•  

  Jest mi ktoś w stanie powiedzieć dlaczego tak się dzieje?

  int num = 2020;
  Object obj1 = num; //boxing
  Console.WriteLine(obj1.GetType()); //System.Int32


  Dlaczego typ obj, to Int, a nie Object?

  #naukaprogramowania

 •  

  Mirki jak nazywa się to przejście na sliderze w slicku ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  https://langarchitecture.com/

  #js #javascript #pytanie #programowanie #slick #jquery

 •  

  JAK PODATKI SIĘ OBNIŻĄ TO PAN PRZEDSIEMBIORCA ZAPŁACI WIĘCEJ, TAK DZIAŁA WOLNY RYNEK

  #antykapitalizm

  źródło: A6DCAD6F-8B29-4DE0-93D8-AF505B30422A.jpeg

  •  

   @MangoZjem: podaje raz taki przykład, a raz taki bo sama tak robiłaś. Cała dyskusja toczyła się o małych miejscowościach gdzie jest 1-2 pracodawców a Ty podałaś przykład studenta, który musi spłacać kredyt itd. No to skoro studiował to przecież nie w tej małej wiosce tylko w dużo większym mieście gdzie nie ma problemów z normalnie płatną pracą tym bardziej dla kogoś po studiach (chyba że ktoś poszedł na gównokierunek no to chyba sam jest sobie winien?).

   Dziecko niekoniecznie musi być planowane? A to przepraszam bardzo czyja jest wina? Są różne metody antykoncepcji, nie ma problemów z dostępem do lekarzy żeby załatwić pigułkę "po" więc jak można oddawać to w gest przypadku? Ja nie zdecyduje się na dzieci dopóki nie będę miał mieszkania/domu (nawet w kredycie ale do kredytu też trzeba mieć zdolność, wkład własny itd.) bo po prostu nie jestem takim egoistom żeby później dziecka nie wysyłać na żadne wycieczki bo sory Piotrek ale nie ma kasy, idź oglądać Szymka Majewskiego do pokoju.

   Co to za głupie gadanie. Nawet w głupim Lidlu czy innej Biedronce można zarobić jak się chce pracować i ma się chociaż odrobinę samozaparcia. Po roku pracy jako normalny pracownik znajoma dostała propozycję zostania zastępcą kierownika. Teraz zarabia ponad 3200 zł (bo jeszcze jest poniżej 26 lat) więc nie ma tragedii jak na normalną pracę, którą może wykonywać praktycznie każda kobieta. Nie mówiąc już o tym że od razu ma w umowie wpisane ile na tym stanowisku będzie zarabiać po roku i po dwóch latach i to wtedy wychodzi prawie 4000 zł na rękę. Na stołku wyżej mają już w granicach 5000 zł + służbowe auto jako kierownik sklepu. Źle? Na magazynie faceci też spokojnie tyle zarabiają co zastępcy kierowników.
   pokaż całość

  •  

   @MangoZjem:

   no tak bo w miastach to same magistry a w malych wioskach tylko ludzie po zawodowce. swiat nie jest czarno-bialy.

   Tego nie powiedziałem, ale sama zaczęłaś wątek studenta. Skoro ktoś studiował to oznacza, że miał kontakt z większym miastem i w większości przypadków nie ma powodów żeby nie podjął tam pracy.

   wiekszosc metod nie jest 100% skuteczna. o ile po prezerwatywie wiesz, czy moglo dojsc do wpadki tak po tabletkach anty juz niekoniecznie. tak, takie wpadki tez sie zdarzaja. sa tez kobiety ktore maja problemy i jak w mlodym wieku nie zajda w ciaze to pozniej moze to byc dla nich prawie niemozliwe i dlatego decyduja sie szybciej a pozniej jakos sie ulozy. nie do konca popieram to zachowanie ale jestem w stanie zrozumiec kobiete tak postawiona pod sciana.

   Nie ma 100% metody, ale większość metod zapewnie taki stopień ochrony, że przypadek 1 na 100000 może się skończyć "źle" a jeszcze jak dodamy do tego że to jest akurat para bez perspektyw z małej miejscowości to już w ogóle wyjdzie nam szansa porównywalna do wygrania w totolotka. Ludzie po prostu z tej antykoncepcji nie korzystają lub nie potrafią korzystać i później mogą mieć pretensje do samego siebie. Skoro kobieta decyduje się na dziecko to ma do tego prawo ale nie rozumiem co reszta społeczeństwa ma do tego. Ma jej pomóc wychować to dziecko czy jak? Pełno jest matek które mają po 2-3 dzieci i jeszcze zdarza się że każde z innym partnerem i takie osoby mamy traktować poważnie?

   no mozna i co z tego jak nie ma tylu miejsc ilu jest chetnych.

   Jak to nie ma? Nawet jako szeregowy pracownik masz w umowę wpisane większe kwoty i w takim Lidlu nie zarabia się najniższej krajowej już na start a umowę dostaje się na rok. Co chwilę budują nowe sklepy i to nie tylko Lidl ale Biedronek też jest pełno. Zresztą, to był tylko przykład, wszędzie da się znaleźć pracę i w miastach wojewódzkich ciężko o ofertę za najniższą krajową bez żadnych premii.

   No i co z tego że komuś nie wyszło? Przecież to jest oczywista oczywistość ale zawsze da się zrobić coś jeszcze i trzeba cały czas próbować. Ludzie wychodzą z długów za które nie są do końca odpowiedzialni (spadek) i dają radę a ktoś nie potrafi wyjechać 20-50 km od swojego rodzinnego domu żeby zarabiać? Bez jaj.

   A mnie wkurwia to, że ludzie robią z siebie ciamajdy i wmawiają sobie już na start że przegrali życie, nic nie osiągną i całe życie siedzą w gównopracy na wypizdowie z Januszem jako szef. Do tego dają sobą pomiatać i dali sobie wmówić że nic nie zmienią. Wszystko się da i wiem że brzmię teraz jak jakiś "kołcz" ale taka jest do cholery prawda. Miliony ludzi wyjechało, polepszyło swój byt i tylko garstce się to nie udało i takie jest życie ale w znakomitej ilości przypadków jednak taki wyjazd coś dał.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (89)

 •  

  Posiada ktoś może implementację obliczania rat (równych i malejących) kredytu w JS/TS ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

  #programowanie #frontend #backend #javascript #typescript

 •  

  Dzień dobry, potrzebuję pomocy ze skryptem pokaż/ukryj. Chcę zrobić tak żeby po załadowaniu strony domyślnie wybrany był (widoczny) pierwszy "kontakt", następnie dobrze by było gdyby po wybraniu następnego działu poprzedni się chował. Znajdzie ktoś chwilkę na to? Nie uczyłem się js w szkole niestety, a czasu na samodoskonalenie w tym kierunku na razie brak.
  https://codepen.io/jkuba/pen/xxGVBvX
  #programowanie #javascript #html
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Rst00

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.