•  

  NIC tak nie cieszy jak obserwowanie dawno przewidzianego upadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Ex męzuś wyprzedaje majątek firmy, a w październiku ogłosi upadłość.
  A PaniMaju mówiła, że majątek źle zarządzany, kredyt za duży, firma przeinwestowana a ocena rynku zła.
  Chyba se kupie kilka dostawczaków i postawię pod chatą, nie wiem na chuj ale okazja jest pierwsza klasa

  pokaż spoiler a w dodatku przytył chyba z 40kg i robią mu się zakola

  #zwiazki #biznes #wlasnafirma
  pokaż całość

  •  

   @Wynoszony: jesteśmy z dobrych rodzin, mi ojciec dał na rozkręcenie pierwszej firmy, po rozwodzie tez mi dał na "nowy start" więc chuja ze mnie biznesmen ( ͡° ͜ʖ ͡°) exowi rodzice dali i trochę tak z 20% przywiózł ze zmywaka z JuKej
   Ja ojca hajsem, tym drugim, po rozwodzie, obróciłam i ojcu oddałam. Jak ex sięrozliczył z rodzicami - nie rozliczył, jeszcze więcej od nich ciągnie

  •  

   @Dzieban: no. 24 cale. jak doszły i chcieli montować to się okazało, że nie wchodzi i coś robili z zawieszeniem. Przy skręcaniu kierownicom opona szurała o błotnik ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem, jaki, ja mercedesów NIENAWIDZĘ i kupił go troche po złości, troche bo kumple mieli. Typu SUV, chyba gla czy podobny do gla, nie wiem, na tej marce sie nie znam

  • więcej komentarzy (57)

 •  

  Kupno 3 litrowego diesla było najlepsza decyzją na świecie.
  Do momentu kiedy nie przyszedł dzień rozliczenia kosztów i odgrzebuje faktury z sierpnia za paliwo. Prawie 2600 litrów w 31 dni, ja jebie.

  pokaż spoiler sprzedam diesla


  #samochody #zalesie #motoryzacja

  •  

   @Esterhase: hm, a wiesz, że atrakcyjne kobiety używają swojego wdzięku i uroku do celów osiągnięcia korzyści majątkowych, a szczucie cycem w dobrze dobranym dekolcie gwarantuje urwanie extra 0,05e na kg towaru ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Jak facetowi jest głupio, że się gapi, a zazwyczaj jest, to z tej głupkowatości jest w stanie powiedzieć za dużo naswoją niekorzyść. później szybko wystawić pro formy, ja puszczam przelew i nawet jak się rozmysli co do ceny to już nic nie zrobi. Biznes is biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  •  

   @Esterhase: XD poplułam się kawa o te wielbłądy, dzięki za poprawe humoru :D

  • więcej komentarzy (48)

 •  

  Polecicie ktoś coś monitoring? Potrzebuje taki zestaw z 6 kamer do wewnątrz, bo mi się wydaje, że ktoś mi po biurze prywatnym łazi. Dokumenty znikają. Serwer mam, potrzebuje taki no, zestaw kamery + całe przyłączki itp. Tak do 1500 pln.
  + drugie pytanie: mam już zestaw na kilka kamer na dwor ALE nie działa i dostałam takie info: "brakuje skrzynki łączącej kable z kamer i serwer, w to sie wpinało kable i te co wychodzą z skrzynki szły do serwera"
  O chuj chodzi i co mi zgubili, jak taka skrzynka moze się nazywać?
  #monitoring #technologia #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #majsterkowanie
  pokaż całość

