•  

  XXI wiek. Ludzie latają w kosmos, swiat oplata cybernetyczna sieć, wznoszone są szklane budynki na setki metrow. Tymczasem w jednej z większych polskich mieścin nadal służą 50 letnie zabytki techniki. Jeżeli słyszeliście o przewale amber gold to to, co zaraz Wam powiem, wywrze na Was jeszcze większe wrażenie. Ktoś postanowił zmodernizować zabytkowy już tabor. Tylko najbardziej spostrzegawczy pasażerowie mogą dostrzec przy sprzęgu EN57. Toż to upośledzone 'kible', elektryczne zespoły trakcyjne stworzone przez wrocławski Pafawag jeszcze ku chwale ustroju słusznie minionego. EZT odziedziczyły wszystkie swoje wady, no ale otrzymały fejslifting no i ekrany lcd w środku. Nie zapominajmy też o wifi, fotokomórkach przy drzwiach no i niewydolnej klimatyzacji. Szkodą, że w środku to nadal przestarzałe już na swoje czasy zabytki jeżdżące na wózkach cargo. Jednym z największych wad en-57 to ostoja, która ma tendencje do pękania. Co robią koleje mazowieckie? Przyspieszają maszynę do 120 km/h xD
  Uważam, że modyfikacje tego typu powinny być jakoś społecznie napiętnowane. Trakcja ta jest na tyle awaryjna, że powinna zniknąć z torów. 'Zmodernizowane' kible paraliżują całą kolejową aglomerację warszawską. Na plus mogę dodać, że to słodkie, jak są takie agresywne z frontu picrel, a tak serio to staruszki pod kroplówką.
  #kolej #oswiadczenie #warszawa
  pokaż całość

 •  

  † Poniedziałek, 15.10.2018 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa

  Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, zostaw intencje w komentarzu. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

  ·CZĘŚĆ RADOSNA·

  1 Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  2 Nawiedzenie Św. Elżbiety
  3 Narodzenie Jezusa w Betlejem
  4 Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  5 Znalezienie Jezusa w Świątyni

  Łk 1,26-38: W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami".

  Pierwsza część różańca zaprasza nas do tego byśmy odkryli tajemnicę radości. To radość sprawia, że życie smakuje nam coraz bardziej.

  ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● organizacja ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●●

  Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu, mogą być także podsyłane anonimowo wiadomością prywatną, tak samo jak zgłoszenia chętnych do wspólnej modlitwy.

  Grafik:

  →Stworzyliśmy małe FAQ w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

  →Nowa formuła codziennego wpisu, więcej tutaj

  Jak odmawiać różaniec

  Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem i ich lista na dziś jest w komentarzu do wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  źródło: images.zeno.org

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Pan_Bober

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)