Programista, inwestor, twój sąsiad. Wypok.io

 •  

  https://hashup.it - Polski Steam na blockchain, rozwiązujący problem braku posiadania cyfrowych gier i braku możliwości programowania zasad obrotu licencji z grami.

  Zaczynaliśmy na wykopie i co jakiś czas miło mi tutaj wracać - zapraszam do historii na moim profilu.
  Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach. Mam wolny wieczór i spędzę go na mirko ;)

  Krótki opis platformy. Podkreślę, że bierzemy najlepsze cechy rynku kryptowalut i przenosimy model ich wydawania na rynek gier.

  GameCap.io - wyobraź sobie CoinMarketCap z grami video i z możliwością bezpośredniego kupienia gry od producenta lub puli płynnościowej gry. Ranking gier po ich wartości. Z rzeczy które pomogą jeszcze lepiej zrozumieć idee: https://www.youtube.com/watch?v=PAJ7a4mULXA

  Gamexplorer.io - pierwszy na świecie explorer blockchain dla graczy. Wyobraźcie sobie, że wszystkie wasze gry, przedmioty do gier czy NFT będą tutaj w jednym miejscu. Dodatkowo na Gamexplorer działa zupełnie nowe forum, gdzie siła polubienia postu zależy od ilości posiadanej gry. Każda gra ma osobne forum.

  Gamexchange.finance - wyobraź sobie, że w dzięki nam w przyszłości będziesz mógł zamienić 1 Cyberpunk na 0.6 GTA jednym przyciskiem.

  GameWallet - wyobraź sobie portfel Bitcoina na telefon obok którego są gry, które możesz wysyłać tak jak kryptowalutę. Na PC GameWallet jest po prostu Steamem, korzystanie z niego nie różni się zbytnio od samego Steama. Ot, klikasz i grasz. Jak masz grę to możesz ją pobrać i tak dalej.

  GamePaper.io - wyobraź sobie Kickstarter, gdzie będziesz mógł inwestować w gry. Twórca mówi, że zbiera 10mln $, sprzedając kopie w sprzed sprzedaży po 10$ - 1mln sztuk. Na rynek zostanie natomiast wypuszczonych 3 mln sztuk po cenie 30$. Inwestorzy kupują 1/3 podaży całej gry, dzięki czemu mogą osiągnąć zysk, a Twórca może zyskać środki na rozwój gry.

  Na początek kilka pytań ode mnie.

  1. Czym jest kartridż na blockchain?
  Jest to token zgodny z ERC20 do którego przypisana jest licencja danej gry. Na przykład kartridżem gry Cyberpunk 2077 byłby token Cyberpunk 2077. Żeby mieć grę trzeba mieć jeden token. Kartridżem można się wymieniać tak jak kryptowalutą. Należy jednak pamiętać, że Twórca kartridża w momencie tworzenia kształtuje zasady rynku wtórnego, których nie da się zmienić i zarabia na nim. Przykladowo: CDProjekt wydaje 10 mln Cyberpunków z 50% prowizji za obrót wtórny. Kiedy wysyłam 1 taki Cyberpunk do kolegi kolega otrzymuje 0.5 Cyberpunka i musi kupić z rynku 0.5. Druga połowa trafia natomiast do Twórcy. Do ustalania wolnorynkowej ceny gry wykorzystujemy pule płynności. Za zapewnianie płynności grą zarabia się #.

  2. Po co token #? Skąd jego wartość?
  Twórca na rynku wtórnym może sprzedawać kartridże za wszystko - $, BTC, ETH, USDT, #. Natomiast każdy kartridż wydany z pomocą platformy GameContract.io i dodany na platformę otrzymuje nowe # w obrocie jako nagrodę dla zapewniających płynność. # jest więc tokenem płynnościowym, który zapewniać będzie płynność na rynku wtórnym gier, umożliwiając ich sprzedaż czy wymianę między sobą. Ponadto wszelkie reklamy widoczne na platformie będą do kupienia jedynie za #. # będzie również uprawniać do głosowania czy dana gra spełnia warunki wydania na platformie oraz będzie siłą głosu na forum poświęconym grą na naszym ekosystemie.

  3. I gdzie ja będę mógł zagrać w pierwsze gry i kiedy?
  W Marcu, na platformie GameWallet. Dla usera będzie to działać po prostu jak Steam. Kupisz sobie grę, pobierzesz i zagrasz. Nasz inwestor ma już działający Launcher, kwestia przepisania kodu dla nas.

  4. Ale gdzie będziecie trzymać te wszystkie pliki?
  Myślimy nad 3-4 rozwiązaniami i prawdopodobnie będziemy je łączyć. Na szczęście powstaje obecnie kilka zdecentralizowanych projektów, które mogą rozwiązać nasz problem. Obecnie myślimy nad:
  1. Torrenty. 2. CDN - drogie. 3. Sia.

  5.Kiedy ICO?
  Jeszcze nie wiemy czy będziemy robić publiczną sprzedaż. Listingu można się spodziewać po marcu razem z premierą pierwszych gier.

  Wesołych świat życzy
  Szymon Jankowski
  CEO HashUp
  #kryptowaluty

  Nie wołam nikogo. Będę wołał posiadaczy # dopiero na listing :)
  pokaż całość

 •  

  #kryptowaluty zaraz się będzie działo, dajcie mi tydzień lub dwa i wrócimy na wykop #up #programista15k

  2-3 stanowiska, 70% team to dev
  Szukamy najlepszych dev - [10k - 40k, equity, #] - [mid, senior, lead, cto] - [nodejs, solidity] - wyślij LinkedIn na hello@hashup.it

  W skrócie wydajemy gry na blockchain, równolegle do Steam. Stworzyliśmy najnowocześniejsze nośniki licencji, które same wiedzą ile kosztują - kartridże na blockchain. Wszystko open source. Gracze będą mieli tańsze gry, ponieważ cena będzie wyznaczana popytem i podażą, a twórcy dzięki DEFI będą więcej zarabiać.

  Dokumentacja | github | Interface

  Docelowo 8h/4 dni w tygodniu lub 6h/5 dni - po listingu (grudzień, styczeń)

  Pozdrawiam,
  Szymon Jankowski
  CEO HashUp.it
  Blockchain Alliance Co-Founder
  Jeśli nie chcesz u mnie pracować, ale robisz krypto to pomożemy Ci wypuścić jak najlepszy produkt przed ICO.
  pokaż całość

  źródło: Zrzut ekranu 2021-10-13 o 10.25.08.png

 •  

  HashUp wróci na wykop niedługo. Spoilery: https://github.com/hashup-it || https://hashup-it.gitbook.io/hashup-it-1/
  Nikogo nie wołam. Zapraszam na telegram: https://t.me/HashUpAnnouncements

  Long Story Short: będzie grubo. Stworzyliśmy najnowocześniejsze nośniki licencji gier i oprogramowania. Dosłownie kartridże na Blockchain.

  #kryptowaluty #up #bitcoin #ethereum
  pokaż całość

 •  

  Hello wykop!

  Wołam plusujących ten wpis.

  Wpis będzie pierwszym z serii: Jak zrobić kryptowaluty i ile jest z tego siana?.
  1/x

  Od razu mówię, że w komentarzach zobaczycie jakieś dziwne kody na przykład: 0xB07420e019Af2B2d9Ee6c1394570Ba337F639F09 - to jest adres publiczny, na który wysyłam kryptowaluty. Ludzie mnie kojarzą z poprzednich wpisów stąd ten dziwny spam.

  Ile jest z tego siana i dlaczego?

  Na samym starcie muszę zaznaczyć, że dla mnie pieniądze nie są żadnym celem. Są środkiem do celu i jedynie efektem ubocznym robienia fajnych rzeczy. Z takim nastawieniem macie dużo większe szanse na osiągnięcie celu.

  Od razu też mówię, że robiąc scam prędzej czy później ściągacie na siebie wyrok śmierci/giga kary. Bo wtedy nie tyle szkodzicie ludziom którzy tam potracili po 300$, tylko środowisku kryptowalut, które nie chce być kojarzone z czymś takim. Dlatego nie polecam, ponieważ nie ujdzie wam to na sucho. Taką akcję będzie dało się wyśledzić z wielkim prawdopodobieństwem po latach. I bardzo dobrze.

  Ile siana?

  Podam po prostu Polskie projekty i powiem ile. ICO to Inicial Coin Offering, czyli zbiórka kasy. Będę wrzucał linki do whitepaper. Whitepaper to dla kryptowaluty pierwszy publikowany dokument z wizją projektu, opisaniem głównych rozwiązań i planami na przyszłość. Jeśli ktoś z Was ma pomysł na kryptowalutę to musi zacząć od pisania Whitepaper. Tutaj whitepaper bitcoina: https://bitcoin.org/bitcoin.pdf. 75 mln holdersów

  https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/idh-files/ico-landing/indahash_whitepaper_ico.pdf - ICO 2017, 50mln PLN, 18,290 holdersów
  https://assets.website-files.com/60005e3965a10f31d245af87/60352707e6dd742743c75764_Golemwhitepaper.pdf ICO 2016, zebrali 8mln $, ale obecnie żyją we własnym świecie. Mają około jeszcze kilkaset tysięcy ETH ze zbiórki bo nie sprzedali. Nie wiem dokładnie ile ale ponad 1mld $ jak nic. Swoją drogą dla mnie to jeden z najlepszych projektów jakie istnieją, zapraszam do poczytania o nich, 13,952 holders
  https://www.uniqly.io/whitepaper.pdf - ICO 2021 2mln $ zebrane, nie wiem ile mają budżetu oficjalnego. 3300 holderów
  https://www.studentcoin.org/whitepaper - ICO 2021, 270mln PLN, 9k holdersów

  Dla porównania nasz whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf (obecnie jest po polsku, nie chcemy żeby jankesi nam podjebali pomysł). W skrócie robimy zdecentralizowany protokół wymiany oprogramowaniem, który oddaje w ręce ludzi zakupione oprogramowanie. Ale artykuł nie ma na celu reklamy naszego projektu a jedynie przedstawienie branży od środka. Bez wychodzenia z wykopa mamy już 780 holdersów xD.

