•  

  Wypokowi znawcy rynku od tygodni wysrywają z siebie setki analiz, a jak zwykle zostali zaskoczeni, bo nie rozumieją, że są na Świecie ludzie, którzy dysponują miliardami dolarów... Oczywiście zamiast w ramach wiosny usiąść wygodnie i cieszyć się sytacją znowu zaczynają pier%lić:

  "retrakcja do marsa, potem spadek na3k, atak na księżyć i 12k w grudniu"

  weźcie już się przestancie ośmieszać, wiem, że w Internecie łatwiej, ale na litość boską...
  #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Chciałbym wam przedstawić jedeną z najgorszych wg mnie cryptoszumowin
  https://twitter.com/MichaelSuppo

  Dla mnie ten facet jest kwintesencją większości kanałów dotyczących kryptowalut na YouTube. I ogólnie pojęcia tzw. "krypto guru", czyli osóby, która mega fartem dorobiła się na inwestycjach (mega, bo przy okazji prowadzili swoje kanały) w okresie chorych wzrostów i przez to stali się idolami kryptonoobów(debili).

  Człowiek ten wpędził prawdopodobnie tysiące ludzi w scamy i wątpliwej jakości projekty - i nie, nie po grudniowym pęknięciu. Robił to już w połowie 2017 roku, a może i wcześniej. 100k subów na YT to jest mokry sen każdego naganiacza, ale poziom cwaniactwa i bezczelności jaki idziew parze z w/w pajacem - jest po prostu po za skalą.

  Sprzedawał i sprzedaje nadal kursy na udemy (gdzie już była zmasowana akcja reddita na refundy), w których przekazywał wiedzę w stylu: "przed zakupem przeczytaj whitepaper i sprawdź team", a punktem kuliminacyjnym było naganianie na ICO jakiegoś gówna... Warto dodać, że na własnym laivie przyznał się, że nie wie co to jest klucz prywatny ( ͡° ͜ʖ ͡°) - znawca kryptowalut

  To jest tylko przykład. Każdy, kto już jakiś czas żyje po samej twarzy zacznie się zastanawiać, że coś jest nie tak (dodam jeszcze, że koleś zaczynał na YT jako zagrajmer Minecrafta, gdzie wział sobie na cel napastowanie innej YouTuberki, kilkunastoletniej dziewczyny - obejrzyjcie sobie te nagrania, nadal są na YT, to jest cringe i podsumowanie większości "znawców" w krypto cwaniaków co imali się różnych biznesów, ale jedno łączyło je wszystki - chęć łatwego zarobku bez przyłożenia się do tego co robisz, bo powiedzmy sobie szczerze, geniuszem to nie trzeba być żeby kupić i HODL...).

  Niestety jest to jeden z niewielu tak bezczelnych naganiaczy - większość potrafi się maskować pod przykrywką AT i innych gówien (nasz Michałek jakiś czas temu też zaczął robić AT żeby się uwiarygodnić, niestety bezmyślnie kopiował te znalezione w necie i za każdym razem wieszcząć powrót byka wpieprzał ludzi w kolejne gówno).

  I teraz pytanie do każdego, kto dotrwał do końca. Czemu ludzie go śledzą? Czy nasze społeczeństwo jest aż tak głupie? Czy w niedalekiej przyszłości potrzebni będą influencerzy na social mediach, którzy zmotywują i pokażą np. jak umyć zęby, bo kretyni już tego nie będą potrafić zrobić sami?
  #kryptowaluty
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   Przeczytałem resztę. Nie rozumiem co cię obchodzi jeden z cweli? Na zachodzie chociarz mają dobre alternatywy i to jeden z idiotów pośród wielu ogarniętych ludzi. U nas są sami Phile...

   Czemu ludzie go śledzą? Czy nasze społeczeństwo jest aż tak głupie?

   @PinkyPen: Nie rozumiem co cię dziwi, jeżeli więcej ludzi śledzi McAfee ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Poza tym kogo interesują jakcyś naganiacze na shity? Frajerzy im wierzą i tyle. Ci wszyscy z dużymi zasięgami zrobili z tego biznes i sprzedają swoje zasięgi. McAfee bierze 105000$ za nagonienie na shita
   pokaż całość

  •  

   Czy nasze społeczeństwo jest aż tak głupie?
   @PinkyPen: Ludzie wysyłają pieniądze tej oferty Kardashianów, żeby została najmłodszą miliarderką, więc jak myślisz?

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Kiedy czytasz jak Pawełek i Cyber ze sobą dyskutują.

  #kryptowaluty

  +: A.......h, Apollo1993 +49 innych
 •  

  No ja pie$dole, nie mogą napompować chociaż jednego shita, którego mam żebym mógł wyjść na 0?

  pokaż spoiler i kupić innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #kryptowaluty

 •  

  Popularny na tagu drop XRP0, mój antwirus blokuje stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  BTW. co myślicie o airdropach. W umysłach kryptoziomków zagniezdził się sławny Ontology i prawie 10 000 usd za "free". Z racji tego sam wszedłem na stronę airdrop coś tam i jestem porażony ilością tego gówna. Dziennie kilka/kilkanaście nowych tokenów, które często są jeszcze w fazie ICO (kto w to inwestuje?!). Totalnie kretyńskie pomysły w ogóle nie potrzebujące smart contractów czy blockchaina do osiągnięcia celu.

  Ale moje pytanie, które zadałem już kiedyś. Czy uzupełniając te dropy korzystacie z VPN czy innego zabezpieczenia (niby VPN ssie, bo wykardą Ci dane, ale...). Czy niektóre z tych dropów nie są wyłudzeniem IP i innych danych (akurat twittera, FB itd to chyba każdy ma OSOBNY do tego typu śmieci...).

