•  

  Szanowni Państwo,

  w związku z rozległym jakże zainteresowaniem koncepcją tego projektu (+480 - sic!) i setkami wiadomości prywatnych odnośnie pomocy, myślę, że nastał czas aby w miarę możliwości połączyć siły i przygotować się do startu koncepcji - która to decyzja, zamierzona oczywiście, została podjęta już na starcie. Chcę przez to powiedzieć, iż ja nad serwerami już pomyślnie pracuję, a dokładną konfiguracją zajmę się już po godzinie 17 jak tylko trafię do domu.

  Co więc proponuję?

  Zgłaszam projekt utworzenia strony internetowej, najlepiej prostego landingu z obowiązkowym miejscem na AMXBans. Czy to będzie na Wordpressie czy naskrobiecie coś sami - wybór należy do was.

  Projektowi nadaję więc nazwę kodową Moth z tagiem #mirkoserwermoth, żeby nie używać za każdym razem za długich zwrotów, a także usystematyzować projekt i nie zaśmiecać tagu #mirkoserwer16, który pozostaje tagiem głównym.

  Jakie wynikają z tego korzyści? To również zależy od waszego, jak mniemam subiektywnego punktu widzenia. Dla jednych będzie to hobby, dla drugich pomoc w rozwoju projektu, aż na zwykłej pozycji do portfolio kończąc.

  Podjęte decyzje:
  1. W związku z dużą ilością ludzi zainteresowanych, serwery zostaną sklonowane i ponumerowane odpowiednio (jeżeli zapełnienie będzie małe, zostaną one tymczasowo wyłączone).
  2. Ostateczne uruchomienie serwera odbędzie się w najbliższych dniach.
  3. Serwery będą DProto, tj. dostępne dla Steam i Non-Steam.

  Najbliższe wydarzenia:
  1. Dziś około godziny 20 odbędzie się ankieta zgłoszeniowa na administratorów serwerów (wcześniej zgłoszeni, a także osoby, które wspomogą projekt zostają nimi automatycznie).
  2. Dziś około godziny 22 odbędzie się post zbiorczy na roundsound (który oczywiście będzie można wyłączyć).
  3. Dziś około godziny 23 odbędzie się pierwsze głosowanie na mapy serwerów wiodących.
  4. W kolejnych dniach

  Pytania do społeczności:
  1. Napiszcie w komentarzach propozycje odnośnie trybów gier tj. rodzajów serwerów i trybów gier na nich (zostaną one poddane głosowaniu).
  2. Napiszcie w komentarzach propozycje odnośnie pluginów, które chcielibyście zobaczyć.

  #cs16
  #cs
  #counterstrike
  #pytanie
  #kiciochpyta
  #gownowpis
  #wykop
  #nostalgia
  #mirkoserwer
  #mirkoserwer16
  #mirkogamingsquad
  #glupiewykopowezabawy
  #staregry
  #steam
  pokaż całość

  •  

   @supra36: Klasyczny FFA bez żadnych gównopluginów. Oprócz roundsound można dodać również odgłosy serii fragów: ultrakill, monster kill itd. Co do map to proponuję w miarę krótki mapcycle oparty na mapach ESLowych (d2, inferno, nuke, train, cplmill, kabul) + jedna jakaś bardziej fun mapa typu awpindia, awp_wall2003 lub nawet 35hp. Uważam, że zbyt dużo map niszowych i 4fun sprawi, że ludzie będą wychodzić, bo im się to szybko znudzi. IMHO za następne serwery brałbym się dopiero gdy główny serwer wypali ;) pokaż całość

  • więcej komentarzy (106)

 •  

  #mirkoserwer16

  --Serwer wykopu dla Counter-Strike 1.6--

  W odpowiedzi na przedstawioną przez @assapen inicjatywę utworzenia serwera społeczności wykop dla #cs16 myślę, że takie działanie można podjąć. Idzie to w parze z tym, że dużo tu starych wyjadaczy #cs16, tych młodszych i starszych. Taka inicjatywa byłaby o wiele prostsza niż przy Global Offensive, gdyż wymaga mniejszej wydajności sprzętu, a tym samym przekłada się to na większy komfort gry i większą ilość slotów.

  Jako iż byłem (za gówniaka) programistą modów do Half-Life i level designerem silnika Source i GoldSource chętnie też sobie popłynę w #nostalgia.

  Słyszałem też coś o #nostalgia odnośnie Zombie Modów - to też jest banalne i chętnie też sobie postrzelam :)

  Taka inicjatywa to zaledwie kilka godzin pracy. Oczywiście wszystko jest za darmo, za nic nie trzeba płacić, a serwer tym razem będzie stał tak długo, aż umrze pusty (nie wyłącze go wcześniej tak jak w przypadku #mirkoserwer dla csgo, gdyz wtedy po prostu potrzebowałem VPS'a do innych czynności).

  Serwer byłby Dual Protocol, tym samym osoby nie posiadające steam również mógłyby grać :)

  W takim wypadku prosiłbym o zainteresowane pomocą w kwestii rozwoju projektu osoby o kontakt ze mną w wiadomości prywatnej.

  Proszę również o zgłoszenie swojej kandydatury na administratora lub moderatora w tym poście.

  Oficjalnym tagiem zostaje #mirkoserwer16 - zainteresowanych proszę o obserwowanie.

  Prosiłbym tylko bez komentarzy "było i umarło" - to samo słyszałem przy #mirkoserwer dla csgo, jednakże "było i umarło" było spowodowane czynnikiem wewnętrznym i brakiem możliwości sprzętowych, a także ciągłymi aktualizacjami SRCDS, które były drzazgą w dupie. Pragnę jednak przypomnieć, że momentami grało na serwerze 28 osób :)

  #cs16
  #cs
  #counterstrike
  #pytanie
  #kiciochpyta
  #gownowpis
  #wykop
  #nostalgia
  #mirkoserwer
  #mirkoserwer16
  #mirkogamingsquad
  #glupiewykopowezabawy
  #staregry
  #steam

  @508466
  @kecien
  @Strudzio
  @Piratez
  @quonarn
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ronix

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)