się do naszych systemów, zatrudnią naszych kontrolerów i będą sprawować służbę - choć to też nie byłoby takie łatwe. I mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

  #bekazpisu #polityka #lotnictwo #neuropa #4konserwy #bekazprawakow
  pokaż całość

 •  

  Wytłumaczcie mi drogie #4konserwy i skompromitowane ruskie onuce z #konfederacja. Jaki jest cel, praktyczny, pragmatyczny, napędzania ZNOWU idei antyuchodźczych w obliczu fali uchodźców z Ukrainy?

  W sensie, wiecie... po co? Jaki to ma cel taki prawdziwy? Bo ja serio się głowię i zastanawiam. To jest bardzo ważny moment próby dla naszego narodu, nie wspominając oczywiście o narodzie Ukraińskim, więc trzeba być przede wszystkim pragmatycznym i robić co tylko mozna aby pomóc jak największej ilości ludzi.

  Więc po co to wszystko misiaczki? Na chuj? Jeden ratownik został ugryziony na ponad 300k uchodźców, na cholerę kręcić aferę? W jaki sposób to ma niby pomagać?

  #uchodzcy #wojna #ukraina #polityka #neuropa
  pokaż całość

  •  

   @Marsoni

   Ludzie nie kręcą afery tylko informują ze jest coraz gorzej, co w tym złego?

   Jest coraz gorzej bo jeden ratownik został ugryziony przez niezrównoważona psychicznie osobę. Wow.

   Medyce napadnięto na sklep - policja poinformowała ze to nie był Ukrainiec tylko imigrant z innego państwa.

   Jeszcze sklep okradli! No tak. No to nie wolno nikogo wpuszczać kto nie jest biały.

   Nie widzę powodu dla którego mieliśmy by o tym nie mówić ze państwo polskie znów zawodzi.

   Statystycznie rzeczy które przytaczasz są oczywistością przy przyjmowaniu uchodźców z kraju obok. Zdradzę ci tajemnicę, pewnie nawet jedna czy dwie osoby w wyniku tego zginą, kiedy zdesperowani ludzie uciekają do kraju obok i będzie tylko gorzej.

   A nie ma co o tym mówić bo kończy się to właśnie tym że sebki zaczynają bić ludzi na granicy a potem światowe media kręcą inbe że jesteśmy rasistami. Więcej szkody niż pożytku

   Księciów Orientu przytrzymać na granicy czy w obozie dla uchodźców aż do sprawdzenia dokumentów i ustalenia kim i skąd są nim się puści samopas.

   A jak ustalisz skąd są i puścisz ich samopas to co się zmieni? Tak serio, jak to sobie wyobrażasz?
   pokaż całość

   +: 23Yes
  •  

   @Ofacet:

   Jeden ratownik został ugryziony na ponad 300k uchodźców, na cholerę kręcić aferę?
   Powiedz to jego rodzinie. Jego matce, ojcu, być może żonie i dzieciom to zobaczysz co usłyszysz xD

   W sensie, wiecie... po co? Jaki to ma cel taki prawdziwy? Bo ja serio się głowię i zastanawiam. To jest bardzo ważny moment próby dla naszego narodu, nie wspominając oczywiście o narodzie Ukraińskim, więc trzeba być przede wszystkim pragmatycznym i robić co tylko mozna aby pomóc jak największej ilości ludzi

   Nikt nie jest przeciwko pomaganiu drugiemu człowiekowi xD. Tylko że taka pomoc musi być przeprowadzona logicznie, cały proces logistyczny kontrwywiadu, wywiadu, wojska, służb granicznych, zabezpieczenia systemu transportu, późniejszego monitorowania tych ludzi co robią, w jakich miejscach są, do jakich bojówek i organizacji się zapisują, w czym uczestniczą, czy są lub byli werbowani przez jakieś wywiady, np. rosyjskie czy ukraińskie

   O to jest wszystko niepokój
   O te kwestie
   Poważne państwo musi o takie rzeczy dbać i tego powinniśmy jako społeczeństwo się domagać.
   PIS zaniedbał funkcjonowanie wywiadu wojskowego, kontrwywiadu
   Chyba jako ludzie mamy prawo obawiać się tego, że jeżeli państwo jest tak kartonowe to i wywiad i kontrwywiad są w fatalnej dyspozycji, zwłaszcza że PIS ciął na to ostatnio wydatki, które są w takiej służbie potrzebne

   Nikt tutaj nie jest przeciwny idei pomagania, zwłaszcza że być może sami będziemy kiedyś w takiej sytuacji
   Tylko że to trzeba robić poważnie
   A nie amatorsko i narażać cały kraj na poważne długoletnie konsekwencje

   Proces imigracyjny, logistyczny, wywiadowczy powinien być skoordynowany i poważnie potraktowany
   Tymczasem widzimy, że to jest amatorszczyzna i kabaret

   Dorabianie teorii spiskowych jakoby Konfa była przeciwko pomaganiu drugiemu człowiekowi jest po prostu kolejnym aktem nieudolnej, topornej propagandy ¯\_(ツ)_/¯
   Tak jakby był pisany w serwerowni wypoku razem z neuropkami
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  Zapraszam wszystkich do zabawy w plucie na tą zdradziecką onuce. Jeśli ruscy kiedykolwiek wejdą do naszego kraju, dobrze wiemy kto pierwszy powita ich z otwartymi ramionami.

