•  

  Taka ciekawostka z niedawnej trasy do Czech w temacie #bekaztransa. Pochodzę z Gdańska i jak żyje nie natknąłem się na taką ilość wyprzedzających się tirów jak... na Śląsku. Nigdy nie widziałem takich manewrów na Pomorzu w takiej skali i dopiero po zjeździe z A1 w Łodzi w stronę Wrocławia zaczął się koncert spierdolenia. 6 kretynów na sto kilometrow trasy. Mogę sobie tylko wyobrazić jakie utrudnienia to powoduje na codzień... pokaż całość

 •  

  Warto brać taki adapter, który pozwala na ładowanie przy jednoczesnym słuchaniu muzyki? Bardzo to pogorszy jakość audio? Bo myślę na przykład o P20 pro albo HTC u12+ ale brak jacka to przeszkoda

  https://allegro.pl/baseus-l40-adapter-usb-c-jack-3-5-usb-typu-c-i7395176855.html
  https://www.aliexpress.com/item/Baseus-Type-C-Audio-Cable-Adapter-Type-C-to-3-5mm-jack-Audio-Splitter-USB-C/32858219569.html

  #telefony #telefon #smartfon #huawei #xiaomi #htc
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  tl;dr Rynek juniorów w Polsce dogorywa. Jest źle a będzie gorzej.

  To będzie kolejny wpis z perspektywy osoby technicznej która bierze udział w rekrutacjach. Jak wiadomo jest lato czyli większość firm otwiera programy stażowe bądź otwiera juniorskie stanowiska. To ten czas kiedy panie z HRu biorą w dłoń łopaty bo zaczynają tonąć w makulaturze. Cóż, powiem dość dosadnie. Mamy dość. Dość do takiego stopnia, że to ostatnia rekrutacja która była jawną i więcej ogłoszenia na pewno nie wstawimy. Po prostu się nie da. CV przychodzi MNÓSTWO.

  Ludzie są tak zdesperowani, że piszą listy motywacyjne w których deklarują pół, a nawet rok pracy za darmo. Kolejna sprawa to ludzie po szkołach programowania. Jak mamy wybrać kiedy przychodzi 20CV z tej samej szkoły, z takim samym portfolio i CV na jedno kopyto? Dosłownie armia klonów. Tu podałem ich jako przykład, bo czy chcecie czy nie, większość firm widząc szkołe programowania wysyła takie CV do kosza. W 2014 roku dostawaliśmy średnio 100-140CV. Obecnie było to około 550 na dwa/ może trzy miejsca stażowe/juniorskie. Ostatecznie skreśliliśmy wszystkie CV samouków i zostali sami studenci infy i kierunków pokrewnych - sorki samoucy, przy takim spanie trzeba ustanowić jakieś kryteria. Nikt nie zaprosi 200 osób na rozmowe techniczną bo byśmy cały rok rekrutowali.

  Wiem jak wygląda przyszłość specjalistów, ale rynek juniorski w Polsce został całkowicie zniszczony i zalany ludźmi. Gorzej jest chyba tylko w testowaniu oprogramowania, gdzie teraz otwierają specjalne szkolenia dla mam a zainteresowanie tym jest ogromne. Większość ludzi z którymi rozmawiałem nie chce wystawiać ogłoszenia. Po prostu wracają do schematu polowania na studentów na różnych wydziałach. Inaczej rekrutacja przestaje mieć sens.

  Jeżeli chcesz uczyć się programowania to wyobraź sobie, że szkoły programowania mają takie zainteresowanie, że otwierają oddziały w takim Białymstoku gdzie firm jest mało. Co 6 tygodni wypuszczają MASĘ osób która rusza w poszukiwaniu pracy spamując cefałkami. 3x tyle ludzi miesięcznie odkrywa pasje do programowania i zaczyna się uczyć. Ja tutaj nikogo nie zniechęcam a przedstawiam fakty. To żaden placz po prostu spojrzenie osoby która stoi z boku, od czasu do czasu rekrutuje i rozmawia z HR z innych firm. Przesycenie Panowie i Panie.

  #programowanie #naukaprogramowania #pracait #pracbaza #programista15k #testowanieoprogramowania

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: TheMan
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  pokaż całość

  •  

   Ja jako skromny samouk potwierdzam że pół roku w domu wystarczy by opanować jakieś podstawy, zrozumieć i opanować jeden język backendowy (C#, Java) + SQL i zrobić kilka małych projektów. Nie rozumiem płacenia za to 10k bo jak wszyscy wyżej mówili, jak nie umiesz się samemu zmotywować to długo nie wytrzymasz.

   Cztery lata siedzę w branży i najbardziej lubię te rozmowy po których dostaje negatywny feedback bo dzięki temu nauczyłem się najwięcej. I szanuje mojego poprzedniego szefa że we mnie uwierzył i dał mi szansę, poszedłem w najniższą krajową bo nic nie dało się znaleźć.

   Myślę że zamiast marudzić HRowcy powinni zmienić sposób rekrutacji i robić assessment do zrobienia samemu. Najlepszy odsiew i sposób na ocenę pracy bez marnowania setek godzin na rozmowy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (211)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika PortowySzczur

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)