ciekawe czy ktoś to czyta?

 •  

  Wyobraź sobie to:

  Jest pierwsza wojna światowa. Wróg użył trujących gazów na waszym okopie. Zakładasz maskę, tak jak na szkoleniu. Chmura gazu jest mniejsza niż zwykle... Widzisz mgiełkę powoli wpełzającą do waszego okopu.

  Ale...

  Tym razem jest to coś nowego. Gaz nie pachnie tak źle jak normalna mieszanka musztardowa. Około 20 minut później zaczynasz coś czuć. Twoja skóra zaczyna swędzieć. Twoja twarz i oczy również. To gaz drażniący. Zaczynasz się drapać. Swędzenie zaczyna boleć. Boli jak diabli! Chcesz zerwać z siebie ubrania, maskę! Żeby tylko osłonić oczy od bólu. Patrzysz na swoich kompanów. Dwóch z nich już zdjęło swoje maski. Zaczynają szorować i drapać ich czerwone, podrażnione twarze. Mgła już opadła i wsiąknęła w okop, tworząc błotną kałużę. Patrzysz przez łzy w stronę krawędzi okopu... Kolejna chmura!

  Tym razem jest gęsta, żółta i zmierza w kierunku waszego okopu. Przerażony zdajesz sobie sprawę - to gaz musztardowy! Poprzednia chmura miała na celu zmusić cię do ściągnięcia maski. Działasz odruchowo - łapiesz najbliższego przyjaciela i wpychasz mu maskę na twarz, walcząc z jego drapiącymi rękami i własną NIESAMOWITĄ pokusą by zacząć drapać swoją własną twarz. Gaz nadchodzi, wszystko robi się żółte.

  Słyszysz kaszel. Łapiesz przyjaciela i wyciągasz go z trudem z okopu poza zasięg gazu, który zebrał się w okopie. Spoglądasz na niego, a on jest... martwy. Wepchnął palce pod maskę, tworząc mały otwór. Zostawiasz go, zrywasz maskę i zaczynasz drapać swoją twarz. Nie ma czasu na łzy, bo już w oddali słyszysz gwizdy - wrogowie atakują. Łapiesz broń i przygotowujesz się na kolejną falę, mając w głowie puste oczy twojego przyjaciela. W ciemności.

  Tak mogło wyglądać życie i bitwa pod Verdun lub Somme, gdzie obie strony eksperymentowały z różnymi gazami i kwasami by zyskać przewagę nad drugą stroną. To właśnie tam został użyty pierwszy na świecie gaz pieprzowy - by zmusić przeciwnika do ściągnięcia maski i był wysunięty na działanie groźniejszych gazów. Te gazy są wykorzystywane do dzisiaj, w przeciwieństwie do bezużytecznych kart wyborczych, na które Sasin wydał 70 mln złotych, a i tak uchodzi bezkarny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler #ciekawostki #wojna #historia #ww1
  pokaż całość

  źródło: zzzz.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika PureeZiemniaczaneNaZimno

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi PureeZiemniaczaneNaZimno

Osiągnięcia (4)