Marysia była lekko w szoku!

 •  

  Dzień... (już nie liczę który) wykańczania nowego mieszkania.
  Sytuacja przedstawia się ciekawie, bo mój wykonawca nagle mimo uznania reklamacji i przesuwania terminu wykonania naprawy nagle postanawia reklamację odrzucić (czas dawno minął, więc mało prawdopodobne by mu prawnik doradził taką opcję). Zostaję zatem z mieszkaniem, za które wykończenie zapłaciłem w 100%, ale bez paneli w jednym pokoju i z wadami, których co rusz przybywa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  Do rzeczy.
  Załączam zrzuty ekranu z korespondencji. Na całe szczęście mam nagrane nasze rozmowy, gdzie Pan Właściciel Firmy Wykończeniowej Concept Sp. z o.o. uznaje reklamacje. Nigdy nie użyłem niecenzuralnych słów wobec niego ani jego pracowników, nikogo nie obraziłem, nawet nie podniosłem głosu - wszystko jest nagrane. Niestety nagrań upublicznić nie mogę, bo nie uprzedziłem, że będę nagrywał i udostępniał. W każdym razie teksty w mailach, że nikt z pracowników nie chce do mnie przyjechać jest wymuszeniem poczucia winy i próbą odwrócenia uwagi.
  Obecnie zdecydowałem się wziąć inną firmę do naprawy usterek po firmie Concept, bo po prostu muszę się już wprowadzić (Concept zakończył wykańczanie mieszkania w listopadzie). Mam nadzieję, że uda się uzyskać zwrot kosztów od ubezpieczyciela lub firmy Concept.
  Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Serio pozostaje tylko sąd jeśli nie odda kasy za poprawki?
  #wypokszwadron #januszebiznesu #budownictwo
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: dojpg.png

 •  

  Dzień dobry mkrko, dziś pierwszy dzień w nowej #pracbaza
  Dajcie kilka plusów na dobry start (ʘ‿ʘ)

 •  

  Witam po przerwie!
  Wracam z historią nierzetelnej firmy wykończeniowej, która opóźnia jak może moją wprowadzkę do nowego mieszkania.
  Nawiązując do tego wpisu informuję, że w dalszym ciągu nie mogę się wprowadzić.
  Cała afera polega na tym, że pojawiła się pleśń na panelach w pokoju kilka tygodni po ich położeniu.
  Następnie panele zostały przez mojego wykonawcę zdjęte i wspólnie stwierdziliśmy, że wylewka jest mokra w dwóch miejscach (zwróciliśmy wtedy również uwagę na to, że nie została położna folia pod panele mimo tego, że ją kupiłem). Reklamacja u dewelopera i proces testów szczelności instalacji ogrzewania centralnego wykluczyły ostatecznie zalewanie z rurek wewnątrz wylewki. Przez 3 tygodnie od ściągnięcia paneli wylewka schła, zostały zrobione dziury celem obejrzenia trójników, by mieć pewność że żadnej nieszczelności nie ma. Dziury zostały uzupełnione wylewką po stwierdzeniu, że podłoga schnie (poprzez miernik wilgoci). Diagnoza: mój wykonawca (a korzystałem tylko z usług jednej firmy do wykończenia całego mieszkania nie licząc mebli, które wjechały po odkryciu tej wilgoci) zalał wylewkę, nie poczekał aż wyschnie i przystąpił do położenia paneli (nie było mnie wtedy tam i bardzo tego żałuję).
  Przechodząc do rzeczy: nie mogę się doprosić od dwóch tygodni położenia nowych paneli i naprawy kilku innych usterek jakie znalazłem. Ciągle są wyznaczane nowe terminy i nie mogę się wprowadzić.
  Jako truskawkę na torcie dorzucam zrzut ekranu z dzisiejszej wymiany maili z wykonawcą.
  Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Obawiam się, że nawet jeśli w ciągu paru dni panele zostaną położone to nie zostanie to zrobione w sposób prawidłowy i dalej będę się bujał z fochami wykonawcy.
  #januszebudownictwa #januszebiznesu #budownictwo #mieszkanie
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika OrzechowyDzem

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.