•  

  Obecnie w grze

  #assettocorsa - 2500 osób
  #projectcars2 - 2300

  XDDDDDDD

  Coś trochę nie dał rady ten projekt kars 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #simracing #gry

  •  

   @samFTW: No może jak jeździsz dwa wyścigi tylko to miałeś prawo nie zauważyć. A AI w AC też było daremne, to fakt i pisałem o tym do znudzenia dopóki nie naprawili, nie pamiętasz już? Tyle, że w AC nie istnieje praktycznie singleplayer, nie ma nawet czegoś takiego jak kariera... A włącz sobie w pCars WTCC na Hockenheim i przygotuj się na salwy gorzkiego śmiechu, włącz sobie Monza Junior z klasą GTO i zobacz jak pięknie boostują w ostatnim zakręcie. Tu przy okazji jeszcze jedna różnica w botach z AC i pCars, otóż w pC AI gra w inną grę, jeździ na innej fizyce i nie byłoby w tym nic złego w sumie, gdyby twórcy sprytnie to zamaskowali, bo bardzo obniża obciążenie CPU i daje fajne możliwości tweakowania linii, ale niestety w swojej nieudolności nie udało im się i widać to jak na dłoni. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @bartekno: ja mam przegrane ponad 20 i co? Nie sprawdzam ekstremalnych, to są normalne scenariusze dostępne w grze, mało tego większość pojawia się w karierze. I tu nie chodzi o jakieś tam bugi, tylko babole całkowicie psujące grę, przegrałem dwa pełne sezony i kilka wyścigów pobocznych w karierze i przetestowałem kilkadziesiąt różnych konfiguracji quickrace i większość tych wyścigów to była porażka, zdarzyły się dosłownie pojedyncze, na idealnie suchym torze w idealnych warunkach w idealnej konfiguracji klasa-tor, w których udało się utrzymać satysfakcjonującą rywalizację bez wściekania się na niedoróbki gry i autyzm AI.
   pokaż całość

  •  

   @bartekno: Dobrze, to wrzuć Catherhama, będzie to samo, chodzi o to jak AI przyspiesza w niektórych zakrętach. Niepotrzebnie czepiłeś się tego doboru, bo wyraźnie napisałem że w wyścigach z kariery też jest to samo, a to były tylko przykłady, które dają 100% beki. GTO, Ginetta, WTCC na zwykłych asfaltowych torach potrafią być tak samo niegrywalne. Ciągłe porównywanie pCars 2 do AC też w sumie mija się z celem z uwagi na to jak różne i inaczej stargetowane to gry. Równie dobrze możemy pCars porównywać do rFactor2, Automobilisty, RaceRoom, czy iRacing, tylko po co, skoro to zupełnie inna bajka?

   @samFTW: Tak jak napisałem teraz wyżej, w ogóle porównywanie z AC tak naprawdę nie jest zbyt fortunne ze względu na trochę inny profil tych gier. Można stawić ze sobą np. rFactor 2 i Assetto Corsa, ale pCars? Odniosłem się do waszych porównań z AC, ale staram się oceniać pCars 2 nie przez pryzmat innych gier tylko jako niezależny produkt, dlatego nie punktuję fizyki np. bo nie ma sensu jej porównywać, po prostu jest inna niż w innych simach i już. Idzie się przyzwyczaić i czerpać z niej przyjemność. Ale bugi psują zabawę, i szczerze mówiąc to są takie babole, że nie potrafię zrozumieć jak możecie je ignorować. Naprawdę mocno się starałem, przegrałem sporo godzin ale nie mogę dalej grać, bo po każdej sesji jestem wkurwiony. Wydaje mi się, że devy przegięli z ilością zawartości, postawili marketing wyżej niż dopieszczenie (co ja mówię, dokończenie!) produktu i wyszło jak wyszło. Po co dodawali NASCAR skoro AI w nim nie działa, na Indianapolis jedzie jak ślimak na 120% a na Texas nie da się konkurować nawet na 80%? Po co dodawali deszcz skoro ani w multi ani na singlu zazwyczaj nie da się w nim jeździć bo albo gracze mają niewidzialne kałuże i inne pogody albo AI nie dale sobie rady nagle jak spadnie kilka robili i robi czasy po kilka sekund gorsze? Dlaczego nie skupili się na dopracowaniu innych serii? GTO, Ginetta, WTCC na zwykłych asfaltowych torach potrafią być tak samo niegrywalne.

