•  

  nie można cofać na livie? dopiero wszedłem do domu, a muszę czekać aż skończą nadawać, żeby to zobaczyć?

  #spacex

 •  

  Chciałbym zobaczyć co by z robił z tymi chłopakami taki pierwszy lepszy trener piłkarski. To by mogło być coś.
  #mecz

 •  

  Siadam do nauki, a te skurwysyny już świergolą :/

 •  

  Na jutro, 19 czerwca, na godzinę 20:10 czasu polskiego planowany jest start rakiety Falcon 9 z satelitą BulgariaSat-1. Okno startowe potrwa 120 minut. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale SpaceX na YouTube. Podczas tej misji wykorzystany zostanie pierwszy stopień rakiety, która w styczniu wyniosła na orbitę 10 satelitów Iridium NEXT. Tym razem znowu planowane jest jego odzyskanie (lądowanie na @OCISLY).

  Szczegółowy opis misji.

  #startyrakiet #rakiety #kosmos #spacex
  pokaż całość

  •  

   @Mamuts: ej a dlaczego raz lądują na barce, a raz na lądzie (jak w zeszłym tygodniu)?

  •  

   @Mamuts: > > Dlaczego czasami SpaceX decyduje się na lądowanie na ASDS, pomimo tego że są w stanie wrócić rakietą na ląd?

   Na początku lądowania odbywały się na barce z powodów bezpieczeństwa, aby nabrać praktyki przed lądowaniem na lądzie. Mimo że SpaceX pokazało, że potrafi skutecznie wykonać RTLS, booster nie zawsze może wrócić do miejsca startu. Główną różnicą między RTLS a lądowaniem na ASDS jest to, że powrót do miejsca startu zużywa więcej paliwa, co wpływa na możliwy do wyniesienia ładunek. RTLS zmniejsza go o ok. 30%, lądowanie na ASDS o ok. 15%. Lądowania na barce są potrzebne podczas startów z wysoką masą i wysoką prędkością, np. na geosynchroniczną orbitę transferową (GTO). Podczas takich misji nie ma możliwości powrotu do miejsca startu, ponieważ stawiają one rakiecie wysokie wymagania. Aby wynieść ciężki ładunek na wysoką orbitę, rakieta musi dostarczyć bardzo dużo energii. Aby wylądować z powrotem na lądzie, prędkość pierwszego stopnia przy separacji nie może być większa niż 6000 km/h. Jeśli rakieta ma wylądować na barce, nie trzeba całkowicie wytracać prędkości poziomej, a więc prędkość przy separacji może dochodzić nawet do 9000 km/h. Innymi słowy, zmiana prędkości potrzebna do boostbacku powoduje zmniejszenie masy ładunku, jaki rakieta może wynieść.

   via spacex.com.pl
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Opowiem wam dzisiaj pewną historię. Jak niektórzy z was wiedzą - nagrywam i montuje filmy. Historia tyczy się pewnego wesela, które miałem przyjemność (a może i nie?) nagrywać.

  Około godziny 10 dotarłem do rodzinnego domu panny młodej. Wioska jakich wiele w naszym kraju. Rozkładam sprzęt i zabieram się za nagrywanie ubierania panny młodej. Swoją drogą bardzo sympatyczni ludzie; młody podchodził z bogatej rodziny, ona to typowa córka pracowników roli, jednak bardzo miła i mądra. Młody mimo, że bardzo kasiasty to również chętny do pogadania i współpracy - z doświadczenia wiem, że tacy przy kasie zazwyczaj okazują się kompletnymi bufonami patrzącymi na każdego z góry. No ale nie o tym.

  Podczas nagrywania do pokoju weszła macocha panny młodej, z którą ojciec ożenił się jakoś rok wcześniej. Od razu rzuciła mi się w oczy, bo kobietka mimo, że liczyła sobie około 50 wiosen, to bardzo zadbana, jednak trochę karynowata. W tym opisie doskonałym porównaniem byłaby mama Stiflera. Właściwa puenta zaczyna się jednak dużo później, podczas zabawy oczepinowej.

  Jest taka popularna zabawa oczepinowa. Stawiane są krzesła na środku sali w okręgu i wokół nich w rytm muzyki chodzą ochotnicy. Kiedy muzyka przestaje grać, orkiestra nakazuje przynieść im jakiś przedmiot przy czym zabierane jest jedno krzesełko. Dla ostatniej osoby, która przybiegnie braknie wtedy miejsca i odpada z gry. Przedmiotem może być kieliszek wódki, krawat, buty faceta czy cokolwiek innego. Pech chciał, że tym razem miał to być kawałek papieru toaletowego. Muzyka stanęła, orkiestra wydała polecenie, ludzie pobiegli. Ja jako kamerzysta w tej sytuacji mam dwie kamery, jedna sztywno na krzesełka a druga na gimbalu zawieszona na kamizelce na moim ciele. Pobiegłem z kamerą za trzema osobami, które zostały w kierunku toalety. Szturm na kibel, drzwi otwierają się, slow motion. Matka panny młodej siedzi w kabinie, której zapomniała zamknąć, a do której wlecieli goście po papier. Co w tym dziwnego? Otóż to, że siedzi pół przytomna, wbita na bolec brata pana młodego...

  ... Cała nasza czwórka stała tak w bezruchu jakąś chwilę, zanim dotarło do nas co się odjebało. Braciszek zaczął ją spychać z knagi, ona zsunęła się twarzą po ścianie kabiny - a że kawał baby, to ciężko było mu wykonywać dalsze ruchy w kierunku mamuśki. Orkiestra w międzyczasie wypowiedziała słowa, które okazały się wyrokiem - "Młody! Idź sprawdź czemu ich tyle nie ma, może ktoś ich zatrzasnął, hehe XD" Goście, którzy zostali na sali usłyszeli tylko po chwili soczyste "O KURWA!" z ust biednego chłopaka, który zobaczył zezgonowaną teściową przyciskającą pośladkiem buzdygan swojego brata i jego, też ostro wstawionego, bezsilnie walczącego z grawitacją oddziałującą na milfa. Za chwilę przybiegła młoda i narobiła jeszcze więcej krzyku. Dalej wszystko już działo się szybko, młodzi w porę zamknęli kibel przed ciekawskimi gośćmi i zaczęli ogarniać wszystko. Mi tylko powiedzieli, żebym zebrał sprzęt i jechał do domu. Tak więc zrobiłem. Za tydzień dostałem telefon, w którym chyba z pół godziny mnie przepraszali za zaistniałą sytuację i polecili, żebym złożył wszystko tylko do oczepin. xD Później jak przyjechał po pendrive z gotowym plikiem to spalił takiego buraka, że mało nie wywrócił się na schodach. Pocieszyłem go, że nie takie rzeczy widywałem już na weselach. No i to prawda, bo mam jeszcze kilka ciekawych historii ze swojej pracy. Jeśli będzie zainteresowanie to w wolnej chwili wyskrobie coś jeszcze co pamiętam.

  #historiekamerzysty #wesele #heheszki #coolstory #truestory
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika RapRose

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.