Wystarczy zajrzeć na moją stronę internetową, aby wywnioskować coś o mnie. Resztę możecie sobie dopisać.

 •  

  26 lat i już trzecią książkę napisał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od poniedziałku w przedsprzedaży jest dostępna pierwsza pozycja z serii "Podręczniki zielarskie", czyli Historyczne i współczesne mieszanki zielarskie do użytku wewnętrznego. Książka liczby 272 strony i składa się z dwóch części - farmaceutycznej i praktycznej.

  W pierwszej opisuję teorię: definicje mieszanek, naparów, odwarów, komponowanie ziółek, niezbędny sprzęt i BHP, technikę wykonywania oraz informacje historyczne (tzw. mutacje). W drugiej - znacznie szerszej - zawałem 960 receptur: 80 dotyczy prostych naparów i odwarów, 860 to przepisy farmakopealne, oficjalne i nieoficjalne na mieszanki ziołowe, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Wszystkie zostały poprawione względem składników toksycznych, nieskutecznych i niedostępnych a dawkowanie wyliczyłem na nowo, wprowadzając dla znakomitej większości z nich system CGS - centymetr-GRAM-sekunda.

  Osobom zainteresowanym #zielarstwo #fitoterapia #farmacja #zdrowie i #survival szczerze polecam (tym ostatnim zwłaszcza, porządny i prosty receptarz na trudne czasy).

  Mój tag: #manualzielarski
  Książka jest dostępna w przedsprzedaży w cenie 45 złotych :) KSIĄŻKA
  pokaż całość

  źródło: OkladkaNowa-strona001.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Praktisch

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.