•  

  wiszę na telefonie i czekam grzecznie na swoją szansę, a Filip ma chyba z 6 pytań xdd
  #kanalsportowy

 •  

  Awaria silnika i chujowy pan kapitan.

  Mirki, dawno tutaj nie zaglądałem, a do tego zawsze byłem typem który raczej czytał niż komentował xD teraz jednak liczę na waszą pomoc i wykop-efekt.

  Ogólnie w samolocie z Mombasy (Kenia) była niezła inba. Powrót zaplanowany na piątek, 17.09.2021 na godzinę 20.45 czarterem z Enter Air (wycieczka wykupiona z Rainbow)
  Kiedy część pasażerów była już na pokładzie (ja jeszcze czekałem w rękawie) nagle samolot zaczyna się dymić :D no to myk, ewakuacja (ja tego nie słyszałem, ale kapitan podobno już obsrał zbroję) . Wysadzili nas na lotnisku i w sumie nie wiadomo co robić. Rezydent z biura nie może wejść na lotnisko, ogólnie chuj wie o co chodzi...
  Póki co jest nudno, ale czekajcie xD

  Ok, po prawie 3h wsadzają nas do samolotu i chcą startować bez żadnych wyjaśnień (powyżej 3h opóźnienia należy się odszkodowanie). No to zaczyna się inba. Ludzie zaczynają pytać o co chodzi, co to za awaria itp. Kapitan stwierdza, że samolot jest w 100% sprawny i możemy lecieć, jeśli ktoś nie chce to wysiada na własną odpowiedzialność i niech sobie radzi.

  Aha, pan (specjalnie z małej) kapitan nie rozmawiał z nami osobiście, tylko siedział zamknięty w kabinie i wysyłał swojego giermka - stuarta.

  No ale kurwa chwilą moment. Nasze bagaże są na płycie lotniska a my niby mamy startować :D no to pytamy nadal jak to możliwe, skoro samolot jest w 100% sprawny to dlaczego nie możemy wziąć bagażu? W końcu po 2-3 wersjach (między innymi to, że nic się nie paliło tylko widzieliśmy dym z gaśnicy) powiedzieli nam, że czujniki dymu w luku bagażowym się zepsuły i w związku z tym je wyłączyli i nie mogą tam włożyć naszych bagaży xD czaicie, nie działają czujniki dymu w jednej części samolotu, jeśli coś by się stało to kij z nami wszystkimi.

  Ale wracając do bagażu - kapitan podaje, że na 100% do jutra będzie u nas w domu, dostarczony pod drzwi (najbliższy samolot z Mombasy do Warszawy jest za tydzień...).

  Ludzie nadal chcą się dowiedzieć, o co chodzi. Załoga zadzwoniła po policję (xD) i mówi, że jak ktoś chce wysiadać to niech wysiada, ale według nich samolot jest sprawny na 100% więc robimy to na własną odpowiedzialność i własny koszt xD a im się kończy czas pracy więc szybko XDDD

  Myślę ok, jeśli ktoś się pod tym podpisuje i bierze odpowiedzialność za 200 osób na pokładzie to chyba wie co mówi. Lecimy.

  I teraz Hit!

  Po około 2h lotu, kiedy byliśmy nad Etiopia coś zaczyna stukać z prawej strony. Po chwili zaczynamy powoli opadać. Widzę, że stewardesy wychodzą do pasażerów z PRZERAŻONYMI minami. Komunikat "straciliśmy prawy silnik, przygotować się do awaryjnego lądowania". No super podróż kurwo, niezapomniane wrażenia...
  Ok, stewardesy również obsrane coś tam nas instruują, za około 40 minut będziemy ładować na lotnisku w Addis Abeba (stolica Etiopii).

  Czyli podsumowując: wsadzili nas w samolot który najpierw się zapalił, potem stwierdzili, że jest full sprawny, a następnie rozjebał się silnik xD

  Ok, podchodzimy powoli do lądowania. Pozycje bezpieczne, wszyscy w strachu (najbardziej chyba personel xD), ściąga nas trochę na lewo no i dup. Udało się posadzić samolot, niestety nie rozłożyli tych zjeżdżalni tylko czekaliśmy normalnie na schody :(

  pan kapitan nie wyszedł do nas, nie podziękował/nie przeprosił, wcześniej jeszcze nas okłamał, że samolot jest sprawny. Dodatkowo na koniec wcisnął nam, że autobus już czeka, hotel załatwiony, jutro o 12.00 wylot. Wyladowalismy jakieś 4h temu, sie siedzimy na lotnisku i chuja wiadomo xD

  Także trzymajcie się w tej polszy, fajnie tam macie.
  Jak będzie zainteresowanie to będę coś wrzucał. Ludzie nagrali np część rozmowy z tym pseudo kapitanem...
  pokaż całość

 •  

  Pomyśleć że ludzie siedzieli po nocach żeby zarezerwować termin na szczepienie, jeździli po 300 km dalej żeby tylko dostać swoją dawkę i wrócić do normalności a efekt będzie taki że jako jedni z pierwszych stracą ważność certyfikatu covidowego xD

