•  

  #xboxone

  Ładowanie padów przez baterie jest mega irytujące... Zastanawiam się nad kupnem któregoś z zestawów do ładowania. Z czego korzystacie? Warto dokładać do oryginalnych charging kitów microsoftu czy wystarczy kupić jakiś zamiennik na allegro?

 •  

  Dwa tygodnie temu kupiłem #xboxone i jestem zachwycony! (。◕‿‿◕。)

  Konsolka przyszła w zestawie z GTA V, a do tego wykupiłem xbox game pass za 4 zł na 3 miesiące. Stąd szybkie pytanko. W co według was najbardziej warto zagrać z obecnej oferty? Mam lata growych zaległości i mało czasu... Preferuję efektowne strzelanki z ciekawą fabułą i RPGi

 •  

  Cześć Mireczki!

  Dziś mam dla was ciekawą rzecz na tagu #inwestycjeabackiego . Od 1 czerwca rozpoczyna się sprzedaż specjalnej emisji obligacji Skarbu Państwa. Myślę, że naprawdę warto się zainteresować tym tematem. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Obligacje będą sprzedawane 1.06.2019 - 30.06.2019. Są oprocentowane 1,5% w skali roku, a ich okres oprocentowania to 10 miesięcy. Oznacza to, że na jednej obligacji zarobimy ok. (wartość nominalna 100 zł) 100x0,81x0,015x(10/12) czyli 1,01 PLN.

  To co jest w nich ciekawe, to element losowy. Każda obligacja bierze udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest odpowiednio 10 PLN, 100 PLN, 1000 PLN lub 10 000 PLN. Losowanie nastąpi w marcu przyszłego roku, zaraz przed wykupem. Premie nie będą oczywiście objęte podatkiem od gier hazardowych. Naturalnie im więcej kupicie obligacji tym większa szansa na wylosowanie premii. Pula premii jest zależna od poziomu zainteresowania obligacjami i w ubiegłym roku wyniosła 1 480 000 PLN, dodatkowy hajs dostało ponad 41k obligacji. (ʘ‿ʘ)

  Myślę, że warto się zainteresować, ponieważ:
  a) jest to bezpieczna lokata oszczędności
  b) procedura zakupu jest prosta i wszystko odbywa się przez internet
  c) przy odrobinie szczęścia i wylosowaniu premii można osiągnąć bardzo fajną stopę zwrotu

  Po więcej informacji odsyłam na: http://www.obligacjeskarbowe.pl/

  #oszczedzanie #inwestycje #finanse #ekonomia #cebuladeals
  pokaż całość

 •  

  Ktoś chce sobie kupić pre-order gierki, która nie ma jeszcze nawet ustalonej daty premiery? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Feel free

  https://www.euro.com.pl/gry-playstation-4/bethesda-software-the-elder-scrolls-vi-ps4.bhtml?from=ceneo&p=249.00&cr=0&t=20190528-1438

  #gry #theelderscrolls #cebuladeals
  pokaż całość

  +: T...i, The_Pelek +1 inny
 •  

  Co jakiś czas na wykopie przewija się temat lokowania oszczędności. Pomyślałem więc, że dorzucę swoje trzy ciegiełki jako że coś tam wiem i mogę się swoim doświadczeniem podzielić.

  Nie chce tu zgrywać kołcza twardziela ( ͡° ͜ʖ ͡°), który będzie opowiadał o inwestowaniu w złoto, kolekcjonerskie alkohole czy inne tego typu przyjemności, ponieważ nigdy tego nie robiłem. Nie mam niestety ani kapitału ani wiedzy w tej dziedzinie. Mam za to trochę doświadczenia w inwestowaniu w akcje oraz mało ryzykowne, pasywne aktywa.

  Jeżeli chcecie poczytać coś o akcjach, zaprasza na tag #inwestycjeabackiego, gdzie dzielę się wynikami swojego wirtualnego portfela i opowiadam, jak dobieram spółki, za ile wchodzę itd. itp. Gram narazie na wirtualnych pieniądzach, ponieważ nie mam w tej chwili kapitału, który pozwoliłby na osiągnięcie sensownego zwrotu z prawdziwych pieniędzy. Pierwsze dwa lata inwestowania przegrałem na swojej gotówce (dosłownie przegrałem), a teraz moja szybko biegająca narzeczone zabrania mi giełdy bo ślub is coming.

