•  

  2027 + 1 = 2028

  Tytuł: Uniesienie
  Autor: Stephen King
  Gatunek: fantasy, science fiction
  Ocena: ★★★★☆☆☆☆☆☆
  ISBN: 9788381254397
  Tłumacz: Danuta Górska
  Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
  Forma książki: audiobook

  Ot taka sobie krótka historyjka o mężczyźnie, który z dnia na dzień tracił swój ciężar ale jego postać fizyczna w żaden sposób się nie zmieniała. Dodatkowo nie ważne było co wziął do ręki w czasie ważenia - waga i tak pokazywała tylko samo jakby był bez ubrań i innych przedmiotów.

  Nic mnie w tej opowieści nie porwało może poza pomysłem bo przyznaję, że był on ciekawy. Poza tym to w sumie taka historia o wszystkim i o niczym, którą całkiem dobrze się czytało bo mi akurat Kinga zawsze czyta się dobrze. Nie zawsze tylko trafia do mnie to co przeczytałam i podobnie było tym razem. Jest to książka typu: przeczytaj i zapomnij.

  Jest tutaj wątek homoseksualny, a konkretnie dwóch kobiet, które były w związku małżeńskim i musiały zmagać się z ostracyzmem ze strony mieszkańców miasteczka Castle Rock. Nasz tytułowy bohater stara się z nimi zaprzyjaźnić oraz przy okazji pokazać światu, że dwie kobiety żyjące pod jednym dachem to nie koniec świata.

  Także mamy tutaj wątek fantastyczny dotyczący utraty wagi, opowieść na temat tolerancji oraz jak ważna jest przyjaźń.

  PS Książkę, czytałam, a nie słuchałam ale przez przypadek wybrałam złą wersję.

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  #bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
  pokaż całość

  źródło: s.lubimyczytac.pl

 •  

  Newsy książkowe od Whoresbane'a!

  Wydawnictwo Dolnośląskie zapowiada kolejne dzieło Agathy Christie, lecz tym razem nie jest to powieść fabularna. "Autobiografia" autorki będzie dostępna w sprzedaży od 10 sierpnia 2022 roku. Wydanie w twardej oprawie w szacie graficznej Jubileuszowej Kolekcji wznowień autorki, jednak w nieco większym formacie 23x15 cm ze względu na objętość 480 stron i archiwalne fotografie. Poniżej okładka i krótko o treści.

  Agata Christie to autorka niezwykła. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad sto języków, pozostają najlepiej sprzedającymi się tytułami wszech czasów, a sztuka Pułapka na myszy to najdłużej grane przedstawienie w historii teatru. Choć od śmierci królowej kryminału minęło ponad trzydzieści lat, liczba czytelników jej książek stale rośnie.

  Autobiografia - opublikowana po raz pierwszy rok po śmierci autorki - ukazuje fascynujące życie Agaty Christie: dzieciństwo, młodość, dwa małżeństwa, dwie wojny światowe, rewolucję obyczajową, podróż dookoła świata, odkrycia archeologiczne na Bliskim Wschodzie... Przede wszystkim jednak to skrupulatny i zaskakująco świeży opis dojrzewania do miłości, do pisarstwa, do życia. Możemy przyjrzeć się geniuszowi autorki z bliska - porywa inteligencją, zaskakuje wyobraźnią, niezwykłym poczuciem humoru, a nade wszystko dystansem do siebie, taktem i przenikliwością spojrzenia. Na okładce anglojęzycznego wydania Autobiografii można przeczytać: "to najlepsza rzecz, jaką Christie kiedykolwiek napisała". Nie bez racji.

  #ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
  #ksiazki #czytajzwykopem #dolnoslaskie #biografia #autobiografia #agathachristie
  pokaż całość

  źródło: 1.jpg

 •  

  1959 + 1 = 1960

  Tytuł: Dom zbrodni
  Autor: Agatha Christie
  Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
  Ocena: ★★★★★★★☆☆☆
  ISBN: 9788327161147
  Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

  Moja przygoda z książkami Agathy Christie powoli się kończy. Nie wiem prawdę mówiąc jak mi ta książka umknęła. Co ciekawe zaczynając ją czytać znałam już zakończenie bo przez przypadek przeczytałam je na Wikipedii (-‸ლ)

  Fabuła jest dość prosta:

  Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę, młodą wdowę. Policja wszczyna śledztwo, ale wyprzedza ją o krok Josephine, wnuczka ofiary. Ta wścibska nastolatka uwielbia kryminały i… podsłuchuje! A trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić.
  Dom zbrodni jest wykładem na temat anatomii morderstwa, a przewrotne zakończenie i dziś może budzić sprzeciw. Nic dziwnego, że to jedna z ulubionych powieści Agathy Christie, która uważała, że „każdy jest zdolny do zbrodni”.


  W rzeczywistości jest to jedna z ciekawszych książek od Christie. Jest lekko przewrotna, wodzi czytelnika za nos, a po skończeniu książki okazuje się, że wszystkie poszlaki były nam podane na tacy. O ile w innych kryminałach nie mam za bardzo problemu z odkryciem zakończenia tak jakoś w większości przypadków Pani Agatha mnie zaskakuje.

  Podsumowując: solidny kryminał, klasyczna Agatha Christie - bardzo polecam!

  PS. Te nowe wydania z Wydawnictwa Dolnośląskiego są wprost cudowne (。◕‿‿◕。)

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  #bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
  pokaż całość

  źródło: s.lubimyczytac.pl

  •  

   @Przytulnie: tak, niektóre nawet dwa razy. Zostało mi może raptem kilka tytułów ale te z Panną Marple, Herculesem Poirtotem oraz Tommy and Tuppence mam już wszystkie za sobą

  •  

   @hoszin:

   Dom zbrodni
   Morderstwo w Mezopotamii
   Dziesięciu małych murzynków albo I nie było już nikogo jak jest teraz
   Zabójstwo Rogera Ackroyda

   Oczywiście jest jeszcze Morderstwo w Orient Experessie ale to zakładam, że każdy zna - bardzo fajna książka, nota bene moja pierwsza przeczytana książka od Christie.

   Na pewno nie polecam serii z Tommym i Tuppence bo jest nudna i nieciekawa. Jedynie Tajemniczy przeciwnik jest godny polecenia. pokaż całość

   +: hoszin
  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Jeszcze cieplutkie, dzisiaj przyszły. Ale będzie czytane (。◕‿‿◕。)

  #ksiazki #czytajzwykopem #diuna

  źródło: 294169970_744535206812560_2537406493877726016_n.jpeg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Owieczka997

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Owieczka997

Osiągnięcia (4)