  To co chcę powiedzieć to, to że każdy projekt, który jest robiony w czasie bańki (totalnej nadpodaży kasy) osiąga jakiś tam sukces na zbiórce, jeśli tylko włoży się w niego trochę wysiłku i ma generalnie ręce i nogi. Oczywiście nie mówię, że te projekty je mają. Zapraszam do samodzielnej oceny.

  Dlaczego Bitcoin i kryptowaluty są tyle warte?

  Obecnie na rynku występuje totalna nadpodaż kasy. Spowodowane jest to tym, że USA tworzy puste pieniądze i wtacza je na rynek przez tak zwane QE, czyli luzowanie ilościowe. W skrócie to działa tak, że przy wielkich spadkach (gdy ludzie sprzedają na potęgę) sam rząd kupuje na potęgę te spadki by im zapobiec. Oznacza to, że drukowana kasa trafia w pierwszej kolejności do firm na giełdach. Czyli wielkie firmy i IT. I te firmy mają problem. Mają totalną nadpodaż kasy. Nie wiem czy wszyscy zauważyli, że zarobki pracowników IT wystrzeliły w czasie pandemii o 50%. W Polsce i na całym Świecie. Jest to spowodowane właśnie tą nadpodażą gotówki z którą trzeba coś zrobić. I przez to programista zarabiający rok temu 15k zarabia dzisiaj już 25k. Oczywiście "kapitalistyczni spekulanci" wiedzą, że jak rząd ogłasza QE to oznacza to sam dołek i oni również ładują całą kasę w akcje. Czyli ludzie, którzy rozumieją jak to działa - smart money, wieloryby, fundusze przez ostatnie 2 lata zarobili kupę siana. Smart money nie trzyma praktycznie w ogóle FIAT - $/EUR/PLN. Chcą się tego pozbywać tak szybko jak to tylko możliwe, ponieważ inflacja roczna na poziomie 5% przy 1mld $ to koszt około 150k $ dziennie. Dla nich FIAT to gówno. Gdyby była kryptowaluta, która jest stuprocentowych odwzorowaniem dolara to byłby to byłby to najzwyklejszy shitcoin (w sumie USDT - Tether - stracił w tym roku 80% w relacji do BTC. Perspektywa ma znaczenie). Dlatego fundusze ładują kasę wszędzie, nawet w najdurniejsze projekty. I o tym będę dzisiaj mówił. Bo to jest powód dla którego w świecie kryptowalut jest tylko kasy. Bo nikt kto ma dużo pieniędzy nie chce mieć FIATów. Tym bardziej, że kolejna fala pandemii oznacza kolejny dodruk i kolejne $ w akcje i kryptowaluty. Inflacja pojawia się dopiero wtedy, kiedy ludzie zaczynają wydawać te kasę. Ale oni nadpodaż kasy poczują na samym końcu. Ludzie bez dóbr kapitałowych zostali i zostaną absolutnie wykorzystani i w sumie nawet nie wiem czy sobie zdają z tego sprawę. W skrócie ta nitka nadpodaży w USA wygląda tak: QE => AKCJE => KRYPTO => sektor IT(programiści, menagerowie IT, CEOs) => sektory z których usług korzysta IT(medycyna, samochody, sprzęt elektroniczny) => sektory z których usług korzystają sektory z których usług korzysta IT (tu prawdopodobnie jesteś Ty, ludzie pracujący w sklepach, zwykli ludzie).

  W Polsce jest śmieszniej, bo z moich info nie ma narazie QE. Czyli jest tak rząd (niewidzialna ręka pisu) i sektor IT (kasa z USA trafia również do polski) => usługi zewnętrzne dla rządu, social, emerytury, MEDYCYNA => (tu prawdopodobnie jesteś Ty, ludzie pracujący w sklepach, zwykli ludzie).

  To co się teraz dzieje to istne okradanie ludzi z ich pieniędzy i nie ma to nic wspólnego z wolnym rynkiem. Jak w końcu nadpodaż kasy trafi do zwykłych ludzi to inflacja spokojnie przekroczy 10% i będzie bardzo trudna do uspokojenia. Kapitał jest tak nieefektywnie alokowany, że to po prostu musi skończyć się jakimś kryzysem. Oczywiście wina za kryzys zostanie zwalona na wolny rynek xD. Ale smart money nie będzie chciało FIATa, dopóki inflacja nie powróci do minimalnych poziomów. Więc tutaj będzie ciekawie, bo może powstać koło które będzie transferować FIATy do krypto, a wtedy rządy stracą władzę. Generalnie historia świata pokazuje, że ten kto ma pieniądz ten ma władze. A dzięki kryptowalutom programiści będą kontrolować pieniądz. To by się zgadzało w sumie, bo jesteśmy na etapie zamiany polityków na wielkich technologicznych właścicieli firm w stylu Elon Musk czy Cukierek. Nie wiem czy kiedyś się zastanawialiście, ale osoba która ma 1mld PLN w Bitcoin jest znacznie bardziej potężna od kogoś kto posiada dla przykładu 13mld zł w akcjach DINO. Bitcoin ma 30mld $ obrotu i sprzedaż 1 mld PLN jest możliwa w ciągu paru godzin bez znacznego wpływu na kurs. Natomiast sprzedaż 1mld PLN w akcjach DINO spowoduje spadek ich wartości o 70%, bo nie znajdzie się tylu chętnych. Spieniężenie DINO zajęłoby kilka tygodni jeśli nie miesięcy xD. W sumie już teraz Bitcoin jest warty 2x PKB polski i jest na niego więcej chętnych niż na złotówkę. Cała sytuacja wynika stąd, że zwykli ludzie ufają czemuś co jest kontrolowane przez ludzi, którzy nie mają pojęcia co robią wybranych przez ludzi, którzy nie mają pojęcia co się dzieje. W sumie nie ważne kto rządzi. Nikt nie powinien mieć kontroli nad waszymi pieniędzmi poza Wami samymi. I właśnie na sprzeciw QE powstał Bitcoin i Blockchain. I to co zostało opisane przez Satoshiego Nakamoto właśnie teraz się dzieje: link.

  Od czego zacząć robienie kryptowaluty?

  TLDR: Whitepaper => Landing Page => Community => ICO => DOWOŻENIE => weryfikacja pomysłu na wolnym rynku.

  Tutaj posłużę się naszym projektem, jedynie by dać przykład z pierwszej ręki.

  0. Bądź techniczny lub prawny. Serio, ciężko bez tego. Najlepiej jakbyś umiał do tego wszystkiego zarządzać ludźmi.

  1. Whitepaper. Musisz mieć pomysł na problem, który chcesz rozwiązać. Najlepiej zastanów się czy do tego w ogóle potrzebujesz zdecentralizowanej bazy. Problem i rozwiązanie przedstaw w whitepaper. My chcemy rozwiązać problem braku posiadania oprogramowania. Tak jak bitcoin chce rozwiązać problem braku posiadania własnych pieniędzy, tak my chcemy rozwiązać problem braku posiadania własnych gier i oprogramowania. Tyle. Sami musicie napisać whitepaper, nie ma firm które robią to za was. Whitepaper pisze się kilka miesięcy i często zmienia koncepcje, by ostateczna forma była jak najlepsza. Zróbcie coś dobrego dla świata, proszę. W przyszłości chciałbym czytać Wasze whitepaper i kłaść kasę na Wasze projekty.

  Jeśli miałbym nakreślić komuś wskazówki na projektowanie kryptowalut: popatrzcie na blockchain jak na narzędzie do projektowania systemów mikroekonomicznych łączenia popytu z podażą czegoś. Na przykład Ethereum - druga największa kryptowaluta - łączy jako podaż (programistów tworzących aplikacje na ethereum) z popytem na te aplikacje. Nasza kryptowaluta łączy podaż (twórców gier i oprogramowania) z popytem (graczami i użytkownikami softu). Jeśli chcecie osiągnąć jakiś sukces to te połączenie popytu z podażą musi być bardziej efektywne niż na scentralizowanym odpowiedniku. W zdecentralizowanym świecie eliminuje się pośredników z rynku, więc dobry przemyślany projekt zazwyczaj eliminuje pośredników z rynku (jak bitcoin FED i banki centralne - generalnie rządy i potrzebę ich istnienia). My docelowo chcemy wyeliminować pośredników w dystrybucji cyfrowego oprogramowania.

  2. Landing Page. Przenieś wizję z whitepaper na Landing Page. Możesz kupić szablon stronki na przykład tutaj za 100zł: https://themeforest.net/ Koszt zaprojektowania i wdrożenia szybko stronki dla projektu od zera to około 20k PLN. Stronka ma mniej więcej tłumaczyć o co chodzi.

