PurePC.pl to serwis informacyjny o nowinkach technologicznych, testach sprzętu, porównaniach, telefonach, najgorętszych grach oraz polecanych zestawach komputerowych. Działamy od 2006 roku i wśród portali o tematyce IT jesteśmy jednym z liderów, pozostając jednak w pełni medium niezależnym.

 •  

  Test karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3060.
  Chociaż sytuacja na rynku kart graficznych nadal wygląda nieciekawie za sprawą górników kryptowalut, to zarówno AMD, jak i NVIDIA wydają kolejne modele. Dzisiaj premierę ma teoretycznie przystępny cenowo GeForce RTX 3060. Jak wygląda jego wydajność w grach? Jak się podkręca? Co z kulturą pracy, temperaturami i poborem mocy? Tego i wiele więcej dowiecie się na PurePC!

  pokaż spoiler W skrócie - jest **naprawdę** dobrze!


  https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3060-maly-ampere-szybszy-od-geforce-rtx-2060-super-cena-startowa-dobra-ale

  #purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #nvidia
  pokaż całość

  źródło: purepc.pl

 •  

  Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na luty 2021
  Niniejszy poradnik skierowany jest zarówno do kompletnych laików, jak i zapalonych entuzjastów. Ma on za zadanie ułatwić Wam wybór nowej obudowy do zestawu komputerowego. W jednym miejscu zebraliśmy specyfikację i opis aż 38 różnych modeli, które testowaliśmy na łamach PurePC lub chociaż mieliśmy w swoich rękach. Mowa o konstrukcjach z niskiego, średniego i wysokiego pułapu cenowego, które powinny zadowolić zarówno zwolenników prostych obudów, jak i graczy stawiających na agresywniejsza stylistykę oraz RGB LED. Bowiem o ile wydajność procesora czy karty graficznej każdy można sprawdzić na wykresach czy filmach dostępnych w sieci, a czasami chwalą się tym sami producenci, tak o jakości zastosowanych materiałów, dokładności spasowania elementów czy kulturze pracy i temperaturach danej obudowy informacji w internecie jest zdecydowanie mniej. Przygotowaliśmy dla Was propozycje zarówno za 100 czy 200 złotych, ale również takie za 800 czy ponad 1000 złotych! Nie zabrakło też obudów SFF/ITX!

  https://www.purepc.pl/jaka-obudowa-do-komputera-co-wybrac-poradnik-zakupowy-i-polecane-obudowy-komputerowe-na-luty-2021

  #purepc #pcmasterrace #komputery #technologia
  pokaż całość

  źródło: purepc.pl

  •  

   @PurePC_pl: Ogłoszenie parafialne:

   Sytuacja na rynku obudów komputerowych niestety nadal jest nieciekawa, chociaż oczywiście daleko jej do tragedii z rynku kart graficznych. Tak czy siak sporo modeli wywiało ze sklepów, inne zaś wyraźnie podrożały. Mowa zarówno o niskim, średnim, jak i wysokim segmencie cenowym. Ceny i dostępność potrafi zmieniać się z dnia na dzień - nawet w momencie pisania tekstu co i rusz zmuszani byliśmy nanosić poprawki czy zmieniać polecane obudowy. Mimo wszystko stanęliśmy na wysokości zadania i postaraliśmy wybrać się dla Was najlepsze propozycje z obecnie dostępnych na szeroką skalę.

   Co się zmieniło względem propozycji na listopad 2020? Sporo - roszady niemal we wszystkich kategoriach, część modeli przeskoczyła o segment lub dwa (!) wyżej. Trzeba też było sięgnąć po starsze modele. W paru miejscach musieliśmy ponaginać budżet o te 5-10-15 złotych, starając się jednak by nigdy to nie było więcej niż te ~5% założonego budżetu na obudowę. Lepiej odżałować sobie tego pączka czy kebaba zamiast kupować słabą konstrukcję, to w końcu zakup na lata.

