•  

  I kilkuletnia meska przyjazn poszla sie yebac. Moj dobry kolega zaprosil mnie na wodkę by obwieścić mi, że zostanie ojcem, pomimo ze dawno mowil mi ze nie moze miec dzieci co zostalo udowodniono lekarsko. Zamiast gratulacji poradzilem mu by zrobil test na ojcostwo bo dla mnie sprawa poprostu śmierdzi. Poczul sie urazony tym ze zrobilem z jego narzeczonej piszczalską ( i z taką ją w istocie uwazam ) i od slowa do slowa wyprosil mnie z domu. To jego pierwsza partnerka i martwie sie ze tak jej ufa w sprawie w ktorej na prawie 100% to nie on moze byc ojcem. Poradzilem mu tak jak mowi mi rozum, ale cipa dla kumpla wazniejsza niz prawda i drugi kumpel. I tak sie zyje w powoli w tej kukoldolandii...( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #p0lka #przegryw
  pokaż całość

 •  

  #neuropa
  #prawo

  zawsze cieszy skuteczna reforma wymiaru sprawiedliwości, np taka sprawa:
  https://wpolityce.pl/kryminal/534781-wiceszef-ms-o-sledztwie-ws-zabojstwa-adamowicza

  dwa lata temu został zabity prezydent Gdańska

  sprawa jest dość skomplikowana ponieważ są tysiące świadków, większość zdarzenia jest nawet nagrana, a sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku

  wiadomo - nie ma lekko, trzeba tu trochę pogłówkować żeby tego jednak w sądzie nie spierdolić... na szczęście wiceszef MS właśnie ogłosił, że:

  Sprawa zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest na etapie dalece zaawansowanym

  mmmm

  supcio!

  2 lata

  sprawca zatrzymany na gorącym uczynku

  sprawa nawet jeszcze nie trafiła do sądu

  ale za to ministerstwo teraz pracuje nad tym żebyście w ciągu 7 dni dostali z sądu wyrok w sprawie bana na wypoku xd
  pokaż całość

  •  

   a to czasem nie jest tak, że ta sprawa tak się ciągnie, bo mają wątpliwości co do jego zdrowia psychicznego? Nie, nie, to na pewno wina PiSu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @pwone: oczywiście, że winda PiSu - od ustalenia czy był poczytalny czy nie jest sąd

   prokurator powinien założyć jakaś wersję, zebrać dowody i złożyć akt oskarżenia do sądu - obrońca będzie wersje prokuratora obalać

   sąd ustali jaka jest prawda

   serio uważasz, że to ma sens żeby przez ponad dwa lata prokuratura się zastanawiała czy oskarżyć typa czy nie? i następnie sąd będzie z 6 lat ustalał czy jest winny czy nie?

   w tym czasie - zamiast w końcu zając się odgruzowaniem pojebanych przepisów proceduralnych w Polsce, które pozwalają na takie cyrki jak wieloletnie postępowania w których niewiele się dzieją - ministerstwo zajmuje się projektem ustawy o sądowym postepowaniu w sprawie banów na fejsie, gdzie wyrok będzie zapadać w 7 dni

   warto sobie jasno powiedzieć, że istotne jest czy facet był poczytalny w momencie popełnienia czynu, a nie czy jest poczytalny teraz

   kolejne obserwacje na etapie prokuratury w zasadzie tylko oddalają sądowe rozstrzygnięcie i utrudniają wyjaśnienie sprawy bo tylko mija czas, a prokurator mizia się po prąciu i zastanawia się czy składać akt czy nie, zamiast po prostu podjąć jakaś decyzję i bronić jej przed sądem
   pokaż całość

  •  

   @to_po_prostu_ja: a czy ja dorabiam otoczke polityczna? Ja tylko krytykuje odpowiedzialnych za prokuraturę i sądy, że maja czas wymyślać nowe tryby postępowania dla fejsbooka, a od lat tak reformuja system, że po 2 latach w sprawie o zabójstwo nie widać aktu oskarżenia

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  https://www.wykop.pl/link/5894577/ziobro-rusza-na-wojne-z-twitterem-i-facebookiem-nie-beda-mogly-banowac-tresci/