  #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Czy są tutaj jacyś holderzy Quantstamp? Zaciekawiony dlaczego w moim pf codziennie QPS jest na czerwono wszedłem na ichneijszy reddit i twitter, a tam GÓWNOBURZA.

  Okazuje się, że team robił audyty za FIAT/ETH/BTC z wykluczeniem używania tokenów qsp - co w praktyce oznacza, że są one bezużyteczne! Oczywiście duża część pisze, że to FUD, bo chodzi o manualny audyt, a w przyszłości mają być z automatu i wtedy tokeny będą przydatne, ale... Tak samo jak w przypadku PRL odradzam zakup QPS (nie jest to porada inwestycyjna).

  Straciłem już całkiem szacunek do krypto. Podjerzewam, że 4 kolejne projekty, które holduje skończą tak samo - jedno wielkie gówno. Mimo wszystko uważam, że inwestycja w BTC może dać zbyt mały zysk w stosunku do ryzyka i jeśli będę jeszcze coś wrzucał w krypto (a miałem przygotowane cebuliony, jednak po tym policzku od qsp się wstrzymam) to celuje już tylko w gówna o mega niskim MC. Poczym sprzedaję po x5, x10 (albo idę na zero, bo inwestuję mało).

  Smutne, bo uważałem, że QSP może być takim "antywirusem" świata krypto, ale jak zwykle team nie jest wstanie sprostać własnym oczekiwaniom.

  #kryptowaluty #quantsamp #qsp
  pokaż całość

 •  

  Kurdę z niecierpliwością i trwogą wyczekuję nowego projektu AmeIka.
  #kryptowaluty

 •  

  Jak tam ostrygowi maniacy. Co myślicie o PRL po przegranym (i żałosnym) wyniku głosowania na Binance?

  2000 głosów to ponoć 200 BNB ~ około 2800 USD - potężne community nie było wstanie uzbierać takiej kasy żeby wypromować swojego coina mimo, że od tygodni, jeśli nie miesięcy pisano na reddicie, że Binance to jedyna szansa "we need binance", bo Kucoin to manipuluje, zaniża i oszukuje #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Polecam śledzić twittera ostrygi. Na jakich serwisach się promują. To jest śmiech na sali.

  Oczywiście co raz więcje osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego jak niedopracowany i w sumie nieprzemyślany jest ten projekt - vide ostatnia temat o wpływie botów na możliwość oszukiwania aplikacji. Sentyment się zmienia, fanatycy zaczynają promować... SHL xD, było nawet pytanie czemu to Shell nie startował na Binance... Może dlatego, że to tylo whitepaper, ale co ja tam wiem.

  #kryptowaluty #oyster #prl
  pokaż całość

 •  

  Czy do aktywacji konta na Telegramie potrzebna jest zweryfikowana w salonie operatora karta sim? Tak wiem, starter kosztuje 5 zł i mógłbym sam sprawdzić, ale właśnie wróciłem z zakupów i zapomniałem...

  #telegram

 •  

  Oyster bije kolejne rekordy!
  Jest jak pisałem - cena zaczyna dochodzić do kwoty zakupu większości fanatyków na reddicie. Kolejny przystanek 10 centów ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ?

  @Pynkman jak tam wakacje!?
  #kryptowaluty #oyster #prl

  +: Sune, Cronox
 •  

  To uczucie kiedy AmeIek poblokował wszystkich, którzy oskarażli go o niekompetencję i brak kręgosłupa moralnego.

  Teraz żeby coś do niego napisać muszą zakładać nowy temat, bo w amelkowym mają blokadę. A moderacja dalej cieszy się, że ktoś zrobił sobie z ich serwisu darmową reklamę.

  #kryptowaluty

 •  

  Co tam PRL maniacy jak samopoczucie po dzisiejszym dumpie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
  A będzie gorzej, miejsce do spadków jest.
  @Pynkman @trevoz
  #kryptowaluty #oyster

 •  

  Już kiedyś wstawiałem, ale bez odzewu.
  Od tego czasu koleś trochę się stacza. Zaczyna działać wg schematu wszystkich Youtubowych naganiaczy. Najpierw mówi jak jest, a jak zdobędzie większą ilość subów zaczyna się promocja coinów (o niskiej kapitalizacji). Tutaj jednak mówi prawdę i w sumie tytuł jego kanału pokazuje o co w krypto chodzi.
  #kryptowaluty

  źródło: youtube.com

 •  

  Dziady z prI znowu kombinują! MAINNET przesunięty!

  "The Oyster development team is currently working on a sudden issue in our private Tangle that is impairing upload capabilities and delaying the Mainnet going online. We will continue to provide updates as soon as they are available."
  źródło: https://twitter.com/OysterProtocol

  Typy nie mają absolutnie za grosz wstydu. Ten szajs wkrótce będzie wart 3 centy ( ͡° ͜ʖ ͡°) (nie jest to porada inwestycyjna), ale ze mnie tępy CH%J, że się w to władowałem! I to jedyny projekt, w którym jeszcze DOPŁACIŁEM żeby uśrednić kurs i móc wyjść szybciej.

  Wołam: @trevoz @Pynkman i naszegho ukochanego @Amelcio , który naganiał na ten projekt, kiedy był po prawie 4 dolary! (cena z dzisiaj 0,5)

  #kryptowaluty #oyster
  pokaż całość

  •  

   @PinkyPen: Gdybyś powiedział w krypto kilka lat to byś się bał altów. Ja tez inwestuje w jakieś shity które mają dobry marketing krótkoterminowo.

