•  

  Mirki, prośba o pomoc w doborze taśmy led do podświetlenia sufitu podwieszanego w łazience 6mkw.
  - Ofc musi być IP65
  - Chciałbym żeby było to głównie podświetlenie dekoracyjne dlatego myślałem od diodach 2835. Oprócz tego w łazience będzie 6 oczek, które będą stanowić główne oświetlenie.
  - Zastanawiam się czy zabrać taśmę typu 300 czy 600
  - Czytałem że lepiej 24V bo przy taśmach dłuższych niż 5m mogą wystąpić spadki napięcia (prawda to?). Mam do zrobienia 8-9m łącznie tej taśmy.

  Czy coś pominąłem? Jesteście w stanie polecić jakiegoś producenta? Cenowo widzę że jest niezły rozjazd między jakimiś randomowymi firmami z allegro, a Kanluxem/Samsungiem itd. Taśme będę montował w trudno dostępnym miejscu więc najważniejsze żeby była bezawaryjna.
  #remontujzwykopem #remont #led #oswietlenie
  pokaż całość

 •  

  Testowałem dzisiaj tego chatbota i muszę powiedzieć że bardzo współczuje juniorom i stażystom bez doświadczenia w branży. Jeżeli ten system będzie sensownie wyceniony to próg wejścia do branży będzie bardzo wysoki.

  Czy ten bot zastąpi programistów? Raczej nie, nadal musisz mieć wiedzę i zrozumienie tego co robisz. Bot sam nie napisze Ci logiki biznesowej/zaawansowanego algorytmu, nie skomunikuje się z klientem/analitykiem i zaproponuje podejścia do problemu. Ale, ale jak go odpowiednio nakierujesz na rozwiązanie, o które Ci chodzi to masz idealny bolierplate, który potem tylko łączysz z innymi elementami aplikacji i fajrant.

  Bot też nie ogarnie bardziej skomplikowanych algorytmów, ale umówmy się ile takich miejsc w standardowej aplikacji webowej/crm jest? Nawet pisząc oprogramowanie do jakieś maszyny/silniki piszę się w cholere powtarzalnego kodu. Kodu, który mogłoby generować takie AI.

  Ja wiem, że na wykopie to nikt nie piszę CRUD-ów i wszyscy zajmują się tylko pisaniem turbo zaawansowanych algorytmów do lądownika na marsa, albo wdrażaniem autopilota do Tesli, albo są main contributorem do Angulara ale śmieszy mnie to że każdy tutaj uważa się za niezastąpialnego turbokozaka xDDDDD. Prawda jest taka, że nadchodzą nowe czasy - seniorzy i midzi powinni zacierać rączki bo praca z tym stanie się banalnie łatwa, a overemployed to nie będą tylko śmieszne historyjki, a codzienność w tej branży. Juniorzy za to mają przejebane :D

  #programowanie #programista15k
  pokaż całość

  •  

   @Veni: Poprawka - jest za mało doświadczonych ludzi. J/w jeżeli takie narzędzie potrafi tworzyć dobre boilerplate'y wymagające min pracy od seniora vs niańczenie juniora to co się bardziej opłaca?

   Poza tym to nie tak, że nie będzie w ogóle juniorów. Po prostu wymagania będą jeszcze większe.

  •  

   @Veni: W temacie branży jako całej ja się z Tobą zgadzam:
   1. Brakuje doświadczonych ludzi w IT.
   2. Firmy nie chcą otwierać stanowisk juniorskich/staży pomimo wielu chętnych. Nikt nie chce ich wyszkolic i w nich zainwestować
   3. Przez co seniorzy/midzi mają eldorado a na stanowiska juniorskie masz po 100+ CV

   Ot, taki paradoks branży, witam w IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Natomiast imho ten cały paradoks jedyne co to powoduje to tylko zwiększa nacisk na to żeby wdrożyć takie oprogramowanie. Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że junior będzie potrafił wykorzystać sensownie takie narzędzie? Ono jedyne co robi to automatyzuje nudną robotę. Jak wiesz co robisz i czego chcesz to piszesz to w kilku zdaniach i masz spoko boilerplate, ale problem w tym że musisz już tą widze mieć.

   Z tego też względu seniorzy/midzi będą dalej mieli eldorado bo ktoś im zautomatyzuje nudną robotę a juniorzy będą mieli jeszcze bardziej przesrane bo taki bot automatyzuje przede wszystkim ich pracę.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Rogalikznadzieniem

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)