  Standardowo - jeden plus, jedna mela w ten przebrzydly ryj.

  #polityka #neuropa #ukraina #4konserwy też zapraszam, bo są wśród nich nieliczni rozsądni.

  źródło: ei_1645808054173.jpg

 •  

  Jako osoba która całe swoje życie była głęboko prounijna, jestem wściekły i zawiedziony postawą Niemiec. Mam nadzieję że jednak sankcje na Rosję zostaną nałożone z pełną surowością. Nawet za cenę naszych portfeli.

  #ukraina #rosja #wojna #polityka #neuropa

  +: P.......u, 2............k +31 innych
 •  

  Mirki spod tagu #motocykle i #motoryzacja chyba nawet.

  Jutro rejestruję motocykl, ale się jorgnąłem dopiero teraz że trzeba mieć wykupione OC. Polecacie jakąś ubezpieczalnię?

  Mam cruisera 125, więc szału ni ma, ale jednak wolałbym uniknąć kar.

  I czy bez problemu załatwię OC w ciągu jednego dnia?

 •  

  Czy ktoś mi zrobi krótkie wytłumaczenie kim właściwie jest ten cały Jaś Kapela? O co z nim chodzi, jakieś backstory?
  #neuropa

  •  

   @Ofacet:

   Stanowski rozpoczął jakiś czas temu na Twitterze dyskusję o opłacie reprograficznej.

   Mocno wjeżdżał na Ilone Łepkowską i wyśmiewał ją w swoich programach.

   Zadał na twitterku pytanie, czy ktoś podjąłby się zadania, aby przekonać go, co do słuszności nałożenia tej opłaty.

   Zgłosił się do tego zadania warszawski ćpunek - Jaś Kapela, który jest mocno powiązany ze skrajną lewicą.

   Niestety, narkotykowe przygody Jasia, wyżarły mu mózg do tego stopnia, że nie jest zdolny do konstruktywnej dyskusji.

   Jasiu ogólnie jest "wziętym" poetą i jego dorobek można porównać do dorobków takich wieszczy jak Major Suchodolski.

   Jasiu jest jednak w stanie za drobniaki zrobić z siebie kompletnego idiotę i nie przeszkadza mu fakt, że jest pośmiewiskiem.

   Dwa dni przed Jasiem, w programie Stanowskiego wziął udział polityk Konfederacji - Sławciu Memcen, który w opinii Neuropy, nie wypadł zbyt korzystnie.

   Konserwy chcąc się odegrać na Neuropkach, przypisali postać Jasia Kapeli do ich obozu i zaczęli wykopową krucjatę, chcąc udowodnić, że Jasiu Kapela prezentuje typowo neuropejskie poglądy, co naturalnie jest wierutnym kłamstwem.
   pokaż całość

 •  

  Mieki spod tagu #motocykle, myślę nad rozpoczęciem swojej motocyklowej przygody ze 125tką. Pierwszy motocykl jaki mi przyszedł na myśl to Junak M12 ale jestem kompletnym laikiem w tej kwestii. Macie jakieś rady? Być może inny motocykl o pojemności 125 od którego warto zacząć?

  Z zaznaczeniem że celuję w zakup używanego.

  źródło: 1619878519965.jpeg

  +: 4833478
 •  

  Drogie dzieci, tym właśnie się kończy fanatyczna wiara w wymyślonych przyjaciół.

  'fascynacja złem', 'zniewolenie demoniczne', jaki o zdrowych zmysłach, funkcjonujący normalnie człowiek myśli w tej sposób?

  #bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa #polityka

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1606224080411.facebook.katana.jpg

  •  

   @stdmat Sprowadzenie myśli komunizmu XX wieku do czegoś takiego jak 'ruch antyklerykalny' to jak powiedzenie że naziści byli ruchem antyimigracyjnym xD

  •  

   @Ofacet: To podaj mi przykłady tych "ruchów klerykalnych". Coś takiego samo z siebie nie istnieje. Za klerykalizmem zawsze stoi jakaś religia. I też mogę ci odpisać "sprowadzenie chrześcijaństwa/islamu/buddyzmu do czegoś takiego jak 'ruch klerykalny' to jak powiedzenie że Czerwni Khmerzy byli ruchem chłopskim xD". Podobnie antyklerykalizm, niemal zawsze ma jakieś ideologiczne tło i to zazwyczaj śmierdzące.

  • więcej komentarzy (33)

 •  

  A żeby Bosakowi i reszcie szuröw z #konfederacja urodziły się dzieci z parchem.

  A Kaja Godek to niemoralna istota, której gdyby stała się krzywda, to robiłbym dokładnie to co robił Emhyr var Emreis

  #policja #aborcja #neuropa

 •  

  Czy tylko mnie boli że teraz fala nowych 'fanow' UFC nie pamięta o jednej z najbardziej dominujących mistrzyń w UFC czyli o Jędrzejczyk?