   Jeżeli uważasz że kapitalizacja 160mld w skali świata to dużo to śmieszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nawet gdyby btc był po 1mln$ to było by śmiesznie mało w porównaniu z fiatami

  •  

   @cyberpunkbtc: Tylko tutaj dochodzi aspekt psychologiczny, po co ktoś miałby kupić BTC po 1 mln USD, jeśli miałby szansę na maks x2 w ciągu następnych 10 lat? Możecie zmusić nocoinerów do zakupu BTC tylko jeśli powstanie jakiś system, w którym bez posiadania BTC nie będzie się można za przeproszeniem wy#rać. Rządy i banki już od dawna do tego dążą próbując wykorzenić pieniądze w innej formie niż elektroniczna.

   Dziwie mnie też, że wśród maniaków krypto jest tylku fanów teorii spiskowych, chroniących się przed znakiem bestii w postaci chipa czy karty kredytowej, a beznamysłu przyjmują BTC czy inne krypto, w których cały ich dobytek sprowadza się do adresu (znak) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Oczywiście mi też chodzi o krótkoterminowe inwestycje. Nie wiem czy w moim malutkim portfolio jest jakiś coin, który planuję trzymać dłużej niż 1, mask dwa lata.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  Hahah wiedziałem:
  Co napisałem o AmeIku i Lisku
  https://www.wykop.pl/wpis/32303447/elo-liskowcy-macie-jakies-info-o-lisk-holduje-sobi/#comment-114489899

  Post sprzed chwili:
  https://www.wykop.pl/wpis/32308103/lisk-iota-musze-przyznac-ze-zniechecilem-sie-do-te/

  Jak AmeIki i Pawełki są przewidywalne to głowa mała.
  Przy okazji powtarzam - totalnie ignorować to co piszą, a jeśli już czytacie to zakładajcie z góry, że ściema i wszystko sprawdzajcie sami. Nie podawajcie żadnych kluczy prywatnych, nie proście w "pomocy" w zakładaniu czegokolwiek. Wszystkie te infomacje znajdziecie na oficjalnych stronach danych aplikacji.

  Spokojnie AmeIek wróci do IOTY za kilka tygodni jak straci na Lisku.

  #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Zazdroszczę tym wszystkim 18 latkom i młodszym dzieciakom. Niech któryś z nich zainteresuje się teraz krypto. Przy ogromie wolnego czasu jaki mają jeśli mądrze zainwestuje 1000 zł to na koniec studiów mogą mieć niezły kapitał na start własnego biznesu. Za moich czasów to trzeba było zbierać owoce u Niemca.

  #przemysleniazdupy
  #kryptowaluty

  +: Smule, f...k +9 innych
 •  

  Uwaga ameIcio blokuje niewygodnych dla niego ludzi przed pisaniem w jego wątkach. Jeszcze raz napiszę. Moim zdaniem należy brać to co tworzy z przymróżeniem oka. Prześledzić jego poprzednią działalność na tago (naganianie na górce). Przeanalizować jego wpisy (potrafi w ciągu 3 godziny zmienić zdanie o 180 stopni). Na forum był wątek w której jeden z mirków pokazywał screeny, w których nabijał się ze swojego znajomego, który jakoby zainwestował w PRL 15000 zł kupując go za 3,50 usd (w tej chwil PLR jest po jakieś 60 centów). Pamiętajcie nigdy nie przekazujcie nikomu swoich kluczy prywatnych nie pozwalajcie zarządzać swoim portfelami. Każdą informację jaką przeczytacie weryfikujcie sami.
  #kryptowaluty
  #pdk
  #pasta
  pokaż całość

 •  

  Jeden co nie wstydzi się mówić jak jest naprawdę.

  #kryptowaluty

  źródło: youtube.com

  +: Cronox
 •  

  Z racji tego, że zbliża się pewnie mały bull run (kiedyś nastąpi) i napłynie sporo nowych osób do krypto, chciałbym przestrzec nowicjusz przed popełnieniem moich błędów. Nie jest to porada inwestycyjna.

  Przede wszystkim odradzam inwestycję w PRL (Oyster) mimo że mam tam zamrożoną kasę. Właśnie na ichniejszym reddicie przeczytałem iż wg wielu osób cena Oystera (jak już będzie działający produkt) będzie się wahać w przedziale 1,5 USD za 64 Gb – oczywiście to w sytuacji, w której ktoś będzie chciał używać usługi, której CEO nie ujawnił swoje tożsamości, od firmy, która nie ma żadnego doświadczenia na rynku... Dodam tylko, że jeszcze niedawno ludzie wieścili kwoty rzędy 10-30 USD za sztukę PRL. Ostrzegam. Pamiętajcie, że wciąż jest to wczesna faza jeśli chodzi o wdrążanie technologii – z racji tego krypto wciąż bazuje na spekulacji. Jeśli teraz oyster jest za 0,60 centów (żenujący spadek) to kto przy zdrowych zmysłach wyłoży kasę żeby za rok może mieć x2, kiedy na rynku są wciąż projekty, które jeśli wszystko pójdzie dobrze mogą zrobić x10 x20?

  Nie słuchajcie ludzi piszących w Internecie (nie podpisujących się z imienia i nazwiska), że jakiś coin/token będzie warty np. x10 obecnej ceny za 6 miesięcy. Oni nie wiedzą czy jutro będzie krach i wysrywają przypuszczenia od czapy. Są to często płatni naganiacze albo zrozpaczeni „inwestorzy”, którzy potrzebują Twojego kapitału żeby zarobić albo wyjść na zero.

  Nie słuchajcie osób, które piszą/mówią, że tylko BTC, a reszta to gówno (tak 95% albo i więcej to szajs, ale często altcoiny dają możliwość większego zarobku zwłaszcza te z niskim MC).