  Dobra, przechodząc do meritum. Ja osobiście na ten moment alokuję swoje pieniądze w trzy rodzaje aktywów. Wszystkie są obarczone bardzo niskim ryzykiem i równocześnie zapewniają minimalną sensowną stopę zwrotu.

  1) Promocje bankowe
  Duża część banków od czasu do czasu oferuje różne promocyjne lokaty, oprocentowane zazwyczaj na 2-4% rocznie brutto. Wyszukiwarkę takich lokat znajdziecie tutaj: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/ranking-lokat-czyli-najlepsze-lokaty-bankowe

  Przy oszczędzaniu na tego typu aktywach trzeba oszywiście zwrócić uwagę na kilka kruczków:
  - zazwyczaj mają one ograniczony termin 3-6 miesięcy. W takiej sytuacji zysk liczymy według wzoru oprocentowanie(czas lokaty w miesiącach/12)0,81
  - zazwyczaj mają one ograniczenie ilości lokowanych środków (przeciętnie 10-20k)
  - czasem banki wprowadzają automatyczne przedłużenie lokaty o następny okres na np. 0,5%, ale jak ktoś chce to często da się to wyłączyć,
  - im mniej pewny bank tym lepsze warunki*
  - część promocji jest przeznaczona tylko dla nowych klientów i wymuszaja otwarcie konta w danym banku

  *W Polsce funkcjonuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który odda wam równowartość 100 000,00 EUR w przypadku problemów finansowych banku, więc właściwie ten kruczek można olać. Oczywiście w granicach rozsądku...

  2) Obligacje skarbowe
  Bardzo fajnym sposobem na oszczędzanie są według mnie obligacje Skarbu Państwa. Można je sklasyfikować jako bardzo bezpieczne aktywo, ponieważ Państwo żeby spłacić daną transzę obligacji po prostu emituję następną - w ten sposób ma zapewniony stały dopływ gotówki bez realnego wydatku (dopóki będzie popyt na emitowane przez nie obligacje). Oczywiście obligacje skarbowe nie są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym - z tego też względu wykazują wyższą stopę zwrotu niż tradycyjne lokaty.

  Tutaj jest strona obligacji skarbowych: http://www.obligacjeskarbowe.pl/

  Warto zainteresować się dłuższymi obligacjami, szczególnie tymi indeksowanymi inflacją. Zainteresowanych odsyłam do wujka google. PKO oferuje też IKE Obligacje, czyli Indywidualne Konto Emerytalne, którego środki są inwestowane w długoterminowe obligacje. Fajna opcja, bo przy spełnieniu odpowiednich warunków (m. in. wiek w momencie wypłaty środków) przy wykupie można "ominąć" podatek belki, czyli 19% dochodu zostaje w kieszeni.

  Czemu nie obligacje korporacyjne? Cóż, są one dużo bardziej ryzykowne. Poza tym, nie znam się na nich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  3) Waluty
  Fajnym mechanizmem oszczędnościowym jest lokowanie hajsu w walutach obcych. Wystarczy kupić odpowiednią ilość danej waluty lub certyfikatów na nią. Oczywiście jest to dużo bardziej "aktywny" i ryzykowny sposób inwestowania, ale z drugiej strony daje dużo funu, zapewniając przy tym wyższą stopę zwrotu.

  Tutaj nie ma uniwersalnej metody inwestowania. Czasem warto poczytać trochę o perspektywie danej gospodarki lub orientować się w polityce. Innym razem można się po prostu wstrzelić w trend danego kursu. Ja np. ostatnio w tagu #inwestycjeabackiego kupiłem sobie JPY za 10k. W ciągu ostatnich 3 miesięcy kurs ciągle wahał się między poziomem 3,38 i 3,45 (dźwignia 1:100). W ten sposób zarobiłem 127,28 PLN w tydzień (1,27% brutto), co jest całkiem niezłym wynikiem biorąc pod uwagę że na tradycyjnej lokacie zarobiłbym tyle w pół roku. Niemniej jednak, jest to sposób dla bardziej zainteresowanych ekonomią.