  #neuropa #prawo #4konserwy

  Zbyszek idzie na wojnę w mediami społecznościowymi, ale nie do końca o tym chcę pisać, zaznaczę tylko:
  1. Nie do końca wierzę w szczere intencje Zbyszka Ziobry oraz w kompetencje jego zespołu - wychodzę z założenia, że inicjatywy których się podejmują zazwyczaj służą ich krótkoterminowemu interesowi politycznemu, a dodatkowo są dość miernymi legislatorami i prawnikami. Innymi słowy wprowadzone przez nich mechanizmy będą raczej służyć Solidarnej Polsce niż dobru obywateli, a dodatkowo będą ujebane na kolanie, niespójne, niedokładne i pełne błędów.

  2. Bezwzględnie jestem za uregulowaniem tematu dużych firm technologicznych, zwłaszcza portali społecznościowych - nie tylko w kontekście ich "moderacji" i ew. odpowiedzialności za publikowane treści, ale także w kwestii ich praktyk monopolistycznych czy korzystania z tych portali przez instytucje publiczne.

  Ale to tylko tło, jest inna rzecz o której chcę napisać bo mam wrażenie, że jakoś unika ona uwadze osób debatujących o pomyśle Zbyszka Ziobry.:

  W obu przypadkach serwis w ciągu 48 godzin będzie musiał rozpatrzyć skargę. Jeśli wyda decyzję odmowną, będzie można zwrócić się do sądu, a ten rozpozna taką skargę w ciągu siedmiu dni. Postępowanie w tych sprawach ma mieć charakter całkowicie elektroniczny.

  Tak dokładnie:

  można zwrócić się do sądu, a ten rozpozna taką skargę w ciągu siedmiu dni.

  Czy to jednak nie jest pojebane - że się tak wulgarnie wyrażę.

  Polska. XXI wiek.

  Statystyka w sprawach cywilnych, tylko pierwsza instancja:

  Między 2011 a 2018 średni czas postępowania w sądach rejonowych wydłużył się o 1,3 miesiąca (z 3,9 do 5,2 m-ca), w sądach okręgowych wydłużył się o 1,2 miesiąca (z 7 do 8,2 m-ca).

  Rozumiecie? W Polsce na wyrok I instancji (czyli niekoniecznie kończący sprawę, jest jeszcze II instancja, może się trafić Sąd Najwyższy, a czasami w toku rozpatrywania sprawy w II instancji lub w SN sprawa ponownie trafia do I instancji i cała zabawa zaczyna się od nowa, chociaż akurat nie jest to częste w podstawowych sprawach) czeka się średnio 5.2 miesiąca jeśli jest to sprawa w sądzie rejonowym i 8.2 miesiąca jeśli jest to sprawa w okręgu.

  Czyli jeśli np. pracujecie na etat i Janusz wam nie zapłaci, wywali was z roboty etc. i idziecie do sądu żeby mieć pieniądze na spłatę kredytu, czynsz i żarcie czekacie miesiącami na wyrok I instancji. Jeśli się rozwodzicie, walczycie z alimentami, chcecie wybronić się z wrobienia w ojcostwo - czekacie miesiącami. Jeśli pracujecie jako freelancer i Janusz wam nie zapłaci faktury - czekacie miesiącami.

  Mało?

  Rzućmy okiem na sprawy karne:

  W ciągu ostatnich czterech lat podwoiła się w Polsce liczba osób tymczasowo aresztowanych, a do tego przebywają one tam coraz dłużej. Średnio oskarżeni czekają w areszcie na prawomocny wyrok 9 miesięcy, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej to pół roku

  Jeśli zostaniecie oskarżeni o przestępstwo i traficie do aresztu w Polsce to średni czas oczekiwania na wyrok to 9 miesięcy. 9 miesięcy siedzicie w celi i po 9 miesiącach może okazać się, że jesteście niewinni, wypuszczą was do domu (dodam jednak dla jasności, że statystycznie rzecz biorąc % niewiele jest tych uniewinnień ludzi, których zdecydowano się aresztować, niemniej jednak zdarza się - trzeba brać też pod uwagę, że jest ogromne ciśnienie na skazywanie na odpowiednie wyroki aresztowanych żeby nie wychodziło, że siedzieli w areszcie dłużej niż wynika z kary jaką im orzeczono).