   Tak czy tak, mam nadzieję, że w końcu naprawią błędy, bo też brakuje mi gry do casualowego jeżdżenia, a pCars 2 nadawałby się idealnie. Szczerze mówiąc to jarałem się przed samą premierą, szczególnie, że przedpremierowe recenzje wypadały świetnie (teraz już wiemy dlaczego).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (47)

 •  

  Niedawno @ryczek02 wrzucał model budynku głównego toru Kielce, który wymodelował w blenderze. W czasie, kiedy on modelował, ja przygotowywałem tekstury zbiorcze a ostatnie kilka dni, poświęciłem na mapowanie i poprawki gotowego mesha. Budynek wstępnie stanął na torze więc można powiedzieć, że kolejny kamień milowy za nami (ʘ‿ʘ)

  Myślę, że pod koniec tygodnia można się spodziewać screenów z gry z budynkiem.

  Zapraszam do obserwowania naszego tagu #aclmodteam, gdzie wrzucamy postępy prac i kulisy powstawania modu do gry #assettocorsa Tor Kielce.

  #simracing #mody #gamedev
  pokaż całość

  źródło: unknown.jpg

 •  

  Ta gra jest zajebista. Żałuję, że za gówniaka nie wpadła mi w ręce, ale teraz przechodzę w wersji redux. Czy te dwie nowe wersje są równie dobre i satysfakcjonujące w czasie gry?

  You no mess with Lo Wang

  #pcmasterrace #muzykazgier #gry

  źródło: youtube.com

  •  

   @PilariousD: Gameplayowo się niczym chyba redux nie różni od oryginału więc jest tak samo miodne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale mam wrażenie, że dalsze etapy nie są już takie fajne ja początek, ale dawno temu grałem więc mogę źle pamiętać. Jak lubisz takie klimaty to polecam na silniku Build jeszcze bardzo mało znaną grę Powerslave. A ze znanych to wiadomo Redneck Rampage i Blood, ale to pewnie już ogrywałeś.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Kto jeszcze pamięta? Chyba najszybsza nakładka "graficzna" na system (a właściwie tylko manager plików) ;) Pamiętam jak oddałem swój drugi (po Amidze 500) komputer do naprawy, bo nie działał w nim CD-ROM, a naprawca usunął bez mojej wiedzy Windowsa 95 i zainstalował 3.11, nc i parę gierek typu Golden Ace, czy Prince of Persia. Wkurwiony byłem niemiłosiernie. Ale podobno był za słaby na 95 ;)

  #retrocomputing #retrogaming #wspomnienia
  pokaż całość

 •  

  Jedyna płytka francuskiego blackgaze'owego zespołu Amesoeurs, jedna z moich ulubionych. Okładka tak dobrze konweniuje z zawartością, że najlepiej wgapiać się w nią słuchając muzyki. Dodatkowo, super sesja towarzysząca promocji płyty (w komentarzach).

  #okladkiplyt #albumartporn

 •  

  Czy ktoś chce zmienić auto/klasę? proszę pisać tutaj, macie czas do niedzieli na ostateczną decyzję, później już nie będzie możliwości zmiany.

  #acleague #wek

 •  

  Dziś z babuszka przeglądam stare roddzine #fotografiaanalogowa niektóre datowane na 1916r. Ktoś chętny obejrzeć to może będę miał motywację zaskanowac #zdjecia
  Na #starezdjecia jest wujek mojego pradziadka zamordowany na #wolyn przez #nkwd w 1921, właśnie wtedy cała rodzina uciekła z tamtego rejonu w głąb polski.
  Ponoć mimo że od kilku miesięcy #wolyn był przyłączono do Polski to z opowieści rodzinnych, ruskie działali tam bez problemowo. Wpadli w nocy na plebanię ustawili wszystkich pod ścianą, kazali podnieść ręce w górę i tak stali całą noc. Nad ranem gosposi ręce po prostu osłably i je opuściła za co została zastrzelona. Wujek pradziadka (ksiądz) rzucił się na pomoc za co spotkało jego to samo.
  pokaż całość

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Już dawno nie było
  Rozwój serii #fallout #fallout4

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  Już za niecałe dwa tygodnie odbędzie się pierwsza runda dziewiątego sezonu ACLeague, Wykop Endurance Kompetyszyn, jednej z największych lig simrace'ingowych w Polsce. Po raz pierwszy będziemy ścigać się samochodami dwóch klas jednocześnie: prototypem grupy LMP1 oraz kilkoma modelami GT klas GT2 i GTE. Dziś miała miejsce runda zerowa, wyścig testowy na pętli Nuerburgring, po raz pierwszy z relacjami na żywo z każdego z trzech serwerów. Przed zerówką do sezonu zapisało się aż 143 kierowców, wśród których tylko 29 odważyło się na wybór prototypu LMP1.