  #ufc

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1601214280327.wykop.droid.jpg

  •  

   @Ofacet: Aśka zrobiła bardzo dużo w mma i w żaden sposób nie faworyzuję ją pomiędzy Jankiem, zrobiła bardzo dużo i jak dla mnie już na ten moment mogę śmiało powiedzieć, ze jest legendą.. jestem tego rocznika, ze nie miałem okazji zobaczyć walk Drwala itd.. więc początkowo najgłośniejszym z polskich nazwisk było Jędrzejczyk i to właśnie jej jako pierwszej zacząłem kibicowac w Ufc i pamiętam te chwile i emocje bardzo dobrze i zawsze pamięcią do nich wracam. Także mi jako kibicowi Aśka nigdy nie pofrunie w zapomnienie pokaż całość

  •  

   @User224 Jaszka, ja nie mówię że Ty, czy Twoje opinie mnie irytują. Tylko po prostu wszyscy inni którzy o Aśce zapomnieli. Blachowicz dopiero co zdobył pas, olbrzymie osiągnięcie, ale do poziomu Jędrzejczyk jeszcze mu dalekoooo

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Koledzy i koleżanki (no dobra, nie oszukujmy się, koleżanek to wy tam za bardzo nie macie) z #4konserwy. Upraszam was o zaprzestanie zarzucania lewicy czy #neuropa zamiłowania do 'zamordyzmu' bo wszyscy wiemy że gdyby zamordyzm się pojawił w naszym pięknym kraju i zaczął wykorzystywać seksualnie wszystkich jego obywateli, to nie dość że by wam się podobało, to jeszcze prosili byście o więcej.

  #polityka
  pokaż całość

 •  

  Polska ambasada w Kopenhadze.

  Polska dyplomacja świetnie sobie radzi od ostatnich 5 lat jak widać.

  #bekazprawakow #polityka #bekazpisu #neuropa #lgbt

  źródło: 1597582481190.jpg

 •  

  Jestem heteroseksualnym facetem w średnim wieku.
  Więc nie wiem, jak to jest. Mogę sobie tylko wyobrażać.
  Wyobraźnię mam niezłą. Piszę książki, wymyślam seriale. Zarabiam nawet na tym hajs.

  Ale to wciąż tylko wyobraźnia.
  Mogę sobie tylko wyobrazić, jak to jest, od początku życia czuć, dostawać sygnały, że to, kim jestem, jest złe.
  Że nazwa mojej tożsamości, określenie tego,
  kim jestem jest obrazą, wyzwiskiem.
  Że moja rodzina, gdy powiem im prawdę, najprawdopodobniej mnie znienawidzi, nie będzie chciała ze mną rozmawiać.
  Że nie mogę publicznie okazać czułości osobie, którą kocham, ponieważ zawsze i wszędzie ktoś może mnie wtedy napaść,
  wyzwać, opluć.
  Że większość ludzi w kraju, w którym żyję, będzie mnie miała za wiecznie potępionego, lub, w lepszym przypadku, chorego,
  którego można wyleczyć.
  Że jeśli będę miał partnera/partnerkę, nie będę mógł odwiedzić go w szpitalu, wspólnie rozliczać z nim podatków. Wziąć z nim
  ślubu.
  Że są kraje na świecie, w którym takich jak ja, po prostu się zabija. Że w moim kraju są ludzie, którzy chcą, aby było w nim
  podobnie.
  Że żyję w bezustannym poczuciu zagrożenia.
  Że prezydent mojego kraju mówi w trakcie kampanii wyborczej, że nie jestem człowiekiem.
  Mogę sobie to tylko wyobrażać. Ale mam niezłą wyobraźnię.
  Wyobrażam sobie, że gdybym przeżył tak całe swoje dotychczasowe życie to, gdybym dalej żył, gdybym, mając moją konstrukcję psychiczną, nie zapił się, nie zaćpał, nie zabił - to być może samemu bym coś rozwalił. Zawiesił gdzieś flagę. Popchnął faceta, który prowadzi samochód, oklejony tą samą mową nienawiści.
  Z desperacji. Z gniewu. Z lęku. Bo nie mógłbym już wytrzymać.
  Bo chciałbym być człowiekiem, a nie gównem.
  Ale pewnie nie byłbym taki odważny.
  Ale na pewno w głębi ducha cieszyłbym się, że ktoś jest.

  Jakub Żulczyk

  #neuropa #lgbt #polityka
  pokaż całość

  •  

   @Ofacet:

   Ok, ty też jesteś szkodnikiem. Uznajmy że statystyki dokładnie to reprezentują. To jedyne co możemy z nich wywnioskować to to że w kontekście skesualnym geje dbają o swoje zdrowie mniej niż w wypadku ludzi heteroseksualnych.

   No właśnie to z nich można wywnioskować. Nie rozumiem twojego wzburzenia. Mam dojść do innych wniosków?

  •  

   @wnocy:

   Mam dojść do innych wniosków?

   Napisałeś:

   geje nie dbają o swoje zdrowie

   To jest zupełnie inny wniosek niż 'dbają w mniejszym stopniu'. A nawet taki wniosek jest daleko idący bo nie bierzemy pod uwagę jak bardzo łatwiej się zarazić hiv kiedy jesteś gejem. Choroby rozprowadzane są kwadratowo, im więcej osób zarażonych, tym więcej nowych zarażeń.