  3. Community: Zbieranie community to najgorsza część. Przygotujcie się na to, że będziecie wyzywani od scamerów i oszustów, przez ludzi którzy was zaszufladkują po 2 minutach. Albo po kilku sekundach. I to wszystko przez scamerów i oszustów. Dlatego nie bądźcie źli na tych ludzi, tylko na scamerów. To ich wina. Nie przejmujcie się tym. Przecież Wy sami wiecie, czy wyzywanie na Większość dobrych kryptowalut startuje na forach tematycznych, gdzie łatwo o dobrych specjalistów i pierwszy feedback. Dokładnie tak jak nasza na wykopie xD. Warto od razu mieć kogoś do obsługi social mediów, bo sami nie ogarniecie. Dopiero tutaj większość kryptowalut zaczyna pracę nad kodem. Rekrutacja poprzez forum jest niesamowicie efektywna. Ktoś kto zgłasza się do pomocy potrafi czytać ze zrozumieniem i rozumie Wasz projekt. Taka osoba to skarb i zainwestujcie w nią czas.

  Musicie się nastawić na to, że na pewno znajdzie się kilka naprawdę dziwnych osób, których boli wasz sukces.

  Dla kryptowalut bardzo ważny jest telegram. Nie ma lepszego narzędzia do wysłania do 20k ludzi naraz, że zaraz jest listing i można kupić i sprzedać w końcu wasz token. Nie ma lepszego narzędzia do wysłania do 20k ludzi naraz, że macie partnerstwo z czymś i kurs od razu leci w górę. Tutaj ludzie w pierwszej kolejności dostają info na którym mogą zarobić. Bo informacja jest warta kupię siana. Zazwyczaj projekt, który zbiera po kilka mln $ ma koło 5k osób na telegramie. Nie wiem czy to duży czy mało. My założyliśmy telegram kilka dni temu. Zapraszam tutaj, na pewno kiedyś się Wam zwróci: link. Bardzo opłaca się rozdawać waszą kryptowalutę za darmo. Takie osoby są wtedy znacznie bardziej zaangażowane i w przyszłości mogą zostać popytem i waszymi klientami.

  Generalnie jeśli macie kilka tysięcy ludzi w community to dla funduszy jesteście już warci ponad 5mln $. I to nie moja opinia tylko taka wycena rynkowa ¯\_(ツ)_/¯. Bo na rynku jest totalna nadpodaż kasy i to wina jedynie polityków.

  Nasz plan na community jest w sumie prosty. Wykop (1-2k community) => polskie fora growe (4k community) => reddit (50k community na całym świecie). Jeśli nam się uda to samo community będzie warte 100mln $.

  3.5 MVP robicie przed ICO lub po nim za kasę z ICO. Większość robi MVP za kasę z ICO. MVP to Minimum Viable Product, czyli produkt z najważniejszymi funkcjonalnościami. My robimy przed ICO, bo mamy możliwość i wiemy że to się równa kasie z samego ICO x100. Generalnie na ICO nikt nic nie ma, a my będziemy mieć xD Nie mam pojęcia ile zbierzemy kasy, pewnie nam starczy na następne 5 lat dla 50 osób. Przynajmniej taki jest plan.

  4. ICO. ICO to tak naprawdę cały proces wrzucenia podaży waszej kryptowaluty na rynek. Zazwyczaj nie macie pieniędzy na płynność przed ICO. Płynność jest po to, by waszą kryptowalutą można było łatwo kupować i sprzedawać. Fajnie mieć kilka baniek $ na płynność, bardzo uwiarygadnia projekt. Sami musicie zapewnić płynność. W czasie bańki wystarczy mieć whitepaper, landing page i community by zebrać kasę na ICO. Zazwyczaj koło 70% z ICO idzie na płynność. Dla Twórcy kryptowaluty prawdziwa kasa jest na rynku i to tam tak naprawdę zbiera się fundusze na następne lata rozwoju. My nie jesteśmy tacy bezczelni i nie weźmiemy od nikogo (poza funduszami ( ͡° ͜ʖ ͡°)) grosza na ICO. Żeby zrobić legalnie ICO musicie mieć w europie licencję na obrót kryptowalutami. Wtedy możecie legalnie zamieniać krypto na fiat i płacić podatki i pracownikom. Większość z Was będzie to robiła w estonii. Taki proces przy korzystaniu z kancelarii zewnętrznej trwa około 3 miesiące i kosztuje 80k pln. Samodzielnie czas jest podobny, ale trzeba zapłacić 12k euro za licencje i się zameldować w estonii i płacić tam za mieszkanie xD.

  W Polsce nawet nie ma co próbować, to jest antyludzki antykrypto kraj, który zabija kreatywność i wyrywa włosy. Idźcie z tym do Estonii/Giblartaru/Szwaicarii (zug)/Singapuru/Hollandii. W Polsce będziecie musieli zapłacić 19% dochodowego + 23% vatu xDDD (za osoby, które kupiły od was krypto). Czyli zebrane 100mln pln to 42 mln dla fiskusa. Dla porównania: Giblartar 5% (ale nie jest w unii) lub Estonia 20% (gdzie nie robią problemów i wszystko jest cacy). Rynek start upów w Estonii kilkunastokrotnie przewyższa rynek startupów w Polsce przez to. Dziękuję rządzącym.

  5. MVP (dowożenie). Jeśli CEO jest równocześnie CTO to macie automatycznie +5 do powodzenia akcji. Musicie wiedzieć jak poruszać się w blockchain, który jest jak dziki zachód. Dla porównania: rozwiązanie problemu dla javascriptu ma po 1k plusów na stackoverflow, a dla ethereum po 5 xD. Nawet nie wiecie czy wam dobrze podpowiadają. Musicie przez to przejść, to zupełnie nowa technologia i dlatego tyle wam płacą za babranie w gównie. Teraz w 2021 jest już git, ale 2016-17 to była masakra xD. Od siebie mogę dodać, żebyście próbowali zrobić MVP na cudzym blockchainie zamiast obiecywali zbudować swój od zera xD. Polecam Ethereum, solidity jest super. My pracujemy równolegle na Ethereum i BSC.

  Linki dla devów z kursami:

  https://solidity-by-example.org/ - najlepszy kurs solidity jaki istnieje, serio.
  https://www.youtube.com/watch?v=CgXQC4dbGUE&ab_channel=DappUniversity - typ buduje dApp w 2.5h. Polecam zapoznać się z tematem. Generalnie dApp to zdecentralizowana aplikacja, czyli taka której baza jest na blockchain. Niezwykle potężny temat. Solidity pozwala w 3000 linijek kodu napisać cały backend giełdy. Token ERC20 to tak naprawdę 200 linijek kodu. To jest obecnie najpotężniejszy język programowania, zachęcam wszystkim do zapoznania się z nim.

  Zadania ode mnie dla devów, którzy chcieliby dla mnie pracować.
  1. Stwórz własny token ERC20 i napisz wysyłanie w Web3 do tablicy adresów. Zrób to na: Remix.ide + ganache
  2. React + Solidity (ganache ethreum localhost) - to do list. To będzie Wasza pierwsza dApp.
  3. Tworzenie smart contract za pomocą Metamask.
  4. Ciekawa implementacja własnego rozwiązania problemu dzięki solidity i opis rozwiązania (mini whitepaper).

  To chyba na tyle w pierwszym poście. Mam pomysł na kolejne, jeśli będzie zainteresowanie to chcę opisać:

  - Co robi CEO?
  - Ile my w końcu zebraliśmy?
  - Jak wyglądają rozmowy z funduszami i jakie tam są propozycje udziałów?
  - Jak dostać się na konferencje blockchainowe?

  I bonusik: https://drive.google.com/drive/folders/1d3_cj6jgNCFq5wtjZrZg_j3nhOQ_SxLn?usp=sharing Zdjęcia z naszego eventu, gdzie byliśmy głównym partnerem. Zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dziękuję wszystkim za dotarcie do końca, można mi zostawić fakturkę hehe. Kto wie ten wie.

  #kryptowaluty #programista15k #up #blockchain
  pokaż całość

 •  

  Hello wykop!

  Postanowiłem ruszyć z czymś w rodzaju bloga, gdzie od kuchni będę wszystkim pokazywał jak się robi kryptowaluty, jak zdobywać fundusze i rozmawiać z funduszami inwestycyjnymi czy inwestorami oraz ile jest z tego pieniędzy. Jeśli kogoś interesuje ten świat z pierwszej ręki kogoś, kto ma już kilka propozycji finansowania oraz kilkadziesiąt rozmów przed sobą to zapraszam do plusowania.

  Będę wołał plusujących do wpisu. Wpis pojawi się jutro jeśli będzie jakieś zainteresowanie.

  To będzie dosłownie prowadzenie Was za rączkę. Od pierwszej linijki whitepaper czy kodu, przez ICO aż po dowiezienie produktu. I oczywiście szczerze będą gadał o $. No chyba, że będzie po drodze jakaś NDA - o czym też opowiem.

  #kryptowaluty #programowanie #programista15k #bitcoin #blockchain #fintech #startup #pracait #up
  pokaż całość

 •  

  Przypominam o wydarzeniu w środę. Do zobaczenia!

  #up #bitcoin #blockchain #kryptowaluty #startup

  źródło: Zrzut ekranu 2021-08-23 o 19.15.04.png

  +: T............z, unick +8 innych
 •  

  Poprzedni wpis został usunięty słusznie, ponieważ pomyliłem listy z wołaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zapraszam wszystkich na wydarzenie Blockchain Alliance Opener, którego jesteśmy partnerem strategicznym.

  Jak dostać # bez żadnych danych osobowych

  #rozdajo -> Wystarczy podać swój adres z portfela a my po 24 od opublikowania posta wyślemy tam #! To co wysyłam umożliwi kupowanie gier, których cena w końcu zacznie być wyznaczana popytem i podażą, a twórcy będą zarabiać znacznie więcej dzięki wolnemu rynku i zyskach z rynku wtórnego. No i w końcu będziecie posiadać gierki, które kupiliście. Premiera na mikołajki, teraz chcemy wam to po prostu dać. W przyszłości zrobimy razem akcję na reddit.