  Czy to nie jest - i ponownie wybaczcie język - jakiś kurwa ponury absurd?

  O swoją pensję czy życie trzeba się szarpać miesiącami i z roku na rok wydłuża się w Polsce czas oczekiwania na wyrok (głównie dzięki "wysokim kompetencjom" Zbyszka Ziobro, który jest w zasadzie osobą najbardziej odpowiedzialną za to jak wygląda polski wymiar sprawiedliwości - w ostatnich 20 latach Zbyszek przez 10 lat sprawował różne funkcje w Ministerstwie Sprawiedliwości, z czego 8 lat jest ministrem) - natomiast sprawa skasowanego zdjęcia lub bana na FB będzie załatwiana w 7 dni. ELEKTRONICZNIE OD A DO Z.

  Normalni ludzie w najważniejszych sprawach życia codziennego - w sprawach swoich pensji, dzieci, rozwodów etc. muszą się szarpać miesiącami, często wymagane są papiery w chorych ilościach i trzeba ponosić czasami ogromne koszty takich postępowań - a teraz w sprawie mediów społecznościowych nagle się da zrobić elektroniczne postępowanie sądowe trwające do 7 dni!

  Co wy na to?

  I kto mi powie jak wprowadzenie takiej procedury wpłynie na normalne sprawy? Sądy mają swoją (co raz gorszą) wydajność. Wrzucenie takiego nowego ekstra trybu sprawi, że o swoje pensje czy zaległe faktury nie będziemy się procesować już np 6 miesięcy tylko pewnie 8 XD

  Na koniec jeden pozytyw:

  Projekt zakłada również wprowadzenie nowego instrumentu - tzw. pozwu ślepego. Ktoś, kogo dobra osobiste zostaną naruszone w internecie przez nieznaną mu osobę, będzie mógł złożyć pozew o ochronę tych dóbr bez wskazania danych pozwanego - wystarczy adres URL, pod którym zostały opublikowane obraźliwe treści.

  To akurat jest RiGCz.
  pokaż całość

  •  

   @RageKageDwa: Dla mnie cały ten projekt, albo raczej - założenia do projektu, bo chyba nie ma jeszcze nigdzie dokumentu (?), to przykład myślenia życzeniowego ludzi, którzy nie mają pojęcia jak działa świat (który, przynajmniej w tej konkretnej dziedzinie, powinni ogarniać nieźle, skoro są jej zarządcami - ale zostawmy to).

   Osobiście najbardziej rozbawił mnie inny fragment, na nieco wcześniejszym etapie:

   Nowe przepisy przewidują powołanie pięcioosobowej Rady Wolności Słowa, która - jak tłumaczy resort sprawiedliwości - "będzie stać na straży konstytucyjnej wolności wyrażania poglądów w serwisach społecznościowych". W jej skład mają wejść eksperci w dziedzinie prawa i nowych mediów, powoływani przez Sejm na sześcioletnią kadencję większością 3/5 głosów.

   Jeśli serwis zablokuje konto lub usunie wpis, choć jego treść nie narusza polskiego prawa, użytkownik będzie mógł złożyć skargę do serwisu, a ten będzie musiał ją rozpatrzyć w ciągu 48 godzin. Jeśli nie przywróci wpisu albo utrzyma blokadę konta, użytkownik będzie mógł złożyć odwołanie do Rady Wolności Słowa, która rozpatrzy je w ciągu siedmiu dni. Jeśli Rada uzna skargę za zasadną, może nakazać niezwłoczne przywrócenie zablokowanej treści lub konta.


   To dopiero piękne, pięcioosobowa! komisja (pomijam w ogóle dywagacje nad statusem prawnym i możliwościami takiej komisji do nakazywania czegokolwiek, zobaczymy jak to będzie rozwiązane w projekcie) ma w ciągu 7 dni rozpatrywać skargi z całej Polski na usunięcie wpisów, postów, wątków, memów, komentarzy i co tam jeszcze się da, ze wszystkich społecznościówek :D Ktoś, kto to wymyślił, nie ma kompletnie pojęcia o skali internetu jak sądzę ;)
   pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika RageKageDwa

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)