   Nawet w obliczu tych statystyk możliwym jest że geje dbają o swoje zdrowie seksualne o wiele bardziej niż osoby hetero, tylko zarówno łatwość w rozprowadzaniu wirusa, połączona z większą ilością chorej populacji skutkuje większą ilością zarażeń.

   Żeby takie wnioski wyciągać, dotyczące tego jak konkretna grupa społeczna nalezy się odnieśc do badań które dokładnie to badają.

   I myślę że w żadnym momencie nie powiedziałem że jest to nieprawdziwe. Dyskutowałem dlatego że do tego wniosku ziomek doszedł w debilny, szkodliwy sposób. I cały czas się o to pluję.

   Podsumowując: PLUJĘ NA LUDZI KTÓRZY WYCIĄGAJĄ WNIOSKI Z DUPY. Elo.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (59)

 •  

  Ktoś mi przypomni kiedy ostatnio #4konserwy przejmowały się legitnymi problemami?

  #neuropa #polityka

  źródło: 1596973726661.jpg

 •  

  Ilość zarażeń rośnie, polski budżet nie wytrzymuje, wały na miliony złotych, bezkarne ruchanie dzieci po parafiach, krytyka środowisk międzynarodowych, upadek rządu prawa, niszczenie trójpodziału władzy, podwyższanie podatków, inflacja, rosnące bezrobocie, nadchodzący kryzys ekonomiczny.

  O czym w międzyczasie mówi wykopowa prawica?

  Murzyny i geje niszczom białego człowieka.

  Wy tak serio się tylko tym przejmujecie? Bo każda nagonka polityczna na którą się łapiecie, koniec końców okazuje się niewypałem. Imigranci, adopcja dzieci przez pary homo i czym wy się tam jeszcze martwicie, po latach zawsze okazuje się być kłamstwem i wyolbrzymianiem problemów.

  #4konserwy #neuropa #polityka
  pokaż całość

 •  

  #usa jest w ogniu.

  - 4,5 miliona zachorowań na #covid19
  - 150 tysięcy zmarłych na #covid19 (ponad trzy razy więcej trupów niż zachorowań w polsce)
  - Rekordowe bezrobocie związane z pandemią
  - Zbliżający się kryzys mieszkaniowy (We wszystkich stanach, od 22% do 59% ludzi od sierpnia nie będzie miało pieniędzy na czynsz, rząd nie dokonał żadnych działań aby zapobiec temu że miliony ludzi trafią na ulicę)
  - Nieuchronnie człapiący kryzys finansowy
  - Możliwe że w najbliższych miesiącach, kryzys który dotknie #usa będzie historyczny i kto wie, może bardziej bolesny od wielkiej zapaści z 29' roku

  W międzyczasie bardzo zainteresowane losem #usa konserwy:

  BLM MURZYNY JEZUSMARIA RASIZM PATRZCIE BIALI LUDZIE TACY OPRESJONOWANI TO SĄ PRAWDZIWE PROBLEMY LEWAKU.

  Kurtyna.

  #4konserwy #neuropa #bekazprawakow #polityka
  pokaż całość

 •  

  Dobra, to zaczyna być smieszne.

  Co próbuję podyskutować z prawakiem, to zaraz dostaję #czarnolisto

  Co jest bardzo ironiczne, biorąc pod uwagę jak często lubią oni mówić o wolności słowa.

  W ciągu ostatnich trzech dni, z dyskusji ze mną zrezygnowali @thexDguy, @Xtreme2007, @alienv

  Co Wy macie w łbach, że zamiast pogadać to od razu wrzucacie na czarną listę?

  #bekazprawakow #neuropa #polityka
  pokaż całość

  źródło: Screenshot_43.png

  •  

   @Ofacet: Nie byles na czarnej (do teraz), na dzien dobry zaczynasz dyskusje w tonie "co tam pierdolisz hurr durr tepy typowy prawaku z gwozdziem wbitym w mozg, patrz tu na mnie oswieconego i madrego lewaka ty typowy prawacki durniu i dyskutuj ze mna k***o ****a", podobnie jak to zielone multi powyzej, ktorych przed wyborami byly dziesiątki i zwyczajnie się znudziło. Przekoloryzowałem sporo ale w zasadzie tak to wyglada

   Co jest bardzo ironiczne, biorąc pod uwagę jak często lubią oni mówić o wolności słowa.

   Ironiczne to jest to, ze sam zachowujesz sie jak "typowy prawak" na ktorych tak lubisz patrzec z gory. Gdzie czarnolisto godzi w twoja wolnosc slowa? Mozesz sobie wypisywac swoje farmazony jak chcesz, ale nie mozesz zmusic wszystkoch do ich sluchania.

   Co Wy macie w łbach, że zamiast pogadać to od razu wrzucacie na czarną listę?

   Z jaśniepanem? Ja tylko prawak z gwozdziem w mozgu, ja nie godny. Rozumiesz ironie?

   Wszystkie pytania retoryczne.
   Albowiem
   Żegnam ozięble, po raz kolejny (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   pokaż całość

  •  

   @alienv Prawdopodobnie się mogłem pomylić w stosunku do Ciebie, i nie dałeś mnie ja czarno, tylko autor posta w którym nie mogłem odpowiedzieć na twoje prawackie wysrywy, mea culpa.