  Wyścig w grupie LMP Pro wygrał... Kubami!
  Wyścig w grupie GTE Pro wygrał... MrKubool!
  http://managerdc7.rackservice.org:50915/sessiondetails?sessionid=525
  Wyścig w grupie LMP Semipro wygrał... Spayk!
  Wyścig w grupie GTE Semipro wygrał... Skethoo!
  http://managerdc7.rackservice.org:50175/sessiondetails?sessionid=403
  Wyścig w grupie GTE Am wygrał... Lucjan Prochnica!
  http://managerdc7.rackservice.org:50456/sessiondetails?sessionid=485

  Jak Wasze wrażenia? Powyżej tradycyjnie kilka słów ode mnie.

  Prekwalifikacje do rudny zerowej trwały wyjątkowo długo, ale tak się złożyło, że miałem na nie tak mało czasu, jak nigdy dotąd. W pierwszej i ostatniej sesji dopiero w minioną niedzielę udało mi się wskoczyć w skorygowane 104% (oby nie pierwszy i ostatni raz) i wykręcić minimum 20 kółek = miejsce w semipro gwarantowane.

  Plan na wyścig: nie zabić się i nie zabić nikogo innego. W kwalifikacjach jadąc po PB wyspinowałem, co w 919 naprawdę trzeba chcieć zrobić. Szósty czas na 7 zawodników. Nastawiam się na festyn dublowania GTE. Pojedziemy pierwszy i następne stinty na softach, planujemy dwa postoje.

  Start! Spadam tradycyjnie na ostatnie miejsce w klasie, ale inne LMP nie oddalają się za daleko. Parę minut na aklimatyzację i złapanie tempa. Walka z @Rafal_Baster, który na prostych ostaje niczym GT - na jakich ustawieniach MGU jechałeś? Ptracker ciągle pokazuje mi, że inni w LMP nie uciekają zbyt daleko, a nawet regularnie odrabiam straty. Potem zaczyna się dublowanie GT. Trochę obcierek, trochę niejasnych sytuacji, ale bez większych incydentów. Poszkodowanych przepraszam. Najbardziej oberwał ode mnie chyba legendarny @malpaa, którego obróciło.

  Potem świetna walka między GT z @wydraX! Awans na czwarte miejsce. Softy trzymają się nadzwyczaj dobrze. Zmiana planów: dwa stinty na softach. 40 minut do końca: pit stop. Fatalna pomyłka mechaników: naprawiają karoserię, wlewają paliwo, ale zapominają wymienić opony! Kolejny pit stop na kolejnym kółkiu, są nowe opony. Są! Spadam daleko na koniec klasy i tracę prawie minutę do najbliższego LMP. No to pozostaje dublowanie.

  Gonimy. 50 sekund do LMP przede mną, 40 sekund, 30 sekund! 919 idzie jak po szynach. Z przodu musiało się coś wydarzyć: 18 sekund do najbliższego LMP, 17 sekund, 15 sekund, 13 sekund, dogonię go! Kilkanaście minut do końca, czasu wystarczająco. I wtedy to się stało. Hello @dejvo, my old friend: Ferrari stojące w poprzek drogi postanawia ruszyć akurat gdy lecę je wyprzedzić. Wielki drzwon. Aero nie ma, zawieszenie zniszczone. Dotaczam się z trudem do mechaników na naprawy i po trzech pit stopach pozostaje mi już tylko dojechać do mety. Ostatnie minuty: niespodziewanie doganiam Bastera. Przed nami sznureczki GT. Ale to będzie dobre! Wyprzedzam go na prostej startowej na ostatnich okrążeniach. Na mecie miejsce 5.

  Jeśli tak będzie wyglądać całe WEK to 10/10, pomijając szczegóły. ;) Dublowanie GT przebiegało z mojej perspektywy nadzwyczaj sprawnie, choć zdaje się, że wiele osób zapominało, że ma niebieską flagę i ostro walczyło w zakrętach, kilka też wyraźnie wpadało w panikę.

  Dzięki za ściganie! Do zobaczenia w pełnym sezonie (no chyba, że nie bo 104% ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ )

  #acleague #simracing #assettocorsa
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Circumambulation, trzeci studyjny album stonerowej kapeli True Widow.

  #albumartporn #okladkiplyt i troszkę #malarstwo choć wydaje mi się, że grafika jest tylko stylizowana, ale bardzo ładna.

  źródło: f4.bcbits.com

 •  

  Mirki, Project Cars 2 czy Assettocorsa? Które jest lepsze pod względem symulacji?

