Kozioł napędzany zachwytem.

 •  

  #kociochpyta #pytanie Ktoś mi powie co sie stało że nie wyświetla części obrazków na portalu ze śmiesznymi obrazkami ? To nie dopuszczalne ! Białek to cofnie czy to już tak na stałe ( ͡° ʖ̯ ͡°)?

 •  

  @RogatyKoziol: @van-der-staas:

  W znalezisku https://www.wykop.pl/link/5774255/comment/83745753/#comment-83745753 wdałem się w rozmowę i chciałem odpisać,ale wykop,usunął zalezisku o puszczaniu jakiegoś karaczanowego techno-hitu z papieżem pod domem Kaczyńskiego.
  Wiec odpisuje na Mikro.

  van der staas mi napisał:

  jego wybór i następnie wystąpienia doprowadziły do obalenia systemu komunistycznego.
  Związek Radziecki nie upadł z powodu wystąpień papieża. Naprawdę.

  Dzisiejsi 20 latkowie mogą nie wiedzieć ale np mój wf-ista mówił
  Czy Ty wypominasz komuś wiek, bo "co taki młody może wiedzieć", a sam opierasz się na opowieściach wuefisty? xD

  A tu odpowiedź.
  No tak teraz na ulice wychodzi kilkaset tysięcy ludzi i jest ogólna zgodność że dzieje się cos istotnego. Jak wiec nazwac zdarzenie gdy w jednym miejscu na pielgrzymce pojawiło się PONAD milion Polaków. Może się źle wyraziłem, chodziło mi o system w Polsce. I nie, nie czepiam się wieku,a wskazuje fakt że ja miałem do czynienia z bezpośrednimi uczestnikiem tamtych wydarzeń który akurat był moim nauczycielem wf,a obecni 20 latkowie mogli już nie mieć.BTW mam 31 lat. Sam uważam,że panujące w polsce "janiepawloza" jest szkodliwa i wynika zwyczajnie z nadgorliwości. Ale to nie zmienia faktu że obecni nastolatkowie-dwudziestolatkowie chyba nie mają pojęcia jaki wpływ na Polskę miał wybór papieża.

  Powtarzam dziś kilkaset tysięcy ludzi protestuje i mamy teksty "Naród się budzi!". Jak nazwiesz wiec proces gdy być może nawet 10 MILIONÓW uczestniczyło w w wizycie JP2 w kraju a do 1,5 miliona zebrało się na błoniach POMIMO przeciwdziałania komunistycznej partii jak np zrywanie połączeń komunikacji publicznej itp.Dalej tkwicie w samo niechęci.
  pokaż całość

  •  

   @RogatyKoziol: no hejka.
   Oczywiście, że opór przeciwko komunistom był większy, chyba nikt tego nie kwestionuje. Chyba. ;)
   Problem jest w tym, że w swoich rozważaniach nie bierzesz pod uwagę tego, że komuna w Polsce upadła, bo Związek Radziecki był za słaby, żeby go bronić. Gdyby nie było papieża to ludzie nie wiedzieliby, że PRL jest chujowy i nie strajkowaliby? Bezpośrednimi przyczynami protestów w stoczni nie było wybranie Karola Wojtyły na kardynała tylko podwyżki cen. Ludzie zbierali się na pielgrzymkach, bo mogli. Bo było dla nich ważne, że wspiera ich ktoś ważny na świecie. Gdybym był członkiem takiego milionowego tłumu, w takich czasach to pamiętałbym to do końca życia i nadał temu wydarzeniu ogromne znaczenie. Jednak zadaję Ci dwa pytania: czy uważasz, że Polacy, którzy strajkowali zanim usłyszeli o Karolu Wojtyle nie chcieli upadku komuny? Zanim odpowiesz to poczytaj o '68 i '70.
   Drugie pytanie to takie czy zdajesz sobie sprawę z tego, że PZPR nie utrzymał władzy z powodu braku oparcia w chylącym się ku upadkowi Związku Radzieckim?
   Jan Paweł II dla wielu Polaków był wsparciem, lobbował na rzecz naszego narodu na zachodzie, ale mówienie, że obalił komunę albo, że upadła dzięki niemu to pisanie baśni takich jak te o zwycięstwie matki boskiej nad bolszewikami w dwudziestym roku.
   Pozdrawiam
   pokaż całość

  •  

   Pierwotne pytanie było czy już cza na temat dyskusji o autorytet JP2. I nie uważam że uczciwe jest aby mówić o tym że HIV W Afryce,że pedosie w kościele itp. Postać JP2 jest wielopoziomowa postać i nie ma co na niego pluć że nie poradził sobie z pedofilią bo nei poradziło sobie z nią kolejncyh dwóch papieży wraz z często cytowanym przez lewicowców Franciszkiem. Należy się pogodzić że był istotny i dobrze że nam się przydarzył i jednocześnie nie popadać w tą nadgorliwą janiepawloze która doprowazdza do tych kiczowatych pomników gdzie papież ćwiczy bice z kamieniem and czerwona sadzawką.