  Żeby w cokolwiek inwestować bierzcie pod uwagę Market Cap w stosunku do ilości coinsów w obiegu. Potem na zdrowy rozum pomyślcie czy dany produkt może być warty 3000 miliardów, a jeśli tak do dlaczego? Jeśli masz wątpliwości i sam nie zainwestowałbyś w daną usługę albo nie używał technologii – to masz już pierwszy przebłysk zdrowego rozsądku, którego brakowało większości osób pod koniec 2017 roku.

  Przypomnę tylko, że nawet na tym tagu (gdzie kapitał jest raczej niewielki) pewne osoby w każdej swojej wypowiedzi piszą, że wszystko oprócz BTC to gówno. Jedna z tych osób, gdy BTC był w swoim szczytowym momencie pisała, że taniej już nie będzie, że trzeba dokupować. 2 miesiące później stwierdziła, że wtedy sprzedała, bo wiedziała, że będzie taniej (nie wiem gdzie tutaj jest jakakolwiek logika do tej pory nie wierzę, że można w ogóle coś takiego odwalić). Jest też kilka innych fanatyków od altcoinów. Wg mnie ani ludzie od BTC ani od Shitów tak naprawę nie wierzą w te projekty jako przyszłość. Jest to po prostu próba wpompowania większej ilości kasy w dany projekt.

  Dlaczego Ci ludzie piszą, że tylko BTC lub inny shitcoin? A no dlatego, że aby zarobić na swojej „Inwestycji” potrzebują Twojego kapitału, żebyś wpompował kasę. Będą pisać, że Bitcoin to przyszłość, a w tym samym momencie realizować wypłaty do FIAT z giełdy na swoje konto bankowe. Takie jest moje przypuszczenie.

  Nie słuchajcie ludzi, którzy wrzeszczą walić rząd i nie płacić podatków (nawet dochodowego od wypłaty do fiat). Piszą to najpewniej osobniki, które nawet nie mieszkają w Polsce – dalej nie wiem po co. Może jakaś forma dowartościowania się?

  Za nim podejmiecie decyzję o inwestycji. Pamiętajcie:

  - nic nie jest pewne (może być tak, że BTC straci swoją dominację),
  za nim wyłożysz kasę sprawdź co dany projekt chce zrobić, jaki mają roadmap, zespół (czy cokolwiek kiedyś im się udało), czy na Twój chłopski rozum to w ogóle może się udać (nie zaniżajmy znaczenia intuicji),

  - jeśli przegapiłeś okazję i Twój upatrzony coin rośnie jak szalony, nie rób FOMO (przeczytaj co to jest FOMO), przegapiłeś okazję – trudno, będą kolejne,

  - nie inwestuj więcej niż możesz stracić (ale pamiętaj, że nawet strata kapitału na nowe felgi do samochodu, których nie potrzebujesz, boli),
  jeśli Twój coin/token leci na łeb na szyję zastanów się kilka razy za nim sprzedasz. Czasem dobrze jest uciec do Tethra, jednak pamiętaj o FUD (przeczytaj co to jest FUD) i manipulacjach na giełdach,

  - jeśli widzisz kogoś kto zbyt entuzjastycznie podchodzi do danego projektu, prześledź jego historię na forum, co pisał/ła wcześniej (tyczy się to także zagranicznych portali), jeśli widzisz, że taka persona spamuje w podobnym tonie w różnych działach, a czasem nawet działa na zasadzie kopiuj-wklej zastanów się dobrze czy nie jest to naganianie na zasadzie zakupu suplementów na powiększanie penisa,

  - nie czerp wiedzy z reddita/twittera poświęconego danemu projektowi, siedzą tam ludzie na zasadzie koła wzajemnej adoracji. Najbardziej aktywni są oczywiście Ci najbardziej zrozpaczeni i marzący o gigantycznych wzrostach. Tematy „Dlaczego uważam, że XXX to przyszłość” czy „Właśnie zrobiłem all in, słuchajcie dlaczego...” nawet nie czytać, zwykły bełkot.

  Na koniec obejrzyjcie sobie filmy na YT czy wpisy na Steemit sprzed 3 miesięcy i więcej. Dotyczące „price predictions”. Zrozumiecie wtedy jak bardzo trzeba uważać na to co się czyta, ogląda i słucha w Internecie. Jak bardzo Ci ludzie się mylili, a niektórzy znowu zaczynają wyłaniać się ze swoich nor i wieścić „nowe” analizy wyciągnięte z dupy. Jeśli ktoś sprawia wrażenie osoby nieogarniętej, sprzedawcy garków z 10 krotną marżą to najpewniej tak jest (intuicja).

  Życzę Wam pomyślnych inwestycji. Żeby prawo w Polsce było przejrzyste i nie za surowe ;)...
  #kryptowaluty
  pokaż całość