   Największe zmiany zaszły w kategorii SFF/ITX:
   - Wyleciał NZXT H1, czemu? A no temu:
   https://www.purepc.pl/obudowa-nzxt-h1-ma-powazny-problem-bezpieczenstwa
   - Wyleciał Dan Case A4 v4, jako że obudowa jest już EoL.
   - Wyleciał Jonsobo A4, jest out of stock i za szybko nie wróci.

   W ich miejsce pojawił się ceniony i tani Cooler Master Masterbox NR200 (to naprawdę dobry entry level do SFF), wypasiony In Win A1 Plus z RGB LED oraz designerski Fractal Design Era ITX. W ostatnim przypadku warto jednak przeczytać opis pod specyfikacją!
   pokaż całość

  •  

   @thority: Nie. Chociaż kart graficznych u nas pod dostatkiem, to większość rotuje w testach i... po prostu nie mamy czasu na takie "głupoty".

   @MxS89: Akurat w przypadku obudów wyższe ceny to nie jest chęć zysku sklepu czy producenta (nazywane "januszowaniem"), a kwestia faktu, że w ostatnich miesiącach ceny transportu droga morską czy lądową dla kontenerów z Chin znacznie podrożały. A obudowy w większości właśnie tam są produkowane, zarówno te tanie, jak i drogie. Dodatkowo to dość duży gabaryt jak na podzespół komputerowy, zwłaszcza w porównaniu do GPU czy CPU. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Jaki komputer do gier kupić? Polecane zestawy komputerowe na luty 2021. Gotowe konfiguracje w różnych cenach

  TL;DR - Szukasz komputera? Nie znasz się na tym? Nie ma sprawy! Wystarczy, że wiesz ile chcesz wydać, wchodzisz na PurePC i masz gotowe propozycje w przedziałach cenowych od 1000 do 12500 złotych.

  ---

  Pamiętacie szał kopania kryptowalut na GPU latem 2017 roku? To było nic w porównaniu z obecną sytuacją. Dzisiaj Radeon RX 570 4 GB potrafi kosztować 1500 zł, GeForce GTX 1660S chodzą po 2000 zł, natomiast ceny GeForce RTX 3070 startują od 4000 złotych. Za GeForce RTX 3080 krzyczą 8000 złotych... Przeważnie jednak brak dostępności. Dlatego podjęliśmy trudną, może kontrowersyjna, ale naszym zdaniem jedyną słuszną decyzję w zaistniałej sytuacji:

  POLECANE ZESTAWY NIE MAJĄ KONKRETNYCH KART GRAFICZNYCH Z OFERTY MORELE.NET

  Ale jak to? No zwyczajnie nie mamy sumienia polecać kart graficznych za 100 czy 200% ceny wyjściowej. Reszta podzespołów jest jednak dostępna, a ceny procesorów Intela, RAM i SSD pozwalają złożyć niezłą bazę. W miejscu gdzie dotychczas była wpisana konkretna karta graficzna z oferty moreli widnieje natomiast informacja, co powinno się tutaj znaleźć i ile powinno kosztować, aby zakup się opłacał. Niestety, tutaj trzeba albo szukać okazji ((✌ ゚ ∀ ゚)☞), przywitać się z rynkiem wtórnym, cierpliwie czekać albo... przepłacić. Ewentualnie wegetować na starym GPU lub czymś lowendowym. Jest jeszcze opcja (przynajmniej w Intelach takową alternatywę wstawiliśmy) aby wybrać procesor z iGPU. Sami zdecydujcie.

  Dodamy jednak, że czekanie ze wszystkim może się odbić czkawką, bo rozmawiałem trochę z vendorami, którzy nieśmiało wspominają że flash i DRAM drożeją, zatem ceny SSD i RAM mogą pójść w górę o kilkadziesiąt procent.

  A teraz bez dalszego przyciągania, zapraszamy do czytania:
  https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-luty-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach-masakra

  #purepc #komputery #technologia #pcmasterrace #amd #intel #nvidia
  pokaż całość

  źródło: purepc.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika PurePC_pl

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.