  Zapraszam do historii moich wpisów Publikujemy statusy regularnie od samego startu wdrażania idei wolnorynkowego oprogramowania.

  To co chcemy zrobić to zdecentralizowany Steam, z wolnorynkowymi grami i oprogramowaniem, gdzie po zakupie oprogramowania będziesz jego pełnoprawnym właścicielem i będzie mógł je wysłać koledze lub sprzedać, a Twórca będzie mógł dowolnie kształtować zasady obrotu rynku wtórnego. Pracujemy nad projektem razem z wykopowiczami.

  Jeśli ktoś nie rozumie naszego projektu to myślę, że będzie to świetna okazja by odpowiedzieć na wszystkie pytania.

  Ponadto każdy wykopek na hasło Hello HashUp dostanie 2137 # od naszego teamu i kartę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Artykuł opisujący ekonomicznie nasz model

  Artykuł opisujący prawnie nasz model

  Każdy za darmo będzie mógł pogadać z naszym zespołem. To będzie pierwsza okazja by się poznać :). We wrześniu i październiku będziemy pojawiać się na innych eventach.

  Blockchain Alliance & Acceleration Hub w Warszawie współpracuje z przedsiębiorcami, inwestorami, środowiskami akademickimi, praktykami i early adopterami nowych technologii nad połączeniem całej różnorodności dyscyplin, w których można zastosować technologię blockchain, rozproszonych rejestrów DLT i walut cyfrowych.

  Na wydarzeniu będziemy mieli okazję wygłosić 3 prezentacje:
  1. Koncepcyjno-biznesową - w której opowiemy o pomyśle, planach rozwoju i modelu biznesowym
  2. Prawną - w której udowodnimy, że to co robimy jest możliwe prawnie
  3. Technologiczną - W której omówię dokładną infrastrukturę MVP, która w całości będzie na Blockchain. Opiszę to co będzie działać w całości już w grudniu. Pokażemy jak w 2 minuty stworzyć własne jednostki oprogramowania do swojej gry.

  Wydarzenie odbędzie się w Warszawie, 25 sierpnia o 18 w Ten Warszawiak na Warszawskich Bulwarach.

  Link do wydarzenia na facebooku

  Na wydarzeniu będziemy rozdawać kartę HashUp, która przez następne lata będzie co miesiąc wysyłać # na Wasz portfel. W przyszłości karta trafi do głównych miast do salonów z grami jak z lat 90. Każdy na hasło HashUp ją dostanie.

  Poza nami gościami wydarzenia będą:

  https://synapse.network/ oraz https://darkpool.one/ i kilka innych startupów i giełd.

  Fajnie było napić się z Wami piwa :) Zapraszam, wstęp wolny. Spędzimy razem miły wieczór. Do zobaczenia!

  https://t.me/HashUpAnnouncements => telegram jest dla nas bardzo ważny. Tutaj pojawiać się będą wiadomości w pierwszej kolejności.

  Whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf
  Strona o projekcie: https://hashup.it/

  #blockchain #kryptowaluty #programista15k #up
  pokaż całość

  źródło: Zrzut ekranu 2021-08-19 o 13.26.22.png

  +: darvd29, P.........k +88 innych
 •  

  W skrócie: HashUp jest wykopową kryptowalutą, która chce wsadzić stan posiadania licencji oprogramowania do tokenu, by gracze w końcu mogli robić z cyfrowymi wersjami oprogramowania tak jak kryptowalutami, co przypominać będzie wymianę płytami CD lub kartridżami - jak za starych dobrych czasów. Dzięki temu cena oprogramowania w końcu wyznaczałaby się popytem i podażą, Twórcy bez żadnych pośredników mogliby zacząć wydawać gry bez prowizji. A dzisiaj będę opisywał pierwszą grę, której cena wyznaczana będzie popytem i podażą. Ponadto trochę edukacji dla zielonych oraz wiadomość dla młodych programistów o tym jak mogą nam pomóc.

  Whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf
  Strona o projekcie: https://hashup.it/
  Jak dostać # bez żadnych danych osobowych: https://hashup.it/howtogethash.pdf by @marcinlewy

  #rozdajo Narazie rozdaliśmy 3.57 mln # / 21.37 mln # na wykopie. KAŻDY adres dostaje minimum 100# pod postem, już wysyłamy skryptem 24h po publikacji posta, komentarze wynagradzam wedle uznania. Doceniam merytorykę i dobry humor. Jeśli ktoś nie dostał, to znaczy że źle skonfigurował. Tutaj jest konto z # dla wykopków: https://bscscan.com/address/0xB07420e019Af2B2d9Ee6c1394570Ba337F639F09
  Blockchain docelowo jest publiczny i transparenty, oznacza to że możecie śledzić każdą transakcję #, do czego namawiam. Ahh, gdyby można było tak śledzić wydatki publiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zapraszam na historię moich wpisów, by prześledzić historię HashUp. Myślę, że jest bardzo ciekawa: https://www.wykop.pl/ludzie/wpisy/OrzechowySos/

  Przypominam o roadmap dla wykopków:
  1. Rozdajemy # ile wlezie na wykopie, promujemy ideę wolnorynkowego oprogramowania i przywrócenia posiadania cyfrowych wersji gier, zbieramy najlepszych ludzi jakich uda nam się znaleźć, legalizujemy się, kodzimy open source od samego początku i wydajemy pierwszą wolnorynkową grę i gry napisane przez wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  2. Robimy razem dymy na reddit, promujemy naszą idee i w ogóle zaczynamy światową dyskusję na temat tego, że coś jest nie tak skoro cyfrowe wersje gier po zakupie nie należą do nas. Ponadto będzie grubo, bo jesteśmy pierwsi na świecie w czymś co jest tak oczywiste :)

  Opis pierwszej gry jaką chcemy wydać
  Wyobraź sobie, że cofnąłeś się w czasie do 29 października 2013 roku, kiedy cena Bitcoina przekroczyła 1000$. Masz 100$ w kieszeni i Twoim zadaniem jest zarobić 1 000 000 $ na historycznych cenach kilku najpopularniejszych kryptowalut. Po kliknięciu "go to sleep" następuje następny dzień, a wraz z nim nowa cena Bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierwotnie myślałem, że samemu dam radę napisać grę i nawet przygotowałem prototyp, który możecie zobaczyć na zdjęciu w komentarzu. Gry będzie dokładnie 10 000 sztuk, każdy po zakupie będzie mógł ją odsprzedać, pożyczyć koledze - jak pokemony. Cena startowa wynosić będzie 1$, nie mam pojęcia jak cena będzie kształtować się w czasie, ponieważ będzie to pierwsza gra, której cena wyznaczana będzie przez popyt i podaż. Wszystkie zyski z gry przeznaczone będą na rozwój HashUp. Rozdam kilka sztuk na wykopie.

  Jak młodzi programiści mogą nam pomóc?
  Piszcie gry, które będzie można odpalić w przeglądarce, a my je wydamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) (właściwie, to Wy jako Twórcy sami ją wydacie, o czym piszę dokładnie w whitepaper). Dodatkowo zapewnimy płynność w postaci 50k-150k # w zależności od spodziewanego ruchu na gierce, ponadto płacimy po między 10k a 200k # za każdą grę, której autorem będzie jakiś wykopek lub znajomy wykopka. Niestety, ale by wdrożyć architekturę opisaną w MVP w whitepaper potrzebujemy samych midów-seniorów i tech leadów, dla rekrutacji których przewiduję następny post z dokładniejszym opisem architektury i wymagań dla programistów.

  Jak mid, senior, tech lead czy pm może nam pomóc?
  Obecnie prowadzę rekrutację wyłącznie na Tech Lead dla każdego z segmentów MVP. Wymagania - 5 lat expa, doświadczenie jako Tech Lead/CTO/Senior z elementami zarządzania. Osoby zainteresowane proszę o priv z opisem doświadczenia, linkedin oraz miejscem w MVP gdzie się widzisz. Płacimy po 1.5mln # dla każdego Leada, których ma być około 4-6 + $ w krypto do uzgodnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Będziecie zarządzać osobami, których pozyskamy z oficjalnej rekrutacji, którą opublikuję za kilka dni. Waszym zadaniem będzie dowiezienie do 3-4 miesięcy architektury z MVP, ja będzie Project Ownerem i będą tak naprawdę waszym klientem. Więc jeśli ktoś marzył o prowadzeniu świetnego projektu Open Source od zera to zapraszam o kontakt.

  Jak osoby nietechniczne mogą nam pomóc?
  Powiem tak: zbierajcie #, plusujcie posty o HashUp i dołączcie do projektu na telegramie: https://t.me/HashUpIt Narazie nic nie spamujemy, zaczniemy tam prowadzić komunikację za miesiąc. Zapraszam też do obserwowania naszego profilu na linkedin: https://www.linkedin.com/company/hashupit/ Tutaj niedługo zaczniemy pisać posty, narazie nic tam nie ma.
  Projekty, które mają po 4k osób na telegramie są warte po 50mln $ ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale o liczbach i kapitalizacjach kryptowalut napiszę niedługo osobny post. W każdym razie to co chcę powiedzieć to to, że każdy z was dodaje ogromną wartość naszemu projektowi jeśli śledzi nas w social mediach. A tam naprawdę nie będziemy spamować.