  #simracing #assettocorsa #projectcars

  •  

   @MGfilms: Jeśli fizyka jazdy i realizm są dla Ciebie najważniejsze, to zdecydowanie Assetto Corsa. pCars 2 pomijając, że jest strasznie zabugowane, to ma dziwną, kartonową fizykę. Jeździ się nawet przyjemnie, ale nie będziesz czuł jakbyś prowadził auto z tego świata. Tak na prawdę to najlepiej mieć dwie gry, AC jak chcesz poczuć przyjemność zbliżoną o jazdy prawdziwym autem, a pC (ale to tak za 6 miesięcy jak połatają) żeby pojeździć sobie w deszczu i w nocy i karierę jak naprawią. pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Czy jest jeszcze możliwość dołączenia do ligi AM przed wyścigiem 12.10.2017 ? Jest jakaś prosta instrukcja step-by-step co trzeba doinstalowac, ustawić itd. aby dołączyć ?
  #acleague

  •  

   @thomash: teoretycznie jeszcze możesz zdążyć, zapisać, się, wpłacić wpisowe, wykręcić 15 okrążeń pomiarowych na serwerze i wystartować w wyścigu w ten czwartek. Ale nie lepiej na spokojnie zacząć sezon od kolejnego wyścigu? Ten wyścig nie będzie nawet punktowany bo to R0, testowy.

   +: Baldor
  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Może ktoś będzie chciał podpatrzeć x)

  1.57.38

  #acleague #assettocorsa #simracing

  źródło: youtu.be

 •  

  @Player_Name: OGÓLNOWYKOPOWY KONKURS RYSUNKOWY
  TEMAT PRZEWODNI: WODA

  Zasady konkursu:
  1. Uczestnikami są Mirki i Mirabelki którzy się zgłosili w poprzednich postach, wszystkie osoby jakie się zgłoszą będą prze zemnie wołane w dniu w którym należy opublikować swoją pracę.
  2. Uczestnik zamieszcza swoją pracę i krótki opis swego dzieła pod przygotowanym prze zemnie postem, wszystkie posty dotyczące konkursu będą pod tagiem #konkursplastyczny
  3. W konkursie biorą udział wszystkie formy plastyczne (rysunek, szkic, digital painting, kolaż co tam potraficie)
  4. Pierwsza edycja konkursu rozpoczyna się 07.10.2017 (sobota) o godzinie 20:00 a zakończy się 08.10.2017 (niedziela) również o godzinie 20:00, osoba z największą liczbą plusów wygrywa, w razie remisu wygrywa osoba która wcześniej opublikowała swoją pracę.
  5. Na zwycięzce czeka wieczna sława, satysfakcja oraz wymyślona prze zemnie nagroda: możliwość wymyślenia tematu przewodniego kolejnej edycji konkursu

  Lista uczestników:
  - @RealAKP
  - @Ruthan
  - @Theia
  - @Bemiko
  - @Unen
  - @L4rs
  - @Merolka
  - @Symmachus
  - @kurt_hectic
  - @aloszkaniechbedzie

  Nikogo z użytkowników Portalu Ze Śmiesznymi Obrazkami nie zmuszę do zachowania kultury ale prosiłbym o zachowanie się w stosunku do siebie nawzajem z szacunkiem, jeżeli już musisz skrytykować czyjąś pracę to zrób to w sposób konstruktywny.

  Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia i jak największej liczby plusów i pozytywnych komentarzy
  Jako że to pierwsza edycja i ja wymyśliłem temat przewodni to nie uczestniczę jako zawodnik, ale od drugiej edycji będę z wami współzawodniczył ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  Sorry za spamowanie tagami ale zależy mi na tym żeby uczestnicy mieli jak najwięcej obserwujących:
  #rysowanie #rysunek #rysujzwykopem #sztuka #szkicowanie #malarstwo #digitalpainting #digitalartist #konkursplastyczny
  pokaż całość

  źródło: 1x7ebz.jpg

 •  

  Od kilku dni gram sobie w #assettocorsa i przed chwilą odkryłem, że istnieje do niej wiele modów. :-)
  Właśnie ściągam #torpoznan i zaraz będę na nim śmigać. Patrząc na screeny to jakość wykonania jest na wysokim poziomie.
  Ostatni raz miałem taką okazję grając w Race 07 (kto pamięta?), która wydała tor jako część oficjalnego dodatku do gry.

  http://www.racedepartment.com/downloads/tor-pozna%C5%84.6118/
  pokaż całość

  •  

   @Jarek: A ja zrobiłem tekstury do wersji zimowej i kilka teksturek do wersji letniej, więc można powiedzieć, że też mam jakiś malutki wkład w ten tor, z czego jestem bardzo dumny. (。◕‿‿◕。) No a teraz pracujemy powoli nad torem Kielce, zapraszam do obserwowania tagu #aclmodteam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Jarek, XiriX
  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika RealAKP

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.