•  

  Teraz temat pedofilii jest dość głośny. Polecą może jacyś biskupi, ale czy coś się zmieni?

  Moim zdaniem nie. Dlaczego?

  Według mnie problem zaczyna się w seminarium gdzie księża zaczynają swoją formację. Trwa ona w sumie 6 lat. Z tego co mój znajomy ksiądz mówił to jest dramat.

  Przed wszystko siedzą sami ze sobą w seminarium. Kiszą się we własnym towarzystwie. W sumie takie kółko wzajemnej adoracji. Mało kontaktu z innymi ludźmi. I tak postępuje większość kleryków.

  Władza jest hierarchiczna co uczy posłuszeństwa. Dochodzi do tego nieomylność np. rektora, jako głowy seminarium. Np. podejmuje błędna decyzję o wywaleniu kogoś z seminarium z jakiegoś powodu. Osoba, ta po wywaleniu udowadnia swoją niewinność, ale nie wraca do seminarium, bo rektor jest nieomylny...

  Pełno głupich zasad (według mnie) , których muszą przestrzegać i pilnują się wzjamemnie. Dodatkowo dochodzą jacyś dewoci, którzy mogą donieść, bo im coś się nie spodobało i kleryk może mieć problem.
  Np. mogą wychodzić tylko dwójkami na określony czas i wszędzie muszą iść razem. Czy to fryzjer czy znajomi. (tu kolega np. miał ziomka z którym za rogiem się rozstawali i każdy szedł w swoją stronę, potem tylko umawiali się na wspólne wejście, żeby wszystko było cacy.
  Jeśli biorą wolne, to muszą uzasadnić dlaczego i opisać co będą robić.

  I tak to Ci przyszli książa są chowani. Co z tego, że jakiś biskup wyleci, jak zastąpi go podobna osoba. Kleryków wychodzących bardziej do ludzi i naginajalących zasad jest mało, więc nie ma co się dziwić, że takie rzeczy się dzieją. Zmiany powinny iść już od dołu gdzie ten 18 latek idzie do seminarium.

  Albo książa powinni wziąć przykład z zakonników, gdzie formacja trwa ponad 10 lat i są różne jej etapy i bardziej przygotowuje do życia i do odkrycia czy to ta droga.

  #polska #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #tylkoniemownikomu #kosciol #pedofilia
  pokaż całość

  +: M......k, Leniek +18 innych
 •  

  Hej,
  Może ktoś miał podobny problem. Mam grudki pod brodą. Czasem swędzi i czerwienieje. Czasem pojawią się nowe grudki. Ogólnie wszystko ze zdrowiem okay. Krew, wątroba okay. Badania nic nie pokazują, dermatolodzy tylko maści na złuszczanie przypisują, ale nie pomoga...

  #dermatologia #zdrowie #medycyna

  +: Galvay

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Pandorini

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)