  Status projektu
  Od 2 sierpnia nad projektem full-time będzie pracować około 8 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°). 7 z nas pracować będzie w biurze w Katowicach i na pewno wrzucimy zdjęcia ze składania mebli :). Do 2 sierpnia projektem zajmowałem się jedynie ja sam, więc myślę że teraz całość będzie znacznie profesjonalniej wyglądać. Całe przyszłe 2 tygodnie poświęcę na rekrutację odpowiednich programistów oraz mamy 4 bardzo ważne spotkania biznesowe z propozycją współpracy. Trzymajcie za nas kciuki :)

  Trochę edukacji dla zielonych
  Blockchain jest wielką zdecentralizowaną, publiczną i transparentną bazą danych. Oznacza to, że wszystkie interakcje na nim można śledzić i są zupełnie publiczne. Chciałbym w tym poście zawrzeć kilka przydatnych linków związanych z HashUp.
  https://bscscan.com/token/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f#balances <= tutaj można sprawdzić, kto posiada ile #. 3.5mln # trzymają nasi advisorzy, niedługo wyślę pierwsze większe sumy do bardziej zaangażowanych osób, co będzie widać właśnie tutaj.
  https://bscscan.com/address/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f <= Tutaj znajduje się kontrakt HashUp, czyli tego co wysyłam Wam. Jest to zwykły token ERC20, który będzie służył do kupowania wolnorynkowego oprogramowania.
  https://bscscan.com/address/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f#code <= tutaj znajduje się kod naszego Kontraktu
  https://bscscan.com/ <= To jest explorer blockchaina z którego korzystamy. Możecie wkleić tam swój adres, by zobaczyć czy posiadacie #. Wszystko jest publiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zastosowania blockchain w przyszłości
  - Zdecentralizowany steam, z publicznym stanem posiadania licencji do oprogramowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - Monitorowanie wydatków publicznych, ponieważ społeczeństwo powinno dokładnie wiedzieć na co idą pieniądze z ich podatków.
  - Przeniesienie akcji na blockchain pozwoliłoby wymieniać się bezpośrednio między graczami giełdowymi, bez żadnych pośredników
  - Przeniesienie przedmiotów w grach na blockchain pozwoli na wymianę choćby skórkami w lolu czy skinami w cs między użytkownikami. Generalnie Twórcy jeszcze nie wiedzą, że w ten sposób zarobiliby znacznie więcej niż w obecnym modelu dystrybucji, ale myślę że krocząca bańka growa, która ma obecnie miejsce, pokaże w praktyce to Twórcom i w przeciągu 1-3 lat takie coś stanie się normalne.
  - Powstanie alternatywnej sieci do obecnej, gdzie ludzie sami będą zarabiać na jej udostępnianiu. Takie coś już jest i nazywa się helium, a tu mapa z powierzchnią: https://explorer.helium.com/ Jakbyście kupili 1 router za 3 tysiące złotych w grudniu to w pół roku wykopałby wam 150k złotych. Obecnie sieć rozrasta się w tempie 30% nowych routerów miesięcznie. Projekt HashUp i zaproponowany przeze mnie model dystrybucji # bardzo wzorował się na modelu dystrybucji Helium.

  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dobrnęli do końca. Czeka nas jeszcze masa pracy, by dowieźć nasz temat i przy okazji doedukować ogromną część społeczeństwa, że sam blockchain i kryptowaluty to nie jest coś złego tylko coś, co pozwoli nam wszystkim uciec od zbędnych scentralizowanych pośredników i być może nieuniknionej hiperinflacji, która nadejdzie prędzej czy później. W skrócie: gdyby dolar był kryptowalutą, to byłby totalnym shitcoinem - jego podaż w ciągu ostatniego roku wzrosła o 40% ( ͡° ͜ʖ ͡°). Takie rzeczy są nie do pomyślenia w świecie kryptowalut.

  I na koniec moje motto. Motto pochodzi od samego Satoshiego Nakamoto. Była to jedna z pierwszych odpowiedzi na zarzut, że Nakamoto chce rozwiązać Bitcoinem wiele złożonych problemów tego scentralizowanego świata.

  Yes, but we can win a major battle in the arms race and gain a new territory of freedom for several years.

  Źródło: https://satoshi.nakamotoinstitute.org/emails/cryptography/4/#selection-43.0-43.106

  Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za dotarcie do końca. Cześć!

  #up #blockchain #kryptowaluty #programowanie #pracait #programista15k #gry #grybezpradu #praca #bitcoin
  pokaż całość

  źródło: 227800411_224756692891338_6578696869322327649_n.gif

 •  

  W skrócie: Wykopowicze tworzą zdecentralizowaną platformę dystrybucji oprogramowania, która pozwoli na wysyłanie oprogramowania jak emaili. Zasady obrotu wtórnego są dowolnie kształtowane przez Twórców w "GameContract", czyli producent ma pełną kontrolę nad rynkiem wtórnym. Jesteśmy pierwsi na świecie, którzy wydadzą wolnorynkową grę.

  Rozdaliśmy na wykopie: 1.002 mln # / 21.37 mln # - więc jeszcze jest paliwa :) My mamy oczywiście skrypt do wysyłania, ale po co. Ja naprawdę czytam i wysyłam ręcznie każdy #. Wasze zdanie jest dla mnie ważne.

  Instalujcie WOLLETY i kręcimy małysza

  Whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf
  Strona o projekcie: https://hashup.it/
  Jak dostać # bez żadnych danych osobowych: https://hashup.it/howtogethash.pdf @marcinlewy dobra robota!

  @Fiemka przygotował zajebistą grafikę na stronkę, więc warto wbić zobaczyć jeszcze raz.

  Zgodnie z ankietą z Robercik Gryn wygrał: link do ankiety. Akurat robi teraz projekt krypto i szuka partnerstw :). Wziął komorę do skanowania ludzi i generuje na tej podstawie NFT, które jest nośnikiem informacji o rzeczywistości i można na jego podstawie wsadzać rzeczywistość do cyfrowego świata. Czyli na przykład Andrzej Duda robi sobie skan w komorze od Gryna i jeśli ktoś posiada to NFT to może grać jako Andrzej Duda w grach kompatibilnych z projektem od Gryna - podoba mi się. Gryn potrzebuje gierek zgodnych z jego systemem, a my mamy najnowocześniejszy system dystrybucji oprogramowaniem jaki istnieje i będzie totalny game changerem, bo ludzie w końcu zaczną posiadać oprogramowanie, które kupili. No jak tu nie zawrzeć z nim partnerstwa. Wyobraźcie sobie to. Jedziemy na E3, nudy jak co roku jakie premierki i cyk. Komora od Gryna do skanowania ludzi do cyfrowego świata razem z zdecentralizowaną platformą dystrybucji, która rozwali Steam, bo w końcu wprowadza coś nowego do systemu dystrybucji. No robilibyśmy razem takie dymy, że ciężko byłoby się nami nie zainteresować.

  Gryn nie czyta social mediów, ale uważnie czyta komentarze pod swoim projektem na Linkedin. Zaspamujemy mu go :)

  To jest nasza wiadomość do Gryna, skopiujcie ją i wklejcie swój adres. Każdy komentarz dostanie po 100 #. Bez limitu :) Czyli jedna osoba może dodawać dowolną ilość :) Zaspamujcie mu tego posta i profil w ogóle. Polubcie jego post, on robi naprawdę świetną rzecz: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6823902437372420096/

  We need you and you need us. We'll pump reddit together. https://hashup.it/

  W dodatku 5 osób zgarnia MetaHero warte 50zł które może sobie sprzedać lub potrzymać #hodl :)

  Jak on to mówi? #jedziemy

  Przy okazji zapraszam do obserwowania naszego pierwszego social media: https://www.linkedin.com/company/hashupit/
  I dołączenia do telegrama: https://t.me/HashUpIt

  Jeśli chodzi o najbliższe posty to:

  1. Za około 1-2 dni wrzucę post na temat rekrutacji do projektu nad pierwszą wolnorynkową grą, czyli taką której cena będzie ustalać się wolnorynkowo. Budżet na projekt wynosić będzie około 3 mln #, ja przekażę dokładny stack technologiczny w poście. To będzie w sumie historyczne zadanie. Bo jesteśmy pierwsi na świecie.
  2. Potwierdzenie statusu z Grynem, zobaczymy czy będzie nas chciał. Jak się nie uda to #lecimy do Jarzomba. Bardzo go lubię, trzeba dać mu szansę. Czuję że to się uda. Szanuję, że wygrał z Zaorskim. Kamil wow.
  3. Dokładny post z rekrutacją dla programistów, gdzie dokładnie opiszę każdy sektor MVP, co trzeba tam dowieźć i czego szukamy na tym etapie. Kontaktuje się ze mną masa programistów, co mnie bardzo cieszy :) Wierzę, że uda nam się zbudować razem po finansowaniu świetną firmę z 6h pracy dziennie lub 8h po 4 dni pracy. Oczywiście ze stawką rynkową za cały etat :). Badania pokazują brak utraty wydajności dzięki takiemu systemowi. Zobaczymy.
  4. Status z Jarzombem.
  5. Powiem o swoich motywacjach i dlaczego uważam, że odniesiemy sukces. Przedstawię się wszystkim, musicie znać CEO. To co robię zajmuje obecnie całe moje życie i nadaje temu sens. My naprawdę jesteśmy pierwsi na świecie!

  I co, klasycznie #rozdajo . # wysyłam w zależności od wartości komentarza od 100 do 5000#. Wedle uznania

  Myślę, że bardzo wartościowym byłoby pokazywać ile Wykopowiczy zaangażowanych jest w projekt. Będę aktualizować listę co post. Moi doradcy to pierwsza klasa, poznają mnie z bardzo wartościowymi ludźmi. 2/3 aktualnych advisorów to wykopki, lecz nie godzą się na publikacje pseudonimu na wykopie. Zrozumiałe.