  +: s....r, Luszian +15 innych
  •  

   @PinkyPen: Ale się rozpisałeś. Kto czytał ze zrozumieniem o porównaniu PRL z innymi usługami to rozumiał, że max to jest 4-5 dolców. Ten projekt ma zastosowanie i użyteczność, rozwija się i dostarcza na czas to co obiecuje - już to odróżnia go od masy zwykłych hypów bez produktu. Ja trzymam, bo będę tego używał i będę dokupywał jeśli cena spadnie jeszcze niżej. Nie ma co porównywać ceny teraz do najwyższego punktu pompy na początku, to bez sensu. Cena przed snapshotem też była zawyżona, bo każdy chciał darmowe muShellki. To co się włożyło w zakup PRL należy porównywać nie z aktualną wartością swoich PR, ale razem z wartością swoich muszli z airdropu - które też są obiecującym projektem z realną wartością użytkową. Powinieneś się w ogóle cieszyć, że była okazja do zarobienia, bo był. Kto jest zbyt chciwy ten traci. x5, x10 to są trudne do znalezienia przebitki, losowo szukając trzeba przy okazji kupić masę chłamu co suma sumarrum daje znacznie niższy zysk - chyba że się przyfarci, ale fart to nie jest sposób do inwestowania, a prędzej do bankrutowania... Realna wartość PRL okaże się, kiedy będzie to wykorzystywane i funkcjonujące. Porównaj sobie to ICO z ICO PolySwarm, zachwalanym z resztą na youtube. Nawet projekt z realnymi podstawami i zastosowaniem może nie wypalić - albo wybić się z wielkim opóźnieniem. Bitcoin rośnie, więc wszystkie alty rosną - i tak w dolcach na pewno nie zbiedniejesz... wiec nie wiem po co te gorzkie żale... ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  •  

   @Soren: Dlatego odradzam inwestowanie w ten token. A cena podana przez Ciebie jako "max" też nie jest pewna, bo nie wiadomo czy w ogóle to wypali i znajdą się chętni.

   Najlepsze jest to, że na reddicie dalej spekulują, że będzie "moon" jak wyjdą na binance, a nie czytają to co napisał community manager, że chcą stworzyć most do zakupu PRL za fiat żeby obejść giełdy.

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Sytacja teoretyczna.
  Podatek w Polsce tylko od wypłaty 19 i 32%.
  Rządy na Świecie pro-krypto.
  Media rozpoczynają na nowo kampanię reklamową.

  #kryptowaluty

 •  

  Pozwólcie, że wytłumaczę wam czemu wg mnie kryptowaluty nigdy nie przekroczą kapitalizacji na poziomie 1000 miliardów i dlaczego osoby kupujące na ATH powinny się cieszyć jeśli w ogóle odzyskają swój kapitał. Oczywiście nie jest to porada inwestycyjna.

  Dane, które będę podawał są przedstawione w uproszczeniu (niedokładne) tylko po to żeby zachować sens (wg niektórych pewnie brak) wypowiedzi.

  Żeby zrozumieć gigantyczne wzrosty, które na dobrą sprawę zaczęły się od połowy roku 2017 trzeba najpierw spojrzeć na wykres historyczny. MC (market cap) wzrósł z około 20 mld do ponad 800 mld w czasie ATH. To 40 krotny wzrost kapitału na rynku w sześć miesięcy! Wg tekstu, który czytałem już dawno temu w ciągu 1 roku (od początku 2017) MC wzrósł ponad 100 krotnie!

  Co to oznacza? Że średnio każdy shitcoin/token urósł 100 razy w ciągu roku 2017, a przeciętny Kowalski, mógł wpłacić 1000 zł i zarobić 100 000. Oczywiście jest to duże uproszczenie, ale na dokładkę dodam historię z reddita.

  W skrócie. Ojciec jednego z użytkowników tego serwisu na początku 2017 roku postanowił zainwestować w krypto nie mając o tym zielonego pojęcia i w tajemnicy przed rodziną. Projekt wybrał na podstawie... Ceny. Po prostu kupił najtańszy coin/token nie patrząc na zespół, whitepaper czy ilość, a już na pewno nie na MC (tak jak to polecają guru od inwestycji z YouTuba, jeśli ktoś doczyta ten smutny wylew do końca to również postaram się odnieść do tych inwestorów z koziej trąby).

  Zainwestował i zrobił x50 w ciągu roku. Nie będę pisał co to za coin/token, bo historia mogła być zmyślona, ale jeśli jest prawdziwa (w co jestem w stanie uwierzyć na moim etapie wtajemniczenia w krypto) to sami widzicie, że wcześni spekulanci mogli dorobić się ogromnych pieniędzy – ale nie ze wg na swoją wiedzę, cwaniactwo (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) tylko po prostu ze wg na zwykłe szczęście (dowiedzieli się o krypto, kiedy inni nie wiedzieli, że istnieje).

  Oczywiście kulminacyjny punkt wyleszczania frajerów rozpoczął się gdzieś w listopadzie/grudniu. Media huczały, zachwalały, nawet wykop był pełen euforii. Johny Scammer wieścił, że BTC dobije 1 miliona w 2 lata, a tępa swołocz (w tym i ja) nie pomyślała jak bardzo absurdalne jest to stwierdzenie. Jaki musiałby być MC dla BTC, a przede wszystkim powód żeby ludzie chcieli go trzymać? No ja zarobiłem to sobie kupię lambo, a reszta pewnie będzie dalej pracować w fast foodzie i czekać aż będzie wart więcej, no bo kiedyś ktoś kupił pizze za BTC i geniusze z YT mówili, że trzeba trzymać. Parę „głupków” tłumaczyło, że po prostu człowiek sfinalizował swój zysk (bo przecież też na tym BTC zarobił tyle, że było go stać na pizze). Ale poważnego inwestora nie interesowało zrobienie z 27 centów 10 dolarów – to za mało...

  Listopad/grudzień - niemal każdy gówno coin rósł po x5 po zwykłej plotce czy po tym jak CEO projektu zaczął obserwować Microsoft na twitterze. Wszyscy byli milionerami. Wpłacasz 10 tysięcy, jak lubisz ryzyko, to po roku wyciągasz 500 000, a jak pewny projekt to na 90% 100k – wieścili internetowi naganiacze z Polski i za granicy (niektórzy pewnie sami wierząc w to co mówią). Ludzie jeszcze nawet nie zaczęli inwestować, a już szukali info jak rozliczać się z bajońskich zysków (ja), oczywiście internetowi specy, którzy zjedli zęby na krypto (byli na rynku 3 miesiące...) wrzeszczeli, że płacisz tylko od wypłaty na konto bankowe, a niektórzy bardziej zaawansowani umysłowo pokazywali interpretacje indywidualne US, które potwierdzały ich tezę. Karuzela spierdolenia nabierała rozpędu, aż nagle tuż przed świętami KRACH.

