"Powiada robaczek: ?I dziadek, i babka, I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka, A ja już nie mogę! Już dosyć! Już basta! Mam chęć na befsztyczek!? I poszedł do miasta."

 •  

  Lekki Linux, bezproblemowy (stabilny) wyłącznie do przeglądania neta? Mint odpada, bo to starszy lapek i nie wiem jakby tam poszło
  #linux

 •  
  penguin1

  +1

  chce sie nauczyc springa, dla siebie i bo chcialbym dostac sie na jakies praktyki. Jednak mam pewien problem, aktualnie czytam "Spring w akcji" (malo przeczytalem) i caly czas w glowie mam to ze czytam te przyklady, ale ja nie wiem jak zrobic taki projekt. Czy tam sa jakies przyklady dalej czy szukac na wlasna reke jak to sie robi? Rozumiem idee springa i tego jak maja wygladac te apki (mam podstawy angulara wiec moge zrobic cos fajnego + grafika) ale ja nie wiem jak korzystac ze springa w inteliij, czy korzystac z mavena, czy z gradla. Mam bardzo duzo pytan wiec jesli jest osoba ktora moglaby mi pomoc i odpowiedziec na serie glupich pytan to zapraszam w komentarzu

  #spring #java #javaee
  pokaż całość

  •  

   @penguin1: za szybko się rzuciłeś na tę książkę. Przerób kilka tutoriali z ich strony, potem zrób aplikację łączącą parę pomysłów i dopiero potem bierz się za teorię siedzącą w zapleczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   a co do twoich pytań:
   - to jest sporo zwolenników mavena, ale od siebie polecam gradle bo nowszy i przyjemniejszy się wydaje.
   - w intellij ladujesz projekt ze springiem i wsio juz masz z podstawowej konfiguracji.

   coś mi się jednak wydaje, że z samymi projektami w pure javie masz zaległości, dobrze ogarniasz w ogóle OOP, wzorce, SOLID?

   pokaż spoiler porób tutoriale https://spring.io/guides
   pokaż całość

   +: penguin1
  • więcej komentarzy (12)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Roballo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.