  Lista chwały:

  @Kaioshin - grafiki
  @Fiemka - grafiki
  @sunnyhaze - Autor pierwszego mema o HashUp.
  @grass69 - Animacja film na youtube
  @ggAAs - pierwsza osoba, która napisała że tchnęliśmy w niego nowe życie :) Marketing, SEO
  @OrzechowySos - CEO, rzucił pracę i dla projektu
  @Szkolna17PsychoFan - Mobile CTO, będzie nam robił portfel
  @schaefer - PR
  @minejaszczur1337 - Junior engineer
  @AliSale_pl - Telegram
  @marcinlewy - przygotował nową wersję PDF how2get#

  To na pewno nie wszystkie osoby, pracuję nad listą. Na pewno z każdym postem będzie nas więcej :) Chodzi przecież o to, by wbić na reddit cali na biało. Przed redditem zrobimy polskie ICO, żeby ogarnąć bańkę czy dwie na LP, czyli żeby była płynność na naszym kochanym #.

  #up #programista15k #pracait #kryptowaluty #bitcoin #upit
  pokaż całość

  źródło: Zrzut ekranu 2021-07-23 o 10.05.20.png

 •  

  tldr: Generalnie przypadkiem stworzyliśmy technologie o 25 lat wyprzedającą Steam, te nowe sklepy z grami się przecież niczym od siebie nie różnią xD. Z tej okazji przez najbliższe 2 miesiące będziemy rozdawać wykopkom tyle # - nowej jednostki wymiany wolnorynkowym oprogramowaniem ile wlezie.

  zapraszam wszystkich na meet gdzie odpowiadam na pytania: do 17 do 22
  https://meet.google.com/xwd-cmxk-ivi

  Whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf
  Strona o projekcie: https://hashup.it/
  Jak dostać # bez żadnych danych osobowych: https://hashup.it/howtogethash.pdf

  Generalnie BEP20: 0x2ce9DAaaecF41914504d60Ea9c7C8dF1dC44BA9f Dodawajcie to do metamaska czy innych portfeli. Na scentralizowane giełdy wejdziemy w przeciągu 3-6 miesięcy.

  Wysyłajcie swoje adresy, na każdy adres wysyłam wedle uznania od 100# do 5000#. Będę wszystko czytał, im będę widział że ktoś poświęcił więcej czasu na napisanie merytorycznego komentarza tym więcej # dostanie. Spędźcie chwilę na naszej stronie, przeczytajcie whitepaper. To naprawdę nie jest kolejny kryptowalutowy scam, tylko jeden z najlepszych wykorzystań blockchain jakie widziałem.

  Wszystko zaczęło się tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/57572717/w-skrocie-plan-pierwszej-polskiej-otwartej-na-spol/
  Dziękuję za wszystkie plusy, bez osób które potem do mnie napisały projekt zostałby porzucony.

  Przez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad #, prowadziliśmy calle które były publiczne, godziny spędziliśmy nad whitepaper. Projekt ma ogromny potencjał,

  Nie chce żadnych waszych danych tylko wasze adresy Binance Smart Chain, na które będę wysyłał # ile wlezie.

  Wszystkich # jest 2 137 000 000, chociaż w obrocie przed wejściem na nowy blockchain będzie 1 037 000 000 #. Wykopki dostaną 21 370 000#, więc około 2.1%, które jakkolwiek by to nie brzmiało na ten moment są już warte około 2mln złoty :)

  Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale najlepsze kryptowaluty postają właśnie w taki sposób jak ta. Razem ze zdecentralizowaną społecznością.

  Roadmap tylko dla wykopków:
  1. Rozdajemy tyle # na wykopie ile wlezie, płacimy za pracę przy projekcie #, zatrudniamy co lepszych programistów i menagerów chcących rzucić korpo albo janusz-soft tak jak ja.
  2. Robimy taką pompe na reddicie, że każdy tutaj będzie zarobiony po pachy a my zgarniemy wystarczająco kasy żeby dowieźć temat do końca w przeciągu najbliższych 3-5 lat.

  Roadmapa projektu:

  1. Obecnie pracujemy nad pierwszą wolnorynkową grą, której będzie 10 000 sztuk, będzie ją można kupić tylko za #.

  2. Przed premierą pierwszej wolnej gierki robimy pompę na reddit. Premiera pierwszej uwolnionej gierki to 17.09.2021. Gierka będzie listowana na GameCap.io, taki spis wszystkich wolnorynkowych gier. Od razu po premierze będą możliwe przeprowadzania IGO czyli Inicial Game Offering. Taka zupełnie nowa metoda finansowania oprogramowania.

  Kod # na Binance Smart Chain: https://bscscan.com/address/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f#code

  Taguję #rozdajo , bo w końcu robię największe kilku miesięcznie rozdajo jakie wykop widział. I choćby 1 # kosztował 10$ a mi zostanie 1mln # dla wykopków to je dostaniecie :).

  Generalnie ciągle rekrutujemy i potrzebujemy waszej promocy. Więc jak ktoś chce rzucić korpo, albo janusz-soft to zapraszam do nas. Narazie płacimy #, ale pewnie zaraz będzie już normalna kasa, bo projekt jest zbyt dobry by go nie wdrożyć. Zresztą już mamy nawet jakieś drobne.

  #programista15k #kryptowaluty #programowanie #praca #pracait #pracazdalna #blockchain

  I przede wszystkim => #up . Pod tym tagiem wrzucam zlecenia na zadania.

  Grupa na FB gdzie rekrutujemy i dajemy zadania za #: https://www.facebook.com/groups/197840615394908
  Programistów zachęcam do zapoznania się z whitepaper i zakładką MVP, teraz skupiamy się na dostarczeniu tego rozwiązania. W przeciągu 2-3 miesięcy chcemy dostarczyć platformę do generowania IKO czyli Inicial Key Offering.

  Będziemy potrzebować pomocy, wybierzcie do kogo najpierw uderzamy.

  Wołam plusujących poprzednie wołanko, żeby jak najwięcej osób dostało #. Oby serwery wykopa wytrzymały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Obiecujemy, że jak dowieziemy temacik to kupimy wykopa i naprawimy tagi.

  Szykuje mi się ciekawa przygoda, dzięki za wszystko. Najbliższe 5 lat będę prawdopodobnie pracował nad tym projektem, rzucam pracę w janusz-sofcie i lecimy uwolnić rynek oprogramowania. Trzymajcie za nas kciuki. Jesteście pierwszymi posiadaczami #.
  pokaż całość

  Kogo chcecie zaangażować do pomocy nad Hashem?

  • 427 głosów (41.74%)
   Robert Gryn
  • 75 głosów (7.33%)
   Szczepan Bentyn
  • 251 głosów (24.54%)
   Rafał Zaorski
  • 270 głosów (26.39%)
   Kamil Jarzombek
 •  

  Praktyczne wykorzystanie technologii blockchain jako określenie stanu posiadania kluczy do
  oprogramowania, współistniejące z peer-to-peer (torrent-like) baza plików oprogramowania zintegrowanych z blockchainem, które nie beda działać jeżeli użytkownik nie ma klucza. Oznacza
  to mniej wiecęj tyle, że po zakupie od producenta oprogramowania to Ty bedziesz jej właścicielem.
  Autorzy oprogramowania równie˙z beda właścicielami tego co stworzyli i opublikowali na naszym
  blockchainie, ponieważ ich kod nie bedzie działać bez klucza, a cena ich oprogramowania będzie
  ustalać się wolnorynkowo.
  ”Yes, but we can win a major battle in the arms race and gain a new territory of freedom for
  several years.” - Satoshi Nakamoto


  Wszystko jest kontynuacją tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/57572717/w-skrocie-plan-pierwszej-polskiej-otwartej-na-spol/

  Jak się nazywamy?

  Hashup - mamy już domenę hashup.it.

  Wklejam tutaj po prostu podsumowanie tygodnia z naszego slacka.

  Każdego dnia trafiają się nam nowe okazje i możliwości dlatego projekt ciągle ewoluuje. To normalne i nie ma się czego bać. Jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenie z całego tygodnia to GameStop wrzucił tę stronę do internetu: https://nft.gamestop.com/ Czy oni chcą zrobić dokładnie to samo co my? Nie wiem. Wiem jedno - że ciągle mamy być szansę pierwszymi, którzy zaczną otwarcie mówić o przeniesieniu dystrybucji oprogramowania do blockchain.
  Pojawiły się również możliwości rozmów z samym G2A i Kinguin - są to największe na świecie sklepy z kluczami (tymi obecnymi). Wydaję się nam, że takie platformy byłyby bardzo zainteresowane współpracą z nami, dlatego razem z @Jan Skarysz @Marcel piszemy Whitepaper. Po napisaniu whitepaper chciałbym zebrać najważniejsze osoby z projektu na wspólny call by zdecydować do dalej? Czy G2A chciałoby publikowania całej architektury w internecie? Czy będziemy go publikować od razu po napisaniu? Nie wiem, chciałbym byśmy wszyscy zdecydowali.
  Kupiliśmy assety do Landing Page i tutaj już chciałbym zorganizować pracę by zacząć formować gotową stronę korzystając z kupionych assetów. Jest ich bardzo dużo i na pewno coś fajnego uda się z tego wyrzeźbić. @Gracu jako CTO radzi sobie narazie świetnie i z tego co wiem, już pierwsze calle beze mnie miały miejsce odnośnie web walletu :slightlysmilingface:
  Odbyliśmy również bardzo ciekawy call odnośnie legalizacji kasy z ICO.
  Jeśli chodzi o plany na przyszły tydzień to chciałbym kontynuować pisanie whitepaper. Obecnie @Jan Skarysz z @Marcel zajmują się ekonomiczną analizą zysków i strat oraz nowymi możliwościami związanymi z uwolnieniem ceny oprogramowania. Ja opisuję samą mechanikę, na pewno chciałbym omówić kilka tematów z @Gracu

  Jeśli chodzi o sam token, po głębszej analizie prawdopodobnie skorzystany z Binance Smart Chain i wypuścimy token BEP-20. Dzięki @Queaser za sugestię, akurat nad tym toczyły się dyskusje w tamtym czasie. Zapraszam wszystkich do pomocy przy Landing Page, płacimy w #, w przyszłości kto wie, ale być może niektórym z Was zaproponujemy ofertę stałej współpracy :) Kto wie.