  Spokojnie, spokojnie - krzyczeli internetowi specjaliści, tak jest co roku! W międzyczasie media spuszczały się niczym wulkan nad krypto. Ludzie, którzy nie wiedzieli czym jest private key wieścili MC na poziomie 3000 miliardów w 2018 roku! Skąd mieli ten informacje? Nie wiem, pewnie z dupy.

  Nagle rynek zaczął odbijać. Podniecenie sięgało zenitu. Ludzie siedzący na przerwach świątecznych w domach powiedzieli sobie uj, czas ryzykować, kto ryzykuje zwycięża! Giełdy były tak obciążone, że nie nadążały z rejestracją nowych użytkowników. Czasem starzy nie mogli się logować. Doświadczeni tarderzy, którzy założyli konto tydzień wcześniej zacierali ręce w podnieceniu – haha frajerzy, a pisałem na gówno forach rejestrujcie się, bo potem ominie was okazja życia (myśleli).

  A potem przyszedł luty i wszystko się zjebało.

  Jeszcze szybko odniosę się do kultu HODL – najbardziej debilnego i nagłośnionego stylu inwestowania w krypto (na którym sam popłynąłem). Skąd wziął się hodl? No z tego, że ktoś kiedyś kupił BTC za 27 centów, zapomniał o nim, a potem oglądając CNN zrozumiał, że może być milionerem. Tak jak ten dzieciak z USA, co zainwestował 1000 USD. Nawet go zapraszali na jakieś wykłady, nie wiem czego tam uczył, pewnie tego jak urodzić się w bogatej rodzinie, mieć wszystko co się chce (xboxa, playstation i iphona) dostać od babci 1000 usd na urodziny, nie mieć co z tym zrobić i kupić BTC. No bo na pewno nie tego jak świadomie inwestować i budować biznes od zera (raz spróbował i nie wyszło, ups ciekawe czemu). No i oczywiście sławna historia z pizzą – nie bądź jak ten frajer od pizzy co zrobił zysk x 30 i sobie hehehe. Kupił pizze hahah frajer hahaha. No idiota hahah...

  Jeśli już poczuliście poziom absurdu jaki towarzyszył krypto przez ostatni rok to mogę przejść do mojej interpretacji dlaczego to już się nie powtórzy.

  A no dlatego, że bogacze już się nachapały (inwestycja w marketing w mediach się zwróciła z nawiązką), a że MC macie taki, a nie inny w tej chwili to tylko zasługa i ofiara hodlerów, którzy są na minusie 90% i im po prostu szkoda wypłacać jakieś 1000 czy 2000 usd żeby się potem jeszcze jebać z podatkami. Ale możecie być pewni, że jeśli tylko ceny osiągną stan z ATH albo 30% więcej (co by przy wypłacie starczyło na podatki) to będzie kolejny krach, bo te osoby już nigdy nie zaufają inwestowaniu w kryptowaluty.

  Są ludzie, którzy zarobili ogromne pieniądze. Ja sam gdybym się nie zastanawiał, zakupiłbym BTC w maju, no ale że się rozczulałem za długo jak to działa i czy to ma sens, to niestety wdupiłem się w shity co by zrobić te mityczne x30 w miesiąc (no dobra w rok). Bo przecież jak obejrzałem filmik jakiegoś angola co gada, że coin warty dzisiaj 20 centów za rok będzie po 10 dolarów – to przecież nie może się mylić, skoro właśnie przed chwilą Nano zrobiło x 30 w miesiąc.

  Oczywiście nie wziąłem pod uwagę faktu, że jeśli nawet cena dobije tych 10 usd za sztukę to jak zaczną sprzedawać wszyscy co widzieli te prognozy to cena jebnie w 1 dzień. Już nie wspominając o tym, że sam „promotor” zdumpuje swoje shitcoiny pewnie na poziomie 5 usd, bo sam nie wierzy, w to, że w ogóle może się otrzeć się o własne przypuszczenia. No i dopiero wtedy przyszło oświecenie, że curva jakim cudem coin, który nie ma nic oprócz idei i w chwili zakupu ma 200 mln MC ma dobić do 4 mld. Pomijam już fakt, że nawet jeśli projekt ma sens, to przeważnie ilość tokenów dostępnych dla kowalskich jest znacznie mniejsza niż ta, którą trzymają developerzy, a którzy często nimi obracają (można zobaczyć na portfelach). Po co firma X miałaby dawać zlecenie kupna tokenów na giełdzie i dokonywać transakcji z 100 000 ludźmi, jeśli mogą kupić bezpośrednio od 1 osoby cały zasób. To trzeba kurła ruszyć łbem żeby zrozumieć, że to się nie uda.

  Osoby na tyle świadome technologiczne, że potrafiły założyć konto na giełdzie i przelać pieniądze z portfela na portfel – jeśli straciły, sparzyły się już do krypto nie wrócą. No chyba tylko żeby zrealizować minimalny zysk z tokenów, które zakupiły (ale jak pisałem myślę, że 80% z top 100 nie ma szans powrotu do ATH). Reszta ludzi którzy mają pieniądze są nie do ruszenia, bo są za mało obcykane w temacie. Musicie sobie zdawać sprawę, że jest ogromna ilość osób, którzy zarabiają dobrze, ale nie potrafiłby założyć maila, a przeglądarkę internetową traktują jako internet sam w sobie.

