Nie wiem po co, nie wiem jak, ale jak już tu jesteś to życzę miłego dnia

 •  

  Co tu się odpierdala, że w CinemaCity grajo Imperium Kontratakuje i Mrocznego Rycerza? ( ಠ_ಠ)
  #kino

 •  

  „Zabij to i wyjedź z tego miasta” filmem otwarcia 20. MFF Nowe Horyzonty

  Jeden z najodważniejszych projektów w historii polskiej animacji – realizowany przez 14 lat film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” – otworzy 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Pełnometrażowa produkcja wybitnego autora animacji artystycznej, Mariusza Wilczyńskiego, była jednym z najciekawszych tytułów prezentowanych na ostatnim Berlinale i została wyróżniona na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy.
  Czułe, hipnotyzujące dzieło Wilczyńskiego imponuje galerią postaci, które przemawiają w filmie głosami m.in.: Ireny Kwiatkowskiej, Andrzeja Wajdy, Marka Kondrata, Barbary Krafftówny, Daniela Olbrychskiego, Tomasza Stańki, Krystyny Jandy czy Anny Dymnej. Szczególnym rozmówcą reżysera jest jego przyjaciel – Tadeusz Nalepa, którego utwory i słowa nadają rytm strumieniowi wspomnień i kierunek prowadzenia historii. W tym roku – trudnym dla rodzimej branży filmowej – organizatorzy Nowych Horyzontów chcą poświęcić szczególne miejsce w programie dla polskich produkcji. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” jest pierwszym z wielu tytułów, które będzie można zobaczyć podczas tegorocznego festiwalu.

  Film Wilczyńskiego to przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny, przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce; „Zabij to i wyjedź z tego miasta” łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą. Animacja Wilczyńskiego to wzruszające pożegnanie z naznaczonym wojną pokoleniem jego rodziców, ale i przypomnienie, że rozmowa z tymi, którzy nas ukształtowali nie ma końca.

  Mariusz Wilczyński w swojej pracy twórczej zajmuje się m.in. malarstwem, performansem – tworzeniem filmów animowanych na żywo i przede wszystkim – autorskich filmów animowanych. Reżyser został określony przez „The New York Times” jednym z najważniejszych współczesnych mistrzów w tej dziedzinie; jest też jedynym polskim autorem animacji artystycznej, który miał przegląd swojej twórczości w słynnym Museum of Modern Art w Nowym Jorku i pierwszym Polakiem, którego animacje prezentowano w The National Gallery w Londynie. Joshua Siegel – kurator ds. filmu w The Museum of Modern Art – stwierdził, że Wilczyński należy do najwybitniejszych współczesnych twórców animacji na świecie. Reżyser był także bohaterem retrospektywy podczas 12. MFF Nowe Horyzonty.

  „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to niejedyna propozycja, którą widzowie będą mogli zobaczyć w dniu otwarcia 20. edycji Nowych Horyzontów. Więcej informacji festiwal ujawni jeszcze w sierpniu.
  W tym roku MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival odbędą się w tym samym czasie, od 5 do 15 listopada. Więcej szczegółów na temat festiwali można znaleźć na www.nowehoryzonty.pl.

  #film #filmy #kino #animacja #sztuka #nowehoryzonty #polska #polskiekino #kinopolskie #premiera
  pokaż całość

  źródło: Zabij to_Wilczynski_pierwszy news.jpg

 •  

  Po 1 ocelota trzeba wyjebac, to co on pisze na twitterze i wypowiada się "że go to jebie ze nie dostana sie do play ofow" i rozne takie rzeczy pisze, postuje jakies memy o tych playofach ze nie beda w nich itp. Brzmi to jakby typ specjalnie cos kombinowal zeby druzyne w dół ciagnac i zeby sie rozpadla. Może ma jakas kose z tymi "u góry" i chce zniszczyc całą drużyne, ale po 1 powinno sie zacząć od wyrzucenia go a pozniej zastapieniu 2-3 graczy.
  #leagueoflegends
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirkowie i Miruny. Szukam jakieś #film które warto obejrzeć, ale nie są zbyt znane. Najlepiej w miarę nowe, z 21 wieku. Nie lubię oglądać oscarowych produkcji i najnowszych premier netflixa, które znają wszyscy. Polecanki to nie muszą być perełki i niesamowite filmy, wystarczy żeby były wciągające, oryginalna historia. Może to być nawet typowy film na siódemkę byle żebym nie czuł że zmarnowałem czas. Wymienię dla przykładu parę filmów żeby przekazać o co mi chodzi;
  nie są to jakieś totalnie undergroundowe filmy których nawet się nie da znaleźć w internecie, ale gdyby nie jakieś losowe polecenie tytułu to nigdy bym ich nie znalazł
  A-jeo-ssi [7,7] - 8 157 ocen
  Raid [6,9] - 25 656 ocen
  Słodko-gorzkie życie [7,3] - 4 416 ocen
  Threads [7,7] - 2 481 ocen
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ProwojMiliten

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)