•  

  #grafika #edukacja #rozwojosobisty #asp #studia #rozwojosobistyznormikami #pytanie i może #design ?

  Trafiłem na taki materiał. I ziomek jedzie po ASP, a ludzie po nim w komentarzach. Czekam na opinię wykopowych speców kto ma rację bo do edukacji w Polsce jestem mocno uprzedzonony, ale wiem też, że zdarzają się perełki jak łódzka filmówka albo SGH. Czy studia artystyczne coś "dają", rozwijają w jakiś szczególny sposób, czy może wszystko jest do ogarnięcia, tyle że szybciej albo w ogóle nie rozwijają i lepiej samemu się ogarnąć z tutoriali? Mam kumpla programiste i mówi, że bez studiów da się programować na przyzwoitym poziomie, ale i tak osoby po studiach biją na głowę ludzi po tutorialach i kursach, szczególnie podczas bardziej wymagających wyzwań (opinie wykopowych speców zdają się to potwierdzać). Podobnie jest z grafiką i szeroko pojętą sztuką?

  Zapraszam do dyskusji, pozwalam na fajne punchline'y, ale głównie zależy mi na merytorycznych wypowiedziach.
  pokaż całość

  źródło: youtu.be

  •  

   @romantyczny_krasnolud: Nie studiuje na ASP, ale na innej uczelni artystycznej. Gość pierdoli niezłe głupoty. Ogranicza grafikę/ sztukę do samego rzemiosła pomijając aspekt kreatywny (W komentarzach wypominają mu, że tylko powiela prace innych i przerabia je lekko na swój styl).

   To prawda co mówi: ASP nie nauczy cię obsługi Pakietu Adobe i jak robić logo od podstaw.

   ASP (oraz inne uczelnie artystyczne) uczą cie ogólnych zasad panujących w sztuce, resztę albo masz znać przed przystąpieniem do studiowania (co sprawdzają na egzaminach wstępnych), albo masz nauczyć się samemu w trakcie studiów. Na studiach nauczysz się kreatywnego myślenia i twoje prace będą oceniane pod okiem ludzi którzy siedzą w tym temacie od dawna (a uwagi od takich ludzi są o wiele ważniejsze niż ilość lików na instagramie pod twoją pracą).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Miraski z #warszawa und #fotografia #fotografiaanalogowa, gdzie najlepiej i niedrogo wywołać i zeskanować klisze?

 •  

  Hej Mirki z #fotografia mam #pytanie, który z tych aparatów by był najbardziej sensowny?

  Na czym mi zależy:
  - na "szybkim robieniu zdjęć" (uruchomienie i cyknięcie zdjęcia w bardzo krótkim czasie),
  - dobre działanie w kiepskich warunkach oświetleniowych,
  - możliwość ręcznych nastaw (np. czas ekspozycji zdjęcia - lubię robić zdjęcia burzy i w nocy),
  - możliwość montażu jakiś ciekawych obiektywów,
  - czy na obiektywach dostarczonych z aparatem uzyskam sensowne tzw. zjawisko małej głębi ostrości?

  PS. Nie chce kupować używanych.
  pokaż całość

  Który polecacie?

  • 1 głos (11.11%)
   Olympus E‑PL8 Pancake Zoom Kit (1499 zł)
  • 1 głos (11.11%)
   Canon eos 750d 18-55 s mega pack (2899 zł)
  • 0 głosów (0.00%)
   FujiFilm x-a10 16-50mm II kit silver (1599 zł)
  • 0 głosów (0.00%)
   FujiFilm x-a5s/1545kit-ee (2499 zł)
  • 3 głosy (33.33%)
   Canon eos 2000d bk 18-55 is +lp-e10 eu26 (1849 zł)
  • 1 głos (11.11%)
   Sony ilca68k cec (2299 zł)
  • 3 głosy (33.33%)
   a może inny - komentaż
  •  

   @defoxe: Małe, wygodne w obsłudze, szybkie, lekkie, bez lustra (duża zaleta), bardzo dobre obiektywy: dla sony robi zeiss, a dla panasonic'a leica. Canon'a 2000d odradzam, przestarzała technologia nie warta swojej ceny, na dodatek jest to aparat z dolnej pułki cenowej więc oferuje naprawdę niewiele, nie nadaje się do zdjęć w slabym oświetleniu (do tego typu fotek najlepsze są sony). Panasonic ma mniejszą matryce w porównaniu do sony i canona, ale nie jest to duża wada, ten system jest bardzo bogaty w obiektywy (Panasonic i olympus korzystają z tego samego systemu MFT) pokaż całość

   +: defoxe
  •  

   @defoxe: Co do tego olympusa, jest to sprzęt z niższej pułki cenowej tego producenta, co wiąże się z pewnymi minusami. 1.Brak wizjera (warto go mieć, inaczej komponuje się zdjęcia patrząc się przez wizjer niż patrząc na ekran). 2. Mało opcji "na wierzchu", chodzi o to, że aparaty które zaproponowałem szczególnie panasonica mają większość opcji (np. czas naświetlania, wielkość przysłony, iso, balans bieli itp.) pod fizycznymi przyciskami dzięki czemu dostęp do nich (i obsługa całego aparatu) jest szybszy, w tym olympusie będziesz musiał przeklikiwać się przez menu aby zmienić niektóre parametry. Reasumując, jak za taką cenę, to ten aparat jest w miarę dobry, ale jeżeli zależy ci na szybkości i wygodzie działania poleciłbym coś z nieco wyższej pułki cenowej.

   Co do pytania o długi czas naświetlania. Nie wiem jak to wygląda w nowych modelach aparatów (ja posiadam starą lustrzankę Canon'a), ale u mnie wygląda to tak że maksymalny czas to chyba 30sek albo minuta, a jeżeli chce uzyskać dłuższy czas muszę wykorzystać wężyk spustowy z blokadą spustu, aparat ustawiam na opcje Bulb i trzymam otwartą migawkę tak długo jak tylko mi się zamarzy. Wydaje mi się, że nowe modele aparatów mogą mieć wbudowaną blokadę migawki (do końca nie wiem, musisz poczytać specyfikacje danych modeli aparatów)
   pokaż całość

   +: defoxe
  • więcej komentarzy (9)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika PociagNaSybir

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)