  To by musiały minąć lata żeby nowa fala frajerów dała się wyleszczyć. Także osoby na minusie, jak zainwestowaliście tyle ile mogliście starci bez bólu (jedyna dobra rada internetowych naganiaczy) to po prostu musicie zagryźć zęby. Wiem, że to jest przykre, bo odebrana nadzieja piecze, ale trzeba iść dalej.

  Na koniec jeszcze o internetowych naganiaczach. Sprawdzajcie osoby, które słuchacie. Jaką mają przeszłość, czy odniosły sukcesy w biznesie, czy jest to jakiś typ co by się nadawał co najwyżej na sprzedawce samochodów z cofniętym licznikiem, który jedyne co miał to szczęście i trochę jaj, że zainwestował w krypto na wczesnym etapie. Bo gdyby nie hype na BTC to teraz pewnie sprzedawałby suplementy na powiększanie knagi.
  #kryptowaluty
  pokaż całość

  +: s....r, Pan_Farmazon +9 innych
  •  

   @brudnyPampers: Oj bardzo bym chciał być wtedy zawstydzony. Ale wątpię.

   @m00n: Mi chodzi ciągle o to, że wcześniejsze wahania rynku były na poziomie kilka miliardów. Żeby teraz odbicie z tych 300 mld miało pozytywny wpływ na cenę dla ludzi kupujących na górce, to MC musiałby być minimum 5-8T. A co z ludźmi co zaczną wchodzić wtedy na rynke? Kto przy zdrowych zmysłach uzna, że kryptowaluty są warte więcej niż rynek złota? No chyba, że piszemy o sytacji w któej z 1500 krypto zostaje 100 i do nich są pompowane te aktywa. Ale wtedy rynek nie jest już tak dynamiczny, nie można oczekiwać x30 w roku, więc kto będzie ryzykował oszczędności życia w sytsemie, gdzie wysłanie wirtualnych 'pienionszków' na zły adres skutkuje utratą kapitału? pokaż całość

   źródło: cdn.howmuch.net

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  No i cześć. W sumie dziękuję rządowi za całą aferę z krypto. Przed i tak byłem na minusie, a teraz już nawet nie sprawdzam kursu. Życie toczy się dalej.
  To była wspaniała przygoda!

  #kryptowaluty

  źródło: youtube.com

 •  

  Cześć mirki i mirableki.
  Ostatnio złapałem się na tym, że po powrocie z pracy nie przeglądam neta w poszukiwaniu newsów z branży, nie szukam nowości, trendów i doszło do mnie, że zaledwie po kilku latach pracy się wypaliłem.

  Postanowiłem, że w ramach trening mózgu czegoś się nauczę. Ale ma być to inwestycja, która w razie powodzenia się zwróci. Pomyślałem o programowaniu. No i to tyle. Po przejrzeniu artykułów w necie okazało się, że na topie jest java – mam nieciekawe wspomnienia od znajomego z czasów studiów na ten temat ;p...

  Szukam jakiegoś nowego języka, do którego są już jakieś kursy (płatnie, darmowe itd.). Raz w życiu tylko pisałem jakieś „programy” w delphi typu hello word – także mam ZEROWE doświadczenie.

  W co warto zainwestować swój czas? Jakie języki raczkują i mają szansę się rozwinąć w przyszłości. Wiem, że nigdy nie będę miał szans z ludźmi, którzy robią to od X lat nawet jeśli zacząłbym od jakiejś nowości i miał z nimi „równy” start. Co polecacie? Z góry dzięki.

  #programista15k #programowanie
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   Front end, by mnie interesował najbardziej;p

  •  

   @PinkyPen polecam darmowe kursy online na sololearn.com albo codeacademy.com sa interaktywne i bardzo przystępne. Po ich przejściu będziesz mial bardzo podstawowa wiedzę, która poglebisz rozwiązując zadania znalezione w sieci (ja szukalem w google po frazie "python exercises"). Jak zrobisz 100 zadan to szukasz pracy jako Junior Dev i dalej to juz z górki. Jesli chcesz isc w front end (ja nie przepadam) to zaczynasz od HTML i CSS, a dalej jedziesz z Angular i Reakt. Powodzenia pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  "there are way worse places regarding crypto tax, for example poland, pay 1% tax on the whole revenue, payable up to 2 weeks after each transaction

  this of course is just an additional tax, you pay normal income tax, you also have to register an "economic activity" for which you will have to pay a monthly fee that is almost as large as minimal income even if you make no gains at all"

  Znalezione na necie.
  Ktoś potwierdza?

  Co jeśli przykładowski Kowalski tego nie wiedział. Zrobił przez rok 20 transakcji. Nie może po porstu założyć DG pod koniec roku na 1 miesiąc, opłacić te wszystkie transakcje z ewentualnymi odsetkami i już?

  #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Wg pewnej prognozy BTC zacznie spadać w ciągu 4-6 godzin. Nowy dip będzie między 10-15 czasu UTC jutro. Jeśli spadneie poniżej 7k najbliższe miesiące, a może i rok będą tragiczne.

  nie jest to porada inwestycyjna.
  #kryptowaluty

  +: Cronox
 •  

  Hejo. Czy ktoś może mi doradzić czy lepiej kupować Trezory czy Ledgera Nano S? Z tego co zaobserowałem, to Ledger jest chyba popularny przez mocno agresywną politykę marketingową (youtube itd.). Mimo wszystko stwierdziłem, że biorę Ledgera. Jeszcze ostatnia recenzja i zonk. Okazuje się, że S może mieć tylko 4 krypto na sobie... No nic myślę, wezmę dwa albo shitcoiny potrzymam na giełdzie. Wchodzę na stronę – wysyłka od MARCA xD i cena wzrosła jak za trezora.