  To tyle, mam nadzieję że te informacje będą dla was przydatne. #gruparatowaniapoziomu #inwestycje #finanse
  pokaż całość

 •  

  Czas na małe podsumowanie #inwestycjeabackiego

  Kapitał początkowy: 50 000,00 PLN
  Data rozpoczęcia projektu: 13.03.2019
  Zysk brutto: -6,04 PLN
  Ostatni raportowany zysk brutto: 1 304,06 PLN

  Transakcje w bieżącym okresie:
  a) Najpierw zrobiłem małe zakupy
  Amrest - Technicznie i fundamentalnie spoko, co więcej w dużych miastach KFC mocno wchodzi w jedzenie na dowóz, więc pomyślałem że jest tu spokojnie pare procent do zrobienia (zakupiono 120 akcji po 42,40)
  Vistula - Tutaj liczyłem na szybki strzał i sprzedaż po 4,50 niestety trochę się przeliczyłem. Niemiej jednak trzymam tę pozycję z zamiarem uśrednienia ceny przy poziomie ok. 3,75. Spółka jest fajna fundamentalnie i ma dobry produkt, myślę że koniec końców zarobię na tych akcjach (zakupiono 1100 akcji po 4,38)
  CD Projekt - Tutaj inwestycja zupełnie odjechana. Po prostu w czerwcu są Targi E3 i CDP zawsze robi tam szał, kurs raczej mocno wzrośnie. Sprzedam dzień przed otwarciem targów (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) (25 akcji po 204,20)
  CCC - Fundamenty bardzo przeciętne, kurs nie ma jakiegoś niesamowitego potencjału. Myślę, że CCC to niezła spółka ze sporym potencjałem ekspansji na wschód, ale to nie był do końca przemyślany zakup. Cały czas się zastanawiam co z tą spółką zrobić. (20 akcji po 238,20)

  b) Kilka pozycji zamknąłem
  Wittchen - Szybki strzał przed publikacją wyników. Nie myliłem się ( ͡° ͜ʖ ͡°), zrobiłem 259,05 PLN, czyli 5,56%.
  Play - Takie spółki nigdy nie zawodzą przy wynikach świątecznych. Zrobiłem 452,85 PLN, czyli 7,78%.
  JPY - Rozszerzyłem także tezę inwestycyjną o waluty. Jen to akurat bardzo przewidywalne aktywo, korzystając z faktu iż kurs buja się ciągle pomiędzy dwoma wartościami, wykorzystałem wolną gotówkę i zrobiłem 127,28 PLN, czyli 1,28%

  c) Otwarłem subportfel ze spółkami z New Connect, o czym możecie poczytać, w poniższym poście
  https://www.wykop.pl/wpis/40473033/hej-dzis-szybki-update-%CA%96-wyniki-portfela-bede-pub/

  d) Uśredniłem pozycje na dużej stracie
  Wawel - Wawel to jedna z lepszych spółek na GPW. Ma ogromną ilość gotówki i ugruntowaną pozycję na rynku. Z tego też względu jak tylko sytuacja zaczęła się robić nieprzyjemna dokupiłem kolejny pakiet akcji, tak żeby średnia cena zakupu mojego ticketa spadła. (pierwotnie było to 7 akcji zakupione średnio po 912 PLN, teraz jest 14 akcji zakupione po 861 PLN)

  Opis sytuacji na rynku:
  Od początku kwietnia koniunktura na GPW znacznie się pogorszyła - najlepszym objawem tego jest spadek WIGu o prawie 2% w ciągu ostatnich trzech tygodni. Nie jest więc dziwny fakt, że mój portfel wykazuje minimalną stratę. W tym momencie obracam kwotą 52 280,96 PLN co według mnie jest świetnym wynikiem jak na półtora miesiąca inwestowania. Oznacza to, że zwiększyłem pulę środków o 4,56%. Niestety, nic nie mogę poradzić na gorszy okres na rynku. Jakie z tego wnioski?

  1) Zawsze inwestujcie tylko takie środki których nie potrzebujecie. Może się okazać, że taki negatywny stan rynku będzie trwał całe miesiące. W takiej sytuacji trzeba będzie zamrozić pieniądze na długo żeby koniec końców zarobić.
  2) Jeżeli jesteście pewni spółki, uśredniajcie. Naturalnym odruchem w przypadku straty jest sprzedaż. Oczywiście, często to dobry odruch. Ja osobiście wyznaczam sobie zazwyczaj poziom kursu dla każdej spółki, przy którym bezwzględnie sprzedam akcje. Niemniej jednak są takie spółki, które mają duży potencjał wzrostu i solidne finanse zapewniające dużą płynność - warto jest wtedy dokupić akcji po dużo niższej cenie, tak żeby szybciej wyjść na swoje lub więcej zarobić w przypadku odbicia. Ja zazwyczaj uśredniam przy stracie na poziomie ok. 20%.
  3) Jeżeli macie możliwość, grajcie także na sprzedaż. Nie na każdym rynku jest to możliwe - w Polsce na GPW raczej ciężko, ale za granicą możliwy jest mechanizm krótkiej sprzedaży. Gracz takim sposobem "pożycza" od funduszu akcje, sprzedaje je, odkupuje po dużo niższej cenie i "oddaje" pożyczkodawcy. Dzięki temu może zarabiać na spadku kursu.

