•  

  103k jak na razie uzbierano dla Brauna XD Pozbawili go na pół roku diety i 50 % pensji, a chłop już na ten moment ma 17k na miesiąc ze zrzutek XD

  Jakby ktoś pytał ,jak robić politykę, to niestety w tym kraju robi się ją tak. Ja sam jestem bardzo krytyczny wobec tego, co odwalił Braun, ale on chyba doskonale sobie zdawał sprawę, że może na tym zyskać.

  Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądać Konfederacja za kilka lat. Z jednej strony jest taki Braun, co przyciąga dziwaków, z drugiej strony jest taki Mentzen, który przyciąga nawet umiarkowanie konserwatywnych lub bardziej liberalnych wyborców (choć sam jest konserwą) i jest szanowany ze względu na swoją działalność biznesową.

  Z trzeciej strony jest Ruch Narodowy, co #neuropa pisała, że wchłania Korwina, który tak naprawdę nie generuje żadnego poparcia dla Konfederacji, bo narodowcy w Polsce to margines, w dodatku skrajnie podzielony na pierdyliard odłamów XD

  #bekazneuropy #4konserwy #bekazlewactwa #konfederacja #bekazprawakow #takaprawda #wybory #polityka
  pokaż całość

  źródło: ipla-e2-32.pluscdn.pl

 •  

  Daily reminder, że konfederacja to partia katolickich szurów, którzy chcą całkowitego zakazu aborcji i publicznego biczowania osób homoseksualnych, oraz wprowadzenia państwa wyznaniowego 322/365
  #codziennabekazkonfy #bekazprawakow #bekazkatoli #konfederacja #neuropa #polityka

  źródło: comment_1631862925Z7rMfLObohdvgdxErPgL18,w400.jpg

 •  

  Chciałbym napisać o pewnej ciekawej sprawie, związanej z obecnymi protestami personelu medycznego. Większość ludzi nie ma świadomości, że w ostatecznym rozrachunku w tych protestach chodzi o dobro pacjentów. Bo rzeczywistość wygląda tak, że KAŻDY lekarz specjalista może w dowolnej chwili rzucić wszystko, co ma jakikolwiek związek z NFZ i pójść pracować w 100% na prywatę. Zresztą znam wielu, którzy tak zrobili, a sam to rozważam. Konsekwencją takiej decyzji jest JEDNOCZESNE zmniejszenie ilości pracy o 30-50% i zwiększenie dochodu o 70-100%. To są proporcje, o jakich mówimy.
  I coraz większa ilość lekarzy się na to decyduje. Rządzącym jest to na rękę. Brak lekarzy do pracy w poradniach - trudno, zamykamy poradnie. Brak lekarzy do pracy w oddziale - "ojej, te mendy doktory robić nie chcą, musieliśmy zamknąć oddział". A w ostatecznym rozrachunku dla NFZ brak poradni i oddziałów oznacza brak konieczności finansowania poradni i oddziałów. Dla nich sytuacja win-win. A że ludziom dzieje się krzywda - kogo to "na górze" obchodzi?
  Jesteśmy na prostej drodze, gdzie w oddziałach szpitalnych, gdzie trafiają najciężej chorzy ludzie będzie ordynator i 3 rezydentów, bo każdy natychmiast po zrobieniu specjalizacji będzie zwiewał z systemu. Jak myślicie - jaka będzie jakość opieki w takich miejscach? Jak będzie wyglądała jakość kształcenia?
  Jedynym sposobem, żeby ten trend zatrzymać jest zmiana proporcji, o których pisałem wyżej. Bo bardzo wielu lekarzy (w tym ja) lubi pracę w szpitalu. Jest ona dużo ciekawsza, daje więcej możliwości rozwoju. Ale w pewnym wieku (statystycznie obecnie coraz młodszym) większość ludzi dochodzi do wniosku, że nie będą robić "ku chwale ojczyzny" na NFZ, a dorabiać popołudniami i nocami. Bo wolą mieć wolny czas, który mogą poświecić rodzinie, hobby, czy co tam kogo kręci. I jak myślicie, z której części pracy rezygnują?

  #medycyna #lekarz #protest #nfz #zdrowie
  pokaż całość

  •  

   @mbasasello: Gdyby lekarze dostaliby postulowane podwyżki to pracowaliby mniej, na jednym etacie? Czy (biorąc pod uwagę charakterystyczny dla Polski brak lekarzy) pracowaliby tyle samo — po 300h, tylko za większe wynagrodzenie? Co w takim rozrachunku zmienia się dla pacjenta? Kolejki zmaleją? Dostępność do specjalistów wzrośnie? Skończy się z leczeniem przez telefon? Jeśli za prostym wzrostem finansowania nie idą propozycje zmian systemowych to w tym chorym systemie nie zmieni się wiele. Jedyne postulaty, jakie słyszy opinia publiczna to to pieniądze, roszczenia, więcej pieniędzy. PiS tym sposobem rozegrał poprzedni protest i tak samo rozgrywa nowe białe miasteczko. Aż się przykro patrzy na tę bezradność protestujących. Przyklaskuję jedynie ratownikom, którzy zaczęli po prostu rzucać kontraktami :) pokaż całość

  • więcej komentarzy (16)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ripper

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.