( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Za swojej 21-letniej kadencji w Arsenalu Wenger wydał 22 milionów funtów mniej, niż Guardiola w City w ciągu 21 miesięcy.
  #arsenal #premierleague #manchestercity

  źródło: out.reddit.com

 •  

  2 339 - 3 = 2 336

  Tytuł: Narrenturm
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★★★☆

  Tytuł: Boży bojownicy
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★★☆☆

  Tytuł: Lux perpetua
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★★☆☆

  Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały. Ale i tak było wesoło. Zwłaszcza Reinmarowi z Bielawy, zwanemu także Reynevanem, zielarzowi i uczonemu medykowi, spokrewnionemu z wieloma możnymi ówczesnego świata. Młodzieniec ten, zakochawszy się w pięknej i obdarzonej temperamentem żonie śląskiego rycerza, przeżywa niezapomniane chwile miłosnych uniesień. Do czasu, kiedy wyłamując drzwi, wdzierają się do komnaty krewniacy zdradzanego małżonka. I w tym momencie Reynevanowi przestaje być wesoło. Komentując Reynevanową skłonność do zakochiwania się, Zawisza Czarny, „rycerz bez skazy i zmazy”, stwierdził: „Oj, nie umrzesz ty, chłopaczku, śmiercią naturalną!” Zawiszę, wziętego do niewoli, wkrótce ścięli Turcy. A co z Reynevanem?
  źródło opisu: [SuperNowa, 2002]

  A z Raynevanem działo się sporo. Chyba nie będę jedyną osobą, która na samym początku nie dała się wciągnąć, pomimo dość szybkiego tępa akcji, w przygody Reinmara z Bielawy i miała ochotę przedwcześnie ją zakończyć. Głównie z powodu braku jakiejkolwiek sympatii do głównego bohatera właśnie. Jestem też przekonany, że byłby to niemały błąd, bo wtedy nie przeżyłbym tak wspaniałej, chociaż nie pozbawionej wad, przygody. Sapkowski w ww. książkach uwypukla swoje najlepsze cechy - lekkie pióro (opisy XV-wiecznych terenów Dolnego Śląska, czy Czech, język wypowiedzi naszpikowany archaizmami, mentalność średniowiecznej ludności), ciekawie zarysowane postacie (Szarlej!!!), humor (egzorcyzmy!) i zawiązywanie politycznych i obyczajowych intryg. Niestety, biegłość w ich zawiązywaniu nie idzie w parze z ich rozwiązywaniem, za co należy się Panu Andrzejowi karny kuksaniec. Niemniej jednak więcej w powieści rzeczy pozytywnych, aniżeli negatywnych, dlatego z czystym sumieniem polecam, bo warto.

  #bookmeter
  pokaż całość

  +: budgie, n.......i +5 innych
 •  

  2 421 - 3 = 2 418

  Tytuł: Darth Bane: Path of Destruction
  Autor: Drew Karpyshyn
  Gatunek: science fiction
  ★★★★★★★☆☆☆

  Tytuł: Darth Bane: Rule of Two
  Autor: Drew Karpyshyn
  Gatunek: science fiction
  ★★★★★★★★☆☆

  Tytuł: Darth Bane: Dynasty of Evil
  Autor: Drew Karpyshyn
  Gatunek: science fiction
  ★★★★★★★★☆☆

  Dawno temu obdarzony niezwykłymi zdolnościami chłopak uciekł z rodzinnej planety i trafił do Akademii Sithów. Zgłębiając arkana Ciemniej Strony Mocy, przyjął imię Bane i okazał się niezwykle pojętnym uczniem. Prawdziwa próba ma jednak dopiero nadejść. Tylko rzucając wyzwanie najstarszym tradycjom i czerpiąc z zapomnianej mądrości pierwszego Sitha, Bane może liczyć na zwycięstwo. I na to, że pewnego dnia z popiołów tego, co musi zniszczyć, podźwignie nową erę Ciemnej Strony Mocy.