   Przekoloryzowałem sporo ale w zasadzie tak to wyglada

   Och wybacz, zawsze odnosiłem wrażenie że internetowa prawica ma troszkę więcej wytrzymałości psychicznej niż my, delikatne płatki śniegu, które się triggeruja byle gównem.

   Wybacz że uraziłem wasze uczucia, rozmawiając swobodnie i kwiecistym językiem.

   Gdzie czarnolisto godzi w twoja wolnosc slowa?

   Nigdzie. Po prostu frustruje.

   Mozesz sobie wypisywac swoje farmazony jak chcesz, ale nie mozesz zmusic wszystkoch do ich sluchania.

   Naprawdę? Masz jeszcze jakieś oczywistości do uświadomienia mi?

   Jak pisałem wyżej, mam po prostu wrażenie że grupa ludzi która swego czasu szumnie krytykowała ideę 'Safe Space' będzie gotowa na ognista dyskusję zamiast rzucać gównem a potem chować się za sukienka mamusi, czy też czarnej listy.

   Z jaśniepanem? Ja tylko prawak z gwozdziem w mozgu, ja nie godny. Rozumiesz ironie?

   Niezbyt. Oświeć mnie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

  •  

   @NiemieckiArbiter: Hej, hej. Ja to wszystko wiem. Czasy nad-Francji skończyły się na początku XIX wieku. Do tego momentu byli najludniejszym państwem w Europie. Potem prześcignęły ją Rosja, Wielka Brytania, Niemcy a nawet przez pewien czas Włochy. Język francuski panował do pierwszej wojny światowej. To był tamten świat. Tylko jego upadek był dość bolesny dla Francji. Przegrywali wojny za wojnami. Przegrali dwa referenda w Saarze. Złamali swoje przymierze z Czechosłowacją. Mieli takie epizody jak afera Dreyfussa.

   Ta druga połowa XIX wieku jest taką magiczną granicą. Polski też nikt nie traktuje jako kraju sukcesu bo w XVI i XVII wieku istniała ogromna Rzeczpospolita.

   Co do Niemców to, gdy sięgali po palmę pierwszeństwa w Europie mieli ogromną liczbę ludności. Teraz od kilkudziesięciu lat się właściwie nie rozmnażają i ściągają imigrantów. Czas pokaże co to da. Jak się chce być mocarstwem to trzeba mieć zaplecze ludnościowe. Inaczej się póki co nie da.
   pokaż całość

   +: N..............r, Wstaw_tu_login
  •  
   N..............r

   +1

   @Okcydent: no ale koniec końców, w całej swojej historii mają więcej zwycięstw niż porażek.

   +: J.........c
  • więcej komentarzy (9)

 •  

  W obliczu nadchodzącego przydzielania funduszy unijnych krajom członkowskim i zbliżającej się porażce dyplomatycznej PiSu przypominam mema opowiadającego o naszej historii w UE.

  #bekazprawakow #neuropa #polityka

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1595252872588.png

 •  

  Fajna ta policja w USA. Taka rzekłbym, niewidzialna wręcz.

  Co do chuja jest nie tak z tym krajem xD

  #neuropa #usa #policja #militaria #polityka

  źródło: 1595115542381.jpg

 •  

  NIE BRĄZOWA, NIE KATOLSKA, TYLKO POLSKA KOLOROWA.

  #neuropa #bekazprawakow

  źródło: 1594753035338.jpg

 •  

  Przestańcie powtarzać że wybory zostały przegrane bo Trzaskowski byk złym kandydatem. Jebaniutki zdobył 49% głosów. Był tak blisko zwycięstwa jak tylko się dało.

  #wybory #neuropa

  +: N..............r, n...d +14 innych
  •  

   @Madoxxx: od Podlasia proszę się odsledzikowac, na Podlasiu akurat wynik Rafała byc co najmniej niejednoznaczny

   Na PiS głosuje głownie ta część województwa Podlaskiego ktora nie jest Podlasiem ( Grajewo, WysokieMAZOWIECKIE, Łomża)

   +: J.........c
  •  
   J.........c

   0

   Przy innym kandydacie Duda nie wykręciłby takiego wyniku

   @Madoxxx: przy innym kandydacie to PiS i tak zmobilizowałby swoich wyborców, myślisz, że mniej gówna by się lało. Że morawiecki nie jeździłby po kraju. Że alert nie zostałby uruchiomiony?

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Jedyny sposób na pokonanie prawicowego populizmu, to pozwolić aby sam siebie zjadł.

  Myślę że ostatnie wybory pokazały doskonale, że nie ważne jak wiele wpadek, potknięć i jawnego łamania prawa prawicowy populista ma za pasem, ludzie i tak będą na niego głosować.