   I nie,nie twierdziłem że papież sam jeden obalił komunizm, poprzednie wyrażenie to był swoisty skrót myślowy który oczywiście można złośliwie wykorzystać ale nic nei wprowadza do dyskusji.

   Komunizm upadł z powodu ekonomicznych - tak
   JP2 Przyczynił się do upadku systemu komunistycznego w Polsce - tak

   i dlatego uważam że JP2 pomimo wszystko zasługuje by być autorytetem i trzeba go tylko go obedrzeć z tej jarmarcznej naleciałości która na niego osiadła przez ostatnie lata i szczerze i uczciwie powiedzieć że zasługi dla Watykanu sobie,a zasługi dla Polski sobie.
   pokaż całość

 •  

  @tomekwykopuje: możesz mi porzucić to video jak miastolatki wydzierały się na kierowce który wysiadł i się postawił ?

 •  

  #pytanie #afera
  Jak znalezisko które było opublikowane i wykopane wcześniej:
  https://www.wykop.pl/link/5640535/comment/80505227/
  może być duplikatem czegoś co zostało opublikowane i wykopane później?
  https://www.wykop.pl/link/5641565/michal-sz-doprowadzony-do-aresztu-utajniono-do-ktorego/

  pokaż spoiler Pomijając już oczywiście,że obydwa znaleziska może i są ze sobą powiązane ale mówią o czymś innym...
  pokaż całość

  +: drx_lp
 •  

  Ja to tylko tu zostawię:

  Partia rządząca przełożyła swój własny partykularny interes partyjny i wprowadziła środki stanu nadzwyczajnego bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej ,po to aby przeprowadzić wybory w Maju,które nie doszły w końcu do skutku w wyniku czego zostało bezprawnie zdefraudowane 70 milionów złotych. #bekazpisu

 •  

  Właśnie widziałem w #tvpis dwóch gości przebranych za baby z podpisem "mobilizacja wyborców Rafała Trzaskowskiego". Pomijając,że oczywiście #bekazpisu to zastanawiam się co oni tam ćpią... Jak słabo pasuje mi RT ze skłonnościami na eurokratę to jeszcze bardziej nie pasuje mi taki ściek jakim obecnie jest polska telewizja ...

 •  

  #pytanie o co chodzi z tym czosnodogiem ? (・へ・)(ಠ‸ಠ)

 •  

  @RogatyKoziol: #polityka #bekazpisu #bekazkatoli Ogólnie to zabawne że ludzie tak się oburzyli po nazwaniu Morawieckiego i Szumowskiego ewangelistami, bo jak się zna pochodzenie słowa ewangelia:

  Ewangelia (z gr. εὐαγγέλιον, euangelion, dosł. dobra nowina) – w starożytności termin używany jako określenie nagrody dla osoby przynoszącej dobrą nowinę.

  To można oczywiście zrozumieć,że według tego starego księdza nie ma w tym nic złego. Bo w końcu czym jest "Dobra Zmiana" jak nie dobrą nowiną ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  pokaż całość

 •  

  @RogatyKoziol: #heheszki #rozowepaski Wiem,że jestem na wykopie i nie mam wielkich wymagań wobec ludzi. Ale serioo... ktoś się na to nabiera?! Przecież to zarzutka tak niskiej jakości ..

  źródło: bait.jpg

 •  

  @RogatyKoziol: Jakby ktoś nie wiedział to dzisiaj był zalew znalezisk o ogólnej "ciemno - czarnej" tematyce za jak mi się wydaje banowanie kogoś kto używał całkiem neutralnego słowa - murzyn. I tak szybko jak sie pojawiły,tak szybko zniknęły. Trochę sie zdziwiłem bo kto jest na tym portalu trochę dłużej to już miał okazję przeżyć kilka odsłon takich "afer". Jak na przykład "zbożowa","betonowa", chyba jeszcze coś było z astronautą ale dobrze już nie pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°) . No się zdziwiłem bo nawet jedną wykopałem bo pokazywała skecz o czarnym rycerzu z Monty Pythona,a akurat tak się składa ,że go uwielbiam. Dlaczego się zdziwiłem ? Bo nie mam go w historii wykopanych...