  Nie przepadam za Gwiezdnymi Wojnami. Właściwie należałoby użyć czasu przeszłego - nie przepadałem, do czasu. Dawno, dawno temu w odległej ga..., eghm, jakieś dobre dziesięć lat temu w moje ręce wpadły gry od znanego studia BioWare. Star Wars: Knights of the Old Republic oraz Star Wars: Knights of the Old Republic II, które przekonały mnie do uniwersum Georga Lucasa lepiej, niż filmy bijące rekordy popularności. Historia osadzona w Starej Republice wydawała mi się o wiele dojrzalsza, niż ta ukazana na srebrnym ekranie. Długo po skończeniu obu gier, chcąc ponownie wrócić do świata Jedi i Sithów, sięgnąłem po trylogię opisującą dzieje Dartha Bane'a. Zdecydowałem się na nią, bo od zawsze dzieje związane z Ciemną Stroną Mocy wydawały mi się o wiele ciekawsze, niż te o rycerzach Jedi. Historia opisana w ww. książkach to istny american dream w gwiezdno-wojnowym wydaniu. Polecam każdemu, kto lubi, a tym, co nie lubią, odradzam.

  #bookmeter #starwars
  pokaż całość

 •  

  Może ktoś wie ile w sumie dialogów znajduje się w GTA: San Andreas? Znalazłem tylko, że sam CJ ma prawie 8 tys. linijek tekstu. Czy jest gdzieś informacja nt. ogólnej liczby? #gtasa #gta #gry

  +: Cronox
 •  

  Poleci ktoś dobre etui na #htc desire 820? Myślałem o Dot View, ale cena trochę odstrasza. Widziałem jakieś dot view po 20zł na allegro, ale mam pewne obawy co do jakości; może ktoś ma i może się podzielić opinią?

 •  

  6 155 - 1 = 6 154

  Tytuł: Rok 1984
  Autor: George Orwell
  Gatunek: antyutopia
  ★★★★★★★★★☆

  Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na świecie są miejsca, gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą się „cudotwórcy” gotowi obiecywać stworzenie nowego ładu, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami…

  Klasyk przez duże "K". Nie ma co się rozpisywać, książka jest świetna, czyta się ją jednym tchem i naprawdę daje do myślenia.

  #bookmeter

  Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

  pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
  Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  pokaż całość

  źródło: s.lubimyczytac.pl

 •  

  6 275 - 1 = 6 274

  Tytuł: Doctor Who: The Clockwise Man
  Autor: Justin Richards
  Gatunek: science fiction
  ★★★★★★☆☆☆☆

  Doktor i Rose odwiedzają Londyn w 1924 roku. Początkowa wycieczka na Wystawę Imperium Brytyjskiego zmienia się w pościg za tajemniczym mordercom. W trakcie śledztwa bohaterowie spotykają m.in. kobietę, która nigdy nie odsłania swojej twarzy, nieśmiertelnego kota oraz pełno mniej lub bardziej ekscentrycznych postaci.

  Książka raczej tylko dla fanów Doktora. Nie jest to niezwykle porywająca historia, ale nie mogę powiedzieć, że się nudziłem podczas czytania. Na plus: ciekawe postacie poboczne, na minus: łatwo domyślić się, kto jest "tym złym".

  #bookmeter #doctorwho

  Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

  pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
  Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  pokaż całość

  źródło: upload.wikimedia.org

 •  

  6 378 - 1 = 6 377

  Tytuł: Norwegian Wood
  Autor: Haruki Murakami
  Gatunek: literatura współczesna
  ★★★★★★★☆☆☆

  W książce śledzimy losy Toru Watanabe, studenta, który próbuje odnaleźć się w świecie po samobójczej śmierci najlepszego przyjaciela. W jego życiu główne role zaczynają odgrywać dwie zupełnie różne od siebie dziewczyny - Naoko i Midori. Banał? Nie do końca. Melancholijna opowieść o dorastaniu i poszukiwaniu szczęścia. Autor próbuje przypomnieć, że w obecnym świecie wciąż pozostaje miejsce na wrażliwość i tradycyjne wartości. Ocena byłaby wyższa, gdyby nie dość irytujące sprowadzanie większości spraw do seksu.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: bibliojunkie.files.wordpress.com

  +: r......7, HaHard +6 innych
 •  

  6 432 - 1 = 6 431

  Tytuł: Kronika ptaka nakręcacza
  Autor: Haruki Murakami
  Gatunek: fantastyka
  ★★★★★★★★★☆