  #koronawirus #szczepienia

 •  

  Wprowadziłam się do nowego mieszkania i za chuj nie mogę ogarnąć budowy brodzika prysznicowego. Cały dzień stoi do tego samego poziomu woda, odpływ wygląda jak na zdjęciu. Nie przelewa się nigdy, gdy biorę prysznic, jest po prostu taka sama. Wątpię jednak, że powinna tam być, zwłaszcza, że gdy nie wietrze mieszkania z łazienki bardzo brzydko pachnie, wydaje mi się, że właśnie z rur/tego odpływu. Do tej pory nie widziałam czegoś takiego, jedynie tradycyjny metalowy odpływ xD Dodam, że czasami wpada mi tam zatyczka od maszynki i też nigdzie nie wędruje, tylko łezy w tej wodzie. Co zrobić, gdzie leży przyczyna? Wątpię, że użycie kreta coś da. Nawet nie widzę którędy spływa prysznicowa woda w tym dziwnym tworze.
  #hydraulik #hydraulika #mieszkanie #technika #majsterkowanie #usterka
  pokaż całość

  źródło: IMG_20210915_183001.jpg

 •  

  Dlaczego górale są tacy... No właśnie jacy? Trudno mi dobrać odpowiednie słowo.

  Właśnie spędziłam dwa tygodnie w górach. To był mój pierwszy raz. Pojechałam tam z super pozytywnym nastawieniem.

  Przez lata byłam zauroczona góralską kulturą. Moja babcia była góralką i opowiadała o życiu u podnóża Tatr.
  Muzyce, palenisku w domu, naturze i ludziach.

  Na miejscu góry były piękne, klimat cudowny, a górale? Chamscy, patrzący na turystów z pogardą, pijący dużo alkoholu.

  Jednak najbardziej szokujące dla mnie było ich atakujące podejście do każdej osoby przejawiającej chęć osiedlenia się w górach.
  Wręcz agresywne komentarze.

  No i najważniejsze bezustannie podkreślają, że są góralami i Ty nim nigdy nie zostaniesz.
  Przecież to oczywiste, nie rozumiem skąd u ludzi z tych stron takie prześmiewcze podejście do osób z poza gór.

  Spotkały mnie 3 szokujące sytuacje, które idealnie przedstawią o co mi chodzi.

  1. Schodzę z trzech koron i mijam innych turystów. Kazdy się wita, zamienia kilka słów i jest miło.
  W pewnym momencie widzę starszą parę mającą problemy z zejściem. Chwilę rozmawiamy i pocieszam ich mówiąc "Dalej jest lepiej, tutaj bardzo mokro".
  W tym czasie mijała nas góralska rodzina rozmawiająca gwarą. Nagle kobieta głośno komentuje "Boże a jak ma być, przecież to góry.."
  Po czym patrzy na męża i wymieniają spojrzenia w stylu "Co za za debile".

  2. Zawędrowałam do bacówki i spotkałam trzech górali. Od słowa do słowa dowiedzielisię, że lubię góry. Zaczęli mnie przepytywać.
  Po seri pytań o łańcuchy, typy górali i jakieś tradycje, pojawiły się pytania typowo rolnicze. Miałam szczęście, bo babcia była rolnikiem - więc na nie też dobrze odpowiedziałam.
  Byli trochę w szoku, a ja się ucieszyłam że ich zagięłam.
  Jednak nagle zaczęli robić mi wykłady, że prawdziwą góralką i tak nigdy nie będę. Nie urodziłam się tu więc "prawdziwie po góralsku żyć nie bede".
  Trochę to było przykre doświadczenie. Ponieważ trochę na mnie wsiedli, a ja nawet nie sugerowałam, że tą góralką chce zostać.

  3. Płynęłam z flisakami i innymi turystami. Pan flisak przez całą drogę chamsko żartował z turystów. Przestawiał fałszywe nieprawdziwe informacje i jak ktoś się nabrał to go wyśmiewał.
  Przedstawiał siebie i górali jako - nad ludzi.
  No i znowu powtórzył się motyw, że górale nigdy nie zakceptują kogoś kto się pobuduje tutaj, bo on tylko będzie udawał górala itp.
  Nikt nawet o to nie pytał. Atmosfera była tak słaba, że nikt się nie odzywał przez resztę podróży.

  Mam mieszane uczucia. Góry piękne, ludzie z dziwnym nastawieniem i pewnym teretorializmem. Zastanawiam się czy miałam pecha, czy tak tam jest.

  #gory #gory #zakopane #tatry #pieniny #podroze #gownowpis #pytanie
  pokaż całość

  +: Nigdy_o_to_nie_prosilem, Clifford_Lee +677 innych
 •  

  Siemanko, dziś wróciłem z Egiptu i pomimo zapewnień pracownicy tui o możliwości pominięcia kwarantanny, jeśli zrobi się test PCR, przypisano mi 10 dniową kwarantannę (nie jestem szczepiony). Jakieś tripy? Od wtorku miałem iść do roboty, a w chacie ojciec który za tydzień wylatuje do Norwegii. Co robić? :v #covid19 #kwarantanna #egipt #tui

 •  

  Mirki, skąd tutaj ostatnio taki wysyp antyunijnych wysrywów?
  Milenijnej młodzieży jest za dobrze czy to celowa akcja?
  #polityka #polska #wykop

  źródło: i.iplsc.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Praemislia

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.