•  

  Drogie mirki doradźcie bo dałem się chyba nabrać jakiemuś patusowi. Wystawiłem na olx przedmiot za nieduże pieniądze, a że w rozmowie telefonicznej gościu był kulturalny i miły to zgodziłem się wysłać za pobraniem. No ale sprawdziłem i jak poczta wysłała już drugie awizo czyli już pewnie nie odbierze. Sprawdziłem jego fb i się okazało, że to absolwent Wyższej Szkoły Robienia Hałasu - typowy cwaniaczek, od którego nic po dobroci nie wyciągnę. I teraz czy mam jakąś szansę obciążenia go kosztami za przesyłkę. Mam niestety tylko wiadomości z olx (w której podał dane do wysyłki) i kilka smsów. Dodam, że przesyłka była na jego kobietę (jakąś karynę patrząc po fb). #olx #januszeolx #oszukujo pokaż całość

  •  

   Po raz 20sty... Komentarz też duplikat: "Tak głupie, że aż żal. Widać kto im tę rozbiórkę "sponsorował". Żaden strażak nie bawi się w szukanie wajch do otwierania maski w razie wypadku tylko otwiera ją łomem/"hooliganem". Ból zadka z okazji klamki jest komiczny. Dwudrzwiowe samochody chyba dla nich nie istnieją a takie BMW i3 to jakiś horror musi być... System wysokiego napięcia nikogo nie porazi w razie wypadku - odcina się sam automatycznie a te przewody "do cięcia" to głownie dla "papierowych" pozwoleń i ubezpieczeń. Cały system wymaga załączonego 12V i sygnału z komputera, że wszystko jest OK inaczej sprężyny domyślnie odciągają przełączniki, system odcina się bezwarunkowo przy stłuczce i bez serwisu baterii Kowalski nic nie załączy, bezpieczników jest bez liku - na baterii jest główny pirotechniczny, a gdyby nie wiadomo czemu nawalił to dodatkowo są na każdym ogniwie.

   A przede wszystkim aby się "porazić" trzeba by zamknąć obwód - czyli wsadzić łapy do wnętrza baterii - sami strażacy zresztą testowali - podczas gaszenia wodą - i ich wnioski są jednoznaczne nie ma problemu.

   Testujący celowo wykazuje się zresztą "głupotą" po publikę - ""oj nie rozumiem obrazka który wyraźnie pokazuje gdzie ciąć"". Wiarygodność wyzerowana...

   Dodatkowo należy zauważyć, iż całe to p### o otwieraniu 12V nie ma sensu - bo w Modelu3 otwarcie po podłączeniu zewnętrznego 12V nastąpi wyłącznie gdy nie ma wewnętrznego 12V z akumulatora. Spowodowane jest to internetowym bólem dupy z okazji awaryjnego mechanicznego otwierania Modelu S i X.
   To "ficzer" dla serwisu czy pomocy drogowej a nie dla strażaków..."

   Note: The following steps will not open the front trunk if Model 3 has 12V power.

   Oczywiście "eksperci" od 7 boleści do czytania instrukcji, czy sprawdzenia swoich wypocin się nie zniżyli... W końcu pewnie rączka boli po torturach z otwieraniem drzwi w Modelu 3...

   Instrukcja, strona 15

   A jeżeli nie ma wewnętrznego 12V po wypadku to w 99% będzie spowodowane tym, że ów akumulator właśnie zaliczył test na zgniatanie ;P w wyniku czołowej kraksy i szukanie jakiś wyprowadzeń kabelków na przodzie maski będzie raczej bezcelowe ;)

   "
   pokaż całość

   źródło: youtu.be

 •  

  Mirki doradźcie co mam kupić Fieste mk7 czy honde civic VII.Fiesta jest nowsza, trochę lepiej wyposażona, ale znowu silnik 1,25 i droższa o 3 tys. Poza tym, musiałbym po nią jechać z 300km. Oba samochody sprawdzone i wydają się pewne, bezwypadkowe.
  #motoryzacja #samochody #cokupic #jakieauto