  Zapraszamy wszystkich do otwartej rekrutacji, obecnie szukamy głównie programistów, którzy pomogą nam w jednym z kilku projektów: Polishcoin => polski coinmarketcap, WebWallet, IOS Wallet, Android Wallet. Dla osób, które nie mają doświadczenia z blockchainem chcemy zacząć prowadzić wykłady z pisania Ethereum w JS, wszystko za darmo a nawet płacimy # za naukę.

  https://www.facebook.com/groups/197840615394908/about <= Tutaj otwarta rekrutacja, wejdź do grupy opisz swoje umiejętności i co chciałbyś robić a spróbujemy zacząć dawać już jakieś zdanka.

  #wypokcoin => nasz tag
  #kryptowaluty
  #programista15k
  #pracait
  pokaż całość

 •  

  W skrócie: Plan pierwszej polskiej otwartej na społeczność (głównie wykopu) kryptowaluty, która będzie działać jak zdecentralizowany STEAM-EPIC-GOG. Na wykopków będzie przewidziane kilka % wszystkich tokenów :). Większość załogi to też wykopki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Krótkie QaA odnośnie projektu

  Jak się nazywamy?

  Hashup - mamy już domenę hashup.it.

  Czym jest hashup? - #up

  # jest jednostką na naszym blockchainie, jak Ether dla Ethereum, tylko że na naszym blockchain będziemy chcieli wydawać Gry. Czyli po zakupie gry stajesz się jej właścicielem a cena gier wyznacza się wolnorynkowo :) Na naszym blockchain będą tylko # i klucze dostępu do gier. Na naszej sieci torrent-like będą wrzucane gry przez producentów, które nie będą działać jeśli nie masz klucza do gry.

  Jaki jest cel kryptowaluty która chcecie zrobić i co ja mam wyróżniać na tle innych?

  To, że na naszym blockchainie ludzie będą generować klucze dostępu do aplikacji, używać ich i się nimi wymieniać. Mogę je też w każdej chwili sprzedać na zdecentralizowanej giełdzie. To oznacza mniej więcej tyle, że jeśli kupisz grę, która Ci się nie spodoba możesz ją od razu sprzedać. A to oznaczałoby, że słabe gry byłyby nic nie warte, a dobre trzymałyby swoją wartość w czasie. Oczywiście, żeby producent wydał grę będzie musiał "spalić" trochę # - to nasza jednostka, żeby klient kupił grę będzie musiał kupić #. Wszystkie aplikacje u nas byłyby wymieniane na #. A # już na inne krypto. Nasz blockchain będzie umożliwiał alternatywne metody finansowania dla małych studiów gier. Po prostu mogą wykuć 21 mln kluczy i sprzedać 1 mln z nich. Klucze u nas to coś zupełnie innego niż na G2A. U nas klucz jest aktem posiadania praw do danej aplikacji. Czyli przeniesieniem posiadania płytki do cyfrowego świata. Będziesz mógł wysłać klucz koledze i on wtedy będzie mógł używać aplikacji. Na naszej platformie będziemy robić nie ICO - Inicial Coin Offering, tylko IKO -> Inicial Key Offering. Będziemy pisać do każdego małego studia gier o alternatywnej metodzie finansowania, jeden mały sukces i totalny hype. Bo te krypto, jest krypto dla zwykłych ludzi.

  Ogólny road map projektu

  **Skupiamy się głównie na zorganizowaniu jak największej grupy ludzi pomagających przy projekcie, chcemy by ten projekt należał do społeczności. Moim celem jest by każda osoba, która nam teraz pomoże dostała #**

  Podsumowanie pierwszego tygodnia prac :)

  -Powstało motto całej organizacji: **Yes, but we can win a major battle in the arms race and gai a new territory of freedom for several years” ** ~ Satoshi Nakamoto w jednym z pierwszych emaili odnośnie całego projektu: https://satoshi.nakamotoinstitute.org/emails/cryptography/4/

  -Zgłosiło się do nas naprawdę masa ludzi, w tym momencie na slacku jest 42 osoby z czego jakieś 80% załogi to wykopki <3
  -Rekrutacja jest otwarta tylko dla wykopków lub znajomych wykopków.
  -Odbyły się 3 organizacyjne calle i przed nami masa praca odnośnie samej organizacji
  -Wyłoniliśmy 2x CFO i CTO @Szkolna17PsychoFan
  -Startują pracę nad Portfelami IOS, Android, portfela webowego oraz samego landing page
  -Mamy już tłumaczy języka Angielskiego, Niemieckiego, Francuskiego i Rosyjskiego czekających na whitepaper do przetłumaczenia
  -Powstała wersja robocza whitepaper dostępna dla wszystkich osób chętnych. Opublikujemy go razem z Landing Page na wykopie za 2-3 tygodnie :)
  -Zespół prawny już próbuje to ugryźć ze strony prawnej

  Plany na tydzień drugi tydzień:

  -Wykucie tokenu ERC20 - hashup. Ciągle to przekładamy w czasie, nie mogę się doczekać aż zaczniemy Wam wszystkim wysyłać #. Do momentu ICO jedynym sposobem na dostanie # jest bezpośredni udział w projekcie lub odkupienie # od osób które posiadają #. Przypominajka, że # będzie 2 137 000 000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  -Wyłonienie liderów każdego z naszych projektów: Landing Page, Polski CoinMarketCap - polishcoin.pl z listą polskich projektów, automatyzacja aidropów na wykopie. Proszę o publiczne zgłoszenie się do kandydowania jako Lead jednego z naszych projektów. Nad samym blockchainem nie pracujemy, chcemy to robić po finansowaniu. Wynagradzamy bezpośrednio udziałami # :)
  -Ja (Szymon Jankowski) pracuję nad samym whitepaper i zorganizowaniu całej struktury ludzi. Nie mogę sie doczekać aż wrzucimy to na wykopa :)
  -Szukamy około 20-30 osób, które będą dostawać # tylko i wyłącznie za naukę tego co im powiemy :) To będą osoby, które w przyszłości będą pisać nasz blockchain :) Proszę by każdy chętny do tego projektu opisał swoje doświadczenie na naszej otwartej grupie na facebooku i wyraził chęć uczestniczenia w projekcie nauki za #.
  -Rekrutacja dla samych programistów dalej jest otwarta, proszę wejść na grupę na facebooku i opisać swoje doświadczenie. Postaramy się was przydzielić do pracy i dać jakieś pierwsze zadanka :)
  -Najbliższe 2 tygodnie to będą głównie kwestie organizacyjne. Staramy się przygotować na wieki skok chętnych do udziału w projekcie, gdy opublikujemy whitepaper i landing page tutaj na wykopie. Nie ma jeszcze za dużo zadanek strikte programistycznych, chyba że szybko zorganizuje się grupa osób która już będzie wiedzieć co ma robić - to bardzo trudne

  No nic, nie spodziewałem się że tak dużo osób będzie chciało nam za darmo (no za #) pomagać :) Przed nami masa pracy i liczę na to, że razem uda nam się to wszystko zbudować. Zapraszam do obserwowania tagu #wypokcoin i tagu #up

  https://www.facebook.com/groups/197840615394908 => tutaj otwarta rekrutacja

  #programista15k #pracait #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Cześć plany na tydzień 1:
  -Podział obowiązków dla pierwszych osób
  -Uruchomienie publicznego repozytorium na Github
  -Start prac nad naszą stroną internetową, pierwszy projekt
  -Uruchomienie wewnętrznego komunikatora Slack
  -Emisja tokenu ERC20 i pierwsze wypłaty dla kontrybutorów
  -Załozenie emaila całej fundacji

  Ja będę pracował nad pełnoprawnym whitepaper'em i próbował zorganizować wszystkich przy wspólnym projekcie naszej strony internetowej. Cieszy mnie, ze udało się tak szybko zebrać ponad 50 osób chętnych przy pracy nad projektem. Juz teraz, choć moze się to dla was wydawać wcale nie oczywiste jesteśmy największym polskim krypto - jeśli chodzi o ilość kontrybutorów. Pierwszy golem ma zaledwie 23 pracowników: https://www.linkedin.com/company/golem-factory/about/ Co będzie za kilka tygodni, gdy konsekwentnie będziemy publikować wyniki i progres prac? Teraz skupiamy się na napisaniu strony internetowej i powolnej konsekwentnej budowie otwartej społeczności. W tym tygodniu czeka nas emisja tokenu ERC20, który będziemy rozdawać za darmo wśród społeczności. Mam nadzieję, ze ruszą tez powoli pracę nad automatyzacją airdropów dla mirków. Pozdrawiam ~ Szymon Jankowski

