•  

  Czemu kraje, które nie dopuściły do tak masowej pandemii, jak to zrobiły kraje Zachodu, według wielu wykopków gorzej sobie radzą z koronawirusem, niż kraje, które doprowadziły do powszechnego zarażenia, a następnie zaczęły robić testy? Może i w przeliczeniu na milion ludzi, wynik tych drugich państw jest lepszy, ale gdy się spojrzy, jaki odsetek stanowią testy negatywne, to te pierwsze kraje wychodzą lepiej, nie wspominając o liczbie zmarłych.

  Mamy dwie grupy, jedne państwa mają ponad 50 tys. testów na milion ludzi, ale często są to testy pozytywne, ponadto mają śmiertelność ponad 500 ludzi na milion populacji, z kolei inna grupa ma mniej niż 25 tys. testów, ale rzadziej są to testy pozytywne, czyli de facto szerzej robi badania w społeczeństwie, a nie tylko tym, którzy mają oznaki, ponadto mają śmiertelność niższą niż 30 osób na 1 milion obywateli.

  Włochy - 56 tys. testów na 1M ludzi, co 15 wykonywany test pozytywny, 541 zmarłych na 1M populacji
  Belgia - 67 tys. testów na 1M ludzi, co 14 test pozytywny, 801 zmarłych na 1M populacji
  Hiszpania - 76 tys. testów na 1M ludzi, co 13 test pozytywny, 613 zmarłych na 1M populacji

  Bułgaria - 11 tys. testów na 1M ludzi, co 31 test pozytywny, 19 zmarłych na 1M populacji
  Grecja - 15 tys. testów na 1M ludzi, co 53 test pozytywny, 16 zmarłych na 1M populacji
  Serbia - 25 tys. testów na 1M ludzi, co 19 test pozytywny, 27 zmarłych na 1M populacji

  Zgodnie z logiką spotkaną w wielu komentarzach, Włochy, Belgia czy Hiszpania, które są w czołówce europejskiej pod względem robionych testów, lepiej sobie radzą niż kraje Europy Środkowej czy państwa niemieckojęzyczne (Niemcy, Austria, Szwajcaria), które są w środku stawki Europy pod względem wykonywanych testów, ale zdecydowanie rzadziej testy są pozytywne i mają niższą śmiertelność.

  #koronawirus #covid19 #europa #swiat #ankieta #kiciochpyta #pytanie #wlochy #belgia #hiszpania #bulgaria #grecja #serbia #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  Kto lepiej radzi sobie z pandemią?

  • 8 głosów (16.67%)
   Włochy, Belgia, Hiszpania
  • 40 głosów (83.33%)
   Bułgaria, Grecja, Serbia
  •  

   @Jutuberiano: Dlatego właśnie zadałem pytanie, co jest ważniejsze, czy liczba robionych testów, czy % pozytywnych testów względem całości, czy liczba zgonów. Dałem dwie grupy państw, z czego w tym drugim przypadku można też dopisać Polskę (mamy 20 tys. testów na 1M ludzi, co 36 wykonywany test jest pozytywny, a liczba zmarłych na 1M populacji to 26 osób).

   Oczywiście nadal uważam, że Polska powinna robić więcej testów, ale twierdzenie, że Polska jest na samym końcu pod względem testów (choć pod tym względem mamy podobną średnią co Francja, Szwecja czy Holandia), nie uwzględniając faktu, że pandemia nie rozprzestrzeniła się tak w Polsce jak w krajach Europy Zachodniej, to manipulacja.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Roger_Casement

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)