  Kiedy prawicowy populista zdobywa władze, zrobi wszystko, nawet najbardziej podle rzeczy aby się przy niej utrzymać, bo prawicowy populizm nie żyje wartościami, on trzyma się władzy dla władzy, nie dobra ludzi czy własnych ideałów. W wyniku tego, zgarnie media, zagarnie sądy, zniszczy media i demokracje. Postawi kraj w ogniu, tak długo jak pomoże mu to utrzymać się przy władzy, a w robieniu tego 'biedni i zapomnieni' będą mu przyklaskiwac, bo kiedy nie masz pieniędzy na ubrania, to demokracja czy wartości bledną w obliczu poczucia 'sprawiedliwosci' i poczucia że ktoś się tobą opiekuje.

  Jedynym sposobem na pokonanie prawicowego populizmu to czekać. Tego typu rządy nie przyciągają do siebie wielu ludzi wykształconych i inteligentnych gdyż najwyższą wartością w strukturach takich organizacji jest wierność partii, kompetencje są sprawą drugorzędną. Więc ja mówię, czekajmy. Prędzej czy później ten domek z kart się rozpadnie. Kryzysy finansowe, konflikt z Unią, odcięcie funduszy, tylko one mogą zmienić zdanie Polaków.

  Bo choćby nasza opozycja została zesłana przez samego Boga, nikogo do siebie w tej walce nie przekonają i żadnych wyborów nie wygrają dopóki u władzy jest PiS.

  #neuropa #wybory #polityka
  pokaż całość

 •  

  Spokojnie tam. Trzaskowski nie przegrał bo wyborcy bosaka, nie przegrał bo wyborcy hołowni. Przegrał bo walczył efektywnie z potężną machiną propagandową całego państwa.

  Cud że zdobył tyle głosów ile zdobył.

  #neuropa #wybory

 •  

  Użytkownik @CharlieNeverForgotten w ciągu ostatniego miesiąca zrobił co najmniej 43 wpisy narzekające na #tlou2

  Czy to już oznaka choroby psychicznej? xD

  #gry

 •  

  Obejrzałem właśnie Parasite i mam crusha na Jessicę.

  Śmieszne to uczucie kiedy podoba ci się postać z filmu. Kompletnie bezsensowne, ale śmieszne.

  +: Kieres
 •  

  Ok, będę szczery. Skoro rodzina sama wyszła z prośbą o ułaskawienie tego ziomka i mieszkają razem to rozumiem skąd ułaskawienie. Nie oburzam się osobiście.

  Ale mam nadzieję że media będą to powtarzać do zarzygu.

  #neuropa #niepopularnaopinia

  •  

   Nie znamy opinii ludzi którzy wnieśli o ułaskawienie, nie znamy konkretnej sytuacji rodzinnej. Kto wie? Być może mają naprawdę dobre powody dla tego ułaskawienia?

   @Ofacet: ok tutaj pelna zgoda. Niemniej IMHO to raczej powinno wygladac tak ze prezydent ma prawo nakazac "ponowne rozpatrzenie" sadowi. Tak wiem, gdyby naduzywal to mogloby trochu sparalizowac sady ale z drugiej strony taki wyrok po ponownym procesie bylby bardziej uzasadniony merytorycznie niz "widzimisie" jednego kolesia.
   No ale mamy jak mamy i nic z tym nie zrobimy :P
   pokaż całość

  •  

   Kto wie? Być może mają naprawdę dobre powody dla tego ułaskawienia?

   @Ofacet: najwięcej informacji jest w artykule tvn24 (przynajmniej do wczoraj) przefiltrowanych przez opinię prokuratora który te informacje podał - a że prokuratura przychylała się do wniosku to podchodzę z rezerwą do tego (no i dlatego, ze PG to kurwy które lubią się bawić w "ratowanie polskich dzieci" dla politycznego fejmu)

   cała sprawa mi trochę śmierdzi, dlatego że sprawca miał kilkuletni zakaz kontaktu ofiarami po wyjsciu z wiezienia ale totalnie miał to w dupie. pierwsze niusy brzmiały jakby miał jakiś dożywotni zakaz, które teraz krzywdzi naprawioną rodzinę kiedy tak naprawdę koleś od początku miał dość mocno wyjebane więc trochę powątpiewam w jego resocjalizację.

   nie byłoby potrzeby wnioskowania o ułaskawienie gdyby po wyjsciu z pierdla trzymał się do końca ustaleniom wyroku. jeśli naprawdę się zreformował i pogodził z rodziną którą wcześniej skrzywdził to utrzymywanie kontaktów na dystans przez kilka lat może być trudne, ale no kurwa to nie jest tak, żę tą karę dostał za nic. więc teraz płacze o tym, że pastwo polski niszczy im rodzinę trochę mnie śmieszą.
   pokaż całość

   +: p0l0ck
  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Widzę że trochę zlewaczałem od ostatniego razu kiedy wykonywałem ten test :D

  #statystycznyneuropek #neuropa #8values

  źródło: Screenshot_33.png

  +: D........u, Viskandar
 •  

  Za kazdym razem kiedy widzę wpis jakiegoś konfederaty który mówi że 'nie ma różnicy czy będzie rządziło po czy pis' to czuje jak komórki rakowe się rozrastają w moich oczodołach

  #polityka

 •  

  Jeżeli nie wiecie co ciekawego kupić na #steam a lubicie #historia i #roguelike to z całego serduszka polecam grę Legionary's Life. Pomimo prymitywnej oprawy, wsadziłem w tego tekstowego Rogala chyba że 30 godzin aż w końcu nie udało mi się go skończyć :D

  #gry

 •  

  @wypok312 broni i chwali osobę która jest jawnym rasistą i neonazistą, Richarda Spencera. Ohydne.