  #finanse #gielda #gpw
  pokaż całość

 •  

  Hej, dziś szybki update ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wyniki portfela będę publikował na koniec tygodnia. Wpadł mi jednak dziś do głowy pewien pomysł. Zgodnie z waszymi sugestiami chciałbym wydzielić w ramach portfela mały subportfel ze ciekawymi spółkami notowanymi na New Connect. Są to podmioty, które mają zazwyczaj słabe finanse (z racji stopnia rozwoju), ale niejednokrotnie robią ciekawe rzeczy i działają w oparciu o fajne modele biznesowe. Na pierwszy rzut kupiłem dwie spółki:

  BRAND24 50 akcji za 2 050,00 PLN. Według mnie bardzo dobry model binesowy (SaaS - duża płynność z racji subskrypcyjnego cennika, przewidywalność przychodów). Do tego jest to swego rodzaju gwiazda polskiej sceny startupowej. Dwa fundusze venture capital mają tam spore pakiety akcji, więc myślę że przypilnują one porządnego zwrotu. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  Platige Image To jest spółka Bagińskiego. Robią super rzeczy - mam do nich słabość. Ze względu na tematy związane z Wiedźminem oraz obecny niski kurs akcji zdecydowałem się wejść za 1 988,00 w 144 akcje. Trochę spekulacja.

  Jak widzicie, tickety w subportfelu New Connect są znacznie mniejsze. Jest tak oczywiście z racji, iż ryzyko w przypadku tych spółek jest znacznie większe. Będę je trzymał długo, ponieważ obie mają przed sobą wejście na GPW i w związku z tym można liczyć w dłuższej perspektywie na fajny zwrot.

  Ktoś ma jakieś insajty dotyczące tych spółek? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  #inwestycjeabackiego #inwestycje #gpw #newconnect #finanse
  pokaż całość

  •  

   @Pan_Abacki: Patrzyłeś na wyniki Platige? Wydaje mi się, że przez chwilę był hype po ogłoszeniu współpracy z Netflixem ale wyniki rozczarowały...

  •  

   @jankowski90 Wiem właśnie, mocno się zastanawiałem czy kupowanie tych akcji ma sens. Z drugiej strony, kurs jest naprawdę niski jak na tą spółkę, niedaleko historycznego minimum - wydaje mi się, że już zdyskontował beznadziejne wyniki i niepewną sytuację.

   Z drugiej strony będzie jeszcze niejeden gorący news o Wiedźminie. Myślę że bliżej premiery serialu kurs może nieraz wystrzelić w górę. Od historycznego maksimum dzieli nas 500%, także pole do popisu jest ogromne ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Za wcześnie jeszcze na kolejną publikację wyników portfela. Pomyślałem więc, że napiszę kilka zdań o ocenie kondycji finansowej spółek kapitałowych. Lecimy z koksem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Najkrócej rzecz ujmując: to co powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, to czy spółka zarabia (jakie ma przychody oraz koszty) i co wchodzi w skład jej majątku (skąd bieże hajs na jego utrzymanie). Każda spółka kapitałowa publikuje cyklicznie sprawozdania finansowe, więc sprawdzenie tych informacji wymaga jedynie odrobinę wiedzy. Dwa najważniejsze dokumenty, które spółki giełdowe przedkładają inwestorom co kwartał to bilans oraz rachunek zysków i strat.

  Bilans to poprostu zestawienie wszystkiego co firma posiada (aktywów) ułożonych w kolejności wzrastającej płynności (im niżej w tabelce tym łatwiej zamienić na gotówkę) oraz środków z których finansowany jest majątek (pasywów) ułożonych według kryterium wzrastającej wymagalności (im niżej w tabelce tym szybciej trzeba zwrócić).

