https://play.google.com/store/apps/dev?id=5965345943534993786&hl=en_us http://www.wykop.pl/tag/gamedevprophet/

 •  

  Czy ludzie robią voxel art bo nie umieją zrobić ładnej grafiki, czy to ma związek z ograniczeniami sprzętowymi smartfonów? Ile geometrii obecnie uciągnie "przeciętny smartfon"? Bo widziałem, że są gry na komórki w dość zaawansowanym z wyglądu 3D, ale to nie one są znane (podczas gdy wśród gier na PC to właśnie te z najlepszą grafiką są głównie znane) i się zastanawiam czy to dlatego, że inwestowanie w dobrych grafików się nie opłaca, bo gra na siebie statystycznie nie zarobi, czy to się nie opłaca bo większość osób po prostu takiej gry w 3D nie odpali. #gamedev pokaż całość

  źródło: blockyfarm.com

  •  

   @Goryptic: Jak dla mnie voxele potrafią być ładne, takie bajkowe.

   Przecież jak ktoś robi np. filmy animowane, to nie musi robić grafiki do niej jak najbardziej "realistycznej". Może założyć, że robi prostą "kreskę", ale estetyczną. Nie musi to wyglądać jak rysunek 2-latka, mimo, że będzie się składało z tej samej ilości linii i podobnej ilości kolorów.

   Ludzie wybierają do swoich projektów voxele, bo są miłe dla oka, są popularne (a na takim mobile jest to ważne), ALE ładne modele z voxeli nie są łatwiejsze do zrobienia, niż te z "ładną grafiką", jak to nazwałeś.

   W niektórych tytułach AAA oczekuję mega grafiki, ale do np. takich simsów nie pasuje "realistyczna" grafika.

   Jest wiele innych przykładów, że nie koniecznie trzeba robić "realistycznej" grafiki, żeby było ładnie i (przede wszystkim!) spójnie z wizją twórcy danej gry.
   pokaż całość

   +: sortris
  •  

   @Goryptic: imo najlepszy przykład, to Blocky Farm. Jak widać, to kwestia gustu...

   +: sortris
  • więcej komentarzy (16)

 •  

  Nie zobaczyć Porsche Cayenne przez pół godziny w Reykiaviku to nie byle jakie osiągniecie :-D #islandia #przemyslenia

  •  

   @karczochh: @jestem_na_dworzu: Cayenne zaczyna się od 360k zł, czyli jakieś 85k EUR. Żeby wziąć taki w leasing trzeba mieć jakieś 2,5k EUR wolne, a przy leasingach-wynajmach (nie wiem czy na Islandii takie mają, w Polsce są) w zasadzie 1,2k EUR.
   Czy to jest tak dużo przy ichniejszych zarobkach?

   To raz. A dwa, że jest jeszcze dużo turystów i wypożyczalni samochodów ;)

  •  

   @karczochh: Haha, dobre :D
   Wiem o cenach, przekonałem się w kwietniu, jak byłem na tydzień ;)
   Samochody na pewno są droższe, ale też na pewno nie jest to różnica kolosalna.

   No i są turyści i turyści :D

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  taka rozkimna mnie naszła, nie jestem ekspertem więc pomóżcie.
  jeśli wsadziłoby sie hamiltona do renault/haas to myślicie że mógłby rywalizować z red bullem w kwalifikacjach?
  #f1

  +: Hekken
  •  

   @odjatakpawlacz: xD

   @xetrian: A tak dokładajć do tematu:
   Riccardo miał problemy z DRS, więc raczej bym brał czas Verstappena +/- 0.1s. Hamilton na tym torze dołożyłby od siebie 0.2-0.3s, ale na innych torach nie jestem pewny, czy jego wpływ byłby tak duży.
   Wystarczy wziąć takiego Bottasa. Przed przejściem do Mercedesa wszyscy mieli go za przeciętniaka, który zostanie zmiażdżony przez Lewisa. Gdyby nie pech Valtteriego, to byłby w granicach 10-15 punktów od Hamiltona, a po niektórych wyścigach byłby nawet przed nim.

   Więc nie oceniałbym takich Magnussenów czy innych Sainzów zbyt surowo, póki nie wsiądą do najlepszego samochodu i nie będą mieli jako partnera (sprawdzonego) topowego kierowcy. Być może wtedy motywacja byłaby zupełnie inna i faktycznie wyciągaliby z siebie te kilka dziesiątych więcej.

   pokaż spoiler A może oni wszyscy są tak zajebiści, że wyciągają z samochodów te przysłowiowe 110%. A przez to, że kolega z zespołu też jest tak zajebisty, to nie widać, że ten pierwszy jest zajebisty :D
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Prophet1111

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.