  Patrzcie, oto rzadki przypadek wykopka który nawet nie udaje że nie jest rasistą i naziolem.

  #neuropa #bekazprawakow #polityka

  źródło: Screenshot_32.png

 •  

  Dobra, skończyłem tego potwora, był rewelacyjny. Czy mogę teraz usłyszeć czemu:

  - gra ponoć jest gównem
  - fabuła ssie
  - gra jest brzydka i wygląda jak z PS3

  Słucham uważnie.
  #tlou2 #gry #playstation

  •  

   @trejn: WSZYSTKIE GRY POLEGAJĄ NA NACISKANIU KWADRATU. XD

   Mało tego, poziom AI jest bardzo zależny od poziomu trudności na którym grasz.

  •  

   @Ofacet: Czyli na najwyższym jest najgłupszy?

   WSZYSTKIE GRY POLEGAJĄ NA NACISKANIU KWADRATU

   Ale różnią się poziomem wyzwania w klikaniu kwadratu, czasem musisz powtórzyć kilka razy klikanie kwadratu, zrobić parę podejść. A czasem wystarczy kliknąć kwadrat HALO JACUŚ WIDZIELIŚCIE JACUSIA, O BOŻE ON TU LEZY (KWADRAT) HALO WIDZIELIŚCIE PIOTRUSIA HALO PIOTREK O BOŻE ON TU LEŻY (KWADRAT) KASIU KASIU GDZIE JESTEŚ O BOŻE TO KASIA (KWADRAT) i tak przez 30h na uwaga NAJWYŻSZYM poziomie trudności.

   Grając w Dishonored zabicie jednego przeciwnika na normalu to było wyzwanie i trzeba było kilku prób, zrozumienia lokacji, ścieżek przeciwników i możliwości oferowanych przez lokacje. Tutaj chowasz się w trawie, za stołem i mordujesz jak tylko podejdą, bo nie widzą cie nawet stojąc w tobie xD
   pokaż całość

   źródło: youtube.com

  • więcej komentarzy (23)

 •  

  Ok, ustalmy jedno. Zarówno PO jak i PiS są złymi partiami które narobiły bałaganu w swoim czasie.

  Rzecz w tym że wybór między PO a PiS to jak wybór pomiędzy skurczem w łydce a urwaniem nogi.

  Jednak zawsze wybiorę skurcz.

  #neuropa #polityka #wybory

  +: oluchna, r.....p +33 innych
 •  

  W ramach afery związanej z #cdprojektred chciałbym przypomnieć klasyka.

  SAPKOWSKI: GWIAZDA POLSKIEJ PRAWICY
  1. Bądź drugim (po Dukaju) największym lewakiem* polskiej fantastyki
  2. Napisz 7 książek, w których połowa postaci jest homo- lub biseksualistami
  3. pełną feministycznych podtekstów
  4. jawnie przyklaskującą idei kobiety spełniającej się zawodowo, rezygnującej z życia rodzinnego kobiety
  5. niech zawodowo przeprowadzają skrobanki
  6. i wyrażają dla nich poparcie
  7. na każdym kroku umieszczaj wtręty antyrasistowskie
  8. z krasnoludów zrób Żydów
  9. i używaj do krytyki antysemityzmu
  10. krytykuj postawy nacjonalistyczne
  11. krytykuj na każdym kroku kseno- i homofobie
  12. wyrażaj słowa poparcia dla społeczeństwa wielokulturowego i akceptacji inności
  13. promuj postawy internacjonalistyczne i pacyfistyczne
  14. uczyń w swoich książkach militaryzm obiektem pogardy
  15. na każdym kroku wyrażaj poparcie dla ruchów proekologicznych
  16. przy każdej okazji krytykuj zinstytucjonalizowaną religię
  17. wszystkich jej przedstawicieli w swoich książkach uczyń czarnymi charakterami
  18. jedynych, pozytywnych przedstawicieli kleru uczyń wiccańskimi neopogankami
  19. nazwij bohatera Żerard
  20. każ mu świętować irlandzkie święta ludowe
  21. niech twoi bohaterowie żyją w niesakramentalnych związkach
  22. z wszystkim, co ma dwie nogi
  23. i chleją na umór
  24. od „Chrztu Ognia” w górę na każdym kroku nabijaj się z polskiego hurrapatryjotyzmu
  25. napisz opowiadanie „W leju po bombie” którego jest jedną wielką parodią polskiego hurrapatryjotyzmu
  26. napisz kolejne trzy książki
  27. neguj polskość Sląska
  28, już całkiem jedź walcem po katolicyzmie
  29. i ogólnie po chrześcijaństwie
  30. Zostań idolem polskiej prawicy.

  #gry #cyberpunk2077 #bekazprawakow
  pokaż całość

  +: J...r, ZaQ_1 +7 innych
 •  

  The duality of Man.