  Aktywa dzielą się na trwałe (takie które ciężko upłynnić) oraz obrotowe (takie które łatwo upłynnić). Rzecz której zawsze powinniśmy się przyjżeć bliżej, to ile płynnych aktywów ma spółka. Należą do nich pozycje z dołu tabelki, czyli głównie gotówka i jej zamienniki oraz należności, czyli w dużej mierze niezapłacone faktury od kontrahentów.

  Pasywa dzielą się na kapitał własny (zysk spółki oraz wpłaty akcjonariuszy/udziałowców) i zobowiązania (środki pożyczone). Na samym dole tabelki są zobowiązania krótkoterminowe, czyli dług który trzeba szybko oddać (np. niezapłacone faktury kosztowe oraz różnego rodzaju pożyczki).

  To na co ja zawsze zwracam największą uwagę w bilansie, to jaki jest stosunek zobowiązań krótkoterminowych do płynnych aktywów, czyli gotówki i należności. W ten sposób mogę się dowiedzieć, czy firma ma zapas gotówki na nieprzewidziane okoliczności. Ja zazwyczaj nie inwestuję w spółki, które nie mają gotówki i należności (+ewentualnie zapasów na magazynie w zależności od branży) żeby pokryć zobowiązania krótkoterminowe.

  Rachunek zysków i strat jest to zestawienie przychodów i kosztów spółki. Podzielone są one na trzy rodzaje działalności: operacyjną (związane z działalnością biznesową spółki), pozostałą (wyjątkowe przychody i koszty) oraz finansową (odsetki, różnice kursowe itp.).

  Tutaj zwracam uwagę szczególnie na kilka rzeczy:
  - jaką tendecję mają przychody (czy rosną, w jakim tempie, czy występuje sezonowość, jak się różnią kwartalnie i rok do roku),
  - jaką tendencję mają koszty (jak wyżej),
  - jaką spółka ma marżę na sprzedaży (jaki procent przychodów stanowi wynik ze sprzedaży i jak on się zmienia w czasie, czy występuje sezonowość).

  Jak widać nie jest to jakieś rocket science ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście to wszystko bardzo uproszczone dane, w zależności od profilu działalności spółki warto zwracać uwagę na inne rzeczy lub dokładniej sprawdzać poszczególne pozycje. Nie zmienia to jednak faktu że to jest absolutna podstawa weryfikacji sytuacji finansowej spółki, w oparciu o którą można odrzucić dużo gniotów, które mają słabą płynność lub praktycznie w ogóle nie zarabiają.

  *Oczywiście to wszystko tylko moje subiektywne spostrzeżenia.

  #inwestycjeabackiego #inwestycje #inwestowanie #gielda #finanse
  pokaż całość

  +: Juran, m......h +14 innych
 •  

  Dostałem Xiaomi Amazfit Bip 21 marca, miał ok. 70% baterii jak wyjąłem go z pudełka. Był na ręce codziennie od rana do wieczora. Powiadomienia włączone z maila, kalendarza, sms i telefonu + pomiar tętna co 10 minut.

  Dziś ładuję go po raz pierwszy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #xiaomi #czujedobrzeczlowiek

  +: Ibuygou
 •  

  Data rozpoczęcia projektu: 13.03.2019
  Kapitał początkowy: 50 000,00 PLN
  Aktualna wartość portfela: 51 304,06 PLN
  Zysk brutto: 1 304,06 PLN (po uwzględnieniu prowizji, przed podatkiem Belki)*
  Stopa zwrotu brutto: 2,61%

  Operacje w bieżącym okresie:
  Oponeo - plan został zrealizowany. Spółkę kupiłem pod wyniki za Q4 ze względu na mocną sezonowość sprzedaży, pomimo bardzo przeciętnej kondycji finansowej. Stopa zwrotu 14,03% (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  Livechat - spółka opublikowała bardzo dobrą dynamikę wzrostu subskrybentów. Zadowoliłem się jednak niewielkim zyskiem, ponieważ Livechat jest bardzo wrażliwy na nastroje inwestorów. Moim zdaniem wręcz nadwrażliwy, uważam że to świetna spółka. Stopa zwrotu 3,24%
  Playway - już od dłuższego czasu na GPW panuje bardzo duża moda na gamedev. Nie było inaczej w przypadku Playway. Spółka jest o tyle ciekawa, że działa w segmencie mobile, który od lat dynamicznie rośnie. Dzięki temu, że tworzą gierki na telefon, mogą utrzymać dużo bardziej stabilne cashflow. Regularnie im się przyglądam i staram się wchodzić na krótkie terminy pod koniec spadków. Stopa zwrotu 5,37%
  LPP - spółka według mnie ma spory potencjał na ekspansję zagraniczną, szczególnie na rynki europy środkowo-wschodniej. Z drugiej strony rynek wycenia ją bardzo wysoko jak na odzieżówkę, więc staram się być ostroży. Tutaj wchodziłem pod wyniki za Q4. Stopa zwrotu 6,86%