  Po przeczytaniu zbioru opowiadań "Zniknięcie słonia", zachęcony pokręconą wizją otaczającego nas świata, kreowaną przez Murakamiego, wziąłem się za "Kronikę". Pomimo dość sporej objętości, powieść czyta się szybko, a śledzenie losów coraz bardziej zagubionego, nieco dziwacznego, ale niezwykle sympatycznego Toru Okady sprawia dużo frajdy. Razem z bohaterem zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, które z każdą kolejną stroną wydają się być jeszcze bardziej nieprawdopodobne i groteskowe. Ciekawe postacie, wciągająca historia i masa celnych spostrzeżeń o ludziach i otaczającym ich świecie.

  #bookmeter

  Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

  pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
  Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  pokaż całość

 •  

  Arsenal zaprezentował trzeci komplet strojów
  #arsenal

  źródło: arsenal.com

  +: Cronox
 •  

  6 986 - 1 = 6 985

  Tytuł: Wszystko zależy od przyimka
  Autor: Jerzy Bralczyk, Jan Miodek, Andrzej Markowski, Jerzy Sosnowski
  Gatunek: językoznawstwo, nauka o literaturze
  ★★★★★★★★★☆

  Przyjemna pozycja, którą czyta się jednym tchem. Książka jest napisana w formie rozmowy, co znacznie ułatwia zapoznawanie się z zawiłościami języka polskiego. Czterej panowie w sposób ciekawy i niepozbawiony humorystycznych elementów opowiadają jak mówią Polacy i gdzie zdarza się im popełniać błędy. Polecałbym każdemu, nie tylko miłośnikom poprawnego wypowiadania się.

  #bookmeter
  pokaż całość

  +: S........a, tiris +4 innych
 •  

  7 120 - 1 = 7 119

  Tytuł: Coś się kończy, coś zaczyna
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantastyka, science fiction

  Zbiór opowiadań Andrzeja Sapkowskiego pozwala zapoznać się z utworami różniącymi się od najbardziej popularnego Wiedźmina. Tylko dwa z ośmiu opowiadań są mniej lub bardziej związane z cyklem opowiadającym historię Geralta z Rivii. "Droga, z której się nie wraca" przybliża okoliczności spotkania domniemanych rodziców Rzeźnika z Blaviken. Bardzo fajna historia z ciekawymi, pełnokrwistymi bohaterami, których polubiłem niemalże od samego początku. Szkoda, że spod pióra Sapkowskiego nie powstało więcej przygód z udziałem tej dwójki. Kolejne opowiadanie, które jest również tytułem całego zbioru, jak określa sam autor, jest całkowicie odrębnym utworem, a nie alternatywnym zakończeniem sagi (choć nie piętnowałbym osób, uważających je za takowe). Geralt i Yennefer biorą ślub – już samo w sobie to zdanie brzmi groteskowo i w takim głupio śmiesznym tonie utrzymane jest całe opowiadanie, co w rezultacie wychodzi mu na dobre. Ponownie spotykamy plejadę postaci z cyklu, uczestniczących w tym wyniosłym wydarzeniu i obserwujemy bezradnego Wiedźmina, próbującego sprostać oczekiwaniom czarodziejki z Vengerbergu.

  "Muzykanci" to opowiadanie, w którym główne skrzypce grają koty. Jak na mój gust trochę dziwne, niezrozumiałe, a czasem wręcz nużące.
  "Tandaradei!" – zdecydowanie najsłabsze opowiadanie w książce. Czytając je niesłychanie się nudziłem, a nawet zdarzyło mi się przysnąć. Irytująca główna bohaterka oraz kiepskie zakończenie.
  "W leju po bombie" ukazuje całkiem ciekawy obraz Suwałk, w których ścierają się oddziały litewskie z niemieckimi oraz amerykańskimi. Przepełnione humorem i nawiązaniami historyczno-społecznymi.
  "Battle Dust" – rzekoma space opera, o której słyszałem wiele ciepłych słów, ale mnie nie urzekła, a nawet lekko rozczarowała. Być może zbyt szybko wrzuceni jesteśmy w wir walki i ciężko polubić, występujących w niej bohaterów, o których wiemy tyle, co nic.
  W "Złotym popołudniu" Sapkowski po raz kolejny w pierwszoplanowej roli obsadza kota. Opowiadania na motywach "Alicji w Krainie Czarów" jest na tyle barwne, ciekawe, intrygujące oraz przede wszystkim zabawne (wywody przy "herbacie"), że zachęciło mnie do sięgnięcia po książkę Lewisa Carrolla.
  "Zdarzenie w Mischief Creek" – rozkręca się bardzo powoli, co może zniechęcić do dalszego czytania. Z czasem jest lepiej, ale opowiadanie nie wyróżnia się niczym szczególnym, a napięcie towarzyszące nam przez połowę utworu, jakby ulatnia się z końcem utworu (słaba końcówka).