 •  

  Rzeczpospolita Biurokracyjna odcinek II
  Mam na najmowanym obiekcie butle z gazem, taką 7 tysięcy litrów, na elpegie czy inny butan. Do ogrzewania pokoi i obiektu, wody w kranie.
  Pomimo tego, że akcyza nie obejmuje gazów ani paliw zakupionych w celu ogrzewania, to i tak musze się zarejestrowac w obrocie akcyzowym - na druku AKC-R w Urzedzie Skarbowym (ogólnie akcyzami zajmuje się urząd celno - skarbowy, ale akurat tym sam skarbowy).
  Dzwonię w piątek na infolinię podatkową, jak ja do chuja mam to wypełnić, czy gaz do ogrzewania jest objęty akcyzą 0% z powodu zakupu w celu ogrzewania, czy jest zwolniony z akcyzy bo wymieniono go wząłączniku 2 do ustawy (A WYMIENIONO!)?
  Nie Panimaju, jest objety stawką 0%
  Ok, to drukuje wniosek i wypełniam.
  Siedziba spólki: Wwa, obiekt: Częstochowa.
  Na logikę: jade z wnioskiem do Częstochowy w piątek.
  Nie, źle wypełniony, gaz jest zwolniony, a nie objęty stawką 0%. A w ogóle to Pani ma to złozyć i tu, w Częstochowie, i tam u siebie w Warszawie. Tam najpierw złożyć, tam ma Pani siedzibę przecież!
  Ok, to dylam z powrotem do Warszawy. Uzupełniam AKC-R jak kazali w Częstochowie. Tłumacze jaka jest sytaucja. Mam wypisac oświadczenie, dlaczego siedzibę mam tu, a gazu używam tam i załączyć do zgłoszenia. A w ogóle, to prosze zaznaczyć inne okienko, bo gaz jest wymieniony w załączniku 2 do ustawy, a nie objęty o%! A w ogóle, to Panimaju Pani nie zapłaciła, 170zł prosze do kasy zanieśc w zebach, to porozmawiamy!
  Jade do biura pisac oświadczenie.
  Biorę druk akc-r, oświadczenie, płace w urzędzie Skarbowym - bo skoro tym sie zajmuje urząd skarbowy, to tam mam zapłacić, a poza tym pani w okienku tez mówi, że na konto skarbówki. to płacę.
  Idę na górę z kompletem dokumentów.
  Odsyłają mnie do Czestochowy. Ten sam typ, który rano kazał składać i tu, i w Czewie. A w ogóle, to Pani ma źle wniosek wypełniony! Ja Pani powiem jak, ale PaniMaju, Pani to sobie te trzy pierwsze strony wydrukuje jeszcze kilka razy, a tą z podpisem zostawi, bo wie Pani... To, że my tu mamy takie standardy wypełniania zgłoszeń, to nie znaczy, że w Częstochowie mają takie same.
  Drukuję zgłoszenie jeszcze kilka razy. Jadę do Częstochowy. Nuaczona doświadczeniem w drodze puszczam przelew na konto Skarbówki w Częstochowie.
  Wbijam zadowolona, że w końcu mi to przyjmą. Ha, PaniMaju, Pani miała zapłacić na konto Urzedu Miasta! A nie naszego urzędu skarbowego, co z tego, że pani tu składa! tam zapłacić!
  Wysyłam te jebane 170zł po raz 3, drugą ręką wypisując prośby o przeksięgowanie wpłat albo odesłanie.
  Dowiaduje się, że jednak gaz do ogrzewania jest objęty stawką 0%, a nie wymieniony w załączniku 2 do ustawy. Kolejny raz nanosze poprawki na zgłoszenie.
  Tak więc tego, wyspowiadanie przed urzedem, że kupje gaz, ale używam go do ogrzewania zajęło 2 dni, kilkaset kilometrów i 3 kubki melisy.
  Infolinia, oficjalna podatkowa jedno. Urząd WWa drugie. Urząd Czewa trzecie. Smacznej kawy z moich podatków, niech was wszystkich i te wasze urzędy w kosmos wyjebie.
  A Wam Mirki, jak przyjdzie do głowy coś w tym kraju osiągnąć, to najpierw polecam staż w skarbówce i studia prawnicze, bo nikt w tym kraju Wam nie powie RZETELNIE, jak cokolwiek w urzędzie załatwić.

  Odcinek III będzie o zatrudnianiu Ukraińców, oświadczeniu o powierzeniu pracy cudzoziemcowi, Karcie Pobytu, Urzędzie Wojewódzkim, PuPie i Straży Granicznej, dzięki którym Ukraińcy mi siedzą po półtora roku na dupie i nawet nie moga wyjechać z naszego kraju, bo nikt ich już tu z powrotem nie wpuści.

  #biznes #polska #wlasnafirma #firma #zalesie #urzad #urzadskarbowy #biurokracja #japierdole #gorzkiezale
  pokaż całość

 •  

  Mirki wypadł mi wyjazd na Serbię, zaraz startuje z Cieszyna w okolice Belgradu. Będę jechać przez Brno i koło Budapesztu. Ktoś wie jakie są tam opłaty drogowe? Tak +/- czy koło 5e czy bliżej 50.
  Zapłacę Visa?
  #pytanie #wakacje #samochody #podroze #motoryzacja #serbia

 •  

  Auto se rozwaliłam. Mogę tak jeździć do momentu naprawy czy mi bagiety dowód zabiorą za wystający element?
  Nie mogę oddać auta do ASO bo nie mają terminów na już, a nie mogę wziąć zastępczego bo obecne nie jest w ASO na naprawie XD a rzeczoznawca mi klepnal na tym ich dokumencie, że moje auto się nadaje do jazdy, a bagiety to mi dowód zabiorą jak zobaczą i iks kurwa de nie wiem co robić
  #samochody #ubezpieczenia #motoryzacja #prawo #pytanie #niebieskiepaski #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

