•  

   @Drakii: Już ci powiedziałem. Socjaldemokracja wykorzystuje ekonomię kapitalistyczną. While having socialism as a long-term goal, social democracy seeks to humanize capitalism and create the conditions for it to lead to greater democratic, egalitarian and solidaristic outcomes. W socjalistycznej zakładce znajduje się tylko dlatego, że socjaldemokracja wywodzi się także z nurtów lewicowych i ma potencjał na przejście w socjalizm, zostawia na to furtkę. pokaż całość

  •  

   @Drakii: Swoją drogą, kraje powszechnie uważane za socjaldemokratyczne, kraje Nordyckie, są nazywane w ten sposób tylko powierzchownie, jako wariant kapitalizmu opartego na własności prywatnej i wolnym rynku, z elementami ekonomicznego bezpieczeństwa i stabilności, ponieważ model nordycki nie ma intencji by zastąpić kapitalizm.

   Among political scientists and sociologists, the term social democracy has become widespread to describe the Nordic model due to the influence of social democratic party governance in Sweden and Norway. According to sociologist Lane Kenworthy, the meaning of social democracy in this context refers to a variant of capitalism based on the predominance of private property and market allocation mechanisms alongside a set of policies for promoting economic security and opportunity within the framework of a capitalist economy as opposed to a political ideology that aims to replace capitalism.

   Prawdę mówiąc, Socjaldemokracja sama w sobie nie jest zbyt popularna. Częściej się powołuje właśnie model nordycki albo keynesism, odrzucając całkiem idee zniesienia własności prywatnej. Poza tym populiści z prawej i lewej strony mogą wykorzystywać elementy socjaldemokracji żeby zdobyć sobie przychylność elektoratu, ale to nie czyni ich ani socjaldemokratami, ani tym bardziej socjalistami.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (15)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika PolskaPrawica

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.