  Ciągle rekrutujemy nowe osoby, proszę chętnych o dołączenie do grupy na facebooku i opisanie swoich doświadczeń. Po tym wszystkim przydzielimy osoby do odpowiednich projektów. https://www.facebook.com/groups/197840615394908/about

  #wypokcoin #programowanie #kryptowaluty #programista15k #pracait
  pokaż całość

  •  

   @asdxmee: To, że na naszym blockchainie ludzie będą generować klucze dostępu do aplikacji, używać ich i się nimi wymieniać. Mogę je też w każdej chwili sprzedać na zdecentralizowanej giełdzie. To oznacza mniej więcej tyle, że jeśli kupisz grę, która Ci się nie spodoba możesz ją od razu sprzedać. A to oznaczałoby, że słabe gry byłyby nic nie warte, a dobre trzymałyby swoją wartość w czasie. Oczywiście, żeby producent wydał grę będzie musiał "spalić" trochę # - to nasza jednostka, żeby klient kupił grę będzie musiał kupić #. Wszystkie aplikacje u nas byłyby wymieniane na #. A # już na inne krypto. Nasz blockchain będzie umożliwiał alternatywne metody finansowania dla małych studiów gier. Po prostu mogą wykuć 21 mln kluczy i sprzedać 1 mln z nich. Klucze u nas to coś zupełnie innego niż na G2A. U nas klucz jest aktem posiadania praw do danej aplikacji. Czyli przeniesieniem posiadania płytki do cyfrowego świata. Będziesz mógł wysłać klucz koledze i on wtedy będzie mógł używać aplikacji. Na naszej platformie będziemy robić nie ICO - Inicial Coin Offering, tylko IKO -> Inicial Key Offering. Będziemy pisać do każdego małego studia gier o alternatywnej metodzie finansowania, jeden mały sukces i totalny hype. Bo te krypto, jest krypto dla zwykłych ludzi. pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Wrzuciłem znalezisko dla wszystkich którzy nie mogli pojawić się na dzisiejszym callu. https://www.wykop.pl/link/6108445/powstaje-wykopowa-kryptowaluta-potrzebujemy-wykopkow-zdecentralizowany-steam/ Zapraszam do udziału w projekcie już od samego początku, naprawdę wierzę że jako społeczność to wszystko może się udać! Wszystkich chętnych do brania udziału w projekcie zapraszam do grupki https://www.facebook.com/groups/197840615394908/about opiszcie tam co potraficie i przydzielimy wszystkich do odpowiednich zespołów. Opisuję tam też dokładniej w jaki sposób dzielimy się na zespoły i czym poszczególne zespoły się zajmują :)

  Zapraszam wszystkich do budowania społeczności wokół projektu, razem może się nam to wszystko udać!

  #programowanie #pracait #wypokcoin #kryptowaluty #rekrutacja #programista15k
  pokaż całość

 •  

  W skrócie: Plan pierwszej polskiej otwartej na społeczność (głównie wykopu) kryptowaluty, która będzie działać jak zdecentralizowany STEAM-EPIC-GOG. Na wykopków będzie przewidziane kilka % wszystkich tokenów :)

  Hejo, zgodnie z wpisem https://www.wykop.pl/wpis/57572717/w-skrocie-plan-pierwszej-polskiej-otwartej-na-spol/ chcę przeprowadzić głosowanie społeczności, żeby określić demokratycznie ile będzie wszystkich tokenów. Dla autora najlepszego komentarza będzie przewidziane 0.005% wszystkich tokenów i 1 ze 100 NFT z logiem.

  #wypokcoin

  #kryptowaluty #logo #programista15k #pracait #gry #blockchain

  Oczywiście każda osoba chcąca pomóc w projekcie mile widziana. Piszcie priv.

  Dzisiaj o 15 będzie call organizacyjny, niestety tylko 100 osób zmieści się na zoomie a po wczorajszym odzewie spodziewam się znacznie więcej. Bądźcie o 15 na tagu, wrzucę tutaj link do zooma haha. Postaramy się wrzucić film niepubliczny na wykopa, dla tych którzy będą chcieli zobaczyć co i jak. ~ Szymon Jankowski - mirek, programista i pomysłodawca projektu
  pokaż całość

 •  

  W skrócie: Plan pierwszej polskiej otwartej na społeczność (głównie wykopu) kryptowaluty, która będzie działać jak zdecentralizowany STEAM-EPIC-GOG. Na wykopków będzie przewidziane kilka % wszystkich tokenów :)

  Hejo, zgodnie z wpisem https://www.wykop.pl/wpis/57572717/w-skrocie-plan-pierwszej-polskiej-otwartej-na-spol/ chcę przeprowadzić głosowanie społeczności, żeby określić demokratycznie to jak będzie nazywać się nasza kryptowaluta.

  Dla autora nazwy przewidziany będzie 0.01% tokenów i 1 ze 100 NTF które zrobimy z logiem w przyszłości. Najbardziej plusowany komentarz wygrywa.

  Zakładam tag #wypokcoin , nazwa oczywiście dzisiaj się ustali. Trzymam kciuki za Was ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #kryptowaluty #logo #programista15k #pracait #gry #blockchain

  Oczywiście każda osoba chcąca pomóc w projekcie mile widziana. Piszcie priv.

  Dzisiaj o 15 będzie call organizacyjny, niestety tylko 100 osób zmieści się na zoomie a po wczorajszym odzewie spodziewam się znacznie więcej. Bądźcie o 15 na tagu, wrzucę tutaj link do zooma haha. Postaramy się wrzucić film niepubliczny na wykopa, dla tych którzy będą chcieli zobaczyć co i jak. ~ Szymon Jankowski - mirek, programista i pomysłodawca projektu
  pokaż całość

 •  

  W skrócie: Plan pierwszej polskiej otwartej na społeczność (głównie wykopu) kryptowaluty, która będzie działać jak zdecentralizowany STEAM-EPIC-GOG. Na wykopków będzie przewidziane kilka % wszystkich tokenów :)

  Taguję #rozdajo bo obiecuję, że jeśli faktycznie zaczniemy pracować nad tym po godzinach, razem z mirkami to każda osoba plusująca ten wpis dostanie trochę naszego wspólnego krypto. I to będzie znacznie więcej niż w póżniejszych airdropach. Wierzę w tą społeczność, do końca będę pamiętał że jestem mirkiem. Liczba tokenów będzie wynosić 2 137 000 000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #kryptowaluty #programista15k Ej może zbierzmy się, jako społeczność wykopu, mirki i mirabelki z #it #programowanie #pracait i zróbmy razem kryptowalutę, która może zrobić coś dobrego. Myślałem nad zdecentralizowanym rynkiem aplikacji, uwolnienie ceny aplikacji. Cena gier, programów, apek... ustalałaby się sama, przez popyt i podaż. Zdecentralizowany Steam-Epic-GOG, gdzie po zakupie aplikacji ona faktycznie należy do Ciebie i możesz zrobić z nią co tylko chcesz - pożyczyć koledze, sprzedać, wypożyczyć i zarabiać na chwilowym udostępnieniu "klucza dostępu", którego stan jak token ERC20 na Ethereum byłby aktem dającym prawo do korzystania z aplikacji. Uwolnijmy konsumentów i producentów od wydawców i 30% prowizji. Zero prowizji dla producentów, otwarty kod od samego początku. Wiem, że ta społeczność z której się de facto wywodzę i która mnie bardzo ukształtowała jako człowieka ma w sobie ogromną moc, o której ona sama pewnie nie wie.

  Generalnie przez pierwsze miesiące nie będziemy pisać samego kodu blockchaina, bo to jest bardzo skomplikowane. To co chcielibyśmy zrobić to zorganizować jak największą społeczność wokół projektu, by w sierpniu ruszyć ze zbiórką otwartą na świat. Wykorzystajmy bańkę, która jest obecnie na kryptowalutach, by zebrać jak najwięcej kasy na rozwój i w perspektywie 5 lat zacząć wypuszczać gry na blockchainie stworzonym przez ludzi - dla ludzi. Nie dla spekulantów. Sam bym korzystał z czegoś takiego i wiem, że jak my tego nie zrobimy to zrobi to ktoś inny.

  Nie mam pojęcia czy to wypali, ale jestem niesamowicie podjarany tym co możemy osiągnąć razem tworząc kod open source od samego początku. Oczywiście to nie tak, że hop zbudujemy krypto w 2 tygodnie, to będzie projekt na lata. Projekt traktuję zupełnie poważnie, jestem bardzo dobrym programistą, ale przedewszystkim mirkiem. Chciałbym, żeby 5% całego projektu zostało rozdane zupełnie za darmo wśród społeczności wykopu.

  Zebrałem już kilka wykopków i swoich przyjaciół i jutro (niedziela, 16.05.2021 o godzinie 15:00) planujemy zrobić pierwszego calla odnośnie prac. Całość udostępnimy na wykopie jako film niepubliczny :) Chcę by to był jakiś większy otwarty projekt społeczności wykopa, gdzie przyjmujemy każdą mirablekę i każdego mirka i będziemy płacić mu w jeszcze nic nie wartych tokenach. Ważne, żeby nikogo nie zmuszać.

  Jeśli jest ktoś chętny z obszaru IT, zarządzania, marketingu, rekrutacji to proszę do mnie napisać priv. Dla każdego znajdzie się miejsce. To się może udać :)
  pokaż całość

 •  

  #kryptowaluty #bitcoin #zloto #inwestycje

  Na górze jest wykres złota, na dole kapitalizacji wszystkich kryptowalut.

  źródło: krypto.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika OrzechowySos

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)