  Z tego powodu sprawdziłem po komentarzach ludzi którzy jeszcze zdążyli się udzielić w tych znaleziskach i co ? Oni też nie mają tego w swojej historii aktywności (╯︵╰,). Dwa linki jak ktoś chce sobie sprawdzić :

  https://www.wykop.pl/link/5540487/krol-artur-czarny-rycerz-monty-python-pl/

  https://www.wykop.pl/link/5540713/czarna-bestia-z-bedlam/

  @Moderacja !! Ja dobrze zdaję sobie sprawę że potrzebujecie się bronić przed tego typu zjawiskiem, ale obecny sposób mi się NIE PODOBA ヽ( ͠°෴ °)ノ(ಠ‸ಠ)(╯°□°)╯︵ ┻━┻!!!
  pokaż całość

 •  

  Napisałem długi i wyczerpujący komentarz pod wpisem :
  https://www.wykop.pl/wpis/49380077/same-marudzenie-na-wykopie-to-napiszmy-cos-pozytyw/
  Ale niestety tuż przed wysłaniem autor go usunął (╯︵╰,). Wiec pozwolę Sobie odpowiedź zamieścić Tutaj.

  @pozaczasowy: Niestety cytowałem Twój wpis fragmentami,a nie całościowo no ale trudno...

  @Romeqq87 pozwolę sobie zawołać bo widzę,że też uznał cześć Twojego komentarza za "przesadę" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  W efekcie takich przemian powstało coś co można nazwać "Polakiem uogólnionym", a więc nijakim, który tak na prawdę jest produktem czysto powojennym, coś jak "człowiek sowiecki" u ruskich, tylko jednak mimo wszystko nie szła u nas w parzy z tym procesem aż taka demoralizacja jak u ruskich.

  Człowiek sowiecki miał za zadanie stworzenie przestrzeni polityczno- ekonomicznej dla wszystkich tożsamości ze Związku sowieckiego. Czyli np Bałta,Polaka,Czeczena, Mongoła i jakiegoś Buriata z "dzikiego wschodu ". Samo to pojęcie teoretycznie miało stwarzać pojęcie wspólnoty w tym wielkim bałaganie jakim był ZSRR,jak wyszło wszyscy wiemy. Dlaczego to mówię? Bo straszliwie nieporadnym fikołkiem intelektualnym jest porównywanie obecnych Polaków z byłych ziem odzyskanych do tworu który miał łączyć kilkadziesiąt różnych narodowości z różnymi językami i ogromnym bagażem historycznym xD.

  Człowieku zdaj sobie sprawę z tego, że na ziemiach odzyskanych mówi się dziś polszczyzną literacką, czyli de facto sztuczną, wyuczoną z elementarza Falskiego, w użyciu potocznym niegdyś niestosowaną (bo każdy region miał jakąś tam swoją mowę codzienną),

  Ta Twoja "sztuczna" polszczyzna była również w "Panu Tadeuszu" "Nad Niemnem" "Lalce" i wielu wielu innych książkach które niekiedy służyły niemalże jako swoiste zbiory wyrażeń poprawnej polszczyzny.Bo jak sam napisałeś to Polszczyzna LITERACKA. Wiec to co najwyżej w życiu potocznym nie stosowaną przez analfabetów i pospólstwo bo te tytuły nie stały się klasykami tak same z siebie, ktoś to musiał kupować i czytać.

  Literacka polszczyzna natomiast świadczy o przerwaniu ciągłości późniejszych pokoleń, celowym zapomnieniu o przodkach itd
  Tutaj można tylko odpowiedzieć XDDDDDDD. Wyobraź sobie że jak u mnie jeszcze dwa lata temu starsze pokolenie żyło - dziadek ~85 i babcia ~ 95 lat to mogłem się z nimi dogadać i nie rozmawialiśmy ze słownikami w rękach. Literacka Polszczyzna to po prostu POPRAWNA Polszczyzna ,a ty przedstawiasz to tak jakbyśmy tu we Wrocławiu wraz z kresowymi gwarami utracili duszę i niepodległość naraz. Ciekawe jak reagujesz na rodaków którzy wyjechali
  do Wielkiej Brytanii albo nie daj Boże do Niemiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ale i tak najbardziej mnie bawi porównanie Mnie wrocławskiego "Polaka uogólnionego" do Człowiek sowieckiego, zwanego też Homo Sovietusem. Nadal uważam to za niesamowicie nieporadny i zabawny fikołek intelektualny( ͡~ ͜ʖ ͡°).
  pokaż całość

 •  

  Dziękuję #konfederacja za utworzenie tak beznadziejnych list w #wroclaw. Nazwiska kandydatów dosłownie #nikogo. W dodatku musiałem się naszukać żeby nie wybrać kogoś z ruchu narodowego. Tak mi zadrżała ręka przy głosowaniu że myślałem że mam początki parkinsona i prawie zagłosowałem na PSL. Btw głosowałem na was nie dlatego że mi idealnie pasujecie ale dlatego że niemalże zawsze chce dac mniejszym/nowym partiom szanse wejścia dp sejmu. pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika RogatyKoziol

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)