  Czy ktoś, kto korzysta z obydwu urządzeń może mi napisać jak się sprawują. Trezor obsługuje tokeny erc-20 (czyli większość shitcoinów), a Ledger wcale nie maj jakiegoś wielkiego wsparcia dla innych projektów. No i trezor jest od ręki za taką samą cenę... Co myślicie?

  I jak wygląda kwestia tokenów, które np. teraz są na ERC-20, ale przyszłościowo mają migorwać na 'swoje', co wtedy z takimi coinsami na ledgerze/trezorze?

  #kryptowaluty #trezor #ledger
  pokaż całość

 •  

  Siema mirasy i mirabelki. Mam pytanie odnośnie OLX'a. Rodzice chcą pozbyć się jakiś starych gratów (niektóre za drobną kwotę, inne za free). Podniecili się wizją tego serwisu (ktoś im nagadał). Korzystają ze smartphonów, ale oczywiście na zasadzie, ustaw mi i niech chodzi.

  Ja nigdy nie korzystałem z apki olx, ani nawet tam konta nie miałem, ale doradźcie jak założyć żeby było jak najbardziej anonimowe. Tzn. kontakt kupujących przez mesenger aplikacji (jeśli to możliwe) i dopiero tam ewentualne podanie danych. Kiedyś przeglądałem zasoby tego zacnego targowiska i niektórzy mieli numer telefonu jako login albo imię i nazwisko (pewnie wpisali przy rejestracji, a tam domyślnie zamiast jakiś login to wyświetla wszystkie dane czy coś). Jakieś pomysły żeby sobie problemów nie napytali jakimiś sebixami?

  #olx #januszebiznesu
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Ludzie jak jest z bitbay, transakcje ethereum już sprawnie idą?
  #bitbay #ethereum

 •  

  Jaka jest w tej chwili najlepsza giełda dla Polaka, który panuje zakup BTC i wymianę go na alty?

  Wiadomo, że polskie giełdy są ubogie, więc będzie się to wiązało z przesłaniem złotówek na polską giełdę, zakup BTC, a następnie przesłanie BTC na giełdę wymiany z interesującymi nas altami.

  Czy nie lepiej od razu wysyłać kasę na zagraniczne giełdy czy rodzi to jakieś dodatkowe problemy w sytacji, kiedy będziemy rozliczać zysk lub stratę? Czy polska giełda nie weźmie zbyt dużej prowizji za takie przesyłanie dalej, jeśli piszemy o stosunkowo niskiej jak na krypto kwocie 3000 zł?

  Czy w takim wypadku nie lepiej założyć konta walutowego w USD?
  #bitcoin #kryptowaluty #altcoin
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki. Zamierzam kupić trochę altów na krypto, bo jak stracę kasę to trudno, ale w razie wzrostu można zyskać więcej niż na BTC.

  Alty którymi się interesuje są jakoś powiązane z ethernum. Z tego co widzę nie ma żadnej giełdy (chyba, że znacie jakieś sprawdzone), która oferowała by prosty system:

  wpłacasz złotówki
  wymieniasz na coina
  przelewasz go na portfel

  Są tylko mixy srixy z zamianą BTC na walutę, która mnie interesuje. Wszystko w ten sposób się przedłuża, a w ostateczności zwiększa ryzyko jakiegoś błędu. Nie ma innej opcji?

  Moje drugie pytanie tyczy się portfela myetherwallet. Czytam opinie i wychodzi, że ludzie stracili trochę kasy przez słabe zabezpieczenia, ale jednocześnie na stronach altów, które obserwuje praktycznie zawsze polecają ten portfel... Ktoś korzysta? Jakie porady jak uniknąć problemów.

  Jakie pendrive polecacie do trzymania waluty, jakieś Leger czytałem – opłaca się, czy wystarczy drugi dysk z Linuxem i tam to trzymać? Mam elitebooka i mam możliwość wpięcia kiedy chcę drugiego dysku w miejsce DVD przez zatokę.

  I najważniejsza sprawa. Jak to potem rozliczać. Podatek w razie zysku zapłacić chcę choćby to było 20 zł... Chodzi mi o to, że w przypadku dużej giełdy i małych kwot to można trzymać kasę na giełdzie i po prostu czekać aż dana waluta urośnie (taki mam plan) i wtedy sprzedaję i wypłacam kasę na konto z którego wpłacałem. W US pokazuję przelew wychodzący i wychodzący i z tego płacę podatek?

  Co jeśli jak piszę wyżej waluty wymagają mixów z wymianą na BTC. Jeśli potem zakupię i sprzedam coiny na zasadzie:

  przelew na giełdę > zakup BTC > przelanie BTC na coinexchange > zakup za BTC altów > przesłanie ich na portfel > wysłanie ich na exchange > zmiana ALTa na BTC > wysyłka na tą samą giełdę > wypłata na konto.

  Nie będzie problemu jeśli wtedy ponownie przedstawię tylko przelew wychodzący na giełdę i wychodzący? Czy ma znaczenie czy korzystam z polskiej giełdy do zakupu BTC czy innej waluty, czy dopóty mam zysk w coinach, który rozliczam to US nie interesuje jak to zarobiłem?

  Czy powinienem robić jakieś screeny jeśli giełda nie ma możliwości wyświetlenia historii transakcji (np. za jaką kwotę kupiłem krypto a za jaką sprzedałem)?

  #kryptowaluty #bitcoin
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika PinkyPen

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)