 •  

  Drogie mirki, mam problem z laptopem dell 7567. Kilka razy dziennie komputer się zawiesza (ale po kilku sekundach/minutach odwiesza), a raz na jakiś czas wyrzuca bluescreena. Dodam ,że laptop ma dopiero kilka miesięcy. Sprawdziłem dyski benchmarkiem z HDtuna. Wyniki wrzucam poniżej (drugi w komentarzu). Wysyłać na gwarancję czy mogę coś spróbować zrobić we własnym zakresie?
  #serwispc #laptopy #serwislaptopow pokaż całość

 •  

  Hej. Robię złożenie, w którym niektóre części dodałem za pomocą operacji odbicia. Problem jest taki, że program tworzy nowe części (nie bierze tej, którą stworzyłem) i przy rysunku, w tabelce dodaje je oddzielnie. Czy jest jakiś sposób żeby wszystkie te same części dodane ręcznie i przez odbicie były zliczane jako jedno? Czy jedyną możliwością jest wstawienie ręczne?
  #inventor #rysunektechniczny #cad pokaż całość

  +: loonyPL
 •  

  #serwis #laptopy
  Mam dziwny problem z lapkiem, który gubi zasięg wifi przy odchyleniu ekranu o kąt ponad 90 stopni względem poziomu. Macie pomysł co to może być i czy opłaca się to naprawiać? Dodam, że i tak mam zamiar go niedługo sprzedać.

 •  

  Hej ludki. Jako, że to moja pierwsza aktywność to chciałem się z wami serdecznie przywitać... A więc... Witajcie.
  Skoro formalności już za nami to chciałbym was prosić o pomoc w podjęciu decyzji. Pół roku temu skończyłem studia inżynierskie z inżynierii materiałowej.

  pokaż spoiler W trakcie ich trwania okazało się, że kierunek jest dość kiepski (może nie całkiem gównokierunek ale ogólnie nie jest różowo), przede wszystkim ze względu na małą ilość praktyki na zajęciach oraz nie najlepsze możliwości jeśli chodzi o prace. Mimo to, w myśl zasady zacząłeś to skończ dobrnąłem do końca. Na drugim stopniu przeniosłem się na mibm. I teraz naszły mnie wątpliwości czy warto to kończyć, bo po wszystkim będę ogarniał mniej więcej materiał z wyższego lvl, ale będzie mi brakował podstaw z I stopnia. Nie lepiej zacząć mibm od nowa + spróbować znaleźć jakąś pracę? Fakt 4 lata poszłyby się jebać, ale znowu nie tak do końca bo coś z dotychczasowej edukacji wyniosłem. A może dociągnąć do końca bo i tak nikt nie będzie na dyplom patrzył, a jeśli chodzi o dalszą edukację to po prostu robić jakieś podyplomówki, kursy itp. Nie chcę zostać kolejnym gównoinżynierem jakich u nas pełno, w przyszłości marzy mi się jakaś ciekawa i twórcza praca. A może jest tu ktoś po inżynierii materiałowej i ma coś do powiedzenia o perspektywach po tym kierunku. Proszę was pomóżcie, bo się stresuję i nie wiem co zrobić.
  #studbaza #polibuda #pracbaza #inzynieria #inzynieriamaterialowa
  pokaż całość

  •  

   @Panbiedeusz: Mireczku, a w ogóle pracujesz już gdzieś, albo możesz powiedzieć, że ogarniasz rynek pracy? Bo mes fajnie brzmi, ale pracy w tym jak na lekarstwo. Podyplomowka jest o tyle dobra, że robi się ją na ogół zaocznie i będzie już wtedy pracował, ale imo nie ma sensu ogarnianie samej edukacji bez uprzedniego ogarnięcia się w praktyce wcześniej. Jeśli dojdziesz do wniosku, że potrzeba Ci jakiejś umiejętności to można się w tym doksztalcic, ale najbardziej powinno Cię teraz interesować znalezienie pracy, gdzie posiedzisz np. z rok, żeby mieć jakieś ogarnięcie jak wygląda zawód mechanika. Poobswewujesz, poprobujesz i wtedy można rozważać dalszą edukację. pokaż całość

  •  

   @greebqmaster: Nie no jeśli chodzi o podyplomówki to dopiero jak skończę studia i ogarnę pracę. Napisałeś, że nie warto, a ja nie byłem pewien czy chodziło Ci o jakieś studia typu bhp, czy o wszystkie (nawet te z polibud). W każdym razie dzięki za pomoc.

  • więcej komentarzy (9)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Panbiedeusz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)