  #heheszki #polityka

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1590079163078.wykop.droid.jpg

  +: C.......7, Doktor_Szygalow +7 innych
 •  

  Pewnego pięknego dnia, siedząc w pracy usłyszałem o straszliwym zamachu terrorystycznym który miał miejsce w Nowej Zelandii. Jakiś głupi chuj wbiegł do meczetu i zabił dziesiątki nieuzbrojonych mężczyzn i dzieci bo usrało mu się w głowie że jest to jedyny sposób aby ratować białego człowieka przed... Czymś tam. Kogo zresztą obchodzą motywację takich zjebow.

  Jak zwykle robilem, wszedłem na wykop aby zobaczyć co tam wykopki gadają. I w gorących, nie pamiętam czy był to post czy komentarz. Jakiś głupi ciul napisał że typa rozumie, że nie pochwała ale uważa że mogło być to uzasadnione moralnie działanie, czy jakiś taki bełkot.

  Jak to zobaczyłem to witki mi opadły. Miarka się przebrała. Wyjebalem apke z telefonu i nie zapuszczałem się na to bagno. Miałem dość tego typu wysrywow.

  Minął może rok więc wróciłem sobie, obejrzeć gorące. Zobaczyć czy coś się zmieniło, może wiatr zaczął wiać z drugiej strony. I ku mojemu zaskoczeniu... Chyba tak.

  Czy ja się przewidziałem, trafiłem na jakiś dobry dzień czy co? W gorących nie widziałem ani jednego głupiego konserwowego ataku na jednego z ich wymyślonych wrogów. Co się dzieje? Czy mogę już tutaj wrócić nie bojąc się o własne zdrowie psychiczne?

  #neuropa
  pokaż całość

 •  

  Bądź #neuropa

  Narzekaj na prawicowy sciek publikujacy klamstwa, fake newsy i generalnie srajacy na muzułmanów od lat.

  Ma miejsce zamach gdzie jeden z przedstawicieli 'cywilizacji bialego czlowieka' morduje 50 bogu ducha winnych ludzi.

  Krzyknij

  a nie mówiliśmy? Wlasnie do tego prowadzi promowanie tego typu postaw.

  Zostan przyrownany do ludzi ktorzy ciesza sie z zamachu.

  Niech to dunder świśnie, konserwy i ci cali 'centrysci' to jednak jest sciek.

  #zamach #polityka
  pokaż całość

 •  

  O moj boziu, co to sie dzieje za inba dzisiaj na wypoku znowu? Najpierw tag bombardowany jakimis kosciolami, potem jakies kolejne prowokacje, teraz jakis kolega neuropek polecial. Co to za zmasowane dzialania konserw?

  #neuropa

 •  

  Kocham konserwy <3

  #bekazprawakow #neuropa

  źródło: Screenshot_6.png

  +: d..........................c, lubie-sernik +8 innych
 •  

  I znowu glowna zajebana żydami. Nie ma krytyki izraela, jest sranie na grupe etniczna. Ponownie wykopowe prawaki pokazuja brak umiejetnosci rozdzielenia narodowosci od państwowości a potem placza ze ktos zarzuca antysemityzm xD

  #bekazprawakow i nie mam watpliwosci co do tagu #bekazpodludzi #bekazpisu #neuropa #polityka pokaż całość

 •  

  Coś sie PiSowi grunt zaczyna walic pod nogami :D

  Najpierw tasmy, teraz ruchanko na szczycie. Wspaniale jest miec racje, co nie #neuropa?

  #bekazprawakow #bekazpisu #polityka

 •  

  Overload prawicości wykopowej xD

  Poletzam użytkownika generalnie.

  Link do posta :D

  #neuropa #bekazprawakow

  źródło: Screenshot_5.png

  +: Formbi, y..m +18 innych
 •  

  Dzieci spod #kolorowaagitacja wyroslo was jak grzybki ostatnio i zasrywacie swoim razacym brakiem kontaktu z rzeczywistością ten portal.
  Powiedzcie kochani, jaki wy macie znowu problem xD

  +: y..m, m......h +6 innych
  •  
   A................g

   0

   @Ofacet:

   Bycie liberałem oznacza że akceptuje to że ktoś inny ma inne poglądy, choć nie akceptuję samych poglądów. Czyli, nie zamierzam odbierać prawa do bycia nacjonalistą czy rasistą
   Z łaski swojej akceptujesz, że ktoś ma inne poglądy. Do dupy se wsadź tę akceptację, bo nikt nie potrzebuje żadnego przyzwolenia na uprawianie nacjonalizmu od jakiegoś "Ofaceta". Z twojej definicji wynika zresztą, że w naszym kraju to prawie wszyscy są liberałami, bo mało kto chce tutaj odbierać komuś prawo do bycia narodowcem. To nie świadczy o tym, że jesteś liberałem, ale o tym, że nie masz żadnych zapędów autorytarnych. pokaż całość

  •  

   @AgresywnyKardiolog nacjonalizm z definicji jest autorytarny kolezko

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  Hej #4konserwy, jak tam #euroweek? Ktos skazany? Czy znowu pokazaliscie ze jestescie banda pelikanow i szkodników jak przy okazji #pizzagate?

  #neuropa #polityka

  +: kvvach, M......k +43 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ofacet

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.