  Zostałem zostałem z Wawelem, Play i PGNIG w portfelu. W najbliższych dniach będę myślał szczególnie co zrobić z tym pierwszym. (╯︵╰,)

  *Podaję zysk z uwzględnieniem prowizji 0,39% i przed podatkiem Belki. Prowizja jest niestety nieunikniona, ale podatku można uniknąć odpowiednią optymalizacją lub inwestowaniem z poprzez IKE/IKZE.
  **W komentarzach screeny portfela i operacji z Biznesradar.

  #finanse #inwestycje #inwestowanie #inwestycjeabackiego #gielda

  Wołam: @Kryptonim_Janusz @Mati_Mateusz @DKMaciej @barxik @jankowski90 @DeoLawson @Kyuumeitai ręcznie bo inaczej nie umiem ¯_(ツ)_/¯
  pokaż całość

 •  

  Mirki, Mirabelki

  Szukam nowego telefonu, tak do 1500 zł. Wybór padł na Pocophone F1. Orientujecie się, czy naprawiono już problemy z wadliwym ekranem i opóźnieniami dotyku w niektórych egzemplarzach? Ktoś w ogóle trafił na te wady?

  Trochę się o tym naczytałem i teraz sam nie wiem czy powinienem się decydować na ten model ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #telefony #xiaomi

 •  

  W nawiązaniu do wczorajszego posta:
  https://www.wykop.pl/wpis/39612717/zastanawiam-sie-nad-utworzeniem-taga-na-ktorym-pro/

  Zrobiłem sobie wirtualny rachunek na Biznesradar. Założenia mojego portfela inwestycyjnego:
  - kapitał początkowy 50 000,00 PLN,
  - prowizja 0,39% (taka dość standardowa jak na polskie warunki),
  - podatek od zysków kapitałowych niestety 19% ( ಠ_ಠ),
  - inwestuję tylko na GPW,
  - inwestuję tylko w akcje.

  W komentarzach wrzucam transakcje które wczoraj zrobiłem i aktualny stan portfela. W następnych dniach postaram się opisać szczegółowo dlaczego kupiłem każdą spółkę i czemu uważam, że jest ona dobrą inwestycją.

  Ogólnie rzecz biorąc moja strategia inwestycyjna polega na szukaniu spółek które:
  - mają solidne fundamenty (systematyczny wzrost przychodów, dodatni EBIT na poziomie przynajmniej 10%, dodatni wynik finansowy netto, w bilansie suma ich gotówki na koncie oraz należności przewyższa zobowiązania krótkoterminowe)
  - technicznie są w trendzie spadkowym i dają nadzieje na wybicie w myśl zasady kupować tam gdzie leje się krew, ale nie łapać spadających noży ,
  - ich strategia biznesowa pozwala przypuszczać, że w najbliższym miesiącu-dwóch ich wartość wzrośnie.

  Mój tag będzie miał nazwę #inwestycjeabackiego

  Wołam: @Kryptonim_Janusz @Mati_Mateusz @DKMaciej @barxik @jankowski90 @DeoLawson ręcznie bo inaczej nie umiem ¯\_(ツ)_/¯

  #finanse #inwestycje
  pokaż całość

 •  

  Zastanawiam się nad utworzeniem taga, na którym prowadziłbym wirtualny portfel akcji. Kapitał początkowy: 50 000,00 PLN, prowizja: 0,39%, rynek: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Nie jestem kołczem dążącym do finansowej wolności, nie bójcie się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pracuję w branży inwestycyjnej 2,5 roku.

  pokaż spoiler Pierwsze realne straty mam już niestety za sobą ¯\\_(ツ)_/¯


  Ktoś chciałby coś takiego czytać?

  #inwestycje #finanse
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Pan_Abacki

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)