 •  

  Prowadź działalność. Idzie nad wyraz spoko, więc podnajmujesz od kogoś obiekt gastronomiczny. Biznes się kręci, co nie? Chcesz robić wesela. Załatwiasz sanepid i pozwolenie na alko. Z Sanepidu i Urzędu od pozwoleń na alko odsyłają - bo w PKD spółki szeroko pojete bary i restauracje to nie to, trzeba dopisać bo tam na końcu brakuje literki Z. No okej, to dreptam do Notariusza.
  492 pln + 80 za odpisy
  aktualizacja w krs - 250 + 100 za zmianę w monitorze sądowym
  idę do Sanepidu z nowym pkd - a nie, jednak trzeba dopisać wynajęty lokal jako siedzibę działalności (iks kurwa de).
  Dreptam z powrotem, dopisuje.
  Pozwolenie na alkohol - razem prawie 4 tysiące. Dobrze, że dopiero zaczynam, bo mam stawkę z gory - a za rok? Za rok to prawie 3% od OBROTU zapłace, nie od zysku ze sprzedaży.
  Wracam na obiekt. Załatwiam UDT bo ogrzewamy lokal gazem z butli na placu. Tego wydatku nie licze bo jak mi butla w kosmos wyjebie to byłoby słabo.
  Jadę do Skarbówki, bo skoro używam gazu do ogrzewania, to muszę się wyspowiadać urzedowi, chociaż gaz jest objęty zerową akcyzą. Poinformowanie tego urzędu kosztuje 170zł - druk AKC-R.
  Znow wracam na obiekt. Kominiarz i przęgląd PPOŻ - jestem lżejsza o kolejne 2 tysiące.
  Reasumując: wydałam prawie 10 kafli na papierki i dalej stoję w miejscu.
  Czas: 4 dni robocze jazdy po urzędach
  Jebnę tym wszystkim i znajdę sobie Ukraińca, chajtnę się, wszystko w Rzeczpospolitej Biurokracyjnej spieniężę i otworze biznes tam, gdzie mają w dupiu wszystkie papierki, tłumaczenia, spowiadania i inne urzedowe dupstwa.
  #zalesie #wlasnafirma #polska #biznes
  pokaż całość

  •  

   @Marcinowy: A dziękuję :D trzeba coś o biznesie wiedziec bo inaczej nie da się prowadzić, chyba, że korzystaąc z jakiś asystentów czy porad... Ja przeszłam kursy takie dodatkowe, dla własnego podwyższenia kwalifikacji (żeby mi te pizdy w urzedach nie mowily głupot niezgodnych z prawem) + korzystam ze stałej opieki prawnej.
   Zależy czym się chce spółka zajmować. Jak chcesz pakować zabawki warte 1k euro, to 10k pln wystarczy wkładu. Spójrz na to ze strony kontrahenta - ile bys wymagał wkładu wysyłając do kogoś towar? Zalezy jaki to towar, prawda? Jakbyś szukał lakierni prefabrykatów do samochodów, to pewnie z 500k minimum, a jak potrzebujesz spakować albo spaletyzować drobny towar z luzu, np. jakieś piłeczki gumowe, to i te 5k wystarczy. pokaż całość

  •  

   @Marcinowy: kurs księgowy, ok 2k, kursy zarządzania - to mi akurat mama robiła :) no i miałam staż w urzędzie skarbowym, który mi w sumie najwięcej pomógł.
   Kojarzę spółkę ale co mi podajesz przykład innego typu działalności :P jak dajesz komuś zlecenie na stworzenie czegos, to nie powierzasz mu swojego towaru. Oni oferują zdolności "umysłowe", jak np. właśnie biuro rachunkowe. W tego typu zleceniach faktycznie kapitał nie ma znaczenia, a renoma i portfolio.
   Ja oferuje usługi fizyczne, kiedy kontrahent musi towar mi udostępnić i to jest ryzyko. Np. jedna taka firma siedzi w Holandii, ściąga towar z Hiszpanii luzem a ja go pakuje w opakowania po 3sztuki, później zbiorcze, metkuje, paletuje i dowożę na dostawę. Mogę ten ich towar wziąć i się zwinąć z siedzby spółki. To jest ryzyko, dlatego nie współpracuje ze spółkami z niskim wkładem.oni tego towaru fizycznie na oczy nie widzą.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  Auto se rozwaliłam. Mogę tak jeździć do momentu naprawy czy mi bagiety dowód zabiorą za wystający element?
  Nie mogę oddać auta do ASO bo nie mają terminów na już, a nie mogę wziąć zastępczego bo obecne nie jest w ASO na naprawie XD a rzeczoznawca mi klepnal na tym ich dokumencie, że moje auto się nadaje do jazdy, a bagiety to mi dowód zabiorą jak zobaczą i iks kurwa de nie wiem co robić
  #samochody #ubezpieczenia #motoryzacja #prawo #pytanie #niebieskiepaski #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

 •  

  Kupiłam obiekt gastronomiczny. Jeszcze nie działamy, ale powoli robię odbiory i kontrole wszystkiego po kolei. Teraz czas na PPOŻ. Ile u was biorą za przegląd całego obiektu? 3 duże sale w tym 2 z kominkami + 2 kuchnie, na razie zaśpiewali mi 600pln za przegląd obiektu + 150zł za każdy komin do czyszczenia. Da się taniej czy to sa dobre ceny?
  #pytanie #biznes #pytaniedoeksperta #bhp #strazpozarna #wlasnafirma #niebieskiepaski pokaż całość