  #bookmeter

  Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

  pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
  Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  pokaż całość

  źródło: bibliotekarki.blog.pl

 •  

  7 309 - 5 = 7 304

  Tytuł: Krew Elfów
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★★☆☆

  Tytuł: Czas pogardy
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★★☆☆

  Tytuł: Chrzest ognia
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★★☆☆

  Tytuł: Wieża Jaskółki
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★★☆☆

  Tytuł: Pani Jeziora
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★☆☆☆

  "Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy."
  Cykl wiedźmiński dostarczył mi wiele godzin wspaniałej rozrywki. Sapkowski w świetny sposób wykreował świat, rojący się od rozmaitych upiorów, strzyg i monstrów, a przy tym zaznaczył, że najstraszniejszymi potworami potrafią być ludzie pełni nienawiści i nietolerancji do tego, co nowe i nieznane. Ksenofobia przewija się przez całą opowieść, a autor, na przykładzie wydarzeń, w które zamieszani są bohaterowie, niemal krzyczy do czytelnika, jakie negatywne ma ona skutki.
  Stworzeni przez Sapkowskiego bohaterowie są ludzcy i niepozbawieni wad, prowadzących do wielu niefortunnych decyzji, które w późniejszych wydarzeniach odbijają się czkawką . I o ile przeważnie naburmuszony Geralt, uzbrojony nie tylko w miecz, ale również w całkiem pokaźny zestaw kąśliwych uwag, budził moją sympatię od samego początku, o tyle uwielbiany przez wszystkich Jaskier, ze strony na stronę irytował mnie coraz bardziej, podobnie jak Ciri, której wątek na wykresie przedstawiłbym sinusoidą: zaczął się intrygująco, potem było raz lepiej, raz gorzej, a pod sam koniec niemiłosiernie mnie wynudził, by w ostatnim tomie wprawić w niemałe zażenowanie. Podobnie wielka miłość pomiędzy czarodziejką Yennefer, a wiedźminem strasznie mnie wymęczyła.
  Do lubianych przeze mnie postaci zaliczyłbym oczywiście krasnoludów, których niefrasobliwe zachowanie i pełne prześmiesznych uwag dialogi nie raz sprawiły, że zaśmiałem się w głos oraz mojego bezwzględnego faworyta, cyrulika Emiela Regisa, tajemniczej postaci, która została rewelacyjnie rozpisana.
  Ogólnie rzecz biorąc, cykl poleciłbym każdemu, kto jeszcze nie miał z nim styczności. Pomimo paru niedoskonałości i czasami dziwnych rozwiązań fabularnych, książki nie nudzą, a wręcz dostarczają wielu pozytywnych wrażeń.

  #bookmeter
  pokaż całość

 •  

  7 639 - 1 = 7 638

  Tytuł: Miecz przeznaczenia
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★★★★☆☆

  #bookmeter

  Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

  pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
  Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Thierry Henry podpisał kontrakt z QPR! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #arsenal #premierleague #transfery

  źródło: youtube.com

 •  

  Szukam tableta dla taty. 8'', wi-fi, 3G. Tablet ma służyć do oglądania filmów, przeglądania internetu, czytania. Cena ok. 500zł. Trochę szukałem, ale nie mogę znaleźć nic konkretnego. Pomożecie?
  #tablet #tablety

  